Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@pperiklis, CarpeNoctum, Te_Salat

Ευχαριστώ παιδιά, μπορεί να είναι και η ιδέα μου, όταν βρεθούμε ξανά το βλέπουμε από κοντά!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κώστα το 2Do που αγαπήσαμε :lol: ετοιμάζει universal update για το iPad!!

 

 

 

Κώστα το loading το κάνει στην αρχή χωρίς να σου δίνει τη δυνατότητα να παγώσεις. Όταν ξεκινήσει, αν πατήσεις pouse συνεχίζει μια χαρά να κατεβάζει το βίντεο.

 

Ελπιζω να μην αργησουν Νικο γιατι εχω αρχισει να αγοραζω τις βασικες εφαρμογες (οσες εχω καταλήξει) γιατι δεν ξερουμε τι θα γινει και ποσο θα καθυστερισει τον νεο JB για την 4.

Δεν σκοπευω να μεινω στην 3.2 ουτε μερα ειδικα αν περιεχει ελληνικο πληκτρολογιο.

Θα φαμε ολο το καλοκαιρι βεβαια χωρις ελληνικα αλλα τι να κανουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

@@@@Κώστα δοκιμασα σε ολες τις κλήσεις δεν παρατηρω καποιο προβλημα. Το ελληνικό πληκτρολογιο του appstore εχει μια περιεργη αίσθηση. Μου φαινεται αργο σε αποκριση.

Δοκιμασα το touching σε πολλες εφαρμογές. Δεν υπάρχει καποιο προβλημα.

 

Γιαυτό αναφέρθηκα και εγώ στην εφαρμογή, θα συμφωνήσω όντως έχει ένα θέμα σε αυτό τον τομέα, είναι αργο σε απόκριση..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το Ελληνικό πληκτρολόγιο από το AppStore δεν είναι απλά αργή σε απόκριση. Είναι τραγική. Θυμίζει κάτι παλιές καλές ( ; ) εποχές.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το Ελληνικό πληκτρολόγιο από το AppStore δεν είναι απλά αργή σε απόκριση. Είναι τραγική. Θυμίζει κάτι παλιές καλές ( ; ) εποχές.

 

δε λεσ που εχουμε και αυτην και κανουμε την δουλεια μας.....καλη ωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή για το Ελληνικό πληκτρολόγιο από το AppStore δεν είναι απλά αργή σε απόκριση. Είναι τραγική. Θυμίζει κάτι παλιές καλές ( ; ) εποχές.

 

Ναι δεν έχεις άδικο, αλλά και το άλλο το Αγγλικό που γράφει ελληνικά δεν με βόλεψε προσωπικά, και στο x2!!!!!!..:wacko:

 

Δεν θα γράψω έκθεση αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Προσωρινά είναι όλα, άντε να δούμε...

 

btw

Εγώ την έχω πέσει 2 μέρες τώρα στην 4 και το έχω παραμερίσει λίγο το iPad.

Μεθαύριο που φεύγω ταξίδι για δουλειά και δεν θα πάρω το laptop, θέλω να δω πως θα είναι με το iPad.. Έχω ήδη φτιάξει κάποια video που θα παίξουν από αυτό στην αίθουσα!!

Το Σ.Κ σετάρετε για την πρώτη επαγγελματική του δουλειά!!!! :P

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο, αλλά και το άλλο το Αγγλικό που γράφει ελληνικά δεν με βόλεψε προσωπικά, και στο x2!!!!!!..:wacko:

 

Δεν θα γράψω έκθεση αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Προσωρινά είναι όλα, άντε να δούμε...

 

btw

Εγώ την έχω πέσει 2 μέρες τώρα στην 4 και το έχω παραμερίσει λίγο το iPad.

Μεθαύριο που φεύγω ταξίδι για δουλειά και δεν θα πάρω το laptop, θέλω να δω πως θα είναι με το iPad.. Έχω ήδη φτιάξει κάποια video που θα παίξουν από αυτό στην αίθουσα!!

Το Σ.Κ σετάρετε για την πρώτη επαγγελματική του δουλειά!!!! :P

 

Υπαρχει η εφαρμογη Greek browser αλλα ο developer εχει κανει μιση δουλεια. Εχει ενσωματωσει το ελληνικο πληκτρολογειο αλλα το εμφανιζει μονο για αναζητηση στα ελληνικα. Αν πας να ποσταρεις εμφανιζει μονο το αγγλικο.Βεβαια μπορεις να γραφεις στο παραθυρο της αναζητησης και να το μεταφερεις με το αυτοματο copy paste, αλλα δεν λεει ετσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και αυτό αλλά είναι μόνο για αναζήτηση..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Read it later για το iPad, η free έκδοση είναι μία πολύ αξιόλογη εναλλακτική στην Pro της ίδιας εφαρμογής αλλά και στο Instapaper.

 

Περικλη που το βρισκουμε το GRWebKey; Στο google δεν μου βγαζει τιποτα εκτός απο το δικο σου ποστ εδω.

 

http://www.panayotis.com/prog/iphone/grkeyb/

 

Το προτιμώ γιατί δίνει τη δυνατότητα για εύκολη εναλλαγή μεταξύ ελληνικών-αγγλικών και σε διπλασιασμό μπορώ να γράψω με πολύ ικανοποιητική ταχύτητα.

 

Επίσης, ό,τι update έχω πάρει από εφαρμογές στο iPad αναφέρουν πάντα performance improvements πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει περιθώριο για δουλειά ακόμα σε αυτόν τον τομέα.

 

Όσο περισσότερο δουλεύω το iPad και βλέπω τις διάφορες εφαρμογές, τόσο περισσότερο προσέχω σε ορισμένες από αυτές πότε την "αγωνία" και πότε την αδυναμία των developers να αξιοποιήσουν την καινούρια οθόνη. Ορισμένοι βιάστηκαν να μεταφέρουν τις εφαρμογές τους στο iPad και το αποτέλεσμα είναι πρόχειρο ενώ άλλοι έκαναν εξαιρετική δουλειά και αξιοποιούν απόλυτα τις μεγαλύτερες διαστάσεις.

 

Η μεγαλύτερη απογοήτευση για 'μένα, μέχρι στιγμής, ήταν το Docs to go. Καμία ουσιαστική προσαρμογή στην οθόνη του iPad και εξαιρετικά φτωχό UI, κυρίως όταν το συγκρίνουμε με το iWork της Apple.

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Read it later για το iPad, η free έκδοση είναι μία πολύ αξιόλογη εναλλακτική στην Pro της ίδιας εφαρμογής αλλά και στο Instapaper.

Χρησιμοποιώ το Pro από το iPhone. Πολύ καλή εφαρμογή.

 

 

http://www.panayotis.com/prog/iphone/grkeyb/

 

Το προτιμώ γιατί δίνει τη δυνατότητα για εύκολη εναλλαγή μεταξύ ελληνικών-αγγλικών και σε διπλασιασμό μπορώ να γράψω με πολύ ικανοποιητική ταχύτητα.

 

Εξαιρετικό. Η καλύτερη λύση ως τώρα νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Περικλή. Η πρόταση για το πληκτρολογιο του Παναγιώτη είναι πραγματικά ότι καλύτερo επί του παρόντοs (ποu στο καλό είναι το τελικό σίγμα;) Edited by kkalog
* delete!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε το Read it later για το iPad, η free έκδοση είναι μία πολύ αξιόλογη εναλλακτική στην Pro της ίδιας εφαρμογής αλλά και στο Instapaper.

 

http://www.panayotis.com/prog/iphone/grkeyb/

 

Το προτιμώ γιατί δίνει τη δυνατότητα για εύκολη εναλλαγή μεταξύ ελληνικών-αγγλικών και σε διπλασιασμό μπορώ να γράψω με πολύ ικανοποιητική ταχύτητα.

Όσο περισσότερο δουλεύω το iPad και βλέπω τις διάφορες εφαρμογές, τόσο περισσότερο προσέχω σε ορισμένες από αυτές πότε την "αγωνία" και πότε την αδυναμία των developers να αξιοποιήσουν την καινούρια οθόνη. Ορισμένοι βιάστηκαν να μεταφέρουν τις εφαρμογές τους στο iPad και το αποτέλεσμα είναι πρόχειρο ενώ άλλοι έκαναν εξαιρετική δουλειά και αξιοποιούν απόλυτα τις μεγαλύτερες διαστάσεις.

 

Η μεγαλύτερη απογοήτευση για 'μένα, μέχρι στιγμής, ήταν το Docs to go. Καμία ουσιαστική προσαρμογή στην οθόνη του iPad και εξαιρετικά φτωχό UI, κυρίως όταν το συγκρίνουμε με το iWork της Apple.

Ευχαριστω Περικλη.

Δεν μου γυρναει απο ελληνικα σε αγγλικα. Το κανουν σχεδον ολες οι εφαρμογες που εχω απο iPhone. Ισως εχει να κανει με το region αλλα αν το αλλαξω μετα δεν θα μου βγαζουν ελληνικα.

Πιθανως α φταιει που εχω region Greece και ωρα Egypt.

 

Εχω το Documents To Go Premium αλλα το δουλευω μονο για excel, στο οποιο τα παει πολυ καλυτερα απο ολα τα αλλα. Επισης συνεργαζεται πολυ καλα με το dropbox.

To Numbers δεν κανει τιποτα αλλο απο μια απλη παρουσιαση των αρχειων. Μονο στις δικες του προεγκατεστημενες φορμες τα παει καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο W Κώστα :p

 

Ευχαριστώ Νίκο, θυμήθηκα το σχετικό ανέκδοτο:

 

"Γκαρσόνι: Πως βρήκατε το μπιφτέκι σας; / Πελάτης: Τυχαία κάτω από τις πατάτες!"

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γυρναει απο ελληνικα σε αγγλικα. Το κανουν σχεδον ολες οι εφαρμογες που εχω απο iPhone. Ισως εχει να κανει με το region αλλα αν το αλλαξω μετα δεν θα μου βγαζουν ελληνικα.

 

Όταν πατήσεις πάνω στην ελληνική σημαία (πάνω από τα γράμματα, εκεί που είναι και οι τόνοι) αλλάζει σε αμερικανική σημαία/αγγλική γραμματοσειρά.

 

Οι Κώστηδες της παρέας είστε λίγο αγουροξυπνημένοι σήμερα ή μου φαίνεται; :lol:

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις πάνω στην ελληνική σημαία (πάνω από τα γράμματα, εκεί που είναι και οι τόνοι) αλλάζει σε αμερικανική σημαία/αγγλική γραμματοσειρά.

 

Οι Κώστηδες της παρέας είστε λίγο αγουροξυπνημένοι σήμερα ή μου φαίνεται; :lol:

 

Εγώ σίγουρα Περικλή! :cool:

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις πάνω στην ελληνική σημαία (πάνω από τα γράμματα, εκεί που είναι και οι τόνοι) αλλάζει σε αμερικανική σημαία/αγγλική γραμματοσειρά.

 

Οι Κώστηδες της παρέας είστε λίγο αγουροξυπνημένοι σήμερα ή μου φαίνεται; :lol:

 

Το δοκίμασα και εγώ αλλά δεν βρίσκω τα Αγγλικα πουθενά. Τώρα γράφω με αμερικανική σημαία αλλά όπως βλέπετε κάτι τρέχει....

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις πάνω στην ελληνική σημαία (πάνω από τα γράμματα, εκεί που είναι και οι τόνοι) αλλάζει σε αμερικανική σημαία/αγγλική γραμματοσειρά.

 

Οι Κώστηδες της παρέας είστε λίγο αγουροξυπνημένοι σήμερα ή μου φαίνεται; :lol:

 

Ma auto Kano all a tipota

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα πρόκειται για κάποιο bug της εφαρμογής..

 

Αν το περάσατε κατευθείαν από iPad διαγράψτε το και δοκιμάστε να το κατεβάσετε από το iTunes και να συγχρονίσετε για να περάσει στη συσκευή. Ίσως να έχει αποτέλεσμα (αν θυμάμαι καλά, έτσι το εγκατέστησα).

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα τα regional σε USA και λειτουργει αλλα βλεπω πλεον μονο το Αγγλικο πληκτρολογιο αλλα γραφει Ελληνικα.... Μεχρι να βρω το ξ και το ω στο J και στο V ζοριστηκα λιγο.

 

***

To ξαναπερασα μεσω itunes αλλα παλι τα ιδια , επεστρεψα και το international στο Greece αλλα παρεμεινε με το Αγγλικο πληκτρολογιο, και μου βγαζει και αστερακια οπου εχω πατησει space!

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε εμένα να γράφω από αυτό που δεν σας κάνει..:p

Και είπαμε μια προσωρινή λύση είναι θα περάσει!!!! ;)

 

Προς το παρόν είναι μία χαρά...:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε εμένα να γράφω από αυτό που δεν σας κάνει..:p

Και είπαμε μια προσωρινή λύση είναι θα περάσει!!!! ;)

 

Προς το παρόν είναι μία χαρά...:)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εσύ μου αρέσει που με τέτοια οθονάρα χρησιμοποιείς το Tapatalk για να μπεις στο φόρουμ και όχι το Safari :p

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα και εγω μεσα στην εβδομαδα

θα το'χω...ελπιζω να εκανα καλα.:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα και εγω μεσα στην εβδομαδα

θα το'χω...ελπιζω να εκανα καλα.:lol::lol:

 

Καλορίζικο! Το αν έκανες καλά ή όχι θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με τις ανάγκες και τις προσδοκίες που έχεις γιατί το σίγουρο είναι ότι πρόκειται για μια συσκευή "διαφορετική" ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...