Jump to content

Πληρώνετε στα διόδια;


panikk
 Κοινοποίηση

Πληρώνεται στα Διόδια  

34 members have voted

  1. 1. Πληρώνεται στα Διόδια

    • Οχι ΔΕΝ πληρώνω
      7
    • Ναι πληρώνω
      22
    • Οταν ΔΕΝ υπάρχουν μπάρες ΔΕΝ πληρώνω
      5


Recommended Posts

Το όλο θέμα των διοδίων μας έχει εξοργίσει εμάς τους κατοίκους της Β. Ανατολικής Αττικής ..

Και ιδιαίτερα την περασμένη Κυριακή 24/1/2010 όπου για άλλη μια φορά μας απόδειξαν ότι :

Αστυνομίες , ΜΑΤ , Εισαγγελείς και φαρισαίοι προστατεύουν το ιδιωτικό κεφάλαιο και ΟΧΙ το δίκιο του πολίτη ..!!!!

 

Περισσότερες πληροφορίες Στο : http://diodiastop.blogspot.com/

Edited by panikk
new
Link to comment
Share on other sites

1ον ειναι θεμα για το cars and bikes

2ον πληρωνω

3ον πως να μην πληρωσει κανεις,ειδικα με αυτοκινητο??

4ον "πληρωνετε"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1ον ειναι θεμα για το cars and bikes

2ον πληρωνω

3ον πως να μην πληρωσει κανεις,ειδικα με αυτοκινητο??

4ον "πληρωνετε"

 

1ον ας το μεταφέρουν εκει ..

2ον δεν πληρωνω

3ον γινεται να μην πληρωνεις ... δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα ειναι ιδιωτης.. και δεν ειναι και παραβαση του Κ.Ο.Κ. στην σελιδα μας εξηγουμε ακριβως πως να το κανεται αυτο .

4ον μην πληρωνεται για πολους λογους α)παραβιαζουν την συμβαση παραχωρησης του δρομου σε πολλα σταδια β) ειναι παράνομο να πληρωνουμε προκαταβολικα για εργα τα οποία ΘΑ γινουν ... ( Ιονία οδός )

 

Ολα αυτα και ακόμα περισσότερα θα τα βρειτε στην σελίδα http://diodiastop.blogspot.com/

 

Αρκετα πία ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ !!!!!!!

Edited by panikk
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνω επειδη παω απο παρακαμψεις.Αφου διαβασα στο internet οτι σε εναν ηρθε προστιμο που δεν πληρωσε δεν ειναι να το ρισκαρεις.
Link to comment
Share on other sites

1ον ας το μεταφέρουν εκει ..

2ον δεν πληρωνω

3ον γινεται να μην πληρωνεις ... δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα ειναι ιδιωτης.. και δεν ειναι και παραβαση του Κ.Ο.Κ. στην σελιδα μας εξηγουμε ακριβως πως να το κανεται αυτο .

4ον μην πληρωνεται για πολους λογους α)παραβιαζουν την συμβαση παραχωρησης του δρομου σε πολλα σταδια β) ειναι παράνομο να πληρωνουμε προκαταβολικα για εργα τα οποία ΘΑ γινουν ... ( Ιονία οδός )

 

Ολα αυτα και ακόμα περισσότερα θα τα βρειτε στην σελίδα http://diodiastop.blogspot.com/

 

Αρκετα πία ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ !!!!!!!

το 4ο αναφερεται στην ορθογραφια βρε...δεν ειναι προστακτικη:p
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνω επειδη παω απο παρακαμψεις.Αφου διαβασα στο internet οτι σε εναν ηρθε προστιμο που δεν πληρωσε δεν ειναι να το ρισκαρεις.

 

Εγω και πολλοι ακομα δεν πληρωνουμε 5 μηνες !! δεν ακουσα τιποτα τετοιο !!!

Αυτοι ειναι παρανομοι οχι εμεις ...

Και γιαυτο δεν εχετε ακουσει τιποτα απο τα ΜΜΕ ... Ολοι το θαβουν το θεμα

Για να σου στειλει προστημο 1ον πρεπει να εχει φοτο της πινακίδας

Δεν εχει αδεια για να δουλευει τις καμερες (και δεν εχει αδεια για πολλα πραγμματα ακομα ) ... ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομένων... δεν μπορει να κανει κατι ...

Ολα αυτα τα απανταμε στην σελιδα πιο πανω ...

Καντε ενα κόπο και διαβάστε 5 πραγμματα να ξερετε τι σας γινεται απλα ..

Link to comment
Share on other sites

Όλοι πληρωνουμε ούτως ή άλλως (τέλη κυκλοφορίας, ταξινόμισης, ποσοστά από άλλους φόρους)... Προσωπικά δεν μ' αρέσει η νοοτροπία "είμαι αδικημένος άρα κλέβω το δημόσιο ή τις ιδιωτικές εταιριες στις οποίες ξεφορτώθηκε το δημόσιο την περιουσία του". Πάλι πίσω σε μας γυρνάει. Ή πληρώνω ή παρακάμπτω, πληρώνοντας σε χρόνο και βενζίνη.

 

Τώρα αν σε κάποια περιοχή υπάρχουν τοπικές ιδιατερότητες (που μπορεί να αντιμετωπιστούν με συγκεκριμένες λύσεις, π.χ. εκπτωτικές κάρτες ή εναλλακτικές διαδρομες) είναι άλλο θέμα. Ειδικά όταν τα σπίτια είναι πιο καινούργια από τα διόδια....;)

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

θα μου πληρωσεις δικηγορο εστω και μετα απο 2-3 χρονια αν περναω χυμα?

αφου εχετε μαζευτει αρκετοι που διαφωνειτε γιατι δεν πατε δικαστηρια?

οκ κ γω αν αναγκαζομουν καθε μερα να περναω για να πηγαινω σπιτι μου θα το σκεφτομουν..

Link to comment
Share on other sites

θα μου πληρωσεις δικηγορο εστω και μετα απο 2-3 χρονια αν περναω χυμα?

αφου εχετε μαζευτει αρκετοι που διαφωνειτε γιατι δεν πατε δικαστηρια?

οκ κ γω αν αναγκαζομουν καθε μερα να περναω για να πηγαινω σπιτι μου θα το σκεφτομουν..

 

Οταν ερθει η ωρα θα γινει και το δικαστηριο ...

Εγω φιλε μου περνάω 4 φορες τη ημερα το λιγοτερο απο εκει ...

Αρα εχουμε και λέμε ...1,85€ Χ2=3,70Χ2=7,40 ... Τοσα μου βγαινουν + αλλα τοσα οι βενζινες .......;)

Αν ειναι να δουλευω για να πληρωνω τα διοδια τις βενζίνες τα τελη κυκλοφοριας και τις ασφαλειες εμενα τι θα μου μείνει ????

Γιαυτο και δεν τους πληρωνω ... γιατι με το ετσι θελω ήρθαν και εβαλαν διοδια εξω απο την πορτα μου ....

Και για κατουριμα να παω πρεπει να πληρωσω .....

Link to comment
Share on other sites

Εγω και πολλοι ακομα δεν πληρωνουμε 5 μηνες !! δεν ακουσα τιποτα τετοιο !!!

Αυτοι ειναι παρανομοι οχι εμεις ...

Και γιαυτο δεν εχετε ακουσει τιποτα απο τα ΜΜΕ ... Ολοι το θαβουν το θεμα

Για να σου στειλει προστημο 1ον πρεπει να εχει φοτο της πινακίδας

Δεν εχει αδεια για να δουλευει τις καμερες (και δεν εχει αδεια για πολλα πραγμματα ακομα ) ... ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομένων... δεν μπορει να κανει κατι ...

Ολα αυτα τα απανταμε στην σελιδα πιο πανω ...

Καντε ενα κόπο και διαβάστε 5 πραγμματα να ξερετε τι σας γινεται απλα ..

 

σε αυτα που λες και εγω μαζι σου, αν μου ερθει ομως το προστιμο ποιος θα τρεξει για μενα για να βγαλει ακρη?για 2 και 3 ευρω δεν θελω να μπλεχτω σε διαδικασιες. πως θα τρεξω εγω να αποδειξω οτι η φωτογραφια της πινακιδας μου που μου στειλανε ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομενων? οι ωρες που θα χασω και η ψυχολογικη φθορα που θα υποστω πως ξεπληρωνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε αυτα που λες και εγω μαζι σου, αν μου ερθει ομως το προστιμο ποιος θα τρεξει για μενα για να βγαλει ακρη?για 2 και 3 ευρω δεν θελω να μπλεχτω σε διαδικασιες. πως θα τρεξω εγω να αποδειξω οτι η φωτογραφια της πινακιδας μου που μου στειλανε ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομενων? οι ωρες που θα χασω και η ψυχολογικη φθορα που θα υποστω πως ξεπληρωνεται?

 

Αν σπασεις αυγά δεν κάνεις ομελέτα. Αντιδρουμε και δεν πληρώνουμε προσώπικα δεν πληρώνω εδώ και 4 μήνες κατα κύριο λόγο στις Αφίδνες, υπάρχουν άλλοι που δεν πλήρωνουν στην Αθηνών πατρών εδώ και δύο χρόνια.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν σπασεις αυγά δεν κάνεις ομελέτα. Αντιδρουμε και δεν πληρώνουμε προσώπικα δεν πληρώνω εδώ και 4 μήνες κατα κύριο λόγο στις Αφίδνες, υπάρχουν άλλοι που δεν πλήρωνουν στην Αθηνών πατρών εδώ και δύο χρόνια.

 

καλα κανεις και δεν πληρωνεις, επιλογη σου ειναι. εγω απο αυριο θα κραταω τις αποδειξεις και οταν γινει το δικαστηριο και δικαιωθουν οι πολιτες θα παω να διεκδικησω πισω τα λεφτα που εδωσα. μεχρι τοτε δεν εχω χρονο και διαθεση να μην πληρωνω ενα ποσο της ταξης των 100 ευρω περιπου τον χρονο. επιλογη μου και εμενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και δεν πληρώνεις, επιλογή σου ειναι. εγω απο αυριο θα κραταω τις αποδειξεις και οταν γινει το δικαστηριο και δικαιωθουν οι πολιτες θα παω να διεκδικησω πισω τα λεφτα που εδωσα. μεχρι τοτε δεν εχω χρονο και διαθεση να μην πληρωνω ενα ποσο της ταξης των 100 ευρω περιπου τον χρονο. επιλογη μου και εμενα

 

Δεν βάλαμε σε κανένα το μαχαίρι στο λαιμό .... απλα ειμαστε εδω για να ενημερωσουμε για τον αγωνα μας ... το δικαίωμα να πηγαίνουμε σπίτια μας χωρίς να πληρώνουμε .....

Εσυ πληρώνεις 100€ το χρόνο στα διόδια

Εγω : 7,40Χ5 ( ήμερες σου λέω ) = 37 Χ 4 = 148 Χ 12= 1776 € Μονο για Διόδια !!!!! :cry::cry::cry:

Δεν χρειαζετε να γράψω κατι παραπάνω ... τα νούμερα μιλάνε απο μόνα τους πιστεύω ..!!!

Edited by panikk
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και δεν πληρωνεις, επιλογη σου ειναι. εγω απο αυριο θα κραταω τις αποδειξεις και οταν γινει το δικαστηριο και δικαιωθουν οι πολιτες θα παω να διεκδικησω πισω τα λεφτα που εδωσα. μεχρι τοτε δεν εχω χρονο και διαθεση να μην πληρωνω ενα ποσο της ταξης των 100 ευρω περιπου τον χρονο. επιλογη μου και εμενα

 

Είναι και αυτό μία πολύ καλή κίνηση :cool:

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος αντίδρασης που εχουμε ειναι να μην πληρώνουμε .....

Το μοναδικο οπλο μας αυτο ειναι .......;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαλαμε σε κανενα το μαχαιρι στο λαιμο .... απλα ειμαστε εδω για να ενημερωσουμε για τον αγωνα μας ... το δικαιομα να πηγαινουμε σπιτια μας χωρις να πληρωνουμε .....

Εσυ πληρωνεις 100€ το χρονο στα διοδια

Εγω : 7,40Χ5 ( ημερες σου λεω ) = 37 Χ 4 = 148 Χ 12= 1776 € Μονο για Διοδια !!!!! :cry::cry::cry:

Δεν χρειαζετε να γραψω κατι παραπάνω ... τα νουμερα μιλάνε απο μόνα τους πιστευω ..!!!

 

μα εννοειται οτι δεν αναγκασες κανεναν να κανει αυτο που λες. απλα βιωνεις το προβλημα σε πολυ μεγαλο βαθμο γιατι αναγκαζεσε να δινεις 1800 ευρω τον χρονο. γιαυτο ακριβως τον λογο αντιδρας και διαμαρτυρεσε, αναλαμβανοντας και το οποιο μελλοντικο κοστος. δεν ειναι ομως οτι καλυτερο να σμπρωχνεις και τους αλλους να κανουν το ιδιο. και εμενα στην γειτονια μου δεν λειτουργουνε οι λαμπες του δημου δεν προσπαθω ομως να πεισω τους υπολοιπους γειτονες να μην πληρωνουν δημοτικα τελη. σε καθε περιπτωση εισαι υπευθυνος των πραξεων σου και μπορεις να διαμαρτυρηθεις με οποιο τροπο κρινεις εσυ καλυτερο. η ενσταση μου ειναι στο γεγονος οτι προσπαθεις να παρουσιασεις τον τροπο αυτο σαν μονοδρομο και οτι οποιος δεν κανει το ιδιο ειναι θυμα του κρατους και των εταιριων. εδω εισαι πολυ λαθος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα εννοειται οτι δεν αναγκασες κανεναν να κανει αυτο που λες. απλα βιωνεις το προβλημα σε πολυ μεγαλο βαθμο γιατι αναγκαζεσε να δινεις 1800 ευρω τον χρονο. γιαυτο ακριβως τον λογο αντιδρας και διαμαρτυρεσε, αναλαμβανοντας και το οποιο μελλοντικο κοστος. δεν ειναι ομως οτι καλυτερο να σμπρωχνεις και τους αλλους να κανουν το ιδιο. και εμενα στην γειτονια μου δεν λειτουργουνε οι λαμπες του δημου δεν προσπαθω ομως να πεισω τους υπολοιπους γειτονες να μην πληρωνουν δημοτικα τελη. σε καθε περιπτωση εισαι υπευθυνος των πραξεων σου και μπορεις να διαμαρτυρηθεις με οποιο τροπο κρινεις εσυ καλυτερο. η ενσταση μου ειναι στο γεγονος οτι προσπαθεις να παρουσιασεις τον τροπο αυτο σαν μονοδρομο και οτι οποιος δεν κανει το ιδιο ειναι θυμα του κρατους και των εταιριων. εδω εισαι πολυ λαθος

 

Απλα σαν επιτροπη .. προσπαθουμε να προβαλουμε το θεμα που εχει γινει με τα διοδια γιατι τα ΜΜΕ και ιδιως τα μεγαλα καναλια το θαβουν ....για να μην βγει η αληθεια προς τα εξω ....

Εννοειται οτι ειμαι υπευθυνος για τις πραξεις μου και εγω και ολοι οι υπολοιποι που το κανουμε και δεν ειμαστε και λιγοι ...

Δεχτη η ενσταση σου και σε καταλαβαίνω τι εννοεις ...

Απλα αυτα πιστευω και αυτα λεω ...σε αλλους δεν αρεσουν και σε αλλους αρεσουν ...ετσι ειναι αυτα ανθρωποι ειμαστε διαφορετικες γνωμες εχουμε ..:lol:

 

Φιλικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα σαν επιτροπη .. προσπαθουμε να προβαλουμε το θεμα που εχει γινει με τα διοδια γιατι τα ΜΜΕ και ιδιως τα μεγαλα καναλια το θαβουν ....για να μην βγει η αληθεια προς τα εξω ....

Εννοειται οτι ειμαι υπευθυνος για τις πραξεις μου και εγω και ολοι οι υπολοιποι που το κανουμε και δεν ειμαστε και λιγοι ...

Δεχτη η ενσταση σου και σε καταλαβαίνω τι εννοεις ...

Απλα αυτα πιστευω και αυτα λεω ...σε αλλους δεν αρεσουν και σε αλλους αρεσουν ...ετσι ειναι αυτα ανθρωποι ειμαστε διαφορετικες γνωμες εχουμε ..:lol:

 

Φιλικά !!!

 

εγω παντως ευχομαι καλη επιτυχια στον αγωνα σας. θελει πολυ τρεξιμο και πολυ κουραγιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πληρωνω. δεν εχω διαθεση να ασχοληθω εκεινη την ωρα (λαθος μου πιστευω). πληρωνω κυριως στην αθηνων πατρων. δηλαδη στον χειροτερο ισως δρομο της ελλαδας, ο οποιος εχει διοδια.

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πληρωνω. δεν εχω διαθεση να ασχοληθω εκεινη την ωρα (λαθος μου πιστευω). πληρωνω κυριως στην αθηνων πατρων. δηλαδη στον χειροτερο ισως δρομο της ελλαδας, ο οποιος εχει διοδια.

 

Για την Αθηνών Πατρών το ξέρετε ότι εδώ και αρκετά χρόνια δεν πληρώνει κανένας Ιταλός Νταλικερης, κάποιοι είναι περισσότερο πολίτες απο κάποιους οι οπιοι είναι ακόμα υπήκοοι της εκάστοτε κρατικής εξουσίας και αυθερεσιας.

Δεν είμαστε τρομοκρατες ούτε αναρχικοί . Αλλά κάποια στιγμή πρέπει οι χαρτογιακαδες να καταλάβουν ότι ξυπνησαμε.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για την Αθηνών Πατρών το ξέρετε ότι εδώ και αρκετά χρόνια δεν πληρώνει κανένας Ιταλός Νταλικερης, κάποιοι είναι περισσότερο πολίτες απο κάποιους οι οπιοι είναι ακόμα υπήκοοι της εκάστοτε κρατικής εξουσίας και αυθερεσιας.

Δεν είμαστε τρομοκρατες ούτε αναρχικοί . Αλλά κάποια στιγμή πρέπει οι χαρτογιακαδες να καταλάβουν ότι ξυπνησαμε.

 

με την αναφορα στον ιταλο νταλικερη τι ακριβως θελεις να τονισεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την αναφορα στον ιταλο νταλικερη τι ακριβως θελεις να τονισεις?

 

Αυτοί ξέρουν τι κάνουν !!!!

Αφού βλέπουν ότι δεν υπάρχει δρόμος δεν πληρώνουν ... και καλά κάνουν !!!

π.χ. Σου λεεί :" Γιατί να σε πληρώσω για κάτι που δεν μου το παρέχεις ??? " ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον θα ηταν να μαθαιναμε, αν κανουν το ιδιο και στους ιταλικους δρομους. οταν συναντανε συνθηκες παρομοιες με αυτες των ελληνικων δρομων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη δεν καταλαβα κατι.

τα διοδια ειναι υποχρεωτικα,εφοσον μαλιστα ειναι-ας πουμε- "αναγνωρισμενα" απο το ελληνικο κρατος.

το παρον θρεντ σε τι μας ωθει?στο να μην πληρωνουμε διοδια->πραξη "παρανομη".

το να πει την αποψη του καποιος ειναι δεκτο ,καθως ειμαστε στα πλαισια της δημοκρατιας.αλλα το να προτεινει "παρανομιες" ,δεν ξερω κατα ποσο σωστο ειναι.

με την ιδια λογικη ας αρχισει καποιος ενα θρεντ, να ανεβαινουμε στο λεωφορειο χωρις να πληρωνουμε το αντιτιμο.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...