Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εμενα φοραει την 1.07.482.1 μπορω να την κανω εγω την ενημερωση η οχι?

 

Όπως προαναφέρθηκε, βάλε την τελευταία rom, είναι ανώτερη της παλιάς πλέον που έχει η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπωσδηποτε να κανετε αναβαθμιση στο κινητο.

βελτιωνεται πολυ η συμπεριφορα του (εμενα ειχε πολλα προβληματα αρχικα).

 

αν και θα ηθελα πολυ και εγω να δω κατι αλλο για λειτουργικο...δεν ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που πηρα...

 

ρυθμισεις μενου περισσοτερα bluetooth ανοιγεις το εικονιδιο με τα γραναζια 4η επιλογη ,

 

μπορει καποιος να πει πιο καθαρα που ειναι η επιλογη να γινει φανερο το τηλεφωνο μεσω bluetooth ;

 

δεν βρισκω πουθενα να γραφει "περισσοτερα"

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Oύτε εγώ μπόρεσα να βρώ την ρύθμιση για το πώς θα κάνω ορατή την συσκευή στα bluetooth.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oύτε εγώ μπόρεσα να βρώ την ρύθμιση για το πώς θα κάνω ορατή την συσκευή στα bluetooth.

 

απο τις ρυθμισεις πας μενου/περισσότερα

εκεί βλέπεις το εικονιδιο του bluetooth,το ανοιγεις

πάνω αριστερα εχει 3 γραναζια,πατας και απο κατω εχει 6 επιλογες

στην 4η γραφει ανιχνευση .....πρεπει να το κανεις ανιχνευσιμη,επιλέγεις το πρωτο παντα ορατη!

και στη 2η να ειναι ενεργοποιημενο το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ενα πρόγραμμα Scheduler που ανοιγει και κλείνει το κινήτο σε καθόρισμενη ώρα, κάνει Restart σε καθόρισμενη ώρα κ.τ.λ Το πρόγραμμα λέγεται Tprofiler... Το τελευταίο διαστήμα φένεται να μην λειτουργεί σώστα..

 

Υπάρχει κάτι πιο έμπιστο που να καλύπτει αυτές τις αναγκές ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ενα πρόγραμμα Scheduler που ανοιγει και κλείνει το κινήτο σε καθόρισμενη ώρα, κάνει Restart σε καθόρισμενη ώρα κ.τ.λ Το πρόγραμμα λέγεται Tprofiler... Το τελευταίο διαστήμα φένεται να μην λειτουργεί σώστα..

 

Υπάρχει κάτι πιο έμπιστο που να καλύπτει αυτές τις αναγκές ?

 

ctscheduler και autoflight.

Το πρώτο το έχω εγώ και δουλεύει άψογα.

Δυστυχώς και τα δύο είναι επι πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

thanks nancykon, αλλά δεν μου βγάζει αυτές τις επιλογές εμένα, εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα. Μου είπαν ίσως θέλει αναβάθμιση στην έκδοση 1.36 για να στρώσει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

thanks nancykon, αλλά δεν μου βγάζει αυτές τις επιλογές εμένα, εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα. Μου είπαν ίσως θέλει αναβάθμιση στην έκδοση 1.36 για να στρώσει.

 

Αυτες τις επιλογές μου τις εβγαζε και στην αρχικη του εκδοση....περιεργο...ποιεσ επιλογες ειναι διαφορετικες?

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως οπως τα λεει η nancy ειναι, πας με το slider στο μενου τερμα δεξια πατας το μενου και εμφανιζετε το περισσοτερα, και στην παλια rom και στην νεα αυτη ειναι η διαδρομη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έμπαινα μενού > ρυθμίσεις > συνδέσεις (wifi,bluetooth εκεί με τους διακόπτες) και μετά πατούσα το πλήκτρο menu και δεν μου έβγαζε τίποτα, μόνο σάρωση, αλλά δεν δούλευε. Θα ξαναδοκιμάσω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έμπαινα μενού > ρυθμίσεις > συνδέσεις (wifi,bluetooth εκεί με τους διακόπτες) και μετά πατούσα το πλήκτρο menu και δεν μου έβγαζε τίποτα, μόνο σάρωση, αλλά δεν δούλευε. Θα ξαναδοκιμάσω.

 

δεν πας απο εκει......

μενού > ρυθμίσεις >μενού > περισσοτερα..........κατω δεξια στις ρυθμισεις εχει ενα μενου....εκει

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Το θέμα είναι ότι την συσκευή δεν την έχω μπροστά μου συνεχώς, είναι ενός φίλου και είναι η πρώτη του επαφή με smartphone, τώρα που θα το ψάξω το απόγευμα θα σας πω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω ειναι το link με τα tweaks του hd2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

 

Οι συσκευες ειναι παρομοιες και δοκιμασα αρκετα απο αυτα.

Με εκπληξη ειδα οτι δουλευαν μια χαρα

anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το ότι ειναι παρόμοιες συσκευές(γιατί δεν είναι) αλλά με το γεγονός ότι και οι 2 φοράνε windows mobile.Πολλά από αυτά τα tweaks δουλεύουν χρόνια τώρα σε όλες τις wm συσκευές και κάποια από αυτά σε όλα τα htc.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εδω ειναι το link με τα tweaks του hd2:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

 

Οι συσκευες ειναι παρομοιες και δοκιμασα αρκετα απο αυτα.

Με εκπληξη ειδα οτι δουλευαν μια χαρα

 

Με προσοχή η χρήση τους γιατί μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα ασυμβατότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω εαν υπαρχει κατι καλυτερο απο αυτο"http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15820" αλλα δοκιμασα το πρωτο .cab που υπαρχει στο 1ο ποστ και στο μινι μου δουλευει(το 2ο cab HD_2 δεν μου δουλεψε σωστα). μας δινει το δικαιωμα στον καιρο να επιλεξουμε απο παρα πολλες Ελληνικες μικρες και μεγαλες πολεις. μετα την εγκατασταση του .cab δεν μου εμφανισε καποιο εικονιδιο πουθενα αλλα στο

Καιρος->μενου->προσθηκη τοποθεσιας πληκτρολογουμε "Greece" και εκει εμφανιζονται στα ελληνικα οι προσθετες πολεις...

Edited by Takissc5
Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο προγραματακι για back up???

 

ξερει κανεις να μου πει αν ξερουμε τον imei κινητου που κλαπηκε μπορει να γινει κατι για να μην ξανα δουλεψει?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κανενα καλο προγραματακι για back up???

 

Spb Backup για full backup και PIM Backup για sms, calendar, επαφές κτλ.

 

ξερει κανεις να μου πει αν ξερουμε τον imei κινητου που κλαπηκε μπορει να γινει κατι για να μην ξανα δουλεψει?

 

Δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία φήμη εάν θα βγεί καμία νέα ROM για το mini μας μπας και διορθωθεί κανένα απο τα γνωστά προβλήματα ? Βγήκε για το HD 2, ελπίζω να ξαναδούμε ROM και για εμάς και να μην το έχουν παρατήσει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φήμη δεν υπάρχει, ούτε και για το HD2 υπήρχε μέχρι που εμφανίστηκε. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω link έχει βγεί μια δοκιμαστική έκδοση του extended notification για mini... Φένεται να δουλεύει...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636439&page=30

Edited by Stl08
Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω link έχει βγεί μια δοκιμαστική έκδοση του extended notification για mini... Φένεται να δουλεύει...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636439&page=30

 

πριν λιγο την δοκιμασα.

απεγκατεστησα την προηγουμενη 0.92 που ηδη χρησιμοποιουσα και εγκατεστησα την μινι-0.92 Το αποτελεσμα ηταν να οδηγηθω σε hard reset(με το κουμπι της εντασης του ακουστικου) διοτι κολλησαν τα windows.

Επανεγκατεστησα τα παντα(και την 0.92) με ενα προσφατο μπακαπ που-ευτυχως-ειχα και επανεγκατεστησα την μινι-0.92 Αφου η μινι-0.92 απεγκατεστησε μονη της την 0.92 εγκατασταθηκε εκ νεου χωρις προβληματα και κολληματα. Στο πρωτο τεστ με αναπαντητη τα λεντακια αναβοσβηναν περιπου για 1,5 ωρα με την συσκευη σε sleep mode εννοειται.. Στο δευτερο τεστ παλι με αναπαντητη ηδη αναβοσβηνου 20 λεπτα τωρα. Ελπιζω να φτιαχθηκε το περιορισμενο μπλικινγκ που ειχαμε στις αναπαντητες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα κατά την εγκατάσταση !! Έως τώρα δουλεύει μια χαράααααα... Καταπληκτική εφαρμογή !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οπως λεει και ο τιτλος , τα καταφερα μου επεσε { μεσα στη θηκη} και εγινε κοματια η οθονη , ψαχνωντας οθονη βρηκα . Γνωριζει καποιος φιλος ,αν υπαρχει καποιος οδηγος για το χειρουργειο της οθονης digitizer. Kαθε βοηθεια ευπροσδεκτη ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...