Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πηρε μεταχειρσμενο μια φιλη απο μελος εδω πηγα να βοηθησω και εχω καποιες αποριες .Οποις εχει την καλωσυνη να βοηθησει.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

1.Πως δημιουργουμε ευρετηριο και απο τις 2 sim ?

2.Απο την sim πως διαγραφουμε μια επαφη ?

3.Τα sms που ειναι σε μια παλια sim μπορουμε να τα μεταφερουμε στο νεο κινητο ?

4.Το πληκτρολογιο μπορει να εμφανιστει οπως πχ σε iphone , htc κλπ με ενα γραμμα σε καθε κουτακι ?

5.Οι εικονες απο καμερα που αποθηκευοντε ?

6.Απο pc πως περναμε ringtones (και σε τι μορφη) και εικονες ?

7.Αλλαγη φοντου πως κανουμε ?

8.Οταν το συνδεομε με pc φορτιζει απο την usb ?

9.Wifi δεν εχει ?

10.Οριζω προεπιλεγμενη την sim1 με ονομα πχ Σπιτι αλλα στην κεντρικη οθονη επανω αριστερα φαινεται προεπιλεγμενη η ομαδα με την αλλη sim.

 

Αυτα...τα ολιγα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Γιάννη σχετικά με τις ερωτήσεις σου:

 

1. Το τηλέφωνο έχει 3 ευρετήρια ("επαφές", που έχεις μαζεμένες όλες σου τις επαφές που είναι αποθηκευμένες είτε στην μια SIM είτε στην άλλη, "SIM 1" ή όπως αλλιώς έχεις ονομάσεις την 1η κάρτα και "SIM 2". Οπότε λογικά αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι η καρτέλα "επαφές"

2. Διαλέγεις την επαφή που θέλεις, επιλέγεις από κάτω δεξιά "περισσότερα" και μετά "διαγραφή"

3. Μεταφέρονται αφού είναι αποθηκευμένα στην SIM σου και στο καινούργιο σου κινητό

4. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι παρόμοιο στο τηλέφωνο, ίσως κάποιος άλλος να ξέρει

5. Οι εικόνες εάν δεν το έχεις αλλάξει αποθηκεύονται στο "Τα αρχεία μου" , στην καρτέλα "τηλέφωνο", και στον φάκελο "Εικόνες". Εκεί μέσα είναι ένας υποφάκελος με την ονομασία "Οι φωτογραφίες μου"

6. Μπορείς να περάσεις ringtones σε μορφή mp3 και εικόνες είτε με το USB καλώδιο που περιέχει η συσκευασία του τηλεφώνου, είτε με bluetooth (εάν διαθέτει ο υπολογιστής σου)

7. Για αλλαγή φόντου πας από το κεντρικό μενού στο "Ρυθμίσεις", έπειτα "Οθόνη και φωτισμός" και μετά επιλέγεις "Φόντο"

8. Ναι φορτίζεται από το USB του υπολογιστή

9. Δυστυχώς δεν διαθέτει WiFi

10. Δεν κατάλαβα την ερώτηση, παρακαλώ εξήγησέ την μου λίγο για να σε βοηθήσω.. :)

 

 

 

Το πηρε μεταχειρσμενο μια φιλη απο μελος εδω πηγα να βοηθησω και εχω καποιες αποριες .Οποις εχει την καλωσυνη να βοηθησει.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

1.Πως δημιουργουμε ευρετηριο και απο τις 2 sim ?

2.Απο την sim πως διαγραφουμε μια επαφη ?

3.Τα sms που ειναι σε μια παλια sim μπορουμε να τα μεταφερουμε στο νεο κινητο ?

4.Το πληκτρολογιο μπορει να εμφανιστει οπως πχ σε iphone , htc κλπ με ενα γραμμα σε καθε κουτακι ?

5.Οι εικονες απο καμερα που αποθηκευοντε ?

6.Απο pc πως περναμε ringtones (και σε τι μορφη) και εικονες ?

7.Αλλαγη φοντου πως κανουμε ?

8.Οταν το συνδεομε με pc φορτιζει απο την usb ?

9.Wifi δεν εχει ?

10.Οριζω προεπιλεγμενη την sim1 με ονομα πχ Σπιτι αλλα στην κεντρικη οθονη επανω αριστερα φαινεται προεπιλεγμενη η ομαδα με την αλλη sim.

 

Αυτα...τα ολιγα.

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ κανένα πρόβλημα η οθόνη αφής. Μερικοί αναφέρουν ότι δεν έχει τόσο καλή απόκριση, αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω εφόσον είναι το πρώτο μου κινητό με οθόνη αφής...

 

Να κανω μια ερωτηση γενικα σας κολλαει η οθονη αφης καποιες φορες και δεν μπορειτε να πατησετε κανενα κουμπι...?

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη σχετικά με τις ερωτήσεις σου:

 

1. Το τηλέφωνο έχει 3 ευρετήρια ("επαφές", που έχεις μαζεμένες όλες σου τις επαφές που είναι αποθηκευμένες είτε στην μια SIM είτε στην άλλη, "SIM 1" ή όπως αλλιώς έχεις ονομάσεις την 1η κάρτα και "SIM 2". Οπότε λογικά αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι η καρτέλα "επαφές"

2. Διαλέγεις την επαφή που θέλεις, επιλέγεις από κάτω δεξιά "περισσότερα" και μετά "διαγραφή"

3. Μεταφέρονται αφού είναι αποθηκευμένα στην SIM σου και στο καινούργιο σου κινητό

4. Δεν μπόρεσα να βρω κάτι παρόμοιο στο τηλέφωνο, ίσως κάποιος άλλος να ξέρει

5. Οι εικόνες εάν δεν το έχεις αλλάξει αποθηκεύονται στο "Τα αρχεία μου" , στην καρτέλα "τηλέφωνο", και στον φάκελο "Εικόνες". Εκεί μέσα είναι ένας υποφάκελος με την ονομασία "Οι φωτογραφίες μου"

6. Μπορείς να περάσεις ringtones σε μορφή mp3 και εικόνες είτε με το USB καλώδιο που περιέχει η συσκευασία του τηλεφώνου, είτε με bluetooth (εάν διαθέτει ο υπολογιστής σου)

7. Για αλλαγή φόντου πας από το κεντρικό μενού στο "Ρυθμίσεις", έπειτα "Οθόνη και φωτισμός" και μετά επιλέγεις "Φόντο"

8. Ναι φορτίζεται από το USB του υπολογιστή

9. Δυστυχώς δεν διαθέτει WiFi

10. Δεν κατάλαβα την ερώτηση, παρακαλώ εξήγησέ την μου λίγο για να σε βοηθήσω.. :)

 

Ευχαριστω πολυ.

Για την ερωτηση 10. Απο την διαχιρηση sim οριζω προεπιλεγμενη την 1η που την εχω ονομασει Σπιτι και την 2η Εργασια για παραδειγμα κανει επανεκκινηση το κινητο

 

Οταν ξαναανοιγει αριστερα επανω στην οθονη εχει δυο οικονιδια για τις sim.

Εχει μαρκαρισμενη την sim Εργασια και οχι την sim Σπιτι.

 

Και παλι δεν ξερω αν τα λεω καλα.

 

Edit.

Για συνδεση με pc με windows 7 32bit χρειαζεται προγραμμα ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για συνδεση με pc με windows 7 32bit χρειαζεται προγραμμα ?

Αν θες να μεταφέρεις εικόνες, video, ήχους, ΟΧΙ. Αν θες για διαχειριση των επαφών ναι, το Kies. Αν δεν σου το έδωσε ο πωλητής πες μας να στο ανεβάσουμε σε ένα server.

 

Edit: Τι διαστάσεις πρέπει να έχουν τα wallpapers του B5722; Κανένα καλό site να κατεβάσω έχουμε;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μεταφέρεις εικόνες, video, ήχους, ΟΧΙ. Αν θες για διαχειριση των επαφών ναι, το Kies. Αν δεν σου το έδωσε ο πωλητής πες μας να στο ανεβάσουμε σε ένα server.

 

Edit: Τι διαστάσεις πρέπει να έχουν τα wallpapers του B5722; Κανένα καλό site να κατεβάσω έχουμε;

 

Ευχαριστω.Τετοια θελω.Εχει ενα cd αλλα νομιζω καποου γραφει εδω οτι δεν ειναι συμβατο με win 7.

 

Μπορουμε να ρυθμισουμε μετα απο ποσο θα σβηνει η οθονη ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Τι διαστάσεις πρέπει να έχουν τα wallpapers του B5722; Κανένα καλό site να κατεβάσω έχουμε;

 

240x320

Wallpapers έχει στο http://www.zedge.net/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω ανανεωση καρτικηνητου και σε καποια στιγμη μου ειπε να πατησω επιλογη 1 .Παταω κατω αριστερα το "πληκτρολ" για να εμφανιστει το πληκτρολογιο αλλα τιποτα και δεν μπορω να συνεχισω...Βοηθεια παιδια...Ευχαριστω.

 

Επισης πως αλαλζουμε ηχο για εισερχομενο sms ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, όταν μιλάς, για να πατήσεις πλήκτρα πρέπει να πατήσεις το πλήκτρο ξεκλειδώματος στο πλάι.

 

Ευχαριστω πολυ.Για αλλαγη ηχου εισερχομενου sms κατι ??Ηχο κλισης κατορθωσα και αλλαξα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Για αλλαγη ηχου εισερχομενου sms κατι ??Ηχο κλισης κατορθωσα και αλλαξα.

 

Ρυθμίσεις->Προφίλ τηλεφώνου->Επεξεργασία και μετά πατάς το βελάκι δεξία για να σε πάει στα μηνύματα...

 

Δεν βλέπω κάπου να μπορείς να επιλέξεις τις διαστάσεις...

Πάνω δεξιά σου λέει να επιλέξεις τηλέφωνο , το έχει..

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

2,446,130 έχει...Δες εδώ http://www.zedge.net/wallpapers/3628/samsung-b5722-wallpapers/0-6-1/

Στα αριστερά διαλέγεις κατηγορίες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ TypeRS.

 

Edit: Οταν βάζω δική μου εικόνα στο φόντο, βάζει αυτή σε όλες τις εικόνες.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε κάποια νούμερα στη συσκευή, για να επιλέξουμε ποια sim θα χρησιμοποιηθεί πρέπει να την αλλάξουμε με το πληκτράκι που υπάρχει για εναλλαγή κάρτας

 

για τα νούμερα όμως που είναι αποθηκευμένα στις sims πρέπει πάλι να επιλέξω; ή το καθένα από αυτά αντιστοιχεί στην sim που είναι γραμμένο;

δηλαδή αν έχω προεπιλεγμένη τη sim1 και έχω ένα νούμερο στη sim2, αν δεν πειράξω κάτι και στείλω sms στο συγκεκριμένο νούμερο, θα το στείλει μέσω της sim2 ή της sim1;

 

ελπίζω να βγήκε νόημα από αυτό που έγραψα :worry:

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα αλλαζεις τις καρτες με κουμπακι?

Δηλαδη χειροτερα και απο το Alcatel Ot-710d?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ηχο κλισης για εισερχομενα sms πως αλλαζουμε παιδια ??

 

Εστειλα με bluetooth καποιες φωτο αλλα ενω τις βρισκω ενα ανθρωπακι φαινεται μονο και δεν τις ανοιγει.Τι φταιει ??

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ηχο κλισης για εισερχομενα sms πως αλλαζουμε παιδια ??

 

Εστειλα με bluetooth καποιες φωτο αλλα ενω τις βρισκω ενα ανθρωπακι φαινεται μονο και δεν τις ανοιγει.Τι φταιει ??

 

Ευχαριστω.

 

Ρυθμίσεις->Προφίλ τηλεφώνου->Επεξεργασία και μετά πατάς το βελάκι δεξία για να σε πάει στα μηνύματα...

Τι ανάλυση είναι οι φωτογραφίες;Αν είναι πάνω από 3ΜΡ δεν τις ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Προφίλ τηλεφώνου->Επεξεργασία και μετά πατάς το βελάκι δεξία για να σε πάει στα μηνύματα...

Τι ανάλυση είναι οι φωτογραφίες;Αν είναι πάνω από 3ΜΡ δεν τις ανοίγει...

 

Ευχαριστω.Οχι δεν ηταν μεγαλες .Απο κινητο desire τις ειχα τραβηξει.Καπου στα 500ΚΒ ηταν.

 

Απο εκει που λες αλλαζουμε ηχο κλισης για τα μυνηματα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...