Jump to content

ΜΜS στο εξωτερικό


ksoup
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ ανεπιτυχώς να στείλω MMS σε κινητό του εξωτερίκου (Αγγλία).

Έχω Vodafone Live & Motorola v525...

Ξέρει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Είμαι αρκετά μπερδεμένος με το θέμα και οποιαδήποτε πρόταση θα με βοηθούσε....

p.s στα ελληνικά δίκτυα στέλνω κανονικά MMS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksoup (25 Φεβ. 2004 , 00:23)

 

Προσπαθώ ανεπιτυχώς να στείλω MMS σε κινητό του εξωτερίκου (Αγγλία).

Έχω Vodafone Live & Motorola v525...

Ξέρει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Είμαι αρκετά μπερδεμένος με το θέμα και οποιαδήποτε πρόταση θα με βοηθούσε....

p.s στα ελληνικά δίκτυα στέλνω κανονικά MMS

 

 

Επισημως δεν υποστηριζεται η αποστολη ΜΜS στο εξωτερικο. Αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορεις να στειλεις...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Epishma h oxi mms den paei!

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδιαφερόμενος, ας επικοινωνήσει με την VODA.

 

 

Ξέρει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

 

...ρητορικό ερώτημα?..ή...πραγματικό ?.. :wacko:

 

Τη VODAFONE την ρώτησες ???

Δραστηριοποιήσου λίγο, πρώτα...μην περιμένεις "μασημένη" τροφή για τέτοια θέματα...είναι σαν να ρωτάς: "...ρε παιδιά, πήγα στο βενζινάδικο για βενζίνη, αλλά τη βρήκα ακριβή με Χ ΕΥΡΩ / λίτρο...τι λέτε είναι ακριβή?,,,να ψάξω αλλού?.." ΕΛΕΟΣ ρε Φίλε...

 

Πριν κάνουμε post, τουλάχιστον όσον αφορά ένα δίκτυο και τις υπηρεσίες του, πιστεύω ότι ο άμεσα ενδιαφερόμενος πρέπει να επικοινωνεί με τον Πάροχο και να αναζητά πληροφορίες.

Βοηθά, δε, συχνά, η 2η ή και 3η αναζήτηση (άλλη "θέση" στο Customer Care, ίσως άλλη άποψη...ίσως άλλη ενημέρωση...ρωτώντας πας στην Πόλη...), όταν υπάρχει η αμφιβολία.

 

Πιστεύω ότι σε τελυταία και "καταιδρωμένη" :!: φάση, ΄΄εχει κάποιος λόγο να αναζητήσει απάντηση σε κάποιο thread.

 

Εγώ, τουλάχιστον (και πιστέυω πολλοί άλλοι), αυτό κάνω.

 

Εξαντλώ, δηλαδή, τις προσπάθειές μου (είναι δικαίωμά μου ως συνδρομητής και υποχρέωσή μου έναντι της λογικής μου και αυτής των άλλων) και στο τέλος ζητώ την βοήθεια Τρίτων.

 

Χψρίς παρεξήγηση, αλλά το θεωρώ ουσιώδες :o ;) :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Δε σου επιτρέπω σε καμία περίπτωση να μου απευθύνεις το λόγο κατά αυτόν τον τρόπο!!!! :mad:

Αν έχεις όποιαδήποτε ένσταση για αύτα που γράφω μπόρεις να την παραθέσεις με κόσμιο τρόπο και όχι με φράσεις του τύπου ...έλεος ΡΕ φίλε.., ή στην εσχάτη των περιπτώσεων να στείλεις ενα ΡΜ.

Link to comment
Share on other sites

@miaow Θα ηταν πιο ευγενικο αν ησουν λιγοτερο επιθετικος προς τον φιλο μας, που ισως να μην παρατηρησες αλλα ηταν και το πρωτο post του. Δεν ειμαστε εδω για να κανουμε κριτικη σε αυτα που γραφουν οι χρηστες απο την στιγμη που τηρουν τους κανονες του forum και δεν ειναι ενοχλητικοι. Το παιδι μπορει να θεωρησε πιο αμεσο, να ρωτησει στο forum απο το να παρει στο CC. Αν ηταν τα πραγματα οπως τα λες να κλειδωσω σχεδον ολα τα θεματα (αφου θεωρητικα για σχεδον ολα μπορεις να παρεις καποια απαντηση απο το CC). Φιλικα παντα. :)

 

@ksoup Καλωσηρθες στο forum. Απο οτι ειδα ο χρηστης εκανε edit τη φραση του οποτε ας θεωρησουμε οτι το θεμα εληξε εδω :)

 

Συνεχιζουμε on-topic :p

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύετε ότι προσέβαλα κάποιον και ικανοποιείται το κοινό αίσθημα με το να ζητήσω συγγνώμη...χαλάλι και το ζητώ...μόνο και μόνο διότι θεωρώ ότι το μόνο σφάλμα μου (έως και επιπολαιότητα) ήταν οτι δεν πρόσεξα ότι ήταν το 1ο Post του.

 

Από κεί και πέρα, μένω απόλυτα σε όσα γράφω και τα θεωρώ 100% αντικειμενικά και ουσιαστικά.

 

Δεν κάνω κριτική στο πρόσωπο (το πρόσωπο ήταν άτυχο στο timing).

Κάνω κριτική στην νοοτροπία την οποία περιγράφω και είναι πολύ συχνή και χαρακτηριστική σε πολλούς τομείς της καθημερινότητας.

 

Με κάθε ειλικρίνεια. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν τίθεται θέμα πρώτου ποστ...Παρακολούθω το συγκεκριμένο φόρουμ από αρχές του unwired και έχω συζητήσει προσωπικά γι αυτό αρκέτα με τον MsK , καθώς επίσης συμμέτεχω και σε άλλα φόρα <<εγχώρια>> και μη τουλάχιστον επί μια πεντάετια....αλλά δεν καλούμαι εδώ να αποδείξω τα αυτονόητα...

Επί της ουσίας τώρα, θεώρησα ιδιαιτέρως επιθετική αν όχι προσβλητική την απάντηση ανεξαρτήτως ουσιαστικού περιεχομένου και γι αυτό εξεμάνην.

Κάθε τέτοια κοινότητα χαρακτηρίζεται από την πληρότητα των πληροφοριών που προσφέρει αλλά κυριως και για την ποιότητα με την οποία αυτες προσφέρονται.

Για να τελειώνουμε η συγγνώμη γίνεται αποδεκτή και φυσικά εξακολουθώ να μην έχω κάτι προσωπικό με τιν συγκεκριμένο χρήστη.

Παρακάλω το θέμα να θεωρηθεί λήξαν.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.... :D

 

Λοιπον... τι θα γινει με τα MMS προς εξωτερικο; Για ποτε περιπου προβλεπεται η αποστολη/ληψη MMS προς δικτυα Vodafone; :cool:

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Ego pantws prospathisa na steilo ena MMS stin Italia ta Xristougenna. To MMS akoma den eftase alla o logariasmos me to kostos gia to MMS exei erthei pro pollou! :mad: :mad: :mad:

E auto einai aliteia! Oxi oti einai spoudaio poso ta 0,5E alla einai thema timiotitas apenanti stous katanalotes! :mad:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Και στα SMS το ίδιο γίνεται...

Παλιά ήταν charge on delivery στην vodafone (και την Q).

Πλέον και στις 4 είναι charge on sent.

 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηρίζεται μεν .....

αλλά παλιότερα θυμάμαι έλεγαν (στην ΚΟΤΕ ήταν ? δεν θυμάμαι) ότι άμα ο παραλήπτης δεν έχει MMS capable κινητό του έστελναν sms για να πάει να το δει κάπου στο WEB Αυτό δεν ισχύει πλέον?

 

αν ισχύει θα έπρεπε να μην το στέλνουν μεν στο εξωτερικό αλλά να ακολουθούσαν την παραπάνω διαδικασία.

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (29 Φεβ. 2004 , 22:58)

 

δεν υποστηρίζεται μεν .....

αλλά παλιότερα θυμάμαι έλεγαν (στην ΚΟΤΕ ήταν ? δεν θυμάμαι) ότι άμα ο παραλήπτης δεν έχει MMS capable κινητό του έστελναν sms για να πάει να το δει κάπου στο WEB Αυτό δεν ισχύει πλέον?

 

αν ισχύει θα έπρεπε να μην το στέλνουν μεν στο εξωτερικό αλλά να ακολουθούσαν την παραπάνω διαδικασία.

 

J

 

αυτό με το sms ισχύει για τα 3 δίκτυα σε περίπτωση που ο συνδρομίτης δεν έχει ενεργοποιήμενο το mms... ωστόσο, δεν νομίζω ότι γίνεται ούτε αυτό στην περίπτωση που στέλνεις στο εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...