Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το εβγαλε και εμενα το ιδιο, αλλα δεν ασχοληθηκα.

 

Δυστυχως με το να βαλω το πληκτρολογιο απο πανω, χαθηκε το... htc sense. οταν ξεκιναει το κινητο δεν κανει τπτ, γραφει ενα launching htc sense και τπτ. το κινητο δουλευει κανονικα, ολα τα προγραμματα δουλευοθν κανονικα στο μενου κλπ..

 

Εχετε καμια ιδεα γιατι δεν εχω καμια ορεξη να κανω φορματ??

Link to comment
Share on other sites

δές μήπως έχει απενεργοποιηθεί το htc sense.πήγαινε ρυθμίσεις/μενού/περισσότερα/αρχική οθόνη/στοιχεία εκεί πρέπει να είναι κλικαρισμένο το htc sense.

ευτυχώς που έγινε και σε κάποιον άλλον,μου φάνηκε πολύ άκερο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μου έβγαλε ένα tick το κινητό στήν πάνω μπάρα,δίπλα στο σήμα και έλεγε να συνδεθώ με η/υ για να κάνουν update ta windows phone.......!!!!!!!!!έγινε σε κανέναν άλλον αυτό?δεν ήμουνα συνδεδεμένη ή να είχα ανοικτό το wifi....

 

μόλις μου το ξαναέβγαλε........

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το γεγονός ότι στο βγάζει αυτό ενώ δεν είναι συνδεδεμένη η συσκευή στο internet, σχεδόν επιβεβαιώνει την πρώτη πρόβλεψη για false alarm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΟυ το εχει βγαλει και εμενα δευτερη φορα. κατα την γνωμη μου καπου συνδεεται στο ιντερνετ και ψαχνει την τελευταια εκδοση, κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

Το εχει βγαλει και σε μενα το το θεμα με το update, δεν βρηκε κατι το δοκιμασα. μην ασχοληστε.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 τελευταιες φορτισεις της μπαταριας προσεξα οτι η φορτιση φτανει στο 70% και κολλαει εκει χωρις ποτε το led φωτακι να γινει πρασινο όσες ώρες κι αν το άφησα στην πρίζα. Γνωρίζετε μήπως τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τέτοιες περιπτώσεις συστήνουμε... backup και hard reset για να δεις αν στο κάνει και μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια, είναι διαθέσιμη (από 10/07/2011) και άλλη εκδοσή για android για το htc hd mini . Είναι android version 2.2 froyo και θα έλεγα σε σχέση με τις προηγούμενες ότι έχουν γίνει σοβαρές αλλαγές έκανα και δοκιμή κατέβασα και κάποια apps και δούλεψαν όλα. Το official site http://code.google.com/p/photon-android/ από αυτό μπορείτε να διαβαστείτε τυχών προβλήματα της κάθε έκδοσης, να κατεβάσετε την τελευταία εκδοσή του android για το mini , και οι επιδιορθώσεις τις τελευταίας έκδοσης ...

 

Bugfixes:

-Sensors fixed (G-sensor, lightsensor, proximitysensor) [by r0bin]

-Touchscreen/alignment fixed [by Schlund]

-WIFI MAC-Adress fixed [by photon community]

-Realigned HANG UP Button-> now working as "Search Button" [by Schlund]

-Stability improvements on GPRS/3G [by Schlund]

-Keypad backlight fixed (suspend&light-sensitity) [ by Schlund]

-Added workaround for timeswitch [by Schlund]

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο μου ακουγεται. το εχεις κρατησει η ξαναγυρισες στα WIN?

 

αν καταλαβα καλα, εχουν βγει 2 εκδοσεις, η CM6 kai photo android???

Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει βγει ακόμα ως final εκδοσή γιατί χρειάζεται διορθώσεις .Για να το εγκαταστήσεις απλά περνάς τα αρχεία στην sd κάρτα (φορμαρισμένη σε fat32) την πρώτη φορά περιμένεις από 3 έως 5 λεπτά ανάλογα με την κάρτα που έχεις για να bootάρει , αλλά μετά την πρώτη φορά κάνει ποιο γρήγορα . Από το κινητό δεν διαγράφεται τίποτα , για να γυρίσεις στα windows απλά κλείσε το κινητό και θα είναι όπως πριν. Τέλος αυτή η εκδοσή (και οι προηγούμενες) έχουν συμπεριλάβει και τα ελληνικά ως γλωσσά του συστήματος.

 

οσο για το δευτερο ερωτημα ναι εχουν βγει οι cm6, photon android και απο τον NSOURM στο XDA-DEVELOPERS.COM και link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=801481, αυτη η εκδοση ειναι τα windows mobile σε ποιο ελαφριά μορφή και είναι κανονική εγκατάσταση.

Edited by webxaker
Link to comment
Share on other sites

thanx φιλε μου, μαλλον θα το δοκιμασω. αρα οι δυο αυτες εκδοσεις ειναι οι ιδιες???

 

Για να περασω contacts, sms calendar κλπ απο win σε android, πως γινεται??

Link to comment
Share on other sites

την cm6 δεν την έχω δοκιμάσει αυτό θα κάνω τώρα , όσο για το δεύτερο ακόμα δεν ξέρω

 

 

... είναι ίδιες ως προς το λειτουργικό android 2.2 froyo για κάτι άλλο ακόμα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

οκ, σιγουρα θα υπαρχει καποιο προγραμμα, θα ψαξω και θα βρω. λογικα εγω αυριο θα αρχισω να κανω δοκιμες, αν εχεις την ευχαριστηση γραψε κανενα σχολιο με το ποια ειναι καλυτερη κλπκλπ
Link to comment
Share on other sites

από μια γρήγορη ματιά που έριξα η cm6 είναι το κλασσικό andoid ενώ η photon έχει android αλλά με θέμα της htc (καιρός, επαφές, μετοχές κ.λ.π). Από οτι διάβασα απο το xda την cm6 έχουν σταματήσει να την αναπτυσουν , παντός σε απάντηση χρηστή που ρώτησε αν η cm6 έχει andoid 2.3 gingerbread του απάντησαν ότι θα είναι διαθέσιμη η εκδοσή 2.3 στην cm7. Σε σύγκριση ταχύτητάς ή photon είναι πολύ μπροστά ειναι και για το λόγω οτι η photon ακόμα προχωράει και λύνονται περισσότερα προβλήματα και έτσι κερδίζει ταχύτητα. Από μπαταρία και τα 2 συστήματα σχεδόν την ίδια αυτονομία έχουν , δεν κρατάει και πολύ στη photon που είδα, αλλά και στην cm6 μια από τα ιδία αλλά ακόμα δικαιολογείται γιατί είναι σε beta στάδιο , θα γίνουν δοκιμές πιστεύω και σε κάποια από τις επόμενες έκδοση θα διορθωθεί το θέμα αυτό. Δική μου γνώμη για τα μέχρι τώρα λειτουργικά android για htc HD mini θα διάλεγα την photon.

 

μπορεί από σεπτέμβριο να είναι στη λίστα με τα κινητά (για htc πάντα γιατί θα ακολουθήσει και η sony ericsson με κάποιες συσκευές και η motorola τέλος 2011) που θα ξεκλειδώσουν τον bootloader αρα ποιο έυκολη δουλειά για του developers.

Edited by webxaker
Link to comment
Share on other sites

θα της ριξω και εγω μια δοκιμη.. οταν λες αυτονομια, δλδ ποσο κραταει περιπου??

 

την εχεις μονιμα, η εχεις γυρισει στα win?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω συνεχεια σε android γιατί στα windows εχω επαφες,αρχεια κ.λ.π όταν θα το χρειαστώ θα κανω boot. To mini με android πάντος είναι το κάτι αλλο. Η μπαταρία όντως δεν κρατάει και πολύ ακόμα γιαυτό δεν χρησιμοποιώ android συνέχεια για το πόσο κρατάει δεν ξέρω (θα το δεις και εσύ), άλλα σε κάποια από τις επόμενες εκδόσεις θα διορθωθεί σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σιγουρα θα υπαρχει τροπος για να μεταφερεις επαφες κλπ απο το ενα συστημα στο αλλο

 

Ο καλύτερος είναι να περάσεις τις επαφές σου από τα windows στο gmail και μετά με συγχρονισμό... στο Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος είναι να περάσεις τις επαφές σου από τα windows στο gmail και μετά με συγχρονισμό... στο Android.

 

ναι το προσπαθησα αλλα για καποιο τροπο δεν μου κανει sync με το gmail..

 

βρηκα και για σμς αλλα δεν εχω καταφερει αν βρω για το ημερολογιο.. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...