Jump to content

Samsung C6112 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αναβαθμίσω το firmware του τηλεφώνου για να το κάνω πιο γρήγορο κ να διορθωθούν τυχόν λάθη. Εδώ βρίσκω τον τρόπο http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=320:how-to-update-firmware-of-samsung-c6112&catid=57:how-to&Itemid=84 και εδώ το λογισμικό που πρέπει να χρησιμοποιήσω http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=86:samsung-flashes&catid=55:samsung&Itemid=82 αλλά δεν ξέρω ποιο περιέχει ελληνικά. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?*#1234# = Firmware Version.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση.

Κάπου είχα δει ότι παίρνει αντάπτορα για τα ακουστικά που τα μετατρέπει έτσι ώστε να δέχεται βύσμα 3,5mm.

Γνωρίζουμε κάτι ή έχουμε κάποιο λινκ;

 

Άκυρο η ερώτηση το βρήκα! :)

 

που το βρηκες ;

και ποσο;

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες ;

και ποσο;

 

Ορίστε φίλτατε, http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44671. :)

 

Sent from ovelix

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που συνδέω στο 6112 το plantronics voyger pro αρχίζει να παίζει οτι τραγούδι ή ηχο εχει το κινητό αποθηκευμένο στο τηλέφωνο ή στην κάρτα μνήμης, πως θα γίνει όταν το συνδέω να μην παίζει το bt?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολο το αρθρο και εχω ξενερωσει με το θεμα του ξυπνητηριου που αναφερθηκε, επειδη εχω συνηθισει τοσα χρονια να βαζω ξυπνητηρι απο κινητο με υπενθυμιση τις εργασιμες μερες και δεν θελω να εχω κανενα θεμα με το ξυπνητηρι. Παντως την συσκευη την ειδα λιγο στα ΜΜ και μου εκανε καλη εντυπωση.

 

Αραγε αξιζςι να κινηθω για την αγορα του μιας και ειναι παλια συσκευη ή να περιμενω καμια πιο καινουρια;;;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολο το αρθρο και εχω ξενερωσει με το θεμα του ξυπνητηριου που αναφερθηκε, επειδη εχω συνηθισει τοσα χρονια να βαζω ξυπνητηρι απο κινητο με υπενθυμιση τις εργασιμες μερες και δεν θελω να εχω κανενα θεμα με το ξυπνητηρι. Παντως την συσκευη την ειδα λιγο στα ΜΜ και μου εκανε καλη εντυπωση.

 

Αραγε αξιζςι να κινηθω για την αγορα του μιας και ειναι παλια συσκευη ή να περιμενω καμια πιο καινουρια;;;

 

Κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό με σένα είχα παλιά. Τελικά δεν ξέρω αν θα πάρω ντιούαλ σιμ.

Τι να σου πω, σαν να μου φαίνεται ότι είναι θέμα software και πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να υπάρχει και σε άλλα κινητά με το λειτουργικό αυτό της σάμμυ! Μάλλον δεν ξέρουν να προγραμματίζουν καλά οι κορεάτες μου φαίνεται!:wacko: Το λέω γιατί στα σάμσουγκ δεν μπορείς να έχεις handsfree και να ακούγεται ο ήχος κλήσης... Εγώ αυτό το συμπέρασμα έβγαλα!:confused: Δική μου άποψη, δεν προτείνω να την ενστερνιστεί κανείς!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό με σένα είχα παλιά. Τελικά δεν ξέρω αν θα πάρω ντιούαλ σιμ.

Τι να σου πω, σαν να μου φαίνεται ότι είναι θέμα software και πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να υπάρχει και σε άλλα κινητά με το λειτουργικό αυτό της σάμμυ! Μάλλον δεν ξέρουν να προγραμματίζουν καλά οι κορεάτες μου φαίνεται!:wacko: Το λέω γιατί στα σάμσουγκ δεν μπορείς να έχεις handsfree και να ακούγεται ο ήχος κλήσης... Εγώ αυτό το συμπέρασμα έβγαλα!:confused: Δική μου άποψη, δεν προτείνω να την ενστερνιστεί κανείς!:worry:

 

συμφωνω μαζι σου και με τον nobody4... παντως εαν εχεις το bluetooth συνδεδεμενο, χτυπαει κανονικα. Αυτο με το ξυπνητηρι ειναι φοβερο ξενερωμα. Ξερει κανεις εαν αυτα τα δυο προβληματα (ξυμνητηρι+hands free) υπαρχει και σε άλλα μοντελα samsung;

 

τα 2 θετικα που ειχα βρει σε αυτη τη συσκευη ηταν η καλη μπαταρια και το χαμηλο sar.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρειαστεί να βάλω το ξυπνητηρι … τι ακριβώς κάνει δηλαδή?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρειαστεί να βάλω το ξυπνητηρι … τι ακριβώς κάνει δηλαδή?

 

Εχει ακουστει απο διαφορα ατομα εδω μεσα οτι δεν χτυπαει το ξυπνητηρι και αν δεν κανω λαθος καποιος φιλος εγραψε οτι επελεξε εναν συγκεκριμενο ηχο για να δουλευει το ξυπνητηρι του. Και αν αναρωτιεμαι εγω αν ο ηχος ειναι κανενας τσιριχτος δεν λεει πρωινιατικα να πεταγομαστε και να ψαχνουμε μεσα στην τρομαρα μας το κινητο για να το κλεισουμε!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρειαστεί να βάλω το ξυπνητηρι … τι ακριβώς κάνει δηλαδή?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

χτυπαει οποτε θελει (επιλεκτικά)

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε γμτ γιατι το κινητακι μου εκατσε καλα στο ματι, αλλα δεν παιζει να το ρισκαρω με το ξυπνητηρι και αναρωτιεμαι μηπως ειναι προβλημα της samsung γενικως ή μονο αυτης της συσκευης;;;
Link to comment
Share on other sites

χτυπαει οποτε θελει (επιλεκτικά)

 

Μου φαίνεται παράξενο.

Βέβαια το έχω συναντήσει (αν θυμάμαι σε Ν95?) με ένα συγκεκριμένο ήχο που εβαζα.

 

Θα το δοκιμασω για καμία εβδομάδα και θα σας πω.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται παράξενο.

Βέβαια το έχω συναντήσει (αν θυμάμαι σε Ν95?) με ένα συγκεκριμένο ήχο που εβαζα.

 

Θα το δοκιμασω για καμία εβδομάδα και θα σας πω.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

 

Μήπως έτυχε φίλε μου να κάνεις καμιά δοκιμή το ξυπνητήρι του να μας πεις πως πάει και αν λειτουργεί κανονικά χωρίς παρατράγουδα;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής που το εχω βάλει 9 ώρα κάθε πρωί και με ήχο τη γνωστή της "Ελληνικής Αστυνομίας" δεν μου έχει κάνει κάποιο κόλπο. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής που το εχω βάλει 9 ώρα κάθε πρωί και με ήχο τη γνωστή της "Ελληνικής Αστυνομίας" δεν μου έχει κάνει κάποιο κόλπο. . .

 

Δικός σου ήχος φαντάζομαι ε; :happy: Άρα για να μην το κάνει με δικό σου ήχο ας ελπίσουμε να μην το κάνει ούτε με τους δικούς του!

Μωρέ να σε ρωτήσω. Έχω πάει πολλές φορέ σε καταστήματα να κοιτάξω να καταλάβω πώς απενεργοποιείται το ίντερνετ στα Σάμμυ, αλλά δεν έχω καταλάβει πώς. Υπάρχει ΣΑΦΗΣ ρύθμιση να κόψεις κάθε επικοινωνία με το ίντερνετ; Επίσης, υπάρχει ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ;

Δεν μπόρεσα να τα εντοπίσω και για αυτό κλίνω προς ΝΟΚΙΑ μην πάθω καμία νίλα και από εκεί...

Αν μπορείς να μου απαντήσεις αυτά τα 2 θα σου είχα υποχρέωση!:)

Link to comment
Share on other sites

Δικός σου ήχος φαντάζομαι ε; :happy: Άρα για να μην το κάνει με δικό σου ήχο ας ελπίσουμε να μην το κάνει ούτε με τους δικούς του!

Μωρέ να σε ρωτήσω. Έχω πάει πολλές φορέ σε καταστήματα να κοιτάξω να καταλάβω πώς απενεργοποιείται το ίντερνετ στα Σάμμυ, αλλά δεν έχω καταλάβει πώς. Υπάρχει ΣΑΦΗΣ ρύθμιση να κόψεις κάθε επικοινωνία με το ίντερνετ; Επίσης, υπάρχει ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ;

Δεν μπόρεσα να τα εντοπίσω και για αυτό κλίνω προς ΝΟΚΙΑ μην πάθω καμία νίλα και από εκεί...

Αν μπορείς να μου απαντήσεις αυτά τα 2 θα σου είχα υποχρέωση!:)

 

Κοίταξε, αν και το εν λόγο κινητό ούτε καν το εχω χρησιμοποιησει για ίντερνετ, μια ματια που έριξα μπορείς να απενεργοποιείς τελείως αν δεν ορίζεις "Προφίλ". Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις του, Εφαρμογές, internet, Προφίλ internet.

 

Όσο για τη μέτρηση του όγκου δε βρήκα κάτι, ίσως να εμφανίζεται στο browser όταν ενεργοποιείς το internet. Διαφορετικά μια ερώτηση στο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και "ίσως" σου πουν τον τρόπο.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλοι μου πριν πάω να καταθέσω (μέχρι το τέλος της εβδομάδας) τα ωραία μου λεφτά, το κινητό αξίζει να το αγοράσω; Λόγω της κρίσης αναγκάστηκα να στραφώ στο συγκεκριμένο κινητό και να μην διαθέσω περισσότερα. Λίγο που το δούλεψα μου άρεσε, αλλά θα ήθελα από κάποιους που το δουλεύουν σε καθημερινή βάση να αναφέρουν αν υπάρχει κάποιο τυχόν πρόβλημα ή έστω κάποια παραξενιά!!! Μιλάω για την αγορά ενός κινητού που θα αντικαταστήσει τις υπόλοιπες συσκευές μου. Δεν θα κάθομαι να λέω θα βγω σήμερα θα πάρω το τάδε κινητό, αλλά για μια συσκευή "πρώτης γραμμής". Οπότε με ενδιαφέρει βασικά η μπαταρία του, να μην έχει κολλήματα και να έχει καλή επικοινωνία στην διάρκεια των κλήσεων. Να μην ακούγομαι λες και είμαι σε τούνελ είτε το χρησιμοποιώ απευθείας είτε έχω bluetooth.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακι πολυ το ψαχνεις για ενα κινητο που ειναι τοπ για τα λεφτα του!!διπλο σιμ κ μπαταρια π να κραταει τοσο...με αυτα τα λεφτα...-αν θες ποιοτηκα κατωτερο παρε κινεζικο...
Link to comment
Share on other sites

Δίνεις 20€ παραπάνω και παίρνεις το Alcatel OT-890D.

 

Στο εν λόγο είναι ενεργές και οι 2 sim? (η γνωστή ερώτηση) όταν μιλάς στη μια γραμμή και σε καλέσουν στην άλλη σε ειδοποιεί ή μετέπειτα σου έρχεται sms με τη "χαμένη" κλήση?

 

Εκτός από το θέμα λειτουργικό και εφόσον είναι καταφατική η άνωθεν ερώτηση για πιο άλλο λόγο να διαλέξει ένας χρήστης το OT-890D από το C-6112?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγορασα το 6112 και η τυχη μου ηταν μεγαλη μιας και τα ΜΜ το ειχανε προχθες στα 119€ (εκθεσιακο) και σημερα που τους ηρθε η καινουρια παραγγελια το εχουνε 99€. Αν και δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω αρκετα επειδη ακομα το ψαχνω, για τον βασικο λογο που το απεκτησα (δηλαδη για να ξεφορτωθω τις 2 συσκευες) κανει πολυ καλα την δουλεια του και με βολευει παρα πολυ η αλλαγη με το πλαινο κουμπι. Μεγια μου λοιπον!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αν και το πήρες τσιμπημένα. . . Καλορίζικο!

Τις πρώτες φορτίσεις να προσέξεις και να έχεις λίγο τη προσοχή σου για το ξυπνητήρι που έχουν ακουστεί διαφορά. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν και το πήρες τσιμπημένα. . . Καλορίζικο!

Τις πρώτες φορτίσεις να προσέξεις και να έχεις λίγο τη προσοχή σου για το ξυπνητήρι που έχουν ακουστεί διαφορά. ;)

 

Λιγο που το εψαξα πριν τον αγορασω το εβρισκα απο 105~129€ (σε μαγαζια παντα οχι ιντερνετικα) οποτε τα 99€ τα θεωρησα καλη τιμη. Anyway ευχαριστω παντως.

 

Οι φορτισεις παντα σε καθε συσκευη που αγοραζω ειναι 3-4 πληρεις αποφορτισεις και μετα το φορτωνω οποτε μου κατσει. Οσον αφορα το ξυπνητηρι ειναι ενα τεστ που θα κανω και να απαντησω μετα για το αν εχει καποιο προβλημα ή οχι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C6112 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...