Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα βγει (εκτός απροόπτου) νέα εκδοσή android σύμφωνα με ανακοίνωση στο xda developers. Στην επομένη

εκδοσή έχουν επιλυθεί πολλά προβλήματα που υπήρχαν στη realase beta 134++ (φόρτιση μπαταρίας, διάρκεια μπαταρίας, headphones κ.α.)

Edited by webxaker
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω το HTC HD mini με τον Opera mobile 10 με flash support, μήπως έχει βγει κάποιος νεώτερος με καλύτερο flash player γιατί θέλω να βλέπω μια συγκεκριμένη σελίδα στο meteo για τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω το HTC HD mini με τον Opera mobile 10 με flash support, μήπως έχει βγει κάποιος νεώτερος με καλύτερο flash player γιατί θέλω να βλέπω μια συγκεκριμένη σελίδα στο meteo για τον καιρό.

 

Όχι, δεν έχει βγει κάτι και ούτε πρόκειται πια στη συγκεκριμένη πλατφόρμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν αλλάξω πλατφόρμα θα είμαι καλύτερα? Για παράδειγμα, αν βάλω την Rom του nsroum..

 

Λέγοντας πλατφόρμα εννοώ το λειτουργικό των windows mobile. H rom του nsourm είναι με windows mobile και κατά συνέπεια δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στον όπερα τη διεύθυνση http://www.meteo.gr/i

 

Μου έβαλες ιδέα και τελικά βρήκα μια άλλη λύση και δουλεύει αυτό που ήθελα.

 

Λέγοντας πλατφόρμα εννοώ το λειτουργικό των windows mobile. H rom του nsourm είναι με windows mobile και κατά συνέπεια δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό που ζητάς.

 

Κατάλαβα τι λες, τελικά βολεύτηκα αλλιώς, παίζει τώρα αυτό που ήθελα πηγαίνοντας κατευθείαν στη διεύθυνση, ενώ μέσω των παραθύρων του meteo δεν έπαιζε και ζήταγε να βάλω flash player. Ευχαριστώ πάντως για την άμμεση απάντηση και τους δυό σας..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως η εμπειρια μου με αυτο το υπεροχο κινητο τελειωσε στο λιμαναλι της ιεραπετρας, οπου και το εχασα/κλεψανε.

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας, θα σας συναντησω σε καποιο αλλο τοπικ του σαιτ...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση.το κινητό του φίλου μου έπεσε και έσπασε η οθόνη στη γωνία δεξιά. Η οθόνη αυτή τη στιγμή δουλεύει καλά. Τι πρέπει να αγοράσω για να γίνει ? δώστε κανένα λινκ ? από που προτείνετε να το πάρω ? θα μπορέσω να το περάσω ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μία ερώτηση.το κινητό του φίλου μου έπεσε και έσπασε η οθόνη στη γωνία δεξιά. Η οθόνη αυτή τη στιγμή δουλεύει καλά. Τι πρέπει να αγοράσω για να γίνει ? δώστε κανένα λινκ ? από που προτείνετε να το πάρω ? θα μπορέσω να το περάσω ?

 

Αυτό χρειάζεσαι αλλά και κάποιον που να "πιάνουν τα χέρια του" για να κάνει την "εγχείρηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πε παιδια καλησπερα.εδω και κανα δυο μερες το htc hd mini που εχω κανει κανα 2 φορες τη μερα restart. υπαρχει λυση?

 

Καλησπέρα.

Μήπως έχεις βαλει κάποιο πρόγραμμα που το προκαλεί αυτό;Εάν ναι κάνε απεγκατάσταση και δες πως παει.

Μετά βάζεις την τελευταία επίσημη rom. Παίρνεις backup και μετά hard reset.Εάν εξακολουθήσει τότε χρειάζεται service

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι να χω κανει εγκατασταση τελευταια καποιο προγραμμα.σαν εκδοση rom εχω την τελευταια εδω και καιρο.λες να στρωση αν κανω ξανα την εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι να χω κανει εγκατασταση τελευταια καποιο προγραμμα.σαν εκδοση rom εχω την τελευταια εδω και καιρο.λες να στρωση αν κανω ξανα την εγκατασταση

 

Σίγουρα μετά το hard reset θα στρώσει.Το θέμα είναι να μην κάνεις hard reset.

Του έχεις κάνει κανένα soft reset(ή restart αν το προτιμάς)

Link to comment
Share on other sites

το ατιμο τις 2 τελευταιες μερες μου το κανει.φαντασου οτι δεν κανω και τρελη χρηση προγραμματων.συνηθως μου κανει restart οταν μιλω ή οταν ειναι σε αδρανεια. π.χ. δουλευοντας με τις ωρες το destinator δε το κανει.σε φωτισα ε?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα σε ολους μια βοηθεια παρακαλω μαλλον στο mini χαλασε καηκε το ακουστικο ,κανω κληση δεν ακουω τιποτα ,βαζω τα μαμα ακουστικα οκ ,βαζω bluetooth ακουστικο ολα οκ ,ψαχνω για ακουστικο ειναι ευκολο να μου δωσετε καποιο link για αγορα ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι ,ευχαριστω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους μια βοηθεια παρακαλω μαλλον στο mini χαλασε καηκε το ακουστικο ,κανω κληση δεν ακουω τιποτα ,βαζω τα μαμα ακουστικα οκ ,βαζω bluetooth ακουστικο ολα οκ ,ψαχνω για ακουστικο ειναι ευκολο να μου δωσετε καποιο link για αγορα ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι ,ευχαριστω.

 

http://www.repairsuniverse.com/htc-hd-mini-earpiece-speaker-repalcement.html

http://www.globaldirectparts.com/HTC-HD-Mini-Ear-Speaker-p/htc738065.htm

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε γιαννη να εισαι καλα.:):):)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά, η μπαταρία στο HTC hd mini που έχω παρατήρησα ότι άρχισε να αδειάζει πολύ γρήγορα. Σκέφτηκα ότι τελεώνει η ζωή της και έτσι αγόρασα μία νέα. Παρατηρώ πάλι όμως, ότι κι αυτή αδειάζει μέσα σε μια μέρα. Τι να τρέχει άραγε, γνωρίζει κανείς ή του έρχεται κάτι στο μυαλό, που μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,μηπως δουλευης το wifi οταν ειναι ανοιχτο ρουφαει την μπαταρια σε λιγες ωρες , μηπως ηρθε η ωρα να κανεις ενα hard reset και να το ξαναστησεις. Αν το εχεις φλασαρη ο nsourm εβγαλε νεα ρομ δεν την περνας να δεις αν αλλαξει κατι.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε nek46, οχι κλειστό το έχω το wifi. Δεν του έχω αλλάξει την rom του, είναι μαμά.Μάλλον θα πρέπει να κάνω μια επαναφορά για να στρώσει αλλά σκέφτομαι άντε πάλι από την αρχή όλα.Δεν πιστεύω πως θα βγάλω άκρη αλλιώς...

Ξέρω για την rom που λες του nsourm, προτείνεις να την δοκιμάσω? Θα χάσω την δική του βέβαια έτσι δεν είναι? Αλλά αν είναι να δουλεύει πιο γρήγορα, έχω δει που λέτε ότι αφήνει πολύ ελεύθερη μνήμη για να διαχειρίζεται πιο γρήγορα το τηλ/νο.

Edited by loutraki
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ,αφου εισαι ακομα με την μαμα rom κανε hard reset και ξανα στηστο, ξερω ειναι πακετο αλλα νομιζω πως ηρθε η ωρα , να δεις αν θα αλλαξει η συμπεριφορα της μπαταριας .Μετα αν θελεις φλασαρης rom, η οfficial rom θα χαθει αλλα μπορεις να την ξαναβαλεις οποτε θελεις ;)

edit αν μπορεις παρε ενα backup τις επαφες σου τις φωτο και τα sms σου με το pim backup απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266961

και μετα το hard τα ξαναπερνας .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουνα να φλασαρω την rom του nrousm για να πηγαίνει και καλύτερα μετά το τηλ/νο, τι λες? ( Αν μπορεις δειξε μου που ειναι η τελευταία.) Edited by loutraki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...