Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα "θεματακι" , εδω και 2 μερες το χω παρατηρησει γιατι γινεται ολο και συχνοτερα.Ενω μπαινω σε εφαρμογες κλπ οπως παιχνιδια (nfs shift , asteroid hunter)

Αλλα ακομα και σε μυνηματα κλπ , με πεταει στην αρχικη οθονη.Χωρις να το κλεινει το προγραμμα το αφηνει να τρεχει στο task manager και μπορω να κανω ευκολα ανακτηση.Ουσιαστικα σαν καποιος να παταει συνεχεια το "Ελαχιστοποιηση" αλλα γινεται εκνευριστικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτη φορα το ακουω αυτο, εχεις vodafone ή κανονικο;

Κανε και ενα update στο ΚΙΕS, η πιο προσφατη εκδοση ειναι η 1.5.3.10093_81 μηπως και λυθει.

 

οχι το κινητο δεν ειναι vodafone , εχει λογοτυπο της cosmote

αναβαθμιση στο kies πως θα κανω?

το καινουριο συνδεετε με win 7 ?

Link to comment
Share on other sites

οχι το κινητο δεν ειναι vodafone , εχει λογοτυπο της cosmote

αναβαθμιση στο kies πως θα κανω?

το καινουριο συνδεετε με win 7 ?

 

Ναι συνδεεται, εγω Win7 64 εχω και δουλευει ρολοι.

Θα πας στο KIES πανω αριστερα εχει μενου και απο εκει πατα αναβαθμιση, αλλιως κατεβασε το απο http://www.samsungapps.com αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι εχουν το καινουργιο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδεεται, εγω Win7 64 εχω και δουλευει ρολοι.

Θα πας στο KIES πανω αριστερα εχει μενου και απο εκει πατα αναβαθμιση, αλλιως κατεβασε το απο http://www.samsungapps.com αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι εχουν το καινουργιο εκει.

 

tnx θα το προσπαθησω

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να κανει interenet sharing απο το wave, χρησιμοποιωντας το δωρεαν ιντερνετ μεσω της wind καρτοκινητης; Αν ναι, ποιες ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω; Ευχαριστω πολυ, εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να κανει interenet sharing απο το wave, χρησιμοποιωντας το δωρεαν ιντερνετ μεσω της wind καρτοκινητης; Αν ναι, ποιες ειναι η διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω; Ευχαριστω πολυ, εκ των προτερων

 

Υπάρχει κ είναι πανεύκολο...

Πας ρυθμίσεις>συνδεσημότητα>σημείο πρόσβασης για κινητά και το ενεργοποιείς...

Έτσι θα έχεις internet από το mobile internet του κινητού σου μέσο wifi...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν προσθέσει τη δυνατότητα αλλαγής γραμμής (πλήκτρο Enter) όταν γράφουμε σημείωση σε επαφή ή στο ημερολόγιο?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ είναι πανεύκολο...

Πας ρυθμίσεις>συνδεσημότητα>σημείο πρόσβασης για κινητά και το ενεργοποιείς...

Έτσι θα έχεις internet από το mobile internet του κινητού σου μέσο wifi...

 

Συγνωμη για την παραλειψη. Θα ηθελα μεσω wind και wave, να δινω ιντερνετ στον φορητο υπολογιστη με καλωδιο usb

Edited by cxmgp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουν προσθέσει τη δυνατότητα αλλαγής γραμμής (πλήκτρο Enter) όταν γράφουμε σημείωση σε επαφή ή στο ημερολόγιο?

 

Στην έκδοση που έχω (Bada 1.0.2) όχι δεν το έχουν προσθέσει.

 

Στο Bada 1.2 δεν ξέρω.

 

αλήθεια αναβάθμισε κανείς από εδώ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ποια εκδοση εχω εγκατεστημενη?

 

επισης πως μπορει να γινει αναβαθμιση σε bada 1.2 η νεοτερο αν υπαρχει?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εχιε δοκιμαση καποιος απο εσας αυτην την μνημη Silicon Power Micro SD 16GB Class 6 ?θελω να μαθω αν ειναι αξιοπηστες.με ενδιαφερει για το wave μου.
Link to comment
Share on other sites

εχιε δοκιμαση καποιος απο εσας αυτην την μνημη Silicon Power Micro SD 16GB Class 6 ?θελω να μαθω αν ειναι αξιοπηστες.με ενδιαφερει για το wave μου.

 

Εγώ φίλε μου παρήγγειλα αυτή http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300476537604&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.ie%3A80%2F%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570%26_nkw%3D300476537604%26_fvi%3D1&_rdc=1 την οποία έχω πάρει και σε 8gb.Νομίζω ότι είναι απο τις πιο φτηνές και δεν είχα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής.Επίσης μπορείς να το γυρίσεις σε NTFS format αλλά το wave και όπως άλλα κινητά δε τη διαβάζουν.Απλώς στο αναφέρω και για μελλοντική χρήση..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει το s8500 Wave από κατάστημα της Vodafone.

Θέλω να ρωτήσω αν:

-Στο άνοιγμα του τηλεφώνου μπορώ να βγάλω την Οθόνη της Vodafone

-Αν μπορώ να κάνω αναβάθμιση όταν θα υπάρχει αναβάθμιση του Bada Os" η συσκευή μου έχει σήμερα software version 1.0"

-Αν κάποιος μπορεί να γράψει τα βήματα για αναβάθμιση για να μη γίνει κάποιο λάθος.

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια απο τους γνωστες.

Μετα απο τα γνωστα προβληματα του kies, μου εμφανιστηκε και εμενα το προβλημα οπου το samsung apps μεσω kies δεν εβλεπe το κινητο και δεν μπορουσα να κανω install τιποτα. Κατεβασα καινουργιες εκδοσεις του kies κτλπ τιποτα.

Αποφασισα να κανω hard reset, οπου εφτιαξαν τα παντα, το kies δουλεψε κανονικα, τα samsung apps επισης. Λεω ωραια! Την επομενη μερα τα ιδια προβληματα με πρι ΣΥΝ του οτι και απο το samsung app του κινητου κανω download και στα μισα γινεται μονο του paused και δεν κατεβαινει. Αρα πλεον δεν μπορω να κατεβασω τιποτα ουτε μεσω Kies ουτε μεσω κινητου. Πηρα το customer support οπου μια κοπελιτσα μου ελεγε ασχετα πραγματα....Tεσπα το κινητο ειναι vodafone εχω fw το μαμισιο jf1.

Καμια ιδεα? Το βραδυ θα ξανακανω ενα hard reset μπας και...

Το αλλο παραξενο ειναι οτι πατωντας το preconfiguration *#5239870*#, για να κοιταξω csc, δεν μπαινει και μου βγαζει μηνυμα incorrect data...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει το s8500 Wave από κατάστημα της Vodafone.

Θέλω να ρωτήσω αν:

-Στο άνοιγμα του τηλεφώνου μπορώ να βγάλω την Οθόνη της Vodafone

-Αν μπορώ να κάνω αναβάθμιση όταν θα υπάρχει αναβάθμιση του Bada Os" η συσκευή μου έχει σήμερα software version 1.0"

-Αν κάποιος μπορεί να γράψει τα βήματα για αναβάθμιση για να μη γίνει κάποιο λάθος.

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

- Οχι δεν μπορεις εκτος εαν χρησιμοποιησεις "πλαγιες" μεθοδους (debranding). Θα σου προτεινα να προβεις σε οτιδηποτε αφου εξικειωθεις με το κινητο και τα διαφορα κολπα του.

- Στο μελλον μπορει να βγει official. Οσοι εχουμε vodafone εαν δεν κανουμε το παραπανω (debranding) ειμαστε δεσμιοι να περιμενουμε firmware της vodafone

- Προς το παρον δεν χρειαζεσαι γιατι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

- Οχι δεν μπορεις εκτος εαν χρησιμοποιησεις "πλαγιες" μεθοδους (debranding). Θα σου προτεινα να προβεις σε οτιδηποτε αφου εξικειωθεις με το κινητο και τα διαφορα κολπα του.

- Στο μελλον μπορει να βγει official. Οσοι εχουμε vodafone εαν δεν κανουμε το παραπανω (debranding) ειμαστε δεσμιοι να περιμενουμε firmware της vodafone

- Προς το παρον δεν χρειαζεσαι γιατι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το κινητο σου

Δηλαδή αν βγει αναβάθμιση από Samsung θα μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπρουμε. Εχει βγει αναβαθμιση, αλλα το customised firmware της vodafone δεν στο επιτρέπει. Πρεπει η οπoια αναβαθμιση να εχει customisation απο την vodafone για να το δεχτει. Παντως δεν χανεις και τιποτα μεχρι τωρα. Ολοι περιμενουμε την 1.2 εκδοση του λογισμικου που δεν υπαρχει ακομα πουθενα official. Λογικα αυτο το update θα το υιοθετήσει και η vodafone Edited by bada_bing
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπρουμε. Εχει βγει αναβαθμιση, αλλα το customised firmware της vodafone δεν στο επιτρέπει.

Το ότι το αγοράσαμε από κατάστημα της vodafone δεν μπορούμε καν να κάνουμε update τη συσκευή;

ΥΓ.Ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα email οτι κυκλοφορησε το Samsung Theme Designer, μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω http://innovator.samsungmobile.com/platform.main.do?platformId=13

 

Πολυ καλα νεα, γιατι δειχνει οτι η Samsung το εχει δει ζεστα το θεμα, αντε να ερθει και η 1.2 για την οποια ακουω τα καλυτερα παντου!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, παρε τηλ και ρωτα τους. Αλλα γιατι αγχωνεσε απο την στιγμη που δεν εχεις ακομα χαρει το κινητο? σημαντικο update δεν υπαρχει ακομα
Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιουν vodafone 360 μπορουν να συγχρονιστουν οι επαφες με manual εισαγωγη των ρυθμισεων. Λειτουργει.

 

1.Tap 'Menu'

2.Tap 'Settings'

3.Tap 'Connectivity'

4.Tap 'Synchronise'

5.Select 'Create'

6.In Profile name, enter: People

7.Tap 'Sync category'

8.Mark 'Contacts'

9.Leave other categories blank

10.Tap 'Save'

11.In 'Remote Contacts' enter: contacts

12.Tap 'Save'

13.Tap 'Sync type'

14.Enter: Normal

15.Tap 'Save'

16.Tap 'Sync server'

17.In Address type, enter: http://sync.vodafone360.com

18.Tap 'Save'

19.In Login ID, enter: Your 360 Username

20.In Password enter: Your 360 Password

21.Tap 'Save'

22.Select "Network Profile" and enter: WAP/GPRS of your operator

23.Tap 'Save'

24.Tap 'Back' to 'Menu'

25.Tap 'Settings'

26.Tap 'Connectivity'

27.Tap 'Synchronise'

28.Tap 'People'

29.Tap 'Start sync'

30.Tap 'Continue'

 

απο εδω http://forum.vodafone360.com/en/postst2629_360-people-app-on-wave.aspx

Edited by bada_bing
Link to comment
Share on other sites

Ενα συγκριτικο μεταξυ Nokia N8 και Wave οσο αφορα την βιντεοκαμερα!

 

http://www.youtube.com/watch?v=X5P3jFpUR3g&feature=player_embedded

 

Δεν τα παει ασχημα το wave μας μπροστα στο 12mp Carl Zeiss φακο του Ν8!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα email οτι κυκλοφορησε το Samsung Theme Designer, μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω http://innovator.samsungmobile.com/platform.main.do?platformId=13

 

Πολυ καλα νεα, γιατι δειχνει οτι η Samsung το εχει δει ζεστα το θεμα, αντε να ερθει και η 1.2 για την οποια ακουω τα καλυτερα παντου!

Πρεπει να γραφτουμε για να το κατεβάσουμε?Υπάρχουν κάποια screens για το τι πρόκειται?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...