Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα το βάλω σε downlaod mode αφού δεν κάνει τίποτα το κινητό, είναι νεκρό.

Περνάω όλα τα στοιχεία στο multiloader και μόλις πατάω download μου βγάζει "Warring : Security fail!!"

 

Mε κλειστό το κινητο παταμε ταυτοχρονα για μερικα δευτερολεπτα το πληκτρο που χαμηλωνει την ενταση, το πληκτρο κλειδωματος του τηλεφωνου και το πληκτρο απενεργοποίησης του τηλεφώνου. Θα αναψει η ενδειξη download mode στην οθονη του κνητου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λυπάμαι ρε παιδιά αλλά μέχρι να ανεβάσει κάποιος άλλος τις οδηγίες δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο..

τα λινκ που έδωσα τα βρήκα και γω στο sammobile, δεν τα είχα στο pc μου...

Έχει περάσει και πολύ καιρός από τότε που ασχολιόμουν με αυτά και δεν μπορώ να βοηθήσω εκ πείρας...

Πόσταρα και στα forums του sammobile μπας και μου το δώσει κανείς, και περιμένω...

Ελπίζω ότι από τα παιδιά που παρακολουθούν αυτό το thread θα το έχει κάποιος και μέχρι αυριο θα το δώσει...

λίγο υπομονή....

αν έχω κάτι νέο θα ποστάρω...

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες εδώ για το s8500.

 

μαλλον που δεν παιζει κι αυτο το αρχειο....

 

το firmware μας χρειαζεται καπου στην διαδικασια ή απλα για να τσεκαρουμε αν περασε η τελευταια εκδοση ;

απ οτι ειδα στο βιντεο χρειαζεται μονο το bada 2.0 και το multiloader

σωστα ;;;

Edited by mr_pepe

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

μαλλον που δεν παιζει κι αυτο το αρχειο....

 

το firmware μας χρειαζεται καπου στην διαδικασια ή απλα για να τσεκαρουμε αν περασε η τελευταια εκδοση ;

απ οτι ειδα στο βιντεο χρειαζεται μονο το bada 2.0 και το multiloader

σωστα ;;;

 

Το αρχείο παίζει κανονικά. Δεν είναι οι original οδηγίες, αλλά αρκεί για προσωρινό...

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάτι και έχεις μπερδευτεί. Το firmware είναι ουσιαστικά αυτό που περνας με τον multiloader, αυτό χρειάζεσαι πάνω από όλα. ΓΙατί ξεχωρίζεις το bada 2.0 από το firmware? Είναι το ίδιο πράγμα...

Κάνεις unzip τα αρχεία του firmware και τα ρυθμίζεις στον multiloader σύμφωνα με τις οδηγίες...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα. Πήγα να κάνω αναβάθμιση αλλά σταμάτησε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου. Μου βγάζει στην οθόνη, το σηματάκι του κινητού και του υπολογιστή με ένα θαυμαστικό στην μέση, και καλά ότι δεν συνδέεται. Πώς μπορώ να το επαναφέρω?

 

Προσπάθησε το εξής γιατροσόφι:

Βγάλε / βάλε μπαταρία

Με σβηστό τηλέφωνο συνέδεσε στο USB - μάλλον απλά θα φορτίζει

Εκεί που φορτίζει πάτα το κουμπί on/off να ανάψει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω 1 προβλημα με το samsung account μου!

Ενω μεχρι τωρα συνδεοταν το κινητο μου κανονικα,εχει καποιες μερες που ενω μου δειχνει οτι ο λογαριασμος ειναι αποθηκευμενος στο κινητο,οταν μου ζηταει το password και το βαζω,το επεξεργαζεται και στο τελος γραφει 'αποτυχια επεξεργασιας' χωρις να συνδεεται!

Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?

Ή μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαγραψω το λογαριασμο απ το κινητο και να τον ξανακανω απ την αρχη επειδη δε βλεπω καπου επιλογη διαγραφης λογαριασμου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα και καλη ανασταση

υστερα απο ενα χρονο συμβιωσης με το wave μου...τερμα οριστικα το bada για μενα.

μολις 2 μερες που πηρα το sony xperia neo v απο επιδοτηση και μπορω να πω

χωρις "φοβο και παθος" οτι ημουν(ειμαστε) "πισω απο την αρκουδα" που λενε.

να τονισω οτι μιλαω παντα για τη διαφορα λειτουργικου bada-android και οχι για την συσκευη.

λυπαμαι που αφηνω μια τετοια ποιοτικη συσκευη για χαρη μιας δευτερης κατα την γνωμη μου παντα,

αλλα ρε παιδια το android ειναι ετη φωτος μπροστα σε ολους τους τομεις σε συνδιασμο μιας καλης

θα ελεγα συσκευης συμφωνα με τα λεφτα που εχει.

να ειστε καλα και θα τα λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω 1 προβλημα με το samsung account μου!

Ενω μεχρι τωρα συνδεοταν το κινητο μου κανονικα,εχει καποιες μερες που ενω μου δειχνει οτι ο λογαριασμος ειναι αποθηκευμενος στο κινητο,οταν μου ζηταει το password και το βαζω,το επεξεργαζεται και στο τελος γραφει 'αποτυχια επεξεργασιας' χωρις να συνδεεται!

Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?

Ή μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαγραψω το λογαριασμο απ το κινητο και να τον ξανακανω απ την αρχη επειδη δε βλεπω καπου επιλογη διαγραφης λογαριασμου?

 

Είχαν και άλλοι τέτοιο πρόβλημα αυτές τις μέρες. Μήπως σου δημιουργήθηκε μετά το τελευταίο update του samsung apps?

Δοκίμασε να μπεις από το KIES στο samsung apps και δες αν μπαίνει. Αν μπαίνει τότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις λογαριασμό γιατί κάποιο θέμα έχει γίνει με το τηλέφωνο. Μετά δοκίμασε να μπεις από το site samsungapps.com

Αν χρειαστεί να αλλάξεις λογαριασμό, νομίζω γίνεται από το KIES αλλά σίγουρα γίνεται από το site του samsungapps.com

Μόνο να έχεις υπόψιν ότι με αλλαγή λογαριασμού θα χάσεις τις επι πληρωμή αγορές που έχεις κάνει...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Είχαν και άλλοι τέτοιο πρόβλημα αυτές τις μέρες. Μήπως σου δημιουργήθηκε μετά το τελευταίο update του samsung apps?

Δοκίμασε να μπεις από το KIES στο samsung apps και δες αν μπαίνει. Αν μπαίνει τότε δεν χρειάζεται να αλλάξεις λογαριασμό γιατί κάποιο θέμα έχει γίνει με το τηλέφωνο. Μετά δοκίμασε να μπεις από το site samsungapps.com

Αν χρειαστεί να αλλάξεις λογαριασμό, νομίζω γίνεται από το KIES αλλά σίγουρα γίνεται από το site του samsungapps.com

Μόνο να έχεις υπόψιν ότι με αλλαγή λογαριασμού θα χάσεις τις επι πληρωμή αγορές που έχεις κάνει...

 

Απο site κτλ. μπαινει κανονικα αρα το τηλεφωνο φταιει!

Απλα ελεγα μηπως να ξαναεισαγω τα στοιχεια του account που εχω ηδη σβηνοντας τον πρωτα απ το κινητο,οχι να φτιαξω αλλο!

Δεν ξερω,μαλλον πρεπει να περιμενω update!!

Link to comment
Share on other sites

Απο site κτλ. μπαινει κανονικα αρα το τηλεφωνο φταιει!

Απλα ελεγα μηπως να ξαναεισαγω τα στοιχεια του account που εχω ηδη σβηνοντας τον πρωτα απ το κινητο,οχι να φτιαξω αλλο!

Δεν ξερω,μαλλον πρεπει να περιμενω update!!

 

Από ότι καταλαβα έχεις Bada 2.0?

Μπορείς να πας ρυθμίσεις --> Λογαριασμοι --> Ο πρώτος λογαριασμός είναι του samsung apps. Πάτα μια φορά να μπεις μέσα και μετά πάτα διαγραφή. Ξαναβάλε τον λογαριασμό μπας και φτιάξει.... Διαφορετικά περιμένεις update ή δοκιμάζεις ένα hard reset αν είσαι τολμηρός... :happy:

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβα έχεις Bada 2.0?

Μπορείς να πας ρυθμίσεις --> Λογαριασμοι --> Ο πρώτος λογαριασμός είναι του samsung apps. Πάτα μια φορά να μπεις μέσα και μετά πάτα διαγραφή. Ξαναβάλε τον λογαριασμό μπας και φτιάξει.... Διαφορετικά περιμένεις update ή δοκιμάζεις ένα hard reset αν είσαι τολμηρός... :happy:

 

Ναι αυτο το κανω:επιλεγω να μπω στο λογαριασμο μου και εκει εχει 2 επιλογες,μια για εγγραφη και μια για συνδεση..για διαγραφη δεν εχει!Και οταν προσπαθω να συνδεθω γραφει 'αποτυχια επεξεργασιας'!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το κανω:επιλεγω να μπω στο λογαριασμο μου και εκει εχει 2 επιλογες,μια για εγγραφη και μια για συνδεση..για διαγραφη δεν εχει!Και οταν προσπαθω να συνδεθω γραφει 'αποτυχια επεξεργασιας'!

 

Α! μισό τότε γιατί αλλάζει το πράμα. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να συνδεθείς καθόλου και εκτός της εφαρμογής του samsung apps. Διαγραφή φυσικά και δεν μπορείς να κάνεις αφού δεν έχεις συνδεθεί καν. Εμένα που είναι συνδεμένο, πατάω πάνω στον λογαριασμό, μπαίνει στο υπομενού και μετά κάτω κάτω έχει επιλογή για διαγραφή.

Φτιάξε για πλάκα έναν νέο λογαριασμό (έτσι κι αλλιώς τον παλιό δεν τον χάνεις) και προσπάθησε να μπεις. Δες καταρχήν αν μπαίνει και μετά βγες από αυτόν και προσπάθησε ξανά με τον παλιό. Αν δεν γίνει δουλειά, έχε τουλάχιστον τον νέο για τις δωρεάν εφαρμογές μέχρι να βγει update ή καποιος να βρει μια λύση....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

http://badahub.com/2012/04/small-official-update-for-wave-1-s8500.html

 

Άντε να τη δούμε και μεις...

 

άστα να πάνε.... :(

 

χρόνια πολλά κιόλας παιδιά, χριστός ανέστη!

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Εχω 1 προβλημα με το samsung account μου!

Ενω μεχρι τωρα συνδεοταν το κινητο μου κανονικα,εχει καποιες μερες που ενω μου δειχνει οτι ο λογαριασμος ειναι αποθηκευμενος στο κινητο,οταν μου ζηταει το password και το βαζω,το επεξεργαζεται και στο τελος γραφει 'αποτυχια επεξεργασιας' χωρις να συνδεεται!

Ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?

Ή μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαγραψω το λογαριασμο απ το κινητο και να τον ξανακανω απ την αρχη επειδη δε βλεπω καπου επιλογη διαγραφης λογαριασμου?

Καλησπερα και Χρονια πολλα

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα μετα απο την αναβαθμηση στο app store. ακομα και νεο λογαριασμο που πηγα να φτιαξω παλι δεν με αφηνε.

Προσωπικα το ελυσα κανοντας hard reset. Μετα συνδεθικα κανονικα με τον λογαριασμο που ειχα.

Αν κανεις reset μην ξεχασεις να κανεις back up ολα σου τα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι. Χρόνια πολλά σε όλους καταρχάς. Το λοιπόν, όσες επαφές έχω αποθηκευμένες με τον κωδικό χώρας δεν εμφανίζονται όταν με πέρνουν τηλέφωνο αλλά όταν μου στέλνουν μήνυμα εμφανίζεται κανονικά. Το κουλό είναι ότι, όταν αποθηκεύσω τις επαφές χωρίς τον κωδικό χώρας, εμφανίζονται κανονικά στις κλήσεις αλλά όχι στα μηνύματα. :mad: Καμιά βοήθεια???
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπορει ας μου δωσει ενα λινκ bada 1.2 greece γιατι εδω και ποση ωρα το hotfile δεν λειτουργει,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και ναι ειναι πια γεγονος................

 

http://i43.tinypic.com/yijhx.jpg

 

ευχαριστω πολυ τον φιλο ptmax13 για ολη του την βοηθεια

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

και ναι ειναι πια γεγονος................

 

ευχαριστω πολυ τον φιλο ptmax13 για ολη του την βοηθεια

 

Να 'σαι καλά φίλε μου και καλοδούλευτο!!! :p

Τρεχάτε όλοι να κατεβάσετε το Picsel Smart Office από το samsung apps!! Το έβαλαν δωρεάν!!! 10 ευρά έκανε το τιμημένο....

Α! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη και από 'μένα!!

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι χαιρεστε,ουτε εναν πλοηγο της προκοπης δεν εχει και βεβαια καμια ουσιαστικη διαφορα απο την 1.2,φιλικα παντα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου και καλοδούλευτο!!! :p

Τρεχάτε όλοι να κατεβάσετε το Picsel Smart Office από το samsung apps!! Το έβαλαν δωρεάν!!! 10 ευρά έκανε το τιμημένο....

Α! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη και από 'μένα!!

 

Γ**Ω!! το ειχα παρει οταν το χαν 5 ευρο... τελικα ισως πρεπει να περιμενεις αν θες κατι :p

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

όντως

εγώ από τότε που πήρα android συσκευή πραγματικά δε μου λείπει καθόλου το wave. Ειδικά στο θέμα του GPS, κληδώνει με ακρίβεια και μέσα στο σπίτι (έστω και με βοήθεια μέσω δικτύου) όταν τα κλασσικά GPS της αγοράς πρέπει να βγω έξω για να πιάσω σήμα. Δε περίμενα τέτοια βελτιώση, δε ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή γενικά έτσι είναι τα android... Μέχρι και teamviewer έχει :D

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά φίλε μου και καλοδούλευτο!!! :p

Τρεχάτε όλοι να κατεβάσετε το Picsel Smart Office από το samsung apps!! Το έβαλαν δωρεάν!!! 10 ευρά έκανε το τιμημένο....

Α! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη και από 'μένα!!

 

και ότι ήμουν έτοιμος να βάλω άλλη έκδοση bada. thanks φίλε

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις android στο 8500,κατι πηρε το ματι μου στο youtube?

 

Έχουν γίνει κάποιες προσπάθειες αλλά καμία ολοκληρωμένη και πλήρης....

Η τελευταία που είδα ήταν ένα δοκιμάστικο με Android 4.0 που έκανε κάποιος, αλλά πολύ πρόιμα πράγματα, ίσα που δούλευε το touch της οθόνης και μπούταρε.

Νομίζω δεν θα γίνει τπτ με αυτό το θέμα μιας και δεν υπάρχει ενδιαφέρον, ούτε αρκετά άτομα με Wave για να ασχοληθούν.

Μπορείς να πάρεις κινητό με android με τα ίδια ή λιγότερα λεφτά από του Wave 1,2 ή 3.

Επίσης οι περισσότεροι με bada φαίνονται να αρκούνται με αυτό και δεν θέλουν κάτι περαιτέρω.

Υπάρχει και η κατηγορία όσων απλά την πατησαν (δλδ εγώ μάλλον μόνο) γιατί περίμεναν περισσότερα από το bada και απογοητεύτηκαν... και μαζεύουν λεφτά για νέο κινητό... ή πήραν ήδη...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...