Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ :)

 

 

 

Εγω δεν εβαλα καμια ρυθμιση. Τα εκανε ολα μονο του. Απλα εβαλα το email μου, τον κωδικο μου και μετα περασε τις ρυθμισεις μονο του.

 

 

Εκεινο ομως που δεν γνωριζω ειναι το εξης:

Αν κανει συγχρονισμο σε καποιον λογαριασμο email που εχω (gmail και exhcange εταιρικο), συνδεεται στο δικτυο της κινητης, αλλα αφου τελειωσει ο συγχρονισμος, δεν αποσυνδεεται. Αυτο το καταλαβαινω βλεποντας το εικονιδιο G ή 3G που ειναι διπλα απο την μπαρα του σηματος, το οποιο εμφανιζεται κατα τον συγχρονισμο, αλλα οταν τελειωσει αυτος, δεν φευγει παρα μονο αν μπω απο το μενου και ξετικαρω την επιλογη Συνδεση πακετων δεδομενων. Αν ομως το ξετικαρω, μετα δεν μπορω να κανει τον συχρονισμο. Οποτε το ξετικαρω, για να σταματησει η συνδεσει και στο καπακι το επιλεγω ξανα για να λειτουργησει ο συχρονισμος την επομενη φορα.

Ειναι λιγο σπαστικο βεβαια, γι'αυτο και ρωταω μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να αποσυνδεεται μονο του αφου τελειωσει ο συγχρονισμος.

 

ok δημιουργηθηκε ο λογαριασμος οπως ειπες πιο πανω--->Εγω δεν εβαλα καμια ρυθμιση. Τα εκανε ολα μονο του. Απλα εβαλα το email μου, τον κωδικο μου και μετα περασε τις ρυθμισεις μονο του<---- αλλα πως θα τον συγχρονισω ωστε να περαστουν οι επαφες???? οταν πατω ληψη εμφανιζει μονο τα email που λαμβανω....???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@sakissalonika @cyberbop

 

Επειδη και εγω χρειαζομαι συγχρονισμο απο gmail αλλα μεχρι τωρα δεν το ειχα ψαξει, καθησα τωρα και βρηκα μια λυση.

Καταρχας Σακη οταν το σηματακι G ή 3G ειναι μπλε δεν καταναλωνει δεδομενα, μονο οταν ειναι κοκκινο και εχει απο κατω ενα βελακι μεταφερει δεδομενα οποτε dont worry.

 

Ακολουθηστε τα παρακατω βηματα και θα μπορειτε να συγχρονιζετε email, contacts και calendar. Υποψιν τα contacts δεν τα δοκιμασα αλλα τα αλλα 2 τα κανει κανονικα οποτε λογικα θα δουλευουν.

 

1. Go To samsung wave calender

2. Press [settings]

3. Press [Calenders Sync]

4. Press [Add]

5. Press [Exchange ActiveSync]

6. Type your email ID "xyz@gmail.com"

7. User name will appear as "xyz"

8. Type your password

9. DO NOT enter anything in domain field.

10. Press [Done] and let it process

11. Type "m.google.com" for server URL

12. Enable "Use SSL"

13. Press [set]

14. There you go, select anything which you want to sync

 

Και μετα πηγαινετε στο social hub και επιλεγετε το Exchange ActiveSync.

 

Καθε μερα το wave δεν σταματα να με εκπλησει ευχαριστα :)

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

@sakissalonika @cyberbop

 

Επειδη και εγω χρειαζομαι συγχρονισμο απο gmail αλλα μεχρι τωρα δεν το ειχα ψαξει, καθησα τωρα και βρηκα μια λυση.

Καταρχας Σακη οταν το σηματακι G ή 3G ειναι μπλε δεν καταναλωνει δεδομενα, μονο οταν ειναι κοκκινο και εχει απο κατω ενα βελακι μεταφερει δεδομενα οποτε dont worry.

 

Ακολουθηστε τα παρακατω βηματα και θα μπορειτε να συγχρονιζετε email contacts και calendar. Υποψιν τα contacts δεν τα δοκιμασα αλλα τα αλλα 2 τα κανει κανονικα οποτε λογικα θα δουλευουν.

 

1. Go To samsung wave calender

2. Press [settings]

3. Press [Calenders Sync]

4. Press [Add]

5. Press [Exchange ActiveSync]

6. Type your email ID "xyz@gmail.com"

7. User name will appear as "xyz"

8. Type your password

9. DO NOT enter anything in domain field.

10. Press [Done] and let it process

11. Type "m.google.com" for server URL

12. Enable "Use SSL"

13. Press [set]

14. There you go, select anything which you want to sync

 

Και μετα πηγαινετε στο social hub και επιλεγετε το Exchange ActiveSync.

 

Καθε μερα το wave δεν σταματα να με εκπλησει ευχαριστα :)

 

Αυτη η διαδικασια που προτεινεις για ποιον λογο ειναι? Δεν καταλαβα ακριβως τι μπορεις να κανεις με αυτο που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

ok δημιουργηθηκε ο λογαριασμος οπως ειπες πιο πανω--->Εγω δεν εβαλα καμια ρυθμιση. Τα εκανε ολα μονο του. Απλα εβαλα το email μου, τον κωδικο μου και μετα περασε τις ρυθμισεις μονο του<---- αλλα πως θα τον συγχρονισω ωστε να περαστουν οι επαφες???? οταν πατω ληψη εμφανιζει μονο τα email που λαμβανω....???

 

 

Κοιτα, στην περιπτωση μου, τις επαφες μου τις περασα μεσω του συγχρονισμου του κινητου με το Outlook μιας και το εταιρικο μου email εχει και τις επαφες μου. Δεν γνωριζω αν γινεται να συγχρονισεις τις επαφες σου με το gmail. Ας βοηθησει καποιος που το γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασια που προτεινεις για ποιον λογο ειναι? Δεν καταλαβα ακριβως τι μπορεις να κανεις με αυτο που αναφερεις

 

Αυτο πρεπει να ειναι για να συγχρονιζεις το ημερολογιο του GMAIL..?!?!??!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασια που προτεινεις για ποιον λογο ειναι? Δεν καταλαβα ακριβως τι μπορεις να κανεις με αυτο που αναφερεις

 

Το αναφερω στο post, ειναι για συγχρονισμο Google mail, google contacts και google calendar:)

Link to comment
Share on other sites

Το αναφερω στο post, ειναι για συγχρονισμο Google mail, google contacts και google calendar:)

 

Mαλλον για τα contacts και το calendar ειναι μονο, αφου τα mail τα συγχρονιζει και χωρις να περασεις ρυθμισεις, οπως ανεφερα στο δικο μου post :)

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον για τα contacts και το calendar ειναι μονο, αφου τα mail τα συγχρονιζει και χωρις να περασεις ρυθμισεις, οπως ανεφερα στο δικο μου post :)

 

για επαφες δεν πρεπει να ειναι....(εχω βαλει και το κινητο να φορτιζει για να το δοκιμασω...)))

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Mαλλον για τα contacts και το calendar ειναι μονο, αφου τα mail τα συγχρονιζει και χωρις να περασεις ρυθμισεις, οπως ανεφερα στο δικο μου post :)

 

Ειναι και για email. Αυτο που εκανες εσυ ειναι απλα να σου εμφανιζει τα νεα emails, και ψαχνει ανα 30 λεπτα και οχι συνεχεια. Δηλαδη αν δεις καποια καινουργια email απο το pc σου οταν θα ανοιξεις το προγραμμα του κινητου δεν θα στα εμφανισει.

 

Με αυτο που ανεφερα πιο πανω, το ρυθμιζεις πχ απο τις 9 το πρωι μεχρι 10 το βραδυ και ψαχνει ολη την ωρα και σου συγχρονιζει και τα emails μεχρι ενος μηνα που εχεις στο gmail σου και στα αποθηκευει στο κινητο.

 

@Cyberpop

Αν ακολουθησεις τα βηματα στο τελος εχει επιλογη να συγχρονισεις τις επαφες, δοκιμασε το και πες μας. Δεν μπορω αυτην την στιγμη να το δοκιμασω δυστυχως.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και για email. Αυτο που εκανες εσυ ειναι απλα να σου εμφανιζει τα νεα emails, και ψαχνει ανα 30 λεπτα και οχι συνεχεια. Δηλαδη αν δεις καποια καινουργια email απο το pc σου οταν θα ανοιξεις το προγραμμα του κινητου δεν θα στα εμφανισει.

 

Με αυτο που ανεφερα πιο πανω, το ρυθμιζεις πχ απο τις 9 το πρωι μεχρι 10 το βραδυ και ψαχνει ολη την ωρα και σου συγχρονιζει και τα emails μεχρι ενος μηνα που εχεις στο gmail σου και στα αποθηκευει στο κινητο.

 

Οκ....με επεισες...παραδινομαι :p

 

Τον συγχρονισμο που αναφερεις, μπορεις να τον επιλεξεις να γινεται χειροκινητα και οχι αυτοματα τις ωρες που θα του σεταρεις?

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση να την κανω? Τι διορθωνει? Υπαρχει περιπτωση να εμφανιστουν αλλα προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

ποία έκδοση σας λέει πως είναι διαθέσιμη? Επειδή ανακιονώθηκε και η έκδοση XXJG5 η οποία εισάγει πολλές νέες διορθώσεις αναρωτιέμαι πότε θα βγεί επίσημα και στην Ελλάδα (το δικό μου το wave είναι στο service)
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ποία έκδοση σας λέει πως είναι διαθέσιμη? Επειδή ανακιονώθηκε και η έκδοση XXJG5 η οποία εισάγει πολλές νέες διορθώσεις αναρωτιέμαι πότε θα βγεί επίσημα και στην Ελλάδα (το δικό μου το wave είναι στο service)

 

νομίζω η XXJF7 ήταν η τελευταία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

νομίζω η XXJF7 ήταν η τελευταία.

 

Ναι μολις κοιταξα, αυτη ειναι. Δεν εχει βγει ακομα η εκδοση που αναφερεις @Τna!

Link to comment
Share on other sites

θα έδινες 340,00 και θα το έπαιρνες με ελληνικά από Ελλάδα. Αν ψάχνεις στις προηγούμενες 10 σελίδες θα βρεις κάποιο τρόπο που έχει βρει ένας φίλος για αλλαγή σε Ελληνικά.

Βρήκα τον οδηγό που μας προτείνει ο φίλος μας, όλα καλά με την registry αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί. Δεν αφήνει να γίνει αναβάθμιση. Μήπως υπάρχει καμμιά καινούργια βοήθεια για φλασάρισμα και αλλαγή ή πρόσθεση γλώσσας;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς το κινητό μου που ήρθε είναι Network locked και ζητάει κωδικούς....αν πάω σε αντιπροσωπεία της samsung θα μου το φτιάξουνε άραγε ?

το πάκετο αναβάθμισης που έδωσε ο lelos το δοκίμασε κανείς ? μήπως το κάνω και εγώ

Πήρα και τηλέφωνο στα κεντρικά της Samsung και μου είπανε πως δεν γίνεται να περάσουνε Ελληνικά! Μα καλά .....μπιμπ είναι ?

ευχαριστώ

Edited by michael150583
Link to comment
Share on other sites

εδω μια σελιδα με διαφορα καλουδεια , αφτο το προστατευτικο ειναι που μου εκανε κλικ. http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000950&products_id=30831
Link to comment
Share on other sites

γιατί οι Πορτογάλλοι να έχουν Ndrive free και εμείς ακόμα να περιμένουμε να έρθει στο Ελλάντα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εδω μια σελιδα με διαφορα καλουδεια , αφτο το προστατευτικο ειναι που μου εκανε κλικ. http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000950&products_id=30831

 

To έχω πάρει και δεν το προτείνω με τίποτα. Αφενός πολύ ογκώδες, αφετέρου εμποδίζει την αφή σε σημεία περιμετρικά της οθόνης, που είναι πολύ κρίσιμα για το συγκεκριμένο κινητό (ξεκλείδωμα οθόνης, τα options στα διάφορα μενού που είναι κάτω-κάτω, συντόμευση για αθόρυβο-bluetooth-wifi στο πάνω μέρος, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

ποία έκδοση σας λέει πως είναι διαθέσιμη? Επειδή ανακιονώθηκε και η έκδοση XXJG5 η οποία εισάγει πολλές νέες διορθώσεις αναρωτιέμαι πότε θα βγεί επίσημα και στην Ελλάδα (το δικό μου το wave είναι στο service)

 

Πως βλεπουμε ποια εκδοση ειναι διαθεσιμη? Επισης πως βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε περασμενη στην συσκευη μας?

 

Υπαρχει καπου γραμμενο, το τι διαφορες εχει το update, τι διορθωνει κτλ? Εχει αναφερθει καποια δυσλειτουργια με τις αναβαθμισεις, οποτε να μην το κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

To έχω πάρει και δεν το προτείνω με τίποτα. Αφενός πολύ ογκώδες, αφετέρου εμποδίζει την αφή σε σημεία περιμετρικά της οθόνης, που είναι πολύ κρίσιμα για το συγκεκριμένο κινητό (ξεκλείδωμα οθόνης, τα options στα διάφορα μενού που είναι κάτω-κάτω, συντόμευση για αθόρυβο-bluetooth-wifi στο πάνω μέρος, κλπ)

 

 

Πριν μια ωρα την παρειγγειλα και εγω :(. Πηρε κανα 2 ακομα, οποτε μολις τις δοκιμασω θα πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα απο ελλαδα 2 screen protection για το κινητο μια mirror Και μια κανονικη .Baσικα ειναι για το hd2 alla 8a τις φτιαξω στα μετρα του κινητου (γιαυτο διαλεξα κινητο με μεγαλη επιφανεια ο80νης ).
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

εψαχνα κ εγω για θηκη και τελικα κατεληξα σε καποια Golla από τα multirama.

Εως τωρα φαινεται πολυ καλη.Να πω την αληθεια μου τις φοβαμαι αυτες τις

"κολλητες" "ολοσωμες" κυριως λογω θερμοτητας αλλα και λογω δυσχρηστίας όπως

ανεφερε και ο προηγουμενος κατοχος του wave-σε σχεση με την προσβαση

στα πλαινα πληκτρα.οσον αφορα τα screen protectors φανταζομαι οτι δεν υπαρχει

καποιο παρόμοιο προβλημα?

ας μας που οσοι τα χρησιμοποιουν..στην αγορα δυστυχως δεν κυκλοφορουν

και πολλα προιοντα για το wave μας-λογω του νεαρού της ηλικιας του...

Υ.Γ. Ενδιαφερουσα η πατεντα με το HD2 μαλλον θα το δοκιμασω..τι ειδους

screen protector να διαλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά screen protector για το wave στο ebay...έχω παραγγείλει..θα τα δοκιμάσω και θα σας πω..προς το παρόν έχω πάρει ένα universal το οποίο κόβεις όπως θέλεις εσύ ανάλογα με το κινητό σου...
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...