Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω παλιοτερα.πρεπει να κανεις τις ενεργειες που περιγραφονται σε προηγουμεν post με το multiloader...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες το post 2569

SOS

Εχοντας κατα λαθος το KIS στα αγγλικα εκανα αναβαθμιση στο 8500 με αποτελεσμα

να μου βγαλει στην οθονη FOTA engine is not intalled - Plz install below FOTA eng.

FOTA-ENGINE-VER-INFO-2.0 και δεν μπορω να κανω τιποτε ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια στο κινητο τα βαζεις οπου θες και τρεχεις το jad. Αφου τρεξεις το jad και το κανεις install, σβηνεις το αρχειο στο stune.

Μετα η εφαρμογη δεν ειναι στα Παιχνιδια και Αλλα, αλλά την τρεχεις απο το εικονιδιο IM που ειναι στο μενου του κινητου.

 

Η διαδικασια ειναι απλη και περιγραφεται αναλυτικα, αν δεν σε καλυπτει μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ για καλυτερο οδηγο. Αλλα θα μπορουσες να μιλας λιγο καλυτερα για ατομα που αφιερωνουν χρονο να ψαχνουν πραγματα και να τα ποσταρουν εδω.

 

Πρωτα απο ολα μιλαω μια χαρα.

Δεν μιλισα καπως.

Δεν ειπα οτι αφιερωνετε γενικος χρονο απλα με τον οδηγο αυτον εγω προσωπικα δεν εβγαλα ακρη και το κινητο μου εχει γινει κουλουβαχατα γιατι δεν ξερω τι πρεπει να κανω.

Ζητησα εναν ποιον αναλυτικο οδηγο για τον λογο οτι θα μπορουσα να το κανω και εγω.

Εαν δεν ειναι εφικτο αυτο κανενα προβλημα

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση γιατι μπερδεύτηκα. Έχω την XJH3 BADA 1.0.2 στο samfirmware.com βλέπω οτι αυτή που έχω δεν υπάρχει και έχει σαν τελευταία την S8500XIJI1.

Το βάζω να κάνει αναβάθμιση OTA-με το λογαρισμό κανονικά- και μου βγάζει μετά από λίγο εκτέλεση λειτουργία DM κάτι τέτοιο...τι ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερά παρατήρησα οτι όταν πας να γράψεις με ελληνικά μήνυμα το κουμπί που τα κανεί κεφαλαιά είναι συνεχώς αναμένο και δεν σβήνει με συνέπεια να γράφει μόνο κεφαλαία ελληνικά στα μηνύματα. Αν και ειμαι 100% σιγουρός ότι έχω γράψει με μικρά ελληνικά μήνυμα τώρα δεν γινετέ ούτε στο δικό μου το Vodafone ουτέ στο free του πατέρα μου. Εσάς δουλευεί κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον SPIROSPATRA για την αμεση βοηθεια

περασα την S8500XXJH1,πρεπει να μεινω εδω? γιατι οταν συνδεομαι με το KIS

δεν μου κανει αναβαθμιση.το τηλεφωνο ειναι cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερά παρατήρησα οτι όταν πας να γράψεις με ελληνικά μήνυμα το κουμπί που τα κανεί κεφαλαιά είναι συνεχώς αναμένο και δεν σβήνει με συνέπεια να γράφει μόνο κεφαλαία ελληνικά στα μηνύματα. Αν και ειμαι 100% σιγουρός ότι έχω γράψει με μικρά ελληνικά μήνυμα τώρα δεν γινετέ ούτε στο δικό μου το Vodafone ουτέ στο free του πατέρα μου. Εσάς δουλευεί κανονικά;

 

Στα Ελληνικά για να στέλνεις 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα, πρέπει να είναι κεφαλαία.

 

Αλλιώς στέλνει κάπου τους μισούς.

 

Αν παρ' όλα αυτά, δεν σε νοιάζει να χρεώνεσαι για 2-3 μηνύματα, (γιατί στην ουσία θα στέλνει 2-3 μηνύματα ενωμένα, για να χωράνε οι Ελληνικοί μικροί χαρακτήρες που χρειάζονται περισσότερα δεδομένα), υπάρχει επιλογή στα μηνύματα, που σου δίνει τη δυνατότητα να στέλνεις με μικρά. αντί GSM-Alphabet επέλεξε Unicode.

 

Καλημέρα ! ξέρει κάποιος να υπάρχει τρόπος

να έχουμε μια java εφαρμογή στο κυρίως μενού και όχι στο games and more??

 

κάπου κάποτε το είχα διαβάσει πως γινότανε για το jet αλλά δεν μπορώ να το βρω... :/

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος γιατι σε ringtones απο mp3 που εχω επιλεξει ο ιδιος, οταν καλει καποιος η ενταση για δυο-τρια δευτερολεπτα ειναι χαμηλη και μετα δυναμωνει;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το κόβω. ΟΛΑ τα samsung το έχουν αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Διαβασα πολλα απο αυτα που εχουν γραφτει και θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αποκτησει ηδη αν αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου?εγω θεωρω κορυφη το i phone αλλα επειδη ξεφευγει στην τιμη και ηδικα το 4 αν το πλησιαζει καπως στις εφαρμογες του κυριως.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Διαβασα πολλα απο αυτα που εχουν γραφτει και θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αποκτησει ηδη αν αξιζει η αγορα του συγκεκριμενου κινητου?εγω θεωρω κορυφη το i phone αλλα επειδη ξεφευγει στην τιμη και ηδικα το 4 αν το πλησιαζει καπως στις εφαρμογες του κυριως.ευχαριστω!

 

Το τηλέφωνο αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίας δεκάρας.Το μόνο που του λέιπει προς το παρόν είναι η πλοήγηση.Υπάρχει μόνο το route66 το οποίο δεν επαρκεί και πάρα πολύ απο ότι ακούω αλλά αναμένουμε κάποια καινούργια λογισμικά.Αλλιώς το τηλέφωνο δε του λείπει τίποτα!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το hard reset και όλα καλά με το gps! Δεν κλειδώνει βέβαια και "ακαριαία", αλλά σε λιγότερο από 20" έχει δώσει συντεταγμένες. Επιπλέον διορθώθηκε και το πρόβλημα της OTA αναβάθμισης (σε μένα δεν αποκρινόταν ο server πριν από το hard reset).

 

Απλά το γράφω εδώ για όποιον τυχόν αντιμετωπίζει κάποιο από τα προβλήματα αυτά. Το hard reset σώζει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά για να στέλνεις 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα, πρέπει να είναι κεφαλαία.

 

Αλλιώς στέλνει κάπου τους μισούς.

 

Αν παρ' όλα αυτά, δεν σε νοιάζει να χρεώνεσαι για 2-3 μηνύματα, (γιατί στην ουσία θα στέλνει 2-3 μηνύματα ενωμένα, για να χωράνε οι Ελληνικοί μικροί χαρακτήρες που χρειάζονται περισσότερα δεδομένα), υπάρχει επιλογή στα μηνύματα, που σου δίνει τη δυνατότητα να στέλνεις με μικρά. αντί GSM-Alphabet επέλεξε Unicode.

 

Καλημέρα ! ξέρει κάποιος να υπάρχει τρόπος

να έχουμε μια java εφαρμογή στο κυρίως μενού και όχι στο games and more??

 

κάπου κάποτε το είχα διαβάσει πως γινότανε για το jet αλλά δεν μπορώ να το βρω... :/

 

Tα java πάνε όλα στα games. δεν γίνεται κάτι άλλο δυστυχώς.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες υπαρχουν στο internet για facebook κτλ.γιατι το λογισμικο ειναι καινουργιο και ειναι μονο της samsung?
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έτσι είναι και δεν αλλάζει αυτό, ίσώς με καμιά μελλοντική αναβάθμιση

 

ΟΚ, ευχαριστω! Τοχω ρυθμισει στην αυξανομενη ενταση μελωδιας και δεν ακουγεται το "σκαλοπατι" αυτο!

Παντως σε αρχεια mp3 που μετετρεψα απο βινυλια, επειδη υπαρχει μια χρονοκαθυστερηση στην εναρξη μεχρι η βελονα του πικαπ ν' αρχισει να διαβαζει τον δισκο, το φαινομενο αυτο δεν υπαρχει! Μεχρι που σκεφτομαι να δημιουργησω τα mp3 ringtones μου απο τα βινυλια μου! Φτου κι απ την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες υπαρχουν στο internet για facebook κτλ.γιατι το λογισμικο ειναι καινουργιο και ειναι μονο της samsung?

 

υπάρχουν ενσωματωμένες εφαρμογές για Facebook και για twitter.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω σημερα το kies και μου ζηταει να το κανω αναβαθμιση ενω εχω τη version 1.5.1.10074_45 εχω φαει 3 ωρες απο τοτε και αναβαθμιση δε γινεται με τιποτα ολα το ιδιο μηνυμα μου βγαζει και δε με βαζει στο samsung apps

τελικα εκανα απεγκατασταση το kies και εβαλα την καινουργια εκδοση το link ειναι αυτο

http://down.kr.samsungmobile.com/uploadimg/service/support/download/anycall/sw/Samsung%20KiesSetup.exe

Edited by laden
Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Navigator γι'αυτο το κινητο τι υπαρχει?:)

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Studentmail που με την βοήθεια του έκανα unbrand το Vodafone wave μου.

Μια παρατήρηση. Δουλεύει μόνο μεχρι την εκδοσή 1.5.1 του Kies και όχι με την 1.5.3.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τι να κανω αραγε λαθος?

Εχω αγορασει απο καταστημα Βονταφον την συσκευη , τοτε στις αρχες που δεν ειχε τα λογκο της φιρμας.Προσπαθω να κανω αναβαθμιση μεσω κιες , μου βγαζει την τελευταια εκδοση , την κατεβαζει και την ωρα που παει να την εγκαταστησει σταματα η διαδικασια λογο καποιου σφαλματος!!!

Να επισημανω οτι εχω απενεργοποιησει φαιγεργουλ και αντιβαιρους.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραστει η συσκευη απο την vodafone θα εχει και το logo της εταιριας και το απεσιο menu της??μπορει αμα το ζητησεις να ειναι καθαρη η συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο.

 

απο το πρωι ενω προσπαθω να παρω τηλεφωνο δεν μπορω.Παταω να κανει κληση και εμφανιζει "αποσυνδεθηκε" ή "κατειλλημενο δικτυο" . Μυνηματα και εισερχομενες κλησεις ερχονται κανονικα.Ομως οταν προσπαθω να παρω εγω..τζιφος.

Θεμα σηματος δεν υφισταται φυσικα,

 

Εχω cosmote, παιζει να φταιει το κινητο ή η cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραστει η συσκευη απο την vodafone θα εχει και το logo της εταιριας και το απεσιο menu της??μπορει αμα το ζητησεις να ειναι καθαρη η συσκευη?

 

Θα έχει το λογότυπο της vodafone και το εικονιδιό του internet κοκκινό σύν ένα εικονίδιο Vodafone Music. Συν του ότι οι αναβαθμίσεις αργούνε πάντα πιο πολύ και το ότι στο Menu του Vodafone τηλεφώνου δεν έχει επιλογή αναβάθμισης του firmware του κινητού.

 

Δεν νομίζω να μπορείς να ζητήσεις Unbrand. Μόνο οι αρχικές συσκευές που έδιναν στην Vodafone ήταν unbrand.

 

Υπάρχουν βέβαια τρόποι να το κάνεις unbrand όπως έκανα το δικό μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω ενα σοβαρο προβλημα με το κινητο.

 

απο το πρωι ενω προσπαθω να παρω τηλεφωνο δεν μπορω.Παταω να κανει κληση και εμφανιζει "αποσυνδεθηκε" ή "κατειλλημενο δικτυο" . Μυνηματα και εισερχομενες κλησεις ερχονται κανονικα.Ομως οταν προσπαθω να παρω εγω..τζιφος.

Θεμα σηματος δεν υφισταται φυσικα,

 

Εχω cosmote, παιζει να φταιει το κινητο ή η cosmote?

 

Ακολούθησε τα εξής βήματα, κάνοντας μια δοκιμαστικη εξερχομενη μετα απο καθε βημα:

1) κλείσε το κινητό και ξανάνοιξέ το.

2) απενεργοποίησε το δίκτυο 3g (δηλαδή κάνε επιλογή gsm 900/1800)

3) δοκίμασε την κάρτα sim σου σε άλλη συσκευή.

 

Αν τίποτα δε δουλέψει, πάρε την εξυπ. πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...