Jump to content

Γιατί πουλάνε όλοι τα iPhone τους;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο τοπικ για το ερωτημα αυτο.:) Ο τιτλος τα λεει ολα..βλεπω παντου να πουλανε ολοι τα iphone τους, το bye and sell mobiles εχει παρει φωτια απο δαυτα...και οχι μονο... Ολοι λενε οτι ειναι το καλυτερο τηλεφωνο αλλα ολοι το πουλανε...:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως για αλλαγή!! Άλλοι όταν έχουν επιδότηση και δεν χρειάζονται συσκευή πέρνουν iPhone γιατί ξέρουν οτι θα πουληθεί πολύ γρήγορα!!
Link to comment
Share on other sites

Το 3gs που βγηκα προσφατα εχει κανει παταγο στα μεταχειρισμενα... Ας μας καταθεσουν την αποψη τους αυτοι που εχουν πουλησει τα iphone τους.:)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ηθελα ν'ανοιξω ενα τετοιο θεμα πριν καιρο με την ιδια ακριβως απορια...αλλα δεν το εκανα καθως πιστευα οτι θα κλειδονοταν :ninja:..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την απορια το τι του βρησκει καποιος και το παιρνει;βλεπω καθημερινα ανθρωπους με Iphone Και δεν καταλαβαινω.. Αν μου την λυσουν την απορια απο εμενα οτι θελουν
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απλός θέλουν χαλάσουν 600 ευρώ για κάτι που στην κατασκευάστρια εταιρία κόστίζει περίπου 100 ευρώ. Αυτός είναι ο βασικός λόγος. Α! Και οι εφαρμογές όπως η πολύ χρησημη εφαρμογή που κάνει υδρατμούς γύρο από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την απορια το τι του βρησκει καποιος και το παιρνει;βλεπω καθημερινα ανθρωπους με Iphone Και δεν καταλαβαινω.. Αν μου την λυσουν την απορια απο εμενα οτι θελουν

 

Αν κρινω απο το κινητο που εχεις για avatar δεν σε παρεξηγω:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τον καθέναν ό,τι τον βελεύει.. Πραγματικά είναι ενα πολύ καλό κινητό με καταπληκτική οθόνη και απόκριση στην αφή + τις χιλιάδες εφαρμογές.. + την εμπειρία internet ++ + κτλ κτλ...

Επίσης πιστεύω ότι σημαντικό ρόλο παίζει και η καλή εξωτερική εμφάνιση που έχει καθώς και ότι ίσως έχει γίνει μόδα... (κάποιοι δυστυχώς το παίρνουν μόνο γι αυτό)

 

Τώρα γιατί το πουλάνε που ρωτάτε...

Απλά έχει πολύ μεγάλη μεταπωλητική αξία.. Είναι από τα πολύ λίγα, ίσως και το μόνο που δεν πέφτει καθόλου η τιμή του από τότε που βγαίνει στην αγορά μέχρι τη στιγμή που θα βγει το επόμενο iPhone.. Η κατασκευή του θα έλεγα ότι είναι καλή, σταθερή..

Μπορεί κάποιος να έχει ανάγκη τα λεφτά και να έχει βαρεθεί το κινητό και γιατί όχι να το πουλήσει (που πιάνει και πολύ καλά λεφτά μάλιστα)

Επίσης η οθόνη έχει μια επίστρωση ειδική που δεν λερώνει και δεν αφήνει δαχτυλιές.. Έτσι το μόνο που μπορεί να πάθει με την πάροδο του χρόνου (πέρα από τη μείωση της απόδοσης της μπαταρίας) είναι κάποιες γρατζουνιές στο πίσω μέρος που ελάχιστα φαίνονται στο μαύρο χρώμα κι όλας.. Είναι μια ''ενιαία΄΄ συσκευή που δεν μπορείς να βγάλεις τη μπαταρίας μόνος σου , ούτε καν την κάρτα sim xωρίς συνδετήρα ή το ειδικό μηχάνημα που έχει στη σησκευή.. Οπότε ούτε βρωμίζει στα καπάκια κάτι που έχουν άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκοπεύω να πουλήσω το 3G μου σε λίγες μέρες, γιατί περιμένω το 3GS... Από κει και πέρα, απ'ότι έχω καταλάβει, πολλοί με μεγάλες επιδοτήσεις, αγοράζουν iphone γιατί έχουν ζήτηση και καλή μεταπωλητική αξία...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολυ απλα το iphone δεν ειναι πια "της μοδας"

 

Ευτυχώς... Βαρέθηκα να βλέπω iphone στον κάθε άσχετο...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς... Βαρέθηκα να βλέπω iphone στον κάθε άσχετο...

 

Aκριβως...!

 

Οπως επισης ειχα σιχαθει να βλεπω το Nokia 6600 στα χερια της καθε κυρατσας που δεν ηξερε καλα καλα να στειλει μια φωτο μεσω bt

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο, το 90% των iPhone που κυκλοφορούν στην αγορά, δεν έχουν 2η σελίδα... Και άντε, ας μην είναι apps, ας είναι ένα bookmark βρε αδερφέ!!!
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ''καψα'' τους 3 τελευταιους μηνες να παρω iphone 3G - 3gS αφου ειχα δοκιμασει ολες τις εκδοσεις symbian (Nokia - SE) & windows mobile se HTC. Ειπα να μην χρεωθω πλλα και πηρα ελαφρως μεταχειρισμενο 3G και για να το ''συνεφερω'' ως συσκευη επερεπε να κανω jaibrake & να κατεβασω καμμια δεκαρια (10) εφαρμογες απο CYDIA για να εχει το τηλεφωνο τις απλες λειτουργιες οπως αναφορα sms & bluetooth.... Γενικα εχει τελεια touch screen & web browsing αλλα για τα λοιπα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο..... Συντομα θα το δωσω / πουλησω βεβαια....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν λεει τιποτα οτι βλεπετε πολλα για πωληση.και εγω εδωσα το 3g μου και πηρα το λεο αλλα να ειστε σιγουροι οτι ειναι εκπληκτικο κινητο και μονο οσοι το παιρνουν στα χερια τους μπορουν να το καταλαβουν.και το οτι εχει ορκισμενους εχθρους κατι λεει.και εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα γυρισω στα παλια λημερια.για μουσικη,σερφαρισμα και παιχνιδια ειναι οτι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν λεει τιποτα οτι βλεπετε πολλα για πωληση.και εγω εδωσα το 3g μου και πηρα το λεο αλλα να ειστε σιγουροι οτι ειναι εκπληκτικο κινητο και μονο οσοι το παιρνουν στα χερια τους μπορουν να το καταλαβουν.και το οτι εχει ορκισμενους εχθρους κατι λεει.και εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα γυρισω στα παλια λημερια.για μουσικη,σερφαρισμα και παιχνιδια ειναι οτι καλυτερο

 

απο τα καλυτερα κινητα τωρα ειναι το HD2 αλλα με ''χαλάει'' το τερατσιο μεγεθος του. Εως το Iphone - Touc HD - Omnia II ειναι αποδεκτα τα μεγεθη αλλα το HD2 = ''τερας''

 

παιδια δεν λεει τιποτα οτι βλεπετε πολλα για πωληση.και εγω εδωσα το 3g μου και πηρα το λεο αλλα να ειστε σιγουροι οτι ειναι εκπληκτικο κινητο και μονο οσοι το παιρνουν στα χερια τους μπορουν να το καταλαβουν.και το οτι εχει ορκισμενους εχθρους κατι λεει.και εγω πιστευω οτι καποια στιγμη θα γυρισω στα παλια λημερια.για μουσικη,σερφαρισμα και παιχνιδια ειναι οτι καλυτερο

 

απο τα καλυτερα κινητα τωρα ειναι το HD2 αλλα με ''χαλάει'' το τεραστιο μεγεθος του. Εως τα : Iphone - Touch HD - Omnia II ειναι αποδεκτα τα μεγεθη αλλα το HD2 = ''τερας''

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρισα παρα πολλα κινητα και συσκευες και εγω ακουγα για ''μηλο'' και εβγαζα καντιλες,πηρα ενα 3G και ειμαι και ευχαριστημενος και χωρις προβληματα,κολληματα....τωρα αν γυρισω σε WM μονο σε HTC HD2 και το σκεφτομαι διοτι το μηλο ειναι τοσο απλο στην χρηση του και εχει χιλιαδες εφαρμογες,ασχετα αν ορισμενες ειναι ανουσιες....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

απο τα καλυτερα κινητα τωρα ειναι το HD2 αλλα με ''χαλάει'' το τεραστιο μεγεθος του. Εως τα : Iphone - Touch HD - Omnia II ειναι αποδεκτα τα μεγεθη αλλα το HD2 = ''τερας''

 

για αυτο μου αρεσει.οντως ειναι τερας αλλα συνηθεια ειναι.κακομαθαινεις και μετα ολα σου φαινονται μικρα ομως.παντως αυτα τα 2 ειναι τα κορυφαια κινητα αυτην την στιγμη.προσωπικη αποψη βεβαια

Link to comment
Share on other sites

για τον λογο που μετα απο λιγο καιρο καταλαβαινουν τι ******* εκαναν και τα αγοράζουν και παλι

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τα αγοραζουν γιατι η apple εχει παρα πολυ καλο °marketing και οταν πας σε ενα καταστημα κινητης και λες εχω 600 ευρω για κινητο ποιο να παρω σου λενε παρε iphone το παιρνεις ευχαριστιεσαι την πλοηγηση και τα παιχνιδια σου βγαζει το λαδι ομως για να κανει τα βασικα οπως πολυ σωστα ειπαν πιο πανω πχ να εχει αναφορα παραδοσης,bt και πολλα αλλα

το ξανα αγοραζουνε μετα γιατι ακουνε τις φημες οτι στα νεα firmware θα αλλαξει κατι και τελικα δεν αλλαζει τιποτα σοβαρο και παλι τα ιδια... ενας ωραιος φαβλος κυκλος

Link to comment
Share on other sites

η εννοια του marketing : ''Satisfy custοmer needs at a profit'' .... Profit (κερδος ) εβγαλε η APPLE αλλα πληρης ικανοποιηση δεν προσφερθηκε....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση και ας ειναι off topic απο το θεμα μας....το μηλο εδω και χρονια ειναι αυτο που ειναι με τα υπερ και τα κατα....το HTC HD2 που ειναι κακα τα ψεμματα ενα κορυφαιο σε επιδοσεις,γιατι τα πουλανε και τα ανταλλασουν χωρις βεβαια να τα εχουν κρατησει πολυ καιρο να δου τις δυνατοτητες του..........
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κακό με τα win mobile είναι οτι μείνανε πολύ πίσω... Η Apple δεν στηρίζεται στις πωλήσεις των συσκευών, αλλά στις πωλήσεις του App store. Γι'αυτό και βρίσκεις τα πάντα, γιατί ότι θές να βάλεις στο κινητό σου, περνάει πρώτα από την "τσέπη" της apple και μετά από του δημιουργού...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...