Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλες το bada το ελληνικο μενου εκδοση 1.2???

 

οχι δεν εβαλα την ελληνικη εκδοση,εβαλα την ξενη 1.2, και ειναι ολα κομπλε μονο εχω αυτο το προβλημα που ανεφερα παραπανω....δεν ξερω καν αν υπαρχει ελληνικη εκδοση,το τηλεφωνο το εχω παρει απο γερμανια απο το καλοκαρι.......

 

-- Από Ο.Δ -- Θα σε παρακαλέσω στο μέλλον όταν απαντάς σε κάποιον να χρησιμοποιείς το πλήκτρο 'Παραθεση', για να υπάρχει συνέχεια στις απαντήσεις.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ακριβώς ζητάς φίλε ,??? το IMEI ??, εάν το το κανες , σωστα !! εάν δεν σε βγάζει IMEI, με αφτον τον κωδικό ? μαλών έχεις πρόβλημα ΓΕΝΙΚΌ.

 

*#06# μαλον ξεχασες το αστερακι στην αρχη .:p

 

ΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ Μ@Λ@ΚΙ@ ειχα ξεχασει το αστερακι... εχει κανεις σασ παραγγειλη τους χαρτεσ του ρουτερ66 να μου πει μηπως ειναι απατη αυτο με τις καρτες.. μη χασω τσαμπα τα λεφτα καθως ειμαι μαθητησ ακμα και δυσκολα τα βρικα και αυτα τα λεφτα ....

Link to comment
Share on other sites

με την 1.2 εγινε τιποτα με το flash στο internet η ακομα μαυρα μεσανυχτα?????

μεχρι τωρα πολλες αλλαγες δεν εχω διαπυστωσει,σιγουρα θα βρω,ε κοιτα σε site που μου ζητουσε flash τωρα ειναι ολα οκ,δεν εχει καποιο προβλημα......αν ομως θελησεις να παιξεις καποιο online παιχνιδι και θελει flash δεν το παιζει.....

 

Με ξενο 1.2 μπορεις να γραψεις μηνυματα στα ελληνικά;

οχι δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα,τουλαχιστον με το δικο μου update που εκανα δεν μου εχει γινει κατι....

 

-- Από Ο.Δ -- Θα σε παρακαλέσω στο μέλλον όταν απαντάς σε κάποιον να χρησιμοποιείς το πλήκτρο 'Παραθεση', για να υπάρχει συνέχεια στις απαντήσεις.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εβαλα την ελληνικη εκδοση,εβαλα την ξενη 1.2, και ειναι ολα κομπλε μονο εχω αυτο το προβλημα που ανεφερα παραπανω....δεν ξερω καν αν υπαρχει ελληνικη εκδοση,το τηλεφωνο το εχω παρει απο γερμανια απο το καλοκαρι.......

 

Μπορείς να μας πεις αν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση? π.χ έχουν διορθωθεί τα προβλήματα με την μνήμη όταν τρέχουν κάποια προγράμματα και ζητάει να κλείσουμε τα widget?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα πολλες αλλαγες δεν εχω διαπυστωσει,σιγουρα θα βρω,ε κοιτα σε site που μου ζητουσε flash τωρα ειναι ολα οκ,δεν εχει καποιο προβλημα......αν ομως θελησεις να παιξεις καποιο online παιχνιδι και θελει flash δεν το παιζει.....

 

 

οχι δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα,τουλαχιστον με το δικο μου update που εκανα δεν μου εχει γινει κατι....

 

-- Από Ο.Δ -- Θα σε παρακαλέσω στο μέλλον όταν απαντάς σε κάποιον να χρησιμοποιείς το πλήκτρο 'Παραθεση', για να υπάρχει συνέχεια στις απαντήσεις.

 

 

Συγνωμη δεν ηξερα......

Link to comment
Share on other sites

Vash_GR: Υπάρχει οδηγός. Δες στο FAQ, πρώτο ποστ, τέρμα κάτω στην υπογραφή έχει 2 links που έχει να κατεβάσεις pdf με ελληνικές οδηγίες.

 

Τον οδηγό για multiloader ακολούθησα και flashara το τηλέφωνο το προβλήμα είναι ότι όποιο firmware και αν έβαζα έκανε μόνο του restart, τελικά έβαλα το S8500XXJJ9 δεν ξέρω το λόγο διορθώθηκε το θέμα με το restart(χωρίς ελληνικά), αλλά αν έβαζα το ελληνικό CSC_S8500_Open_Europe_Common_OXCJF3.csc το restart επανέρχετε. Καμία ιδέα πως να φτιαχτεί η ευθύνετε και κάνει restart.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις αν υπάρχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση? π.χ έχουν διορθωθεί τα προβλήματα με την μνήμη όταν τρέχουν κάποια προγράμματα και ζητάει να κλείσουμε τα widget?

 

Κοιτα εγω παλια ειχα ενα προβλημα,με το παλαιοτερο update που ειχα κανει οταν εκλεινα και ξανανοιγα το κινητο,αποθυκευε ολα τα προηγουμενα μηνυματα που ειχα ηδη σβησει απο το τηλεφωνο,και ειχα μεγαλο προβλημα,δεν μπορουσα να λαβω sms και επρεπε να τα διαγραψω μεσω kies,τωρα ειναι οκ,αλλαγη ειδα στο μηνυμα αλλα ειναι κατι ανουσιο,και οταν ξεκλειδωνεις το τηλ,σου λεει να συρεις την οθονη,αυτα εχω δει εως τωρα,παλια μου εβγαζε daily briefing καθε πρωι τωρα πια οχι,ουτε με τα widget δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα,ενα προβλημα μου βγαζει μονο, δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με το kies δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο,εχω κανει απειρα restart.και κατι αλλο ειναι πολυ πιο γρηγορο και εχει καινουργια SamsungApps.

Link to comment
Share on other sites

με την 1.2 θα δωθουν στο κινητο νέες εφαρμογές και παιχνίδια μέσω του σαμσουνγκ αππς?ή η ελλαδίτσα θα συνεχίσει να μένει στην απέξω?
Link to comment
Share on other sites

με την 1.2 θα δωθουν στο κινητο νέες εφαρμογές και παιχνίδια μέσω του σαμσουνγκ αππς?ή η ελλαδίτσα θα συνεχίσει να μένει στην απέξω?

 

Τι να σου πω φίλε, έχουν δωθεί κάποιες καινούργιες,όχι τίποτα το ιδιαιτερο,μάλλον ακόμα στην απ' έξω θα συνεχίσουμε να είμαστε.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακάνει αυτήν την ερώτηση αλλά δεν έχω πάρει απάντηση, μήπως γνωρίζει κάποιος αυτό το πρόβλημα με την σύνδεση στο kies: 'Oταν συνδέομαι με το kies, μου δείχνει ότι ειναι συνδεδεμένο, μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου και το ημερολόγιο του outlook (έβαλα το καινούργιο kies 2.0) και στα apps του kies, μου εμφανίζει ότι το τηλ. δεν είναι συνδεδεμένο κι ετσι δεν μπορώ να κατεβάσω apps απο το kies. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και με το προηγούμενο kies.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακάνει αυτήν την ερώτηση αλλά δεν έχω πάρει απάντηση, μήπως γνωρίζει κάποιος αυτό το πρόβλημα με την σύνδεση στο kies: 'Oταν συνδέομαι με το kies, μου δείχνει ότι ειναι συνδεδεμένο, μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου και το ημερολόγιο του outlook (έβαλα το καινούργιο kies 2.0) και στα apps του kies, μου εμφανίζει ότι το τηλ. δεν είναι συνδεδεμένο κι ετσι δεν μπορώ να κατεβάσω apps απο το kies. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και με το προηγούμενο kies.

 

γιατι δεν προσπαθεις να συνδεθεις μεσω bluetooth.....

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν προσπαθεις να συνδεθεις μεσω bluetooth.....

 

Δυστυχώς το bluetooth του wave είναι άχρηστο για την σύνδεση με το kies, μόνο το καλώδιο δουλεύει, όταν ανοίγεις το kies δεν σου προσδιορίζει την συνδεση θα κάνεις καλώδιο ή bluetooth κι έτσι το προβλημά μου παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεσω αππσ κατεβαζα μια εφαρμογη,εσβησε απο μπαταρια,το φορτισα,το ανηξα κ η εφαρμογη που κατεβαζα λεει pause ,πως την ξαναρχιζω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεσω αππσ κατεβαζα μια εφαρμογη,εσβησε απο μπαταρια,το φορτισα,το ανηξα κ η εφαρμογη που κατεβαζα λεει pause ,πως την ξαναρχιζω?

 

από το pc ή απο το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

απο το τηλ...

αν ηταν απο το η/υ δε θα εσβηνε απο μπατ...

 

 

δε ξερω πως να την ξαναρχισω

 

απο το τηλ...

αν ηταν απο το η/υ δε θα εσβηνε απο μπατ...

 

 

δε ξερω πως να την ξαναρχισω

 

 

το βρηκα

 

σε οσους λοιπον κολλησε η εφαρμογη την ωρα που εκανε ''ληψη''

να πανε στο κεντρικο μενου,εκει δλδ που θα πηγαιναν αν την ειχαν εγκαταστηση κ να πατησουν πανω της.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

@Aricos. Στο KIES , χωρις να εχεις συνδεσει το κινητο με καλωδιο πανω δεξια εχει ενα εικονιδιο που λεει "Οδηγος σύνδεσης συσκευης", μολις το πατησεις θα σου πει αν θες συνδεση μεσω καλωδιου η μεσω bluetooth, εγω απο εκει εχω κανει και εξαγωγη φωτο επαφων κτλ.( Χρησιμοποιώ την 1.5.3 εκδοση KIES)...(To μονο που δεν αφηνει ειναι εγκατασταση apps)...
Link to comment
Share on other sites

απο το τηλ...

αν ηταν απο το η/υ δε θα εσβηνε απο μπατ...

 

 

δε ξερω πως να την ξαναρχισω

 

Σωστό κι αυτό.. :lol: Πήγαινε στις 3 τελείες και πάτα λήψεις, μάλλον απο εκει θα το ξαναενεργοποιήσεις

 

@Aricos. Στο KIES , χωρις να εχεις συνδεσει το κινητο με καλωδιο πανω δεξια εχει ενα εικονιδιο που λεει "Οδηγος σύνδεσης συσκευης", μολις το πατησεις θα σου πει αν θες συνδεση μεσω καλωδιου η μεσω bluetooth, εγω απο εκει εχω κανει και εξαγωγη φωτο επαφων κτλ.( Χρησιμοποιώ την 1.5.3 εκδοση KIES)...(To μονο που δεν αφηνει ειναι εγκατασταση apps)...

 

Στο Kies 2 δεν υπάρχει αυτή η επιλογή αλλά το το πρόβλημα το είχα και με τα kies 1.5

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επανέρχομαι με 3 ερωτήσεις που μάλλον αφορούν όλους ....

1. Οι εφαρμογές με έκδοση 1.1 (όπως π.χ σήμερα το mad news ) με ποιο firmware θα μπορέσουμε να τις τρέξουμε ? Εγώ έχω το τελευταίο (jh3) και μου λέει πως δεν είναι το σωστό για το 1.1 .

2 . Το wave II θα έχει 1.2 ή 2.0 έκδοση bada ?

3. Σας έχει τύχει σε εφαρμογές που πρέπει να γράψεις κείμενο να εμφανίζεται το πληκτρολόγιο ακατάστατα και να μην μπορείς να γράψεις παρά μόνο εάν το γυρίσεις στα αγγλικά ?

 

Ευχαριστώ και αναμένω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , επανέρχομαι με 3 ερωτήσεις που μάλλον αφορούν όλους ....

1. Οι εφαρμογές με έκδοση 1.1 (όπως π.χ σήμερα το mad news ) με ποιο firmware θα μπορέσουμε να τις τρέξουμε ? Εγώ έχω το τελευταίο (jh3) και μου λέει πως δεν είναι το σωστό για το 1.1 .

2 . Το wave II θα έχει 1.2 ή 2.0 έκδοση bada ?

3. Σας έχει τύχει σε εφαρμογές που πρέπει να γράψεις κείμενο να εμφανίζεται το πληκτρολόγιο ακατάστατα και να μην μπορείς να γράψεις παρά μόνο εάν το γυρίσεις στα αγγλικά ?

 

Ευχαριστώ και αναμένω !

 

 

1)Mε firmware 1.1 και πάνω....Μην ανησυχείς από μέρα σε μέρα θα κυκλοφορίσει η έκδοση 1.2 για το wave και στην Ελλάδα(έχει κυκλοφορήσει ήδη σε άλλες χώρες...)

2)1.2

3)Όχι....όταν λες κάτι ακατάστατα τι εννοείς;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

με την 1.2 εγινε τιποτα με το flash στο internet η ακομα μαυρα μεσανυχτα?????

 

Με το flash έχει σχέση η Adobe, όχι η Samsung. Υποστηρίζεται flash lite, μία light έκδοση του flash για απεικόνιση μερικού flash περιεχομένου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το bluetooth του wave είναι άχρηστο για την σύνδεση με το kies, μόνο το καλώδιο δουλεύει, όταν ανοίγεις το kies δεν σου προσδιορίζει την συνδεση θα κάνεις καλώδιο ή bluetooth κι έτσι το προβλημά μου παραμένει.

 

Τι να σου πω,εμένα συνδέεται κανονικά μέσω bluetooth και γι αυτό και στο πρότεινα

 

1)Mε firmware 1.1 και πάνω....Μην ανησυχείς από μέρα σε μέρα θα κυκλοφορίσει η έκδοση 1.2 για το wave και στην Ελλάδα(έχει κυκλοφορήσει ήδη σε άλλες χώρες...)

2)1.2

3)Όχι....όταν λες κάτι ακατάστατα τι εννοείς;

 

Το 1.2 έχει ήδη κυκλοφορήσει στην Ελλάδα,εγώ χθες το εγκατέστησα.....

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις παλιο firm πχ.JΗ3(αυτο εχω εγω), μπορεις να "τρεχεις" paid τις οποιες τις βρισκεις στα γνωστα "μαγαζια"....

οδηγο εχεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα πολλες αλλαγες δεν εχω διαπυστωσει,σιγουρα θα βρω,ε κοιτα σε site που μου ζητουσε flash τωρα ειναι ολα οκ,δεν εχει καποιο προβλημα......αν ομως θελησεις να παιξεις καποιο online παιχνιδι και θελει flash δεν το παιζει.....

 

 

οχι δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα,τουλαχιστον με το δικο μου update που εκανα δεν μου εχει γινει κατι....

 

-- Από Ο.Δ -- Θα σε παρακαλέσω στο μέλλον όταν απαντάς σε κάποιον να χρησιμοποιείς το πλήκτρο 'Παραθεση', για να υπάρχει συνέχεια στις απαντήσεις.

μπορουμε να "το κανουμε" να γραφει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...