Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω στα χέρια μου περίπου μια μέρα. Δύο πρώτες παρατηρήσεις-ερωτήσεις:

 

α) Το τζάμι του λερώνει πάρα πολύ εύκολα ή είναι η ιδέα μου; Το "πρόβλημα" το έχω σε έντονο φυσικό φως (πχ: το πρωί σε βόλτα έξω) όπου με το ζόρι διέκρινα τι έγραφε.

 

β) Κάπου στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για να δεις/αλλάξεις το APN αλλά δεν βγάζει τίποτα! Βέβαια χωρίς καμιά ρύθμιση δούλεψε κατευθείαν αλλά μου κάνει εντύπωση! Α, επίσης στο "Προσβασιμότητα" στις Ρυθμίσεις επίσης δεν βγάζει τίποτα!

 

γ) επίσης ζεσταίνεται αρκετά: στην πίσω μεριά του κινητού είναι αρκετά ζεστό!

 

Αυτά για την ώρα! ;)

 

Στον μεγαλο αδερφο a.k.a. X10i σκετο:D δουλευει αψογα. Σημειωτεον οτι αν εχεις κανει αποσυνδεση του chat απο το pc σου την τελευταια φορα δεν θα βλεπεις κανεναν online, γι'αυτο πριν κλεισεις τον browser σου να σιγουρευτεις οτι ειναι ανοιχτό!

 

...

 

Ευχαριστώ τον φίλο renesis_87 για την απάντηση του στο α). Θα παρακαλούσα όποιος μπορεί ας μου απαντήσει εάν έχει παρατηρήσει τα β) και γ). Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας και καλο απογευμα,

καλοριζικο σε ολους το τηλεφωνο και καλη υπομονη..!

θα ηθελα να ρωτησω και εγω μερικα πραγματα για το μινι..

μαζικη διαγραφη μηνυματων γινεται και πως?

προσβαση στις επαφες σιμ πως εχουμε?

οι λειτουργιες wifi κλπ μπορουν να βγουν με συντομευση στην επιφανεια εργασιας?

προσβαση στην καρτα μνημης για τα τραγουδια και τις φωτο που περναμε πως εχουμε? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει ακρη με αυτα..

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

παιδια,πηγα και το ειδα απο κοντα.ειναι φανταστικο!αν και εχει καποιεσ αμφιβολιεσ στην αρχη για το ποσο θα με βολευει,εφυγαν αμεσως!η οθονη λειτουργει πολυ καλα.εχω ομως μια ερωτηση να κανω,οι οθονες αφης αντεχουν πολυ καιρο; :O
Link to comment
Share on other sites

παιδια,πηγα και το ειδα απο κοντα.ειναι φανταστικο!αν και εχει καποιεσ αμφιβολιεσ στην αρχη για το ποσο θα με βολευει,εφυγαν αμεσως!η οθονη λειτουργει πολυ καλα.εχω ομως μια ερωτηση να κανω,οι οθονες αφης αντεχουν πολυ καιρο; :O

 

Μην φοβασαι για την οθονη τσιμπα το κινητο με κλειστα ματια....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι σιγουρος για το Wildfire? Σκεφτομουνα κι εγω να το παρω, αλλα δυο ατομα απο εδω και οι δυο το εδωσαν για να παρουν το μινι! Ο ενας μου ειπε οτι ηταν αργο και οι δυο λενε οτι εχει χαλια αναλυση για τοσο μεγαλη οθονη. Σκεψου το...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλο απογευμα,

καλοριζικο σε ολους το τηλεφωνο και καλη υπομονη..!

θα ηθελα να ρωτησω και εγω μερικα πραγματα για το μινι..

μαζικη διαγραφη μηνυματων γινεται και πως?

προσβαση στις επαφες σιμ πως εχουμε?

οι λειτουργιες wifi κλπ μπορουν να βγουν με συντομευση στην επιφανεια εργασιας?

προσβαση στην καρτα μνημης για τα τραγουδια και τις φωτο που περναμε πως εχουμε? μεχρι στιγμης δεν εχω βρει ακρη με αυτα..

ευχαριστω

Φιλε galinios

 

μαζικη διαγραφη μηνυματων γινεται και πως?

Πατα στο εικονιδιο το μηνυματων και επειτα στο κουμπι του μενου (απο τα 3 το αριστερο :-P )

 

προσβαση στις επαφες σιμ πως εχουμε?

Πατα στο εικονιδιο των επαφων και επειτα στο κουμπι του μενου. Eκει θα σου εμφανισει να φερεις τις επαφες απο την SIM

 

οι λειτουργιες wifi κλπ μπορουν να βγουν με συντομευση στην επιφανεια εργασιας?

Μπορεις να βαλεις το widget Ελεγχος ισχυος. (απο επιφανεια πατα κουμπι του μενου προσθηκη widget -> add widget -> Ελεγχος ισχυος

 

Οπως βλεπεις το κουμπακι του μενου ειναι μπαλαντερ ;-)

 

προσβαση στην καρτα μνημης για τα τραγουδια και τις φωτο που περναμε πως εχουμε?

Κατεβασε ενα προγραμμα File manager απο το android market. Εγω εχω το ΟΙ File manager

 

 

Φιλε εισαι σιγουρος για το Wildfire? Σκεφτομουνα κι εγω να το παρω, αλλα δυο ατομα απο εδω και οι δυο το εδωσαν για να παρουν το μινι! Ο ενας μου ειπε οτι ηταν αργο και οι δυο λενε οτι εχει χαλια αναλυση για τοσο μεγαλη οθονη. Σκεψου το...

 

Eχει κυκλοφορησει το Wildfire και δεν το ξερω?

Edited by ecb116
LG G3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εισαι σιγουρος για το Wildfire? Σκεφτομουνα κι εγω να το παρω, αλλα δυο ατομα απο εδω και οι δυο το εδωσαν για να παρουν το μινι! Ο ενας μου ειπε οτι ηταν αργο και οι δυο λενε οτι εχει χαλια αναλυση για τοσο μεγαλη οθονη. Σκεψου το...

Θα τα δω και τα 2 από κοντά...

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ανάλυση, αλλά όπως είπα και πριν θα τα δω από κοντά...

Eχει κυκλοφορησει το Wildfire και δεν το ξερω?

 

Ναι, 269 €.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, παρακολουθώ όλο το forum από την αρχή αλλά δεν είδα ακόμα λύση στο τεράστιο προβλημα που αντιμετωπίζω και εγώ.

Εχώ εδώ και 3 εβδομάδες το mini και πράγματι μου αρέσει πολύ. Δυστυχώς όμως έχω σοβαρό πρόβλημα με τις επαφές. Όταν τις περνάω με +30 δεν εμφανλιζει όνομα στις εισερχόμενες. Θα ήμουν πολύ ευγνώμων σε όποιν μπορέι να βοηθήσει.Εχω cosmote και έχω δοκιμάσει τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιααααα...sos το πηρα το κινητο.πολυ καλο,μικρουλι κλπ αλλα με το bluetooth εχω προβλημα.μπορω να στειλω αλλα δν μπορω να λαβω.κατεβασα το bluetooth file transfer αλλα τελικα το μονο που καταφερνω να κανω ειναι να βλεπω τα αρχεια του αλλου.πως θα μπορω να λαμβανω αρχεια?κανω κατι λαθος?ευχαριστω... :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιααααα...sos το πηρα το κινητο.πολυ καλο,μικρουλι κλπ αλλα με το bluetooth εχω προβλημα.μπορω να στειλω αλλα δν μπορω να λαβω.κατεβασα το bluetooth file transfer αλλα τελικα το μονο που καταφερνω να κανω ειναι να βλεπω τα αρχεια του αλλου.πως θα μπορω να λαμβανω αρχεια?κανω κατι λαθος?ευχαριστω... :)

 

απλα οταν βρεις το αρχειο που θελεις να μεταφερεις,πατας παρατεταμενα επανω του,ανοιγει ενα υπομενου,διαλεγεις αυτο που λεει ληψη και το τραβαει κατευθειαν στην καρτα μνημης σου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

απλα οταν βρεις το αρχειο που θελεις να μεταφερεις,πατας παρατεταμενα επανω του,ανοιγει ενα υπομενου,διαλεγεις αυτο που λεει ληψη και το τραβαει κατευθειαν στην καρτα μνημης σου

ναι αλλα τις επαφες πως θα τις μεταφερω??ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

 

και δλδ δε γινεται να λαμβανω αλλιως αρχεια χωρις να βλεπω ο,τι εχει ο αλλος?οπως γινεται και στ υπολοιπα κινητα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι λιγο μπλεξιμο.δοκιμασε να τις αντιγραψεις ολες στην sim απο το παλιο σου τηλεφωνο και μετα βαλε τη sim στο χ10 και πηγαινε ρυθμισεις-βασικες ρυθμισεις-οδηγος ρυθμισης-εισαγωγη επαφων sim και θα τις εχεις στο χ10

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψηνομαι κ εγώ να το αγοράσω. τελικά τι παίζει με το bluetooth? κλασσική λήψη αρχείων μέσω bt δεν παίζει; και το πληκτρολόγιο στο Pro πως είναι; είναι χρηστικό;
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη για το bt λεγεται bluetooth file transfer.αυτη την απορια για το που αποθηκευονται κ η μουσικη ακομα,την εχω κ εγω.ας μας βοηθησει καποιος..εχω χαθει..pfff
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη για το bt λεγεται bluetooth file transfer.αυτη την απορια για το που αποθηκευονται κ η μουσικη ακομα,την εχω κ εγω.ας μας βοηθησει καποιος..εχω χαθει..pfff

 

Μεσα στις ρυθμισεις του bluetooth file manager μπορεις να βαλεις εσυ που θελεις να αποθηκευονται. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψηνομαι κ εγώ να το αγοράσω. τελικά τι παίζει με το bluetooth? κλασσική λήψη αρχείων μέσω bt δεν παίζει; και το πληκτρολόγιο στο Pro πως είναι; είναι χρηστικό;

 

με το bt μια χαρα δουλευει απλα πρεπει να του βαλεις την εφαρμογη bluetooth file trasfer. μετα μπορω να πω λειτουργει καλυτερα απο τα συμβατικα bt γιατι βλεπεις το μενου και τα αρχεια του αλλου κινητου στο δικο σου και κατεβαζεις οτι θες!

 

εγω πριν απο το μινι ειχα το G900..περιεργο κινητο χαχα, τεσπα το μινι ειναι παρα πολυ καλο...ισως το θεμα με τη μπαταρια που εχουν πει ολοι εδω μεσα να σε ενοχλησει αλλα εγω τωρα ειμαι στη δευτερη μερα χωρις φορτιση εχει ακομα καπου 40% νομιζω με κανονικη χρηση..τηλς,μνματα...λιγο ιντερνετ δεν ειναι ασχημα. Επισης διαβασα οτι με τα updates 2.1, 2.2 του android αυξανεται και η ζωη της μπαταριας.....θα δειξει.

 

οσο για το πληκτρολογιο του προ δεν ξερω αν ειναι πρακτικο, εχω βαλει στο απλο μινι qwerty software keyboard και αν και μικρα τα γραμματακια με λιγη χρηση δεν κανεις λαθη και δουλευει οκ

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη το p1i που τα έχει φτύσει η μπαταρία κ πλεον δν ανοιγει καν επειδή χαλασε το on/off button... κ γενικά δεν κρατούσε πολύ η μπαταρία.από προγράμματα gps πως τα πάει; έχω συνηθήσει στο garmin που για μένα είναι κορυφή. υπάρχει κάποιο ισάξιο του για android; νέα έκδοση android θα έρθει σίγουρα;

 

πιο κοντά τα κουμπιά σε σχέση με το p1i δεν νομιζω να τα έχει! :P

 

edit για 3η φορα.. :P δλδ όπως είπε κ μια κοπέλα παραπάνω, δεν γίνεται να μην χρειάζεται να μπω στα αρχεία του αλλου; να πατά αποστολή κ εγώ αποδοχή. όπως κάνουμε χρόνια τώρα σε όλα μας τα κινητά.. fast and simple..

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη το p1i που τα έχει φτύσει η μπαταρία κ πλεον δν ανοιγει καν επειδή χαλασε το on/off button... κ γενικά δεν κρατούσε πολύ η μπαταρία.από προγράμματα gps πως τα πάει; έχω συνηθήσει στο garmin που για μένα είναι κορυφή. υπάρχει κάποιο ισάξιο του για android; νέα έκδοση android θα έρθει σίγουρα;

 

πιο κοντά τα κουμπιά σε σχέση με το p1i δεν νομιζω να τα έχει! :P

 

edit για 3η φορα.. :P δλδ όπως είπε κ μια κοπέλα παραπάνω, δεν γίνεται να μην χρειάζεται να μπω στα αρχεία του αλλου; να πατά αποστολή κ εγώ αποδοχή. όπως κάνουμε χρόνια τώρα σε όλα μας τα κινητά.. fast and simple..

το garmin δεν εχει βγει ακομα για android. υπαρχει το copilot , ndrive .

το κινητο θα παρει την εκδοση 2.1 σε 2-3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδωσα το μινι για να παρω ενα Pixon12 που εδινε γνωστος μου σχεδον ολοκαινουργιο! Ομολογω οτι παρολα τα μικροπροβληματα θα μου λειψει το μικρο και ισως καποια στιγμη το ξαναπαρω..ποιος ξερει...!:rolleyes:

Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν με αποριες που ειχα και ευχομαι να χαρειτε το Xperiaki σας χωρις προβληματα!

Καλη συνεχεια λοιπον...και καλες διακοπες!:up:

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο: τα εικονιδια που βγαζει πανω αριστερα πως βγαινουν?χωρις να χρειαστει να κλεισω το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...