Jump to content

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2010


foreverfreak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

luluko σε καταλαβαινω και εγω δινω φετος και αυτο που λες με πιανει αρκετες φορες, δεν βαριεμαι, απλα μερικες φορες δεν μπορω να διαβασω, βλεπω τη συνηθισμενη εικονα, γραφειο,βιβλια και με πιανει ενα πολυ ασχημο συναισθημα... η μουσικη βοηθαει πολυ,ειδικα στα μαθηματικα που ειναι λιγο παλουκακι, και αυτο που προσωπικα κανω εγω αλλα δεν ξερω αν θα βοηθησει εσενα ειναι να μην διαβαζω παντα στο δωματιο μου. η αλλαγη περιβαλλοντος βοηθαει, σε καποιο δωματιο με πολυ φως για να μην μελαγχολω,διπλα στο τζακι, καπως ετσι... καλη υπομονη! 3 μηνες ακομα

παντως την μεγαλη αποτυχια του εκπαιδευτικου μας συστηματος, που τοσα χρονια ακουω, εγω φετος την καταννοω πραγματικα... ολη αυτη η ιστορια γυρω απ'το μελλον, το αγχος, η πιεση... δεν ηθελα να περασω ετσι την τελευταια χρονια μου στο λυκειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δινω και εγω φετος πανελλήνιες. Δεν το βλεπω να περναω πουθενα αφου εχθες πηραμε βαθμους και ηταν χαλια :( Πραγματικα δεν ξερω τι τους εχει πιασει φετος τους καθηγητες του σχολειου μου και θελουν να μας ταπωσουν. Να φανταστειτε οτι ο πληροφορικος μας εβαλε στην μιση ταξη 9, και η καθηγητρια που διδασκει ΑΟΔΕ εβαλε ακομα και 8! Οταν ειπαμε στην καθηγητρια του αοδε γιατι μας εβαλε τοσο κακους βαθμους αρχισε τις απειλες και φωναζε "θα δειτε στο αλλο τετραμηνο! Θα σας χαντακωσω!!" Δεν μπορω να καταλαβω γιατί μας κακοβαθμολογισαν τοσο πολυ:mad: Edited by halvas
Link to comment
Share on other sites

καλη δυναμη και πολλη καλη επιτυχια σε ολα τα παιδι που δινουν. Εγω ειχα δωσει πριν δεκα χρονια και μου εχει μεινει πληγη...επι 9 μηνες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 15 ωρες διαβασμα. Μου εδινα χαστουκια κατα τον Μαρτιο καθε πρωι , να μη λαλησω...Ααααααααααααχ....τι εποχες...
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην καειτε και στο διαβασμα τελειως. Ο υπερβολικος ζηλος συνηθως φερνει τα αντιθετα αποτελεσματα. Χαλαρα να ειστε, καντε κανα τσιγαρο, πιειτε κανα ποτο με τις παρεες...οσο μπορειτε να ξελαμπικαρετε το μυαλο σας, μη το μπουκωνετε!!

 

Ααα και μακρυα απο τις "χημειες".... χαπια, βιταμηνες, σιροπια, αγχολυτικα, γραμμες δεν ξερω και εγω τι αλλο, που δινουν οι γονεις ή ακομα τα παιρνετε και μονοι σας, απλα ΔΕΝ τα χρειαζεστε και ΔΕΝ σας βοηθουν. Τα καταφερνετε και χωρις αυτα... θυμαμαι οταν εδινα εγω ηταν πολυ της μοδας οι βιταμινες!!

 

Αντε και καλη επιτυχια και μην ξεχνατε τα μπανια που θα κανετε το καλοκαιρι με τις καλες και τους καλους σας!! :) Οσο για το επομενο βημα των εξεταστικων στις σχολες θα τα πουμε αλλη φορα!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

μη σε αγχωνουν οι βαθμοι του σχολειου, δεν εχουν καμια σημασια εαν εσυ διαβασεις και γραψεις καλα στο τελος... ετσι τους πιανει πολλους καθηγητες στα δημοσια σχολεια επειδη δεν δινουμε αρκετη σημασια στο μαθημα τους,εμας η Αγγλικος μας το εκανε αυτο φετος με το χαντακι στους βαθμους αλλα ευτυχως μονο αυτη! αλλα και αυτο αδικο ειναι γιατι στα ιδιωτικα (αυτα της πολης μου τουλαχιστον) δε φτανει που δεν κανουν τα δευτερευοντα μαθηματα παιρνουν και σε ολα 20.
Link to comment
Share on other sites

15 ωρες; πως το καταφερνες αυτο;με οσους υπολογισμους και αν εχω κανει τις καθημερινες το πολυ πολυ να αντεξω 5 ωρες διαβασμα, αλλα ενταξει τα σαββατοκυριακα σιγουρα διαβαζω πολυ περισσοτερο,αλλα και παλι 15 ωρες μου φαινονται πολλες
Link to comment
Share on other sites

Δινω και εγω φετος πανελλήνιες. Δεν το βλεπω να περναω πουθενα αφου εχθες πηραμε βαθμους και ηταν χαλια :( Πραγματικα δεν ξερω τι τους εχει πιασει φετος τους καθηγητες του σχολειου μου και θελουν να μας ταπωσουν. Να φανταστειτε οτι ο πληροφορικος μας εβαλε στην μιση ταξη 9, και η καθηγητρια που διδασκει ΑΟΔΕ εβαλε ακομα και 8! Οταν ειπαμε στην καθηγητρια του αοδε γιατι μας εβαλε τοσο κακους βαθμους αρχισε τις απειλες και φωναζε "θα δειτε στο αλλο τετραμηνο! Θα σας χαντακωσω!!" Δεν μπορω να καταλαβω γιατί μας κακοβαθμολογισαν τοσο πολυ:mad:

ασε τα πέρασα και εγώ αυτα...να γυρνάνε και να μας λένε ότι δεν θέλουν να εκτεθούνε και άλλες τέτοιες αηδίες!οστόσό φίλοι και φίλες από αλλά δημόσια σχόλια να τσιμπάνε τα 18-20 βροχή και στα ιδιωτικα δεν το συζητώ με το καλημέρα σας 20!θα μου πεις όμως ότι σημασία έχουν οι βαθμοί στις πανελλήνιες...και θα σου πω κανείς μέγα λάθος!ένα απολυτήριο με καλό βαθμό είναι το διαβατήριο για πολλά:πανεπιστήμια στο εξωτερικό ακόμα και αν δεν έγραψες καλά πανελλήνιες από το βαθμό του απολυτηρίου σε δέχονται,στο δημόσιο τομέα δεν παίζει να κανείς καμία αίτηση για μια αξιοπρεπή δουλειά χωρίς μέσο και με χαμηλό απολυτήριο ούτε καν μια φοιτητική δουλειά στον οτε δεν παίζει χωρίς καλό απολυτήριο!και μερικοί κάνουν λες και δεν το καταλαβαίνουν!η μεγαλύτερη αδικία!!ξεφτίλες!όσο για αυτή την ηλίθια με τα κόμπλεξ της τι να σου πω...κάθε σχολείο έχει και από μια τέτοια για μασκότ!:lol:

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευτυχως στο πρωτο τετραμηνο εγω τα πηγα πολυ καλα αν και 1-2(οι γνωστοι ηλιθιοι που εχει καθε σχολειο) επρεπε να μου βαλουν 1 βαθμο παραπανω.

 

 

Σχετικα με το Μοτσαρτ που λεγαμε, κατεβασα καποια κομματια και τα ακουω την ωρα που διαβαζω αυτο το ελεεινο πραγμα την ΑΟΔΕ(:p).Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση και αρχισα απο το Φλεβαρη να παιρνω μπρος σε αυτο το μαθημα, αλλα παρατηρησα μια αυξηση της αποδοσης μου της ταξης του 30-40%

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως στο πρωτο τετραμηνο εγω τα πηγα πολυ καλα αν και 1-2(οι γνωστοι ηλιθιοι που εχει καθε σχολειο) επρεπε να μου βαλουν 1 βαθμο παραπανω.

 

 

Σχετικα με το Μοτσαρτ που λεγαμε, κατεβασα καποια κομματια και τα ακουω την ωρα που διαβαζω αυτο το ελεεινο πραγμα την ΑΟΔΕ(:p).Δεν ξερω αν ειναι συμπτωση και αρχισα απο το Φλεβαρη να παιρνω μπρος σε αυτο το μαθημα, αλλα παρατηρησα μια αυξηση της αποδοσης μου της ταξης του 30-40%

Το έχεις και σε διάγραμμα; Μήπως σε πίτα; :p

Sorry, αλλά αδυνατώ να καταλάβω πως παρατήρησες αύξηση της τάξης του "30-40%"

Πώς είναι μετρήσιμο αυτό;

Από τους βαθμούς στα διαγωνίσματα; Γιατί από τη στιγμή που δεν παραμένει σταθερή η δυσκολία των θεμάτων σε όλα τα διαγωνίσματα που έχουν δοθεί το συμπέρασμά σου (το ποσοστιαίο, όχι η γενικότερη αίσθηση που έχεις) είναι αβάσιμο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις και σε διάγραμμα; Μήπως σε πίτα; :p

Sorry, αλλά αδυνατώ να καταλάβω πως παρατήρησες αύξηση της τάξης του "30-40%"

Πώς είναι μετρήσιμο αυτό;

Από τους βαθμούς στα διαγωνίσματα; Γιατί από τη στιγμή που δεν παραμένει σταθερή η δυσκολία των θεμάτων σε όλα τα διαγωνίσματα που έχουν δοθεί το συμπέρασμά σου (το ποσοστιαίο, όχι η γενικότερη αίσθηση που έχεις) είναι αβάσιμο.

 

Αμεσως να πεταχτεις:lol:

 

 

Παρατηρησα οτι ο χρονος που μου παιρνει να βγαλω ενα κομματι ιδιας εκτασης και δυσκολιας με αυτα που εβγαζα στην αρχη εχει μειωθει κατα αυτο το ποσοστο περιπου.Τα statistics δεν τα εχω προχειρα επικοινωνησε με τη γραμματεια:p

Link to comment
Share on other sites

ασχολιαστο...

λοιπον το εχω αντιμετωπίσει αυτο σχεδον καθε φορα που παω να ανοιξω βιβλιο..οταν περασα στη σχολη που επρεπε να ξεπεταξω 80 σελ. μπλαμπλα και αηδιες που δεν ειχα δει ποτε στη ζωη μου μεσα σε 2 μερες για την εξεταστικη το ελυσα το προβλημα με τον εξης τροπο:κλασικη μουσικη(μην τολμισεις να γελασεις:blink: ).με βοηθαει απιστευτα γιατι ειναι σαν να υπνοτιζει το μυαλο μου και να μενουν εξω οι κακες σκεψεις(videogames,καφεδες με παρεα,κουραση κ.α.) trust me πιανει 100%.ξεπετας την υλη σε χρονο μηδεν;)

Και τι πιάνει αυτό το πράγμα;

Εγώ πάντα όταν διαβάζω θέλω να ακούω μουσική και αυτή θα είναι κυριώς Hard Rock και metal. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι καθηγητές βάζουν βαθμούς κάτω από 15 και κυρίως σε εύκολα μαθήματα όπως ΑΟΔΕ και ΜΑΘΓενικης ειναι για σκότωμα. Άμα κανείς δώσει δεύτερη χρονιά πανελλήνιες θα τον κυνηγάνε οι περσινοί χαλια βαθμοί:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι καθηγητές βάζουν βαθμούς κάτω από 15 και κυρίως σε εύκολα μαθήματα όπως ΑΟΔΕ και ΜΑΘΓενικης ειναι για σκότωμα. Άμα κανείς δώσει δεύτερη χρονιά πανελλήνιες θα τον κυνηγάνε οι περσινοί χαλια βαθμοί:ninja:

 

Εγω εχω ακουσει οτι τη δευτερη χρονια δεν μετρανε οι βαθμοι:confused:.Εμενα η αποψη μου ειναι οτι δεν θα επρεπε να μετρανε ουτε την πρωτη.Οσο γραψεις τοσα μορια να παρεις. ωστε να μην χρειαζεται να ασχολεισαι με τον καθε καθηγητη της συμφορας.

Link to comment
Share on other sites

Και τι πιάνει αυτό το πράγμα;

Εγώ πάντα όταν διαβάζω θέλω να ακούω μουσική και αυτή θα είναι κυριώς Hard Rock και metal. :lol:

οτι βολευει το καθενα..προσωπικα η ροκ μου αρεσει απιστευτα και αν βαλω να ακουω ροκ αντι να διαβαζω θα τραγουδαω αρα δεν βοηθαει:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ακουσει οτι τη δευτερη χρονια δεν μετρανε οι βαθμοι:confused:.Εμενα η αποψη μου ειναι οτι δεν θα επρεπε να μετρανε ουτε την πρωτη.Οσο γραψεις τοσα μορια να παρεις. ωστε να μην χρειαζεται να ασχολεισαι με τον καθε καθηγητη της συμφορας.

 

Όχι μετράνε τη δεύτερη χρονιά..από την τρίτη χρονιά και μετά δεν μετράνε...το ξέρω γιατί πέρυσι έδωσα εγω δεύτερη φορά και είχα κάτι βαθμούς από πρόπερσι:X:blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα&καλη επιτυχια σε ολους τους υποψηφιους!ξερει κανεις ποια ειναι τα ορια των αθληματων για τις στρατιωτικες σχολες??;)
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια να κανω μια ερωτηση... εχω κανει αιτηση να ξαναδωσω πανελλαδικες. μπορω να μην δωσω και να κανω απλα μηχανογραφικο με τα περσινα μορια;δηλαδη με το 10%? η επειδη εκανα αιτηση παραγραφηκαν τα περσινα;

ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλη επιτυχια σε ολους μας!Οι κοποι 1 χρονιας θα κριθουν σε αυτες τις 2 εβδομαδες και ελπιζω να δωσουμε ολοι τον καλυτερο εαυτο μας και να πετυχουμε το στοχο μας!

 

 

 

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Kαλη επιτυχια και απο μενα στα παιδια που δινουν.:)

 

Να θυμαστε οτι μετα τις πανελληνιες αρχιζει το πραγματικο διαβασμα:grin:

 

Με εκθεση θα ξεκινατε φανταζομαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτο μαθημα ειναι εκθεση.Καλυτερα να μπουμε στο κλιμα των εξετασεων με αυτο παρα με καποιο σημαντικοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Ειστε και τυχεροι...στις 24 ειναι Δευτερα του Αγιου Πνευματος ....οποτε εχετε κενο απο παρασκευη ως τεταρτη,,πιο μαθημα σας βαλαν τοτε? μαθηματικα ή φυσικη??

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία σε όλους...

 

να θυμάστε πως είναι ιδιάιτερα σημαντική διαδικασία οι πανελλήνιες εξετάσεις αλλά η ζωή δεν αρχίζει και τελειώνει σε αυτές...

 

(σας μιλά αριστούχος των πανελληνίων προ 2ετίας) ;)

 

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ (χρειάζεται να υπάρχει λίγο -> το λεγόμενο δημιουργικό άγχος :happy:)

 

συμβουλή: στο ΑΟΔΕ να φορέσετε παντελόνι η βερμούδα(κατα προτιμηση) με οσο το δυνατον περισσοτερες τσεπες :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

συμβουλή: στο ΑΟΔΕ να φορέσετε παντελόνι η βερμούδα(κατα προτιμηση) με οσο το δυνατον περισσοτερες τσεπες :D

τι λες στα παιδια??:lol::lol::lol: το κολπο με τη τουαλετα δεν πιανει ποια?:confused:

:p

καλη επιτυχία!γραψτε οτι μπορειτε και αν δεν τα καταφερετε δεν πειραζει εσεις να ειστε καλα και το δρομο σας θα το βρειτε...

και αν θελετε καποια βοηθεια (ως προς τις ιδεες για βερμουδες και τετοια) μην διστάσετε να ρωτησετε...ααααα και μην τολμήσει κανενας να γεμισει με αγχος το θεμα με ερωτησεις του στιλ:στο ταδε μαθημα στη ταδε ερωτηση τη γραψατε..σας εφαγα!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...