Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σελιδα 46 εχω αναφερει τι να κανετε οσοι εχετε προβλημα με το .dll

 

 

"Αντι να πατε να κατεβασετε διαφορα μεταξυ των οποιων και την μπουρδα της microsoft και να ψαχνετε απο εδω κ απο εκει το rapi.dll που λειπει η να πατε σε αλλο υπολογιστη με winxp να κανετε την αναβαθμιση σας, απλα...

 

πηγαινετε στο Program Files/Common Files/Samsung/Device Service

 

εκει θα βρειτε τα αρχεια που μας λειπουν! Αλλα εχουν _ στην αρχη τους.

βρειτε λοιπον το _rapi.dll αλλα και το _cutil.dll, καντε τα copy paste καπου προχειρα. Απο τα 2 κλονοποιημενα πηγαιντε για αλλαγη ονοματος και βγαλτε την κατω παυλα (undercore_) και απο τα 2.

 

Τωρα cut(copy) paste και τα 2 χυμα μεσα στο φακελο c:/windows/system 32

 

και

 

ΤΕΛΟΣ!

THIS IS IT που λεει κ μια ψυχη...

 

Καλη αναβαθμιση!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πάντως με το θέμα αναβαθμισει λογισμικού έπαθα μεγάλη ζημιά! Κινητο 3ημερων το εστειλα για service:cry: μιας και όπως έγραψα ποιο πάνω στην διαδικασία αναβαθμισεις εντόπισε σφάλμα και μετά από εκεί και πέρα αρνήθηκε να συνδεθεί ξανά με το Kies για να κάνω επαναφορά:mad:

 

Και μένα στην τελευταία αναβάθμιση μου έβγαλε σφάλμα και μετά μου έδωσες κάποιες για να κάνω ανάκτηση του λογισμικού. Τελικά όλα καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

σος ερωτηση ... κανενα wave δεν εχει ελληνικα? χθες επεσε στα χερια μου ενα αγορασμενο απο γερμανο και δεν ειχε ελληνικα..... επισης οταν παταγα το εικονιδιο της καμερας δεν εκανε τιποτα... μηπως εκανα κατι λαθος?

 

να τους το πας πίσω και να ζητήσεις με ελληνικά. Εγώ που το πήρα μέσω Skroutz έχει ελληνικά. Στην αρχή όταν ξεκίνησε το κινητό τι γλώσσα επέλεξες?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε υπάρχει κάποιο θέμα με τα Win 7? Νομίζω ότι οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) που λέτε για προβλήματα, έχετε 7άρια.

 

Σε ΧΡ το τρέχω εγώ, και δεν είχα κανένα πρόβλημα με καμοία από τις 2 αναβαθμίσεις που του έκανα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είδες πόσο ποσοστό θετικό έχει; Ναι, έχει πολλές πωλήσεις αλλά πόσες από αυτές αποτυγχάνουν; Μακριά από χονγκκονγλέζους.

 

 

 

Το δικό μου από wind έχει ελληνικά παντού και μπορείς να βάλεις και άλλες γλώσσες εάν θέλεις.

 

 

 

Μάλλον ήταν ελλατωματικό; Επίσης δεν χρειάζεται να πατήσεις το εικονίδιο, απλώς πάτα το κουμπί της κάμερας και ανοίγει αμέσως η κάμερα.

 

 

 

Τίποτα δεν επηρεάζεται, δεν ξέρω γιατί. Ίσως να κάνει αυτόματα backup και restore στο background ώστε να μην το βλέπουμε καν ή ίσως η samsung είναι τόσο καλή που το firmware upgrade της δεν αγγίζει καν όλα αυτά τα πράγματα, ποιος ξέρει :Ρ

αν δεν εχει ελληνικα απο την μανα του υπαρχει τροπος να μπουν? και κατι αλλο , το συγκεκριμενο που επιασα χθες δεν ειχε κουμπι καμερας στο πλαι και μου εκανε εντυπωση γιατι εχω δουλεψει και ενα στα media markt και ειχε... σκεφτικα μηπως ηταν κινεζικο αλλα η οθονη και η αφη ηταν τελεια

!!!! οπως σε αυτο στο media markt.... τι να πωωωω

Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει ελληνικα απο την μανα του υπαρχει τροπος να μπουν? και κατι αλλο , το συγκεκριμενο που επιασα χθες δεν ειχε κουμπι καμερας στο πλαι και μου εκανε εντυπωση γιατι εχω δουλεψει και ενα στα media markt και ειχε... σκεφτικα μηπως ηταν κινεζικο αλλα η οθονη και η αφη ηταν τελεια

!!!! οπως σε αυτο στο media markt.... τι να πωωωω

 

Δεν είχε κουμπί κάμερας? 'Αλλο και τούτο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mολις εκανα και εγω την αναβαθμιση σε windows 7 64bit. Δεν μπορω να πω οτι αργησε, κανα 10λεπτο εκανε αλλα μου εφαγε την μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μια απο τα ιδια, μεσα σε 10-15 λεπτα ημουν ετοιμος.

 

Ακομη δεν εχω δει καποια διαφορα... στη λειτουργικοτητα του κινητου.

 

προσεξε καποιος κατι?

 

επισης εχει βγει πουθενα κανενα reference text που να λεει ποιες οι διαφορες με την προηγουμενη ?

 

καλημερες!

 

ΥΓ.: μηπως ξερει καποιος τι χρειαζεται το ΡΟΥΤΕ66 για να λειτουργησει?

εχω κατεβασει το setup για τον Η/Υ, το εχω εγκαταστησει. εχω κανει ανανεωση στους χαρτες, στις φωνες. αλλα οταν του γραφω μια διαυθυνση να μου βρει στην αναζητηση, δεν μου βρισκει απολυτως καμια οδο. σιγουρα κατι τοσο λαθος κανω. :)

Edited by nabagos
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μια απο τα ιδια, μεσα σε 10-15 λεπτα ημουν ετοιμος.

 

Ακομη δεν εχω δει καποια διαφορα... στη λειτουργικοτητα του κινητου.

 

προσεξε καποιος κατι?

 

επισης εχει βγει πουθενα κανενα reference text που να λεει ποιες οι διαφορες με την προηγουμενη ?

 

καλημερες!

 

ΥΓ.: μηπως ξερει καποιος τι χρειαζεται το ΡΟΥΤΕ66 για να λειτουργησει?

εχω κατεβασει το setup για τον Η/Υ, το εχω εγκαταστησει. εχω κανει ανανεωση στους χαρτες, στις φωνες. αλλα οταν του γραφω μια διαυθυνση να μου βρει στην αναζητηση, δεν μου βρισκει απολυτως καμια οδο. σιγουρα κατι τοσο λαθος κανω. :)

 

Tα έχεις γράψει στην κάρτα ή στο τηλέφωνο? Εγώ τα είχα στο τηλέφωνο και είχα το ίδιο πρόβλημα. με το που τα έγραψα στην κάρτα, όλα καλά. τον χάρτη και τις φωνές μόνο γράψε. το πρόγραμμα άστο στο τηλέφωνο

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο Νοκια ειχα την java εκδοση του Gmail και με βολευε γιατι μπορουσα να δω τα email offline.

Την δοκιμασα στο wave και δουλευει μια χαρα, αν ενδιαφερεστε πειτε μου να την ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

http://img843.imageshack.us/img843/4673/firmupd.jpg

Όταν μου λέει αυτό το μύνημα τι εννοεί? οτι δεν μπορώ καθόλου να αναβαθμίσω το τηλέφωνο μου ή απλά έχω την τελευταία έκδοση? :S

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

http://img843.imageshack.us/img843/4673/firmupd.jpg

Όταν μου λέει αυτό το μύνημα τι εννοεί? οτι δεν μπορώ καθόλου να αναβαθμίσω το τηλέφωνο μου ή απλά έχω την τελευταία έκδοση? :S

 

Μαλλον το 1ο, γιατι σε εμενα που εκανα το τελευταιο update, μου βγαζει " Εχει ηδη εγκατασταθει η πιο προσφατη εκδοση"

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο Νοκια ειχα την java εκδοση του Gmail και με βολευε γιατι μπορουσα να δω τα email offline.

Την δοκιμασα στο wave και δουλευει μια χαρα, αν ενδιαφερεστε πειτε μου να την ανεβασω.

 

ανέβασε την

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι αυτή στο 886 μύνημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://img843.imageshack.us/img843/4673/firmupd.jpg

Όταν μου λέει αυτό το μύνημα τι εννοεί? οτι δεν μπορώ καθόλου να αναβαθμίσω το τηλέφωνο μου ή απλά έχω την τελευταία έκδοση? :S

 

αγγλικό είναι? από που το πήρες?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το 1ο, γιατι σε εμενα που εκανα το τελευταιο update, μου βγαζει " Εχει ηδη εγκατασταθει η πιο προσφατη εκδοση"

Τι εννοείς ότι όποια αναβάθμιση βγεί δεν θα μπροώ να την εγκαταστήσω??

 

αγγλικό είναι? από που το πήρες?

Nαι αγγλικό είναι...το πήρα από το αγγλικό ebay

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ειμαι νέος και στο σιτε και στην συσκευη.... ειμαι που ευχαριστημενος...αλλα δεν ειμαι τοσο..πρχορημενος για να κανω αναβαθμηση κτλ κτλ..πως μπορω να τα κανω..? να ωαλω μσν κτλ κτλ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους ειμαι νέος και στο σιτε και στην συσκευη.... ειμαι που ευχαριστημενος...αλλα δεν ειμαι τοσο..πρχορημενος για να κανω αναβαθμηση κτλ κτλ..πως μπορω να τα κανω..? να ωαλω μσν κτλ κτλ?

 

όλες οι απαντήσεις στις προηγούμενες 61 σελίδες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι όποια αναβάθμιση βγεί δεν θα μπροώ να την εγκαταστήσω??

 

 

Nαι αγγλικό είναι...το πήρα από το αγγλικό ebay

 

καλό είναι να ρωτήσεις το service, εκτός αν ξέρει κάποιος άλλος να απαντήσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να ρωτήσεις το service, εκτός αν ξέρει κάποιος άλλος να απαντήσει.

πήρα τηλέφωνο αλλά είναι τελείως άσχετοι!!!Μου λένε ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση αν δεν έχει πρόβλημα το τηλεφωνο και ότι αν κάνω αναβάθμιση θα χάσω την εγγύησφη και άλλα τέτοια!!ΈΛΕΟΣ!!!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το 1ο, γιατι σε εμενα που εκανα το τελευταιο update, μου βγαζει " Εχει ηδη εγκατασταθει η πιο προσφατη εκδοση"

 

To ιδιο βγαζει και σε μενα, αλλα στα γερμανικα, πηγα ρωτησα απο το παροχεα που το πηρα ( O2 , germaneias) και μου ειπανε οτι σου βγαζει αφτο , διοτι εχει Branting,

και οτι αμα προσπαθησο να κανο μονος αναβαθμηση με αλλον τροπο, θα χασω την εγγηειση,

 

Στην ερωτηση μου, και τι θα κανω , θα μενο χορις αναβαθμησεις ??????

οι απαντηση του ηταν ,

 

Να παο στα κεντρικα της Ο2 στην πολη που μενω, εκει εχουνε υπηρεσια service , και θα μου το αναβαθμησουνε,

 

Κσεχασα να τον ρωτησο εαν γινεται να με περασουνε και την ελληνικη γλωσσα.

 

θα σας Ενημερωσο οταν παο , τορα στα κοντα.

Link to comment
Share on other sites

To ιδιο βγαζει και σε μενα, αλλα στα γερμανικα, πηγα ρωτησα απο το παροχεα που το πηρα ( O2 , germaneias) και μου ειπανε οτι σου βγαζει αφτο , διοτι εχει Branting,

και οτι αμα προσπαθησο να κανο μονος αναβαθμηση με αλλον τροπο, θα χασω την εγγηειση,

 

Στην ερωτηση μου, και τι θα κανω , θα μενο χορις αναβαθμησεις ??????

οι απαντηση του ηταν ,

 

Να παο στα κεντρικα της Ο2 στην πολη που μενω, εκει εχουνε υπηρεσια service , και θα μου το αναβαθμησουνε,

 

Κσεχασα να τον ρωτησο εαν γινεται να με περασουνε και την ελληνικη γλωσσα.

 

θα σας Ενημερωσο οταν παο , τορα στα κοντα.

Ναι όμως το δικό μου μπορώ και το χρησιμοποιώ με οποιαδήποτε κάρτα οπόταν κάποιος πρέπει να το ξεκλείδωσε...Ίσως να ήταν από τη Vodafone UK γιατί μέσα στο κουτί του κινητού υπήρχε κουπόνι για τη Vodafone...δεν ξέρω αν είχατε και εσείς κάτι παρόμοιο...Ρώτησα βέβαια αυτόν που το αγόρασα και μου είπε πως το τηλέφωνο ήταν ξεκλειδωμένο από πάντα...

Edited by Le_los
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως το δικό μου μπορώ και το χρησιμοποιώ με οποιαδήποτε κάρτα οπόταν κάποιος πρέπει να το ξεκλείδωσε...Ίσως να ήταν από τη Vodafone UK γιατί μέσα στο κουτί του κινητού υπήρχε κουπόνι για τη Vodafone...δεν ξέρω αν είχατε και εσείς κάτι παρόμοιο...Ρώτησα βέβαια αυτόν που το αγόρασα και μου είπε πως το τηλέφωνο ήταν ξεκλειδωμένο από πάντα...

 

Και εμενα ειναι κσεκλιδομενο, και μπορο να χρησιμοποιισο οτι παροχεα θελω εγω.

 

απλα το πηρα απο την Ο2 γερμανειας , γιατι το δινοθνε με liesing, με δοσης δηλαδη.

 

Παρολα αφτα , διοτι το πηρα απο αφτους , εχει μεσα και καποια δικα τους widget, κε προγραματα , τα οποια δεν μπορο ουτε να τα σβισω, ειναι κλειδομενα μεσα στο φιρμβαρε, τους,

Αλοστε γεια αφτο και στο δικο μου δεν υπαρχει το ρουτε66 , αλλα το τελμαπ.

 

απο τον κοδικο ομοσ τοθ φιρμβαρε διαπιστοσα οτι ειναι απο την Ο2 U.K. εχει ερθει δηλαδη απο την ανγγλικη Ο2 , εδο στην γερμανια γεια λογαριασμο της γερμανικης Ο2.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ειναι κσεκλιδομενο, και μπορο να χρησιμοποιισο οτι παροχεα θελω εγω.

 

απλα το πηρα απο την Ο2 γερμανειας , γιατι το δινοθνε με liesing, με δοσης δηλαδη.

 

Παρολα αφτα , διοτι το πηρα απο αφτους , εχει μεσα και καποια δικα τους widget, κε προγραματα , τα οποια δεν μπορο ουτε να τα σβισω, ειναι κλειδομενα μεσα στο φιρμβαρε, τους,

Αλοστε γεια αφτο και στο δικο μου δεν υπαρχει το ρουτε66 , αλλα το τελμαπ.

 

απο τον κοδικο ομοσ τοθ φιρμβαρε διαπιστοσα οτι ειναι απο την Ο2 U.K. εχει ερθει δηλαδη απο την ανγγλικη Ο2 , εδο στην γερμανια γεια λογαριασμο της γερμανικης Ο2.

Εμένα έχει το Route66..και τι κάνουμε τώρα δηλαδή?Δεν μπορούμε να έχουμε αναβαθμίσεις?Εγώ Κύπρο μένω και σε λίγο Ελλάδα για σπουδές δεν θα είμαι Αγγλία για να το πάρω σε κάποιο κατάστημα της Vodafone..(αν είναι απο εκεί αγορασμένο)

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...