Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

@nek46:

Ενημερωτικά πάντα... τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum. Για το λόγο αυτό υπάρχουν οι επιλογές της "Τροποποίησης" ή/και της "Πολλαπλής παράθεσης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χρησιμοποιω το μινι 2 εβδομαδες. Απο την αρχη καταλαβα οτι μολις βρει ευκαιρια συνδεεται απο μονο του στο ιντερνετ. Το ξεπερασα χωρις ειδικα προγραμματα κλπ. Πως? Ενω ειμαι συνδρομητης voda στις ''ρυθμισεις συνδεσης δεδομενων'' εδωσα οτι ειμαι στην wind και οσο και να προσπαθει δεν μπορει.Τωρα το εχει παρει αποφαση και δεν δοκιμαζει καν:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας. Χρησιμοποιω το μινι 2 εβδομαδες. Απο την αρχη καταλαβα οτι μολις βρει ευκαιρια συνδεεται απο μονο του στο ιντερνετ. Το ξεπερασα χωρις ειδικα προγραμματα κλπ. Πως? Ενω ειμαι συνδρομητης voda στις ''ρυθμισεις συνδεσης δεδομενων'' εδωσα οτι ειμαι στην wind και οσο και να προσπαθει δεν μπορει.Τωρα το εχει παρει αποφαση και δεν δοκιμαζει καν:)

 

Για τέτοιες περιπτώσεις χρησιμοποιούμε το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συσκευή μου...όταν το είχα πρωτοπάρει δούλευε μια χαρά και δεν είχα κανένα πρόβλημα....μέχρι που εγκατέστησα τη Rom τη διορθωμένη από το επίσημο site της htc.Από τότε άρχισε να κολλάει και αναγκαζόμουν να απενεργοποιώ το κινητό και να το ξανανοίγω!!Αυτό βέβαια συνεχίστηκε για πολύ καιρό μέχρι που κυριολεκτικά μου έσπασαν τα νεύρα!Έτσι λοιπόν ρώτησα στο Forum τι θα μπορούσα να κάνω και μου είπαν να κάνω Hard reset..το κάνω λοιπόν σήμερα κ εκτός από το γεγονός οτι κόλλησε σε μια κλήση και αναγκαστικά έβγαλα τη μπαταρία για να το κλείσω...δεν στέλνει ούτε μηνύματα...Επειδή το προηγούμενο μου κινητό κολλούσε συνέχεια και ήταν αφόρητο υποτίθεται οτι πήρα κάτι καλύτερο και τελικά πέφτω πάλι στα ίδια...Μήπως έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με μενα??Αν γίνεται προτείνετέ μου κάποια λύση γιατί βλέπω να κλαίω με μαύρο δάκρυ τα χρήματα που έδωσα αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξανακάνε hard reset και δοκίμασε τη συσκευή σου χωρίς να εγκαταστήσεις προγράμματα ή να πειράξεις τίποτα. Εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται, σου συνιστώ να επισκεφτείς το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνε hard reset και δοκίμασε τη συσκευή σου χωρίς να εγκαταστήσεις προγράμματα ή να πειράξεις τίποτα. Εάν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται, σου συνιστώ να επισκεφτείς το service.

 

δεν θα μπορουσε να φταιει η ρομ ομως? γιατι με την παλια δεν ειχε προβλημα.. με την καινουρια τα εχει ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν θα μπορουσε να φταιει η ρομ ομως? γιατι με την παλια δεν ειχε προβλημα.. με την καινουρια τα εχει ολα αυτα.

 

Φυσικά και θα μπορούσε, αλλά θα είχαν όλοι τα ίδια προβλήματα, κάτι που δεν φαίνεται να ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο διακόπες και βλέπω οτι έχει βγεί ένα νέο Update για το Mini το όποιο μάλιστα έχει και πρόβλημα κατά την εγκατάσταση..

 

Η ερώτηση μου είναι τι ακρίβως διορθώνει το Update αυτό, δίοτι απο το Site δεν δίνει λεπτομέριες...

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο διακόπες και βλέπω οτι έχει βγεί ένα νέο Update για το Mini το όποιο μάλιστα έχει και πρόβλημα κατά την εγκατάσταση..

 

Η ερώτηση μου είναι τι ακρίβως διορθώνει το Update αυτό, δίοτι απο το Site δεν δίνει λεπτομέριες...

 

Σας ευχαριστώ

 

Καλημερα και καλως ηρθες βελτιωνει η φτιαχνει τα οποια προβληματα υπαρχουν με τους ηχους γενικα , εγω δοκιμασα ξανα χτες αλλα τιποτα .Τωρα μπαινει σε boot το mini και μετα απο λιγο μου γραφει οτι η συσκευη δεν βρεθηκε .Το hot fix μπαινει δεν ξερω αν αλλαζει κατι απο μονο του

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μήπως κάποιος ξέρει πόση μνήμη έχει το τηλέφωνο ελεύθερη με την rom μέσα.Και για αποθηκευτικό χώρο και μνήμη για προγράμματα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μήπως κάποιος ξέρει πόση μνήμη έχει το τηλέφωνο ελεύθερη με την rom μέσα.Και για αποθηκευτικό χώρο και μνήμη για προγράμματα;

 

Ευχαριστώ

 

Σε μενα που αυτες τις μερες δεν εχω τιποτα μονο το data controller μου δειχνει 150 mb ελευθερης μνημης ,οταν βαζεις εφαρμογες μειωνετε σιγα σιγα.Προγραμματα η εφαρμογες με πολλα mb βλεπε πλοηγους εγκατασταση σε sd καρτα. ΝΑΙ στον αποθηκευτικο χωρο αλλα σου ξαναλεω δεν εχω τιποτα μεσα εχω βαρεθη να κανω hard reset με το update του ηχου , αν δεν το φτιαξουν δεν περναω τιποτα..

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που αυτες τις μερες δεν εχω τιποτα μονο το data controller μου δειχνει 150 mb ελευθερης μνημης ,οταν βαζεις εφαρμογες μειωνετε σιγα σιγα.Προγραμματα η εφαρμογες με πολλα mb βλεπε πλοηγους εγκατασταση σε sd καρτα.

 

τα 150 στον αποθηκευτικό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την κληση που αναφερει η martzie παραπανω το εκανε μια φορα & σε μενα , εκει που μιλαγα παω να πατησω τελος κλησης και παγωσε μαυρη οθονη ,μονο τα πληκτρα ηταν αναμενα βρε καλο μου βρε χρυσο μου τιποτα το mini εβγαλα και εγω την μπαταρια ,αν αυτο ειναι προβλημα της νεας rom στην htc ειναι απλα απαραδεκτοι για να μην πω κατι πιο ..........Πολλες παιδικες ασθενιες αυτο το mini τι να πω Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν περνάω τίποτα ακόμα μέχρι νεωτέρας.. Για να πώ την αλήθεια δεν έχω και κάποιο πρόβλημα, εκτός βεβαία απο την αρχική τιμή του incall volume που είναι στο 40% και πρέπει κάθε φορά να πατώ τα πλαίνα κουμπία για να αυξήσω την ένταση !!
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω καποια μονιμη ρυθμιση ετσι ωστε οταν παταω ''ιστορικο κλησεων'' να μου δινει by default τις αναπαντητες και οχι ολες (εισερ,εξερχ,αναπαν) που μου δινει τωρα?

ευχαριστω

Edited by Takissc5
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν περνάω τίποτα ακόμα μέχρι νεωτέρας.. Για να πώ την αλήθεια δεν έχω και κάποιο πρόβλημα, εκτός βεβαία απο την αρχική τιμή του incall volume που είναι στο 40% και πρέπει κάθε φορά να πατώ τα πλαίνα κουμπία για να αυξήσω την ένταση !!

 

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω αν σου ειναι ευκολο ενοχλησε την htc με μαιλ η με τηλ πρεπει καποια στιγμη να δωσουν το σωστο update. Πιστευω πως ειναι σημαντικο το προβλημα που εχουμε , μιλαω μονο με bt ακουστικο και το χερι μονιμα στο πλαινο πληκτρο θα μας μεινει και κανενα κουσουρι στο τελος απο το πατα πατα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλημέρα.Για να μην ανοίξω θέμα το παραθέτω εδώ

Χωρίς να είμαι ειδικός έφτιαξα μία rom με βάση την τελευταία rom την Ελληνική,χωρίς να αφαιρέσω κάτι.Απλά άλλαξα το pagepool σε 10 και έκανα συμπίεση LZX.Είναι η πρώτη απόπειρα που κάνω για το Mini και δεν ξέρω τα αποτελέσματα.Η μνήμη που έχει τώρα είναι

1. Αποθηκευτικός χώρος 251,20, σε χρήση 61,11, ελεύθερη 190,09

2. Πρόγραμμα 303,11 σε χρήση 168,55 ελεύθερη 134,55.

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου πει να την ανεβάσω κάτι για δοκιμή.

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω αν σου ειναι ευκολο ενοχλησε την htc με μαιλ η με τηλ πρεπει καποια στιγμη να δωσουν το σωστο update. Πιστευω πως ειναι σημαντικο το προβλημα που εχουμε , μιλαω μονο με bt ακουστικο και το χερι μονιμα στο πλαινο πληκτρο θα μας μεινει και κανενα κουσουρι στο τελος απο το πατα πατα.

 

Οπότε αυτό το Update που έχουνε βγάλει διορθώνει αυτό το πρόβλημα ??

Να στείλω εμαιλ δεν υπάρχει πρόβλημα.. Εάν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου το email τους και το στέλνω άμεσα..

 

Απλά ρωτώ πάλι και ίσως γίνομαι κουραστικός, αυτό το Update διορθώνει σίγουρα αυτό το πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την κληση που αναφερει η martzie παραπανω το εκανε μια φορα & σε μενα , εκει που μιλαγα παω να πατησω τελος κλησης και παγωσε μαυρη οθονη ,μονο τα πληκτρα ηταν αναμενα βρε καλο μου βρε χρυσο μου τιποτα το mini εβγαλα και εγω την μπαταρια ,αν αυτο ειναι προβλημα της νεας rom στην htc ειναι απλα απαραδεκτοι για να μην πω κατι πιο ..........Πολλες παιδικες ασθενιες αυτο το mini τι να πω

 

 

Και το θέμα είναι πως αν το προηγούμενό σου κινητό κολλούσε και είχε κι αυτό παρόμοια προβλήματα...σου τη δίνει ακόμη περισσότερο!Μακάρι να λυθούν γρήγορα τα προβλήματα κι ελπίζω να μην φταίει το γεγονός οτι του βάζουμε updates...γιατί τα βάζουμε για να το βελτιώσουμε υποτίθεται και όχι να το χαλάσουμε...Οψώμεθα!

Link to comment
Share on other sites

Και το θέμα είναι πως αν το προηγούμενό σου κινητό κολλούσε και είχε κι αυτό παρόμοια προβλήματα...σου τη δίνει ακόμη περισσότερο!Μακάρι να λυθούν γρήγορα τα προβλήματα κι ελπίζω να μην φταίει το γεγονός οτι του βάζουμε updates...γιατί τα βάζουμε για να το βελτιώσουμε υποτίθεται και όχι να το χαλάσουμε...Οψώμεθα!

 

Δυστυχως οι εταιριες δεν νοιαζονται και πολυ για να βελτιωσουν στο μεγιστο τις δυνατοτητες της συσκευης.. Ας πουμε αν δεν υπηρχαν οι XDA Developers για το HD2 οι ικανοτητες, η ταχυτητα, το customization θα ηταν ανυπαρκτα. Στο μινι εχουν βγει 2 ρομ απο τους XDA αλλα θα υπαρχει προβλημα με την εγκυηση. Αν δεν βγει HSPL και οχι SSPL για το μινι δεν νομιζω να δειτε ασπρη μερα! Αν οντως βεβαια εχετε ολοι αυτα τα προβληματα κ ειναι θεμα software!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε ξερω αν ειναι το καταλληλο topic για να ρωτησω.επεσε κατω το κινητο και εσπασε η οθονη.παιρνω την ace-hellas αλλα φως δε βρισκω.δε το σηκωνει κανεις.παρολον που καποιες φορες ειναι κατειλημμενο.ποσο κοστιζει περιπου η επισκευη και μιλαω για αντιπροσωπεια για να μη χαθει η εγγυηση.ειναι 1μηνα το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια δε ξερω αν ειναι το καταλληλο topic για να ρωτησω.επεσε κατω το κινητο και εσπασε η οθονη.παιρνω την ace-hellas αλλα φως δε βρισκω.δε το σηκωνει κανεις.παρολον που καποιες φορες ειναι κατειλημμενο.ποσο κοστιζει περιπου η επισκευη και μιλαω για αντιπροσωπεια για να μη χαθει η εγγυηση.ειναι 1μηνα το κινητο.

 

Ότι και να σου πούμε εμείς δεν λέει τίποτα. Πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε ξερω αν ειναι το καταλληλο topic για να ρωτησω.επεσε κατω το κινητο και εσπασε η οθονη.παιρνω την ace-hellas αλλα φως δε βρισκω.δε το σηκωνει κανεις.παρολον που καποιες φορες ειναι κατειλημμενο.ποσο κοστιζει περιπου η επισκευη και μιλαω για αντιπροσωπεια για να μη χαθει η εγγυηση.ειναι 1μηνα το κινητο.

 

Κριμα το κινητο.. κοιτα αν υποθεσουμε οτι στο μεγαλο του αδερφακι κοστιζει 250-300ευρω γ ενα τζαμακι εσυ να περιμενεις γυρω στα 200! τα παλικαρια θα ειναι σε διακοπες και δεν απαντανε... τι να πεις..

Edited by giorgosfil13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...