Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρα,και κατι αλλο αν ξερεις:εβαλα το αρχειο zimage που εδωσες αλλα πλεον κολλαει στην αρχικη οθονη και δεν bootαρει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσύ ποιο zImage έβαλες και σου εγκατέστησε κανονικά το Igo? Kαι από που μπορώ να το κατεβάσω? Στείλε pm αν υπάρχει "θέμα".

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω κολλαει εννοω δεν φορτωνει καν το android.το αρχειο που εβαλα και δουλευε ειναι αυτο που ειχε στην τουρκορομ
Link to comment
Share on other sites

Άρα το έκανες εγκατάσταση στη μνήμη του τηλεφώνου. Πόσο χώρο πιάνει? Στείλε μου κανά link.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

όταν μπορέσω να το εγκαταστήσω θα σου πω αν μου δουλεύει το gps ή όχι. Νομίζω όμως ότι πρέπει να το ενεργοποιήσεις κάπου από τις ρυθμίσεις. Παρεπιπτόντως εμένα δουλεύει μια χαρά με το τελευταίο zImage που είχα ανεβάσει. Βλέπω και την SD 8gb που έχω. Το έχω δοκιμάσει και με την Slim Rom και με την τουρκορομ. Αλλά πολύ φτωχή η προσπάθεια. Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

όταν μπορέσω να το εγκαταστήσω θα σου πω αν μου δουλεύει το gps ή όχι. Νομίζω όμως ότι πρέπει να το ενεργοποιήσεις κάπου από τις ρυθμίσεις. Παρεπιπτόντως εμένα δουλεύει μια χαρά με το τελευταίο zImage που είχα ανεβάσει. Βλέπω και την SD 8gb που έχω. Το έχω δοκιμάσει και με την Slim Rom και με την τουρκορομ.

 

Δεν παίρνει τηλέφωνο, δεν στέλνει μηνύματα, δεν κάνει VoIP κλήσεις = "μια χαρά"??

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει τηλέφωνο, δεν στέλνει μηνύματα, δεν κάνει VoIP κλήσεις = "μια χαρά"??

Ποιος μίλησε για τέτοια πράγματα. Αυτά ούτε γίνονται, ούτε πιστεύω ότι θα γίνουν ποτέ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε guzgun,τελικα εφαρμογες μπορουμε να περασουμε?

 

περασα το igo αλλα δεν ενεργοποιειται ο δεκτης gps.βρεθηκε λυση γι αυτο?

 

Δυστυχώς ακόμα όχι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το zimage για βελτιωση του touch,ολα οκ.και το touch λειτουργει πλεον αψογα και την sd βλεπει,εφαρμογες εγκαθιστα κανονικα,και ταινιες με υποτιτλους με τον mx player.καθολου ασχημα για αρχη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα καιρο να χρησιμοποιησω το τηλεφωνο και πριν λιγο που το ανοιξα ειδα οτι λειπει το samsuhg apps.Γραφει σφαλμα και η συντομευση εχει γινει κενο κυκλακι.Εχει κανεις το ιδιο προβλημα; Εχω ακομα την 1,2.
Link to comment
Share on other sites

και το skype δουλευει κανονικα στο android και ομιλια και βιντεο

 

και ομιλία? είσαι σίγουρος?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασμενο στην τουρκορομ 4.0.4 ics

 

Εγώ που το δοκίμασα, έβλεπα εικόνα όπως και με βλέπανε, τους άκουγα αλλά δεν με ακούγανε. Εσένα σε ακούγανε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας εδώ και 10 μέρες είμαι κάτοχος xperia P λόγου android, φωτογραφικής και ίντζες τηλεφώνου.Από το wave μου ήμουν ευχαριστημένος και το κράτησα σαν δεύτερο ένα από τα καλύτερα κινητά που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κι ένα μήνα είμαι κι εγω κάτοχος ενός xperia P.

 

Οφείλω να ομολογήσω:

 

1. το bada τουλάχιστον ισάξιο, ίσως και λίγο καλύτερο από το android. Κρίμα... πολύ κρίμα που χάθηκε άδοξα.

2. απο τις δωρεάν εφαρμογές & παιχνίδια το μόνο που δεν είχα βρει σε bada ήταν δωρεάν τάβλι. Απ΄όλα τα υπόλοιπα είχα καλυφτεί.

3. η απόδοση της κάμερας των 5 mpixel (φωτο και βιντεο) του wave, καλύτερη των 8 mpixel του xperia P.

4. η συνδεσιμότητα με άλλες συσκευές (pc, tv) ήταν πιο έυκολη με το bada.

5. τέλος, στο θέμα της οθόνης δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Μιλάμε για champions league (wave) και superleague (xperia P). Βέβαια εδώ, προφανώς, δεν παίζει ρόλο ούτε το λειτουργικό ούτε τα όποια μοντέλα της κάθε εταιρείας. Είναι ο τύπος οθόνης, super amoled - wave, απέναντι σε οποιοδήποτε τύπο lcd που κάνει τη διαφορά. Μόνο αν τα δεις μπορείς να καταλάβεις τη μεγάλη διαφορά.

 

Στο wave που είχα ράγισε το κρύσταλλο της οθόνης και μάλλον χάλασε και το hardware του gps (προφανώς από τα πολλά πεσίματα). Αλλιώς μάλλον θα έδινα το xperia στη γυναίκα μου και θα κρατούσα το wave.

 

Έγραψα τα παραπάνω, γιατί πριν λίγο καιρό όταν περιμέναμε την αναβάθμιση σε bada 2.0, εκνευρίστηκα κι εγώ από τις συνεχής αναβολές, που έγραψα ότι δεν θα ξαναστραφώ προς samsung. Τελικά βλέπω ότι και αλλού τα πράγματα δεν είναι τόσο ανθηρά όσο νόμιζα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω συμφωνω σε ολα...βλεπω κατι δηθεν καινοτομιες στα αλλα λειτουργικα που ειναι αντιγραφη απο bada...πχ Windows phone....στη τελικη δε στηριξαν και οι developer δε νομιζω οτι φταιει για ολα η samsung...παντως υποσχεθηκαν στον chaton και voip δυνατοτητες στο μελλων...ισως καλυφθει και αυτη η τρυπα....παντως εγω το wave θα το αλλαζα μονο για galaxy s3 και λεφτα για σπαταλες δεν υπαρχουν οποτε σιγουρα θα το κρατησω μεχρι τα χριστουγεννα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οθόνη και ποιότητα κατασκευής δεν πρόκειται να βρούμε εύκολα σε άλλη συσκευή.Όσα τηλέφωνα βγαίνουν τελευταία ποιοτικά είναι χάλια για χάρη της τιμής.Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, παιδιά, δεν είμαι γνώστης πάνω στα κινητά αλλά θα γράψω τις εμπειρίες μου σαν χρήστης :

Το κινητό είναι φανταστικό και τα χαρακτηριστικά του, είναι -μετά απο σχεδόν 2 χρόνια- απλησίαστα!

Η Οθόνη του -δυστυχώς για τον αντικαταστάτη του κινητού- είναι κορυφαία και είναι τρομερά όμορφο.

Το λειτουργικό του είναι μάλλον μη χρηστικό από την άποψη ότι εχει περιορισμένες εφαρμογές και δυστυχώς πολλές από αυτές έχουν πολλα προβλήματα! Εγω έχω την έκδοση 1.2 και δεν τόλμησα να βάλω την 2.0, είτε γιατί αλλαξαν λειτουργίες του κινητού (πχ μεσαιο πληκτρο) είτε γιατί διαβάζω για κάτι κουλές δυσλειτουργίες (bluetooth-handsfree) που στην παρούσα έκδοση δεν αντιμετωπίζω.

Το κινητό, ήδη σκέφτομαι να το αφήσω γιατί έχω κουραστεί να διαβάζω για προβλήματα και να μη εχω ούτε τις μισές εφαρμογές που έχει η γυναίκα μου μ' ενα πολύ φθηνότερο samsung που όμως χρησιμοποιεί Android.

Aν η συσκευή μπορούσε να τρέξει και με Android, τότε θα την κρατούσα μεχρι να τα φτύσει. Το δυστύχημα είναι, ότι θα πρέπει να δαπανήσω τόσα χρήματα όσο έχει το galaxy II ή και περισσότερα (oσο το galaxy III) προκειμένου να έχω μια συσκευή σαν το wave με λειτουργικό Android!

Η Samsung μου αρέσει σαν εταιρεία και το επόμενο κινητό μου θα είναι από αυτή....Αλλά σιγουρα δεν θα είναι με Bada....

Link to comment
Share on other sites

παιδια η προγραμματισμενη η αλλιως η ψευτικη κληση εχει αφαιρεθει? δεν μπορω να την βρω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

...Το δυστύχημα είναι, ότι θα πρέπει να δαπανήσω τόσα χρήματα όσο έχει το galaxy II ή και περισσότερα (oσο το galaxy III) προκειμένου να έχω μια συσκευή σαν το wave με λειτουργικό Android!

Η Samsung μου αρέσει σαν εταιρεία και το επόμενο κινητό μου θα είναι από αυτή....Αλλά σιγουρα δεν θα είναι με Bada....

 

Η Samsung δεν έχει να επιδείξει κάτι ανάλογο με το Wave (αλουμινένιο σασί + SAMOLED + 283ppi) στο Android στρατόπεδο. Μπορείς να βρεις μεμονωμένα αλουμινένιο καπάκι (Ι9103 335€) και μπορείς να βρείς SAMOLED + ppi (I9250 350€). Δεν υπάρχει ακόμα κάτι που να τα συνδυάζει όλα.

 

Το μοναδικό Android που να θεωρείται "αναβάθμιση" του Wave σε αίσθηση και ποιότητα είναι το αλουμινένιο HTC One S, με την SAMOLED, τα 256ppi και τα 400€. Τα πολλά ευρώ, τα μέτρια ppi και το HTC σηματάκι (Ταϊβάν) είναι αρκετά για να κάτσω, τουλάχιστον μέχρι τα Χριστούγεννα, με το Wave μου.

 

Μετά μάλλον θα κοιτάξω προς το αλουμινένιο υπερθέαμα (όχι Android): Samsung ATIV S. Ακούστηκε ότι ήταν πλαστικό αλλά μάλλον o Ρώσος έκανε "review" σε μη λειτουργική, εκθεσιακή συσκευή..θα μάθουμε σύντομα. :)

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...