Jump to content

[Επίσημο] HTC HD mini


zalaros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εχετε να μου πειτε πως μπορω (και αν) να περασω HSPL και να βαλω cooked rom? εχετε να μου δωσετε λινκς. Ευχαριστω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=694409

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Athanaso77 me to HSPL τι κανει ακριβως. Σε τι βοηθαει?

 

Kανοντας HSPL μπορεις να περασεις αλλη ROM μαγειρεμενη ,ελληνικη προς το παρον δεν υπαρχει .Περνωντας αλλη rom και δεν παει κατι καλα αν δεν μπορεις να το επαναφερεις στην αρχικη κατασταση τιθεσαι εκτως εγγυησης.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο update για τον ηχο..

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο update για τον ηχο..

 

Προσπάθησε κανείς να το εγκαταστήσει;

Μου εβγαλε λαθος στο 5%.Έχω στείλει και ερώτηση στο site της HTC και περιμένω απάντηση.

Το ίδιο πρόβλημα αναφέρεται και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κανείς να το εγκαταστήσει;

Μου εβγαλε λαθος στο 5%.Έχω στείλει και ερώτηση στο site της HTC και περιμένω απάντηση.

Το ίδιο πρόβλημα αναφέρεται και στο xda.

ΕΧΕΙΣ δικιο υπαρχει προβλημα και σε μενα το ιδιο κανει

Mιλησα με την εξυπηρετηση πελατων στο 00800126878 το γνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα θα βγαλουν νεο update

Edited by Nikos_s3

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Mιλησα με την εξυπηρετηση πελατων στο 00800126878 το γνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα θα βγαλουν νεο update

 

Ευχαριστώ φίλε για την ενημέρωση.

Εν αναμονή τότε...

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση της HTC. Το δοκίμασα αλλά τίποτα πάλι.

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την HTC. όσον αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε θα χριαστεί να διεγράψετε αυτό το πρόγραμμα και να κάνετε λήψη της ROM UPGRADE που υπάρχει στην ιστοσελίδα μας στο http://www.htc.com ,επιλέξτε υποστήριξη και μετά σημειώστε το μοντέλο της συσκευής σας και κάντε λήψη της αναβάθμισης και μετά εγκατεστήστε πάλι το πρόγρμμα και θα λειτουργήσει. Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 00800-126-878 και για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επισκεφτείτε την παρακάτω ιστοσελίδα μας http://www.htc..com/europe/CA_Hotline.aspx. "

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕΧΕΙΣ δικιο υπαρχει προβλημα και σε μενα το ιδιο κανει

Mιλησα με την εξυπηρετηση πελατων στο 00800126878 το γνωριζουν οτι υπαρχει προβλημα θα βγαλουν νεο update

 

Παράξενο, συνήθως η εταιρία είναι προσεχτική με τα hot fix που βγάζει κατά καιρούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο, συνήθως η εταιρία είναι προσεχτική με τα hot fix που βγάζει κατά καιρούς.

 

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν να δοκιμάσω σε άλλο υπολογιστή,το δοκίμασα και αυτό αλλα πάλι τίποτα.Μέσα στις επόμενες τρεις ώρες όπως μου είπαν θα το δούν και θα επικοινωνήσουν μαζί μου.Πάντως από ότι βλέπω και στο xda το έχουν όλοι αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς και το πρόβλημα θα συνεχίσει να υφίσταται σε όσους υπολογιστές και να το δοκιμάσεις μιας και από ότι φαίνεται όντως είναι πρόβλημα του hot fix. Σε αναμονή λοιπόν για καινούργιο αρχείο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και το πρόβλημα θα συνεχίσει να υφίσταται σε όσους υπολογιστές και να το δοκιμάσεις μιας και από ότι φαίνεται όντως είναι πρόβλημα του hot fix. Σε αναμονή λοιπόν για καινούργιο αρχείο.

Mακαρι να βρεθει καποια λυση να δουμε αν θα αλλαξει κατι με τους ηχους .τελικα η λυση που εχει δωσει ο φιλος με το registry σε προηγουμενο post δεν επιασε ο ηχος στην κληση παραμενη κατω απο 40% :( μεγαλη ανοησια τι να πω πραγματικα εχω απελπιστει δεν ξερω τι αλλο να πειραξω με τον registry. φοβαμαι οτι στο τελος θα το κανω κουδουνιστρα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν με πήραν τηλέφωνο όπως μου είχαν πει.Διαβάζοντας στο xda κάποιος εγκατέστησε το δεύτερο αρχείο και δούλεψε.Το εκανα και εγώ και δούλεψε και για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν με πήραν τηλέφωνο όπως μου είχαν πει.Διαβάζοντας στο xda κάποιος εγκατέστησε το δεύτερο αρχείο και δούλεψε.Το εκανα και εγώ και δούλεψε και για μένα.

Καλημερα το μικρο αρχειο το εβαλα και εγω στην μνημη του mini και το ετρεξα απο εκει αλλα το update τιποτα στο 5% με πεταει

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το μικρο αρχειο το εβαλα και εγω στην μνημη του mini και το ετρεξα απο εκει αλλα το update τιποτα στο 5% με πεταει

 

Προσπάθησε να το κατεβάσεις ξανά.Δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα εμένα.Διάβασα και άλλους δύο στο xda ότι δεν είχαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το κατεβάσεις ξανά.Δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα εμένα.Διάβασα και άλλους δύο στο xda ότι δεν είχαν πρόβλημα.

 

Θα το κατεβασω για 4 φορα το πρωι το κατεβασα απο το link που εδωσες αλλα τιποτα παλι με πεταει θα το ξαναδοκιμασω το hot fix το περασα , μιλαω με μαιλ στην htc με ενα γιαννη και μια κοπελα ονοματι χριστινα περιμενω οδηγιες οτι νεοτερο θα το μεταφερω ευχαριστω. Τιποτα το ξανακατεβασα απο το europe 2 μια απο τα ιδια ξανα στο 5% παπαλα με πεταει .

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει για το htc hd mini το πρόγραμμα Home Tab όπως στο Hd2! Βασικά θέλω να μπορώ να βλέπω το backround που θα βάλω χωρίς να με εμποδίζουν η ώρα και ο καιρός και τα υπόλοιπα εικονίδια στην αρχική οθόνη! Ας βοηθήσει κάποιος αν ξέρει... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει για το htc hd mini το πρόγραμμα Home Tab όπως στο Hd2!

 

Απευθύνσου στο σχετικό thread για το αν υποστηρίζεται η ανάλυση της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,

διαβάζω καιρό στα φορουμ σας ωστόσο είναι η πρώτη φόρα που κάνω ποστ.

αφορμή στάθηκε ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το htc hd mini που απόκτησα πριν περίπου 2 βδομάδες.

Το πρόβλημα το έκανε απο την 2η μέρα.

Όταν μιλάω με κάποιον κάπου μεταξύ στο 2ο και στο 4ο λεπτό ομιλίας μου κόβει το μικρόφωνο και δεν μπορώ να μιλήσω.ακούω κανονικά το συνομιλητή μου αλλα αυτός δεν με ακουει.καποιοι συνομιλητες μου έκαναν υπομονή 30-40 δευτερόλεπτα αλλα δεν επανήλθε.

όταν συμβει αυτό δεν ακούγομαι ακόμα και αν κάνω εκ νέου κλήση.

πρέπει να αφησω το τηλεφωνο ήσυχο κανένα 10αλεπτο και μετά δουλευει αλλα

παλι για λιγο.αν μιλησω πάνω απο 4 λεπτά στην καλύτερη, έχουμε πάλι το ίδιο πανηγυρι.

Εχει κανεις αντιμετωπησει το ίδιο πρόβλημα;

 

Ακριβώς τα ίδια και τα ίδια φύλε μου,μεχρι που μου είπαν οτι φταίει η κάρτα sim (3g) ,αλλά τίποτα!!!μου έρχεται ώρες ώρες να το σπάσω,θα το πάω για service να τελειώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και τα ίδια φύλε μου,μεχρι που μου είπαν οτι φταίει η κάρτα sim (3g) ,αλλά τίποτα!!!μου έρχεται ώρες ώρες να το σπάσω,θα το πάω για service να τελειώνει!!!

 

Kαντε πρωτα hard reset και αν δεν διορθωθει το προβλημα τοτε να πατε στο service

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω το τελευταιο update για τον ηχο κ μου βγαζει συνεχεια error 224 device not responding!ενω εχω κανει ηδη συγχρονισμο κ η συσκευη ειναι κανονικα συνδεμενη με το pc!ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν διαβάσεις πιο πίσω θα δεις αναφορές για αυτό. Το συγκεκριμένο αρχείο έχει πρόβλημα. Θα αντικατασταθεί από άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω το τελευταιο update για τον ηχο κ μου βγαζει συνεχεια error 224 device not responding!ενω εχω κανει ηδη συγχρονισμο κ η συσκευη ειναι κανονικα συνδεμενη με το pc!ξερει κανεις κατι?

 

Καλως ηρθες μπες στην σειρα... διαβασε τα προηγουμενα post υπαρχει προβλημα με το update του ηχου .To hot fix μπαινει, που ειναι 800 περιπου κb το κανεις αντιγραφη εγκατασταση στην μνημη και το τρεχεις απο το mini .Δεν ξερω αν απο μονο του βελτιωνη κατι στον ηχο. Το ιδιο μηνυμα σφαλματος βγαζει και σε μενα .

 

Θα το κατεβασω για 4 φορα το πρωι το κατεβασα απο το link που εδωσες αλλα τιποτα παλι με πεταει θα το ξαναδοκιμασω το hot fix το περασα , μιλαω με μαιλ στην htc με ενα γιαννη και μια κοπελα ονοματι χριστινα περιμενω οδηγιες οτι νεοτερο θα το μεταφερω ευχαριστω. Τιποτα το ξανακατεβασα απο το europe 2 μια απο τα ιδια ξανα στο 5% παπαλα με πεταει .

Μετα απο 4 mail που εστειλα εδεησαν να μου απαντησουν με πηρε ο γιαννης που αναφερω παραπανω και μου ζητησε να του στειλω με screen shot , το μηνυμα σφαλματως που βγαζει το pc μου μετα την διακοπη της εγκαταστασης .Καλο θα ηταν και αλλοι κατοχοι mini να τους ενοχλησουν στην htc και να τους ενημερωσουν για το προβλημα .

Edited by Nikos_s3

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...