Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράματα γιατί άλλα λέτε κι άλλα καταλαβαίνεται.

 

Η απορία που έχουν τα παιδιά είναι:

 

1) Το κινητό το πήρες από Ελλάδα; Είχε Ελληνικό Firmware?

2) Τώρα με την 1.2 που έκανες από το kies μπορείς και γράφεις Ελληνικά και έχεις ελληνικό μενού;

 

Πάντως τα update δεν είναι region depended με την IP γιατί ξέρω Ελληνικό wave που είναι Αγγλία και δεν του βγάζει αναβάθμιση ούτε από εκεί :p

 

Όπως προείπα το κινητό το αγόρασα αρχές ιουλιου από την Γερμανία γιατί ετυχε να βρίσκομαι εκεί...Δεν είχε έχει ελληνικό firmaware...Τώρα με το update που έγινε ουτε πάλι ελληνικό μενου έχω ουτε ελληνικά μπορώ να γράψω,όμως αν παω να γράψω μηνημα και πατήσω το F παρατεταμένα μου βγάζει δίπλα ένα παραθυρακι μικρό και με το λατινικό το F και με το ελληνικό..... πιστεύω να βοήθησα....

 

θα με βοηθουσε πολυ αν μας εβαζες μια φωτο με τα ακριβη στοιχεια

 

οκ έβγαλα, που να παω για να την ανεβάσω όμως δεν γνωρίζω...

 

απλά το κινητό έχει γίνει πολύ πιο γρήγορο με το 1.2.....

 

(είχα κάνει την ερώτηση πριν δω πως απάντησες από που το πήρες)

 

Ωραία. Λογικό τότε που εσένα σου έβγαλε αναβάθμιση και σε όλη την Ελλάδα όχι :)

 

για τα Ελληνικά που λες, δοκίμασε να πας Settings, General, Keyboard language, και δες μήπως έχει επιλογή και για ελληνικά εκεί.

 

Έχω φάει το κόσμο για ελληνικα και δεν βρίσκω πουθενα,ευχαριστώ για την πληροφορία αλλα να φανταστείς μέχρι και τούρκικα έχει και δεν εχει ελληνικά...έλεος....

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως προείπα το κινητό το αγόρασα αρχές ιουλιου από την Γερμανία γιατί ετυχε να βρίσκομαι εκεί...Δεν είχε έχει ελληνικό firmaware...Τώρα με το update που έγινε ουτε πάλι ελληνικό μενου έχω ουτε ελληνικά μπορώ να γράψω,όμως αν παω να γράψω μηνημα και πατήσω το F παρατεταμένα μου βγάζει δίπλα ένα παραθυρακι μικρό και με το λατινικό το F και με το ελληνικό..... πιστεύω να βοήθησα....

 

(είχα κάνει την ερώτηση πριν δω πως απάντησες από που το πήρες)

 

Ωραία. Λογικό τότε που εσένα σου έβγαλε αναβάθμιση και σε όλη την Ελλάδα όχι :)

 

για τα Ελληνικά που λες, δοκίμασε να πας Settings, General, Keyboard language, και δες μήπως έχει επιλογή και για ελληνικά εκεί.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ έβγαλα, που να παω για να την ανεβάσω όμως δεν γνωρίζω...

 

οκ φιλε δεν χρειαζετε καταλαβαμε σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αφού ειναι απο γερμανία λογικο...εμεις ακομα περιμενουμε.. αληθεια να παρουμε κανε ΤΗΛ στο κεντρο εξυπηρετησης μηπως εχουν κανενα νεο η θα κοιμουνται;;;
Link to comment
Share on other sites

¨Εχει ελληνικά το Nuance T9

 

Έχει αλλά θα έχει στο Ελληνικό firmware. Σ' αυτά που δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, είναι δυνατόν με την επιλογή T9 Trace να δίνει επιλογή για Ελληνικά;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

αφού ειναι απο γερμανία λογικο...εμεις ακομα περιμενουμε.. αληθεια να παρουμε κανε ΤΗΛ στο κεντρο εξυπηρετησης μηπως εχουν κανενα νεο η θα κοιμουνται;;;

 

20/1/2011, 17:21

Ερώτηση

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ BADA OS 1.2.? ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Απάντηση

 

Καλησπέρα σας,

Ακόμα δυστυχώς δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση.

Με εκτίμηση,

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Samsung.

Link to comment
Share on other sites

20/1/2011, 17:21

Ερώτηση

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ BADA OS 1.2.? ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Απάντηση

 

Καλησπέρα σας,

Ακόμα δυστυχώς δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση.

Με εκτίμηση,

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Samsung.

 

Και να βγεί το 1.2 στην Ελλάδα αυτοί χαμπάρι δεν θα πάρουν δεν ξέρουν τι τους γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Και να βγεί το 1.2 στην Ελλάδα αυτοί χαμπάρι δεν θα πάρουν δεν ξέρουν τι τους γίνετε

 

Να ταν μόνο αυτό,πότε θα ενεργοποιηθεί στην ελλάδα μέσω των samsungapps οι paid εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

εγω πλεον δεν κατηγορω τις εταιριες για ολες αυτες τις ελληψεις....σχεδον σε ολα τα προιοντα μολις αυτα ερθουν Ελλαδα αρχιζουν τα προβληματα...γραφειοκρατεια βλεπετε, φοροι κτλ....και υπαρχουν πολλα πραδειγματα οπως το xbox live και εδω μιλαμε για ολοκληρη microsoft...
Link to comment
Share on other sites

αφτο γεια της επί πληρωμή εφαρμογές θα συμφωνήσω μαζί σου, ένα παράδειγμα θα πω, το NDRIVE έχει βγει γεια αρκετές χώρες , γεια την ελλαδα δεν έχει βγει , και γιατί να βγει αλοστε ?? αφού οι ελληνες δεν μπορούνε να αγοράζουνε ακόμα !!!!!!

 

κάτι άλλο τώρα, εγώ που το έχω αγορασμένο από γερμανεια , και είμαι γερμανεια, και έχω κάνει το κόλπο με το ρεκιστρι και το έκανα EUR και έχω ελληνικό μενού, !!!

 

ΠΩΣ μπορώ να το ξανακάνω γερμανικό ???? ώστε να κάνω την αναβάθμιση από εδώ γερμανεια , μιας και βαρέθηκα να περιμένω να βγει στην ελλαδα.?? Δεν με ενδιαφέρει εάν χάσω τα ελληνικά στο μενού.

 

υ.γ. η samsung απεσειρε το kies 2.0 από την σελίδα της , και έχει το 1.5.3. 102

Link to comment
Share on other sites

αφτο γεια της επί πληρωμή εφαρμογές θα συμφωνήσω μαζί σου, ένα παράδειγμα θα πω, το NDRIVE έχει βγει γεια αρκετές χώρες , γεια την ελλαδα δεν έχει βγει , και γιατί να βγει αλοστε ?? αφού οι ελληνες δεν μπορούνε να αγοράζουνε ακόμα !!!!!!

 

κάτι άλλο τώρα, εγώ που το έχω αγορασμένο από γερμανεια , και είμαι γερμανεια, και έχω κάνει το κόλπο με το ρεκιστρι και το έκανα EUR και έχω ελληνικό μενού, !!!

 

ΠΩΣ μπορώ να το ξανακάνω γερμανικό ???? ώστε να κάνω την αναβάθμιση από εδώ γερμανεια , μιας και βαρέθηκα να περιμένω να βγει στην ελλαδα.?? Δεν με ενδιαφέρει εάν χάσω τα ελληνικά στο μενού.

 

υ.γ. η samsung απεσειρε το kies 2.0 από την σελίδα της , και έχει το 1.5.3. 102

στο σαμσουνγκ uk εχει το 2.0 το ιδιο και στην υποστηριξη του σαμσουνγκ απς...μονο στο ελληνικο εχει το παλιο

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. η samsung απεσειρε το kies 2.0 από την σελίδα της , και έχει το 1.5.3. 102

 

λάθος

http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

Link to comment
Share on other sites

 

δικό μου λάθος, δεν το διευκρίνισα! . μιλάω γεια γερμανεια.

http://www.samsungmobile.de/support/softwaremanuals/software.do?phone_model=GT-S8500

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως στο kies 2 απενεργοποιείς την αυτόματη φόρτωση του kies tray agent με την εκκίνηση του υπολογιστή;

Επιλογή για αυτόματη εκκίνηση του kies έχει αλλά για το agent πουθενά.

Σε παλιότερα versions είχε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας μικρός οδηγός αλλά πολύ χρήσιμος .

 

γεια όσους θέλουνε οι JAVA εφαρμογές τους να έχουνε Multitasking , ScreenMode, και Landscape ScreenMode.

 

συνδέετε το WAVE με το STune, με επιλογή κιες φυσικά, αφού συνδεθήκαμε με το STune, προχωράτε ως εξής .

appex" -> "user" -> "java" -> "games" -> διαλέγεται το πρόγραμμα που θέλετε > δεξί κλικ στο πρόγραμμα που θέλετε > διαλέγετε το jad, το κάνετε αντιγραφεί στο pc σας, μετά ανοίγετε το jad αρχείο με notepad (το notepad των windos, είναι γεια κλοτσιές ) προτιμήστε ένα notepad++, γεια σίγουρο αποτέλεσμα.

MVM-Pause-Background: false

MIDlet-ScreenMode: ROTATE

MIDlet-Landscape-Support: true

Εισάγεται τα ανωτέρω !! και μετά με Drag & Drop , σύρετε το αρχείο στο STune, ώστε να αντικατασταθεί από αφτο που επεξεργαστήκαμε.

ΧΑΡΕΊΤΕ ΤΏΡΑ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ JAVA , ΜΕ Landscape ΚΑΙ Multitasking.

 

φιλικά makiman

 

 

Υ.Γ. ( γεια το Multitasking ? έχω κάποιες απορίες , μιας και δεν γνωρίζω τι σημάνει ακριβώς αφτος ο όρος ). Αλλά γεια το Landscape ? δεν έχω καμία αμφιβολία, το έχω κάνει σε πάνω από 12 JAVA εφαρμογές, και λειτουργεί άψογα.

 

Εαν θέλει κάποιος διαχειριστείς , ας το βάλει στα FAQ , και εάν νομίζει ότι θέλει κάποιες διορθώσεις ο οδηγός μου ?? ας της κάνει , ο εν λόγο οδηγός κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες σε ένα γερμανικό φόρουμ.

Edited by makiman
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως στο kies 2 απενεργοποιείς την αυτόματη φόρτωση του kies tray agent με την εκκίνηση του υπολογιστή;

Επιλογή για αυτόματη εκκίνηση του kies έχει αλλά για το agent πουθενά.

Σε παλιότερα versions είχε.

 

Εργαλεία-προτιμήσεις-ξετικάρης τη αυτόματη εκτέλεση

Link to comment
Share on other sites

Εργαλεία-προτιμήσεις-ξετικάρης τη αυτόματη εκτέλεση

Άλλο φίλε η αυτόματη εκτέλεση του Kies, ως πρόγραμμα και άλλο το tray agent.

Αυτό έγραψα άλλωστε και στο προηγούμενο post.

Δεν εκκινείται το kies αλλά το tray agent.

To tik που λες αναφέρεται στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως στο kies 2 απενεργοποιείς την αυτόματη φόρτωση του kies tray agent με την εκκίνηση του υπολογιστή;

Επιλογή για αυτόματη εκκίνηση του kies έχει αλλά για το agent πουθενά.

Σε παλιότερα versions είχε.

 

 

Στα windows πας Εναρξη-->εκτελεση-->πληκτρολογεις msconfig-->στο παραθυρο που ανοιγει πας εκκινηση και ξετσεκαρεις το Kiestrayagent-->Πατας οκ και αυτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη και μου βγαζει μηνυμα (σφαλμα - μη συμβατο λειτουργικο συστημα. ενημερωστε το firmware για ληψη της εφαρμογης (8001).

τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη και μου βγαζει μηνυμα (σφαλμα - μη συμβατο λειτουργικο συστημα. ενημερωστε το firmware για ληψη της εφαρμογης (8001).

τι πρεπει να κανω;

να περιμένεις το BADA version 1.2. όπως όλοι μας αλοστε .!:D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όλα τα χρόνια είχα Νοκια και τώρα σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία.

Απ'ότι διαβάζω το κινητό είναι πολύ καλό.

Θα δυσκολευτώ να το μάθω?

Φαντάζομαι οτι θα είναι πολύ διαφορετικό απο το Symbian.

 

Υ.Γ.1.Ελληνικό μενού έχει?

2.Δεν έχω σκοπό να βάλω εφαρμογές αλλά θέλω σαν τηλ να είναι σταθερό.

Edited by billys_541
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όλα τα χρόνια είχα Νοκια και τώρα σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία.

Απ'ότι διαβάζω το κινητό είναι πολύ καλό.

Θα δυσκολευτώ να το μάθω?

Φαντάζομαι οτι θα είναι πολύ διαφορετικό απο το Symbian.

 

Υ.Γ.1.Ελληνικό μενού έχει?

2.Δεν έχω σκοπό να βάλω εφαρμογές αλλά θέλω σαν τηλ να είναι σταθερό.

 

όλα ειναι στα ελληνικά. εξαιρετικα εύχρηστο, και περα απο τις αλλες πολυ καλες του λειτουργιες σαν πολυ-συσκευη ειναι πρωτα απολα αξιοπιστο τηλεφωνο...!πολυ καλη ποιοτητα κλησης κ πολλη καλη μπαταρια αφου δεν θα το χρησιμοποιει για πολλες αλλες λειτουργιες...νομιζω θα φτανεις 4 μερες. αν εχεις και καποιον αλλον ενδοιασμο εδω ειμαστε να σου πουμε τη γνωμη μας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...