Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καθαρη κλεψια ειναι αυτο!!! ακου εκει 16αρι στα 800 ευρω!!!

 

Αστονα, αν βρει να το πουλησει ας μας γραψει εδω στο forum :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο κοσμος παιδια το εχει χασει :blink:

Σε παρεμφερες forum πουλαει ο αλλος ipad 16GB σε εξευτελιστικη τιμη :confused: Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω, τι θα κερδισει? Θα μπει μεσα ο ανθρωπος :cry:

Μονο ............800 ευρωπουλακια

Μα τοσο φτηνα? Ριχνουν τις τιμες και χαλανε την αγορα ρε παιδι μου :cry:

Πως μετα να πας εσυ να πουλησεις κατι ? Με τι μουτρα να βαλεις ακριβη τιμη ? :(

Ελεος δηλαδη, αυτος δεν ειναι ανταγωνισμος, ειναι η καταρρακωση της αγορας :p

Ε ρε ΚΛΩΤΣΙΕΣ που χρειαζονται μερικοι, να πουλανε κατω απο την τιμη της αγορας, κατω του κοστους :mad:

Απαπαπαπαπαπαπαπαπα ΑΙΣΧΟΣ:X

 

αφου υπαρχουν ατομα που η νοημοσυνη τους τους λεει να πανε να τα δωσουν, καλα τους κανουν τα μαγαζια..γελια που πεφτουν με καθε παραγγελια ipad!!!πανε ολοι και παιρνουν την κορνιζα και δινουν και σωβρακο για να ειναι "cool". χα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αφου υπαρχουν ατομα που η νοημοσυνη τους τους λεει να πανε να τα δωσουν, καλα τους κανουν τα μαγαζια..γελια που πεφτουν με καθε παραγγελια ipad!!!πανε ολοι και παιρνουν την κορνιζα και δινουν και σωβρακο για να ειναι "cool". χα!!!!!!!!!!!

 

αλλο θεμα η τιμη που κλευουν τον κοσμο και αλλο αν εσυ το θεωρεις κορνιζα φιλε... :worry:

Link to comment
Share on other sites

αφου υπαρχουν ατομα που η νοημοσυνη τους τους λεει να πανε να τα δωσουν, καλα τους κανουν τα μαγαζια..γελια που πεφτουν με καθε παραγγελια ipad!!!πανε ολοι και παιρνουν την κορνιζα και δινουν και σωβρακο για να ειναι "cool". χα!!!!!!!!!!!

 

+1000000000

επιτελους και ενας που σκεφτεται λογικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλα ο κοσμος παιδια το εχει χασει :blink:

Σε παρεμφερες forum πουλαει ο αλλος ipad 16GB σε εξευτελιστικη τιμη :confused: Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω, τι θα κερδισει? Θα μπει μεσα ο ανθρωπος :cry:

Μονο ............800 ευρωπουλακια

Μα τοσο φτηνα? Ριχνουν τις τιμες και χαλανε την αγορα ρε παιδι μου :cry:

Πως μετα να πας εσυ να πουλησεις κατι ? Με τι μουτρα να βαλεις ακριβη τιμη ? :(

Ελεος δηλαδη, αυτος δεν ειναι ανταγωνισμος, ειναι η καταρρακωση της αγορας :p

Ε ρε ΚΛΩΤΣΙΕΣ που χρειαζονται μερικοι, να πουλανε κατω απο την τιμη της αγορας, κατω του κοστους :mad:

Απαπαπαπαπαπαπαπαπα ΑΙΣΧΟΣ:X

κωστα μην πας μακρια...αντε και αυτος ειναι η κλασσικη περιπτωση ελληναρα που παει να βρει κοροιδα και αντε πες ειναι αγγελια ιδιωτη και οσο θελει το πουλαει...μπες σε παρακαλω expansys να δεις ποσο πουλαει το iphone 3gs...θα σου πεσουν τα μαλλια...πριν 15 ημερες το 32αρι το πουλαγε 700++λιρες αγγλιας...και το 16αρι τωρα το εχει 559 λιρες αγγλιας...ΗΜΑΡΤΟΝ...ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ για το iphone εις βαρος των καταναλωτων. Επισης θελω να προσθεσω και τις τρελες τιμες ανταλλακτικων για μηλο στο e-click.gr .οι ανθρωποι το χουν χασει τελειως. Πουλανε με τιμες ασυλληπτες...αυτο που μου κεντρισε το ενδιαφερον ειναι οτι το πισω καλυμα του μηλου σε ασπρο χρωμα το πουλανε 147€ ενω το ιδιο στο ebay κυμαινεται 30-40€ μαζι με μεταφορικα κ δωρο τα εργαλεια.κ μην πει κανεις τη μουφα οτι ειναι αυθεντικα γιατι οι συγκεκριμενοι δεν ειναι authorized dealers απο την apple.σε επικοινωνια που ειχα με την isquare αγνοουν την υπαρξη τους.αρα...

Δεν ανοιγω και γω μια τετοια σελιδα να πουλαω parts σε οτι τιμη θελω;εχω σταμπαρει μια απιστευτη m3 e90 bmw...ε ρε μπουρλοτο που θελουν...

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Καλα ο κοσμος παιδια το εχει χασει :blink:

Σε παρεμφερες forum πουλαει ο αλλος ipad 16GB σε εξευτελιστικη τιμη :confused: Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω, τι θα κερδισει? Θα μπει μεσα ο ανθρωπος :cry:

Μονο ............800 ευρωπουλακια

Μα τοσο φτηνα? Ριχνουν τις τιμες και χαλανε την αγορα ρε παιδι μου :cry:

Πως μετα να πας εσυ να πουλησεις κατι ? Με τι μουτρα να βαλεις ακριβη τιμη ? :(

Ελεος δηλαδη, αυτος δεν ειναι ανταγωνισμος, ειναι η καταρρακωση της αγορας :p

Ε ρε ΚΛΩΤΣΙΕΣ που χρειαζονται μερικοι, να πουλανε κατω απο την τιμη της αγορας, κατω του κοστους :mad:

Απαπαπαπαπαπαπαπαπα ΑΙΣΧΟΣ:X

ειναι να τρελενεσαι πραγματικα αμα σκεφτεισ οτι το 16αρι κανει 370 ευρω.. ακου εκει 800 ευρω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ξέρουμε τι ισχύει με την εγγύηση για ipad αγορασμένο από Αμερική; Ισχύει παγκόσμια εγγύηση ή εάν συμβεί κάτι θα πρέπει να το στείλουμε Αμερική για service;
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ξέρουμε τι ισχύει με την εγγύηση για ipad αγορασμένο από Αμερική; Ισχύει παγκόσμια εγγύηση ή εάν συμβεί κάτι θα πρέπει να το στείλουμε Αμερική για service;

 

Και να ισχύει η παγκόσμια εγγύηση, η διαχείριση της περίπτωσης θα πρέπει να γίνει μέσω ΗΠΑ.

Εφόσον δεν έχει διατεθεί επίσημα η συσκευή στη χώρα ποιός θα την επισκευάσει και με τι θα την αντικαταστήσει αν χρειάζεται αντικατάσταση όλη μαζί ή μόνο κάποιο ανταλλακτικό;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και να ισχύει η παγκόσμια εγγύηση, η διαχείριση της περίπτωσης θα πρέπει να γίνει μέσω ΗΠΑ.

Εφόσον δεν έχει διατεθεί επίσημα η συσκευή στη χώρα ποιός θα την επισκευάσει και με τι θα την αντικαταστήσει αν χρειάζεται αντικατάσταση όλη μαζί ή μόνο κάποιο ανταλλακτικό;

Μιλάω μόλις κυκλοφορήσει κανονικά και στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω μόλις κυκλοφορήσει κανονικά και στην Ελλάδα...

 

Λογικά και πάλι δεν υπάρχει λόγος να μην ισχύει ότι ισχύει για όλα τα προϊόντα της Apple που εισάγονται και πουλιούνται επίσημα στην Ελλάδα. Θα πρέπει απλώς να έχει κανείς επίσημα παρασταστικά αγοράς.

 

Ένα MacBook Air για παράδειγμα είναι πολύ πιο περίπλοκη συσκευή από το iPad και "σερβίρεται" μια χαρά!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα έρθει επίσημα μόνο και τότε ισχύει.

 

Μέχρι τότε + + :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το archos 9 για αντικατάσταση του ipad,και με τα windows 7 ultimate και κάποια twicks στα drivers πέζει γρήγορα hd 1080p!(καλά στο κουτί είχε τα windows starter και ήταν πολύ αργό το μηχάνημα) φανταστείτε να του έβαζα και ssd αντί για σκληρό...και κανα overclock γιατί όχι....τι μου λέτε τώρα για το ipad...το είδα από κοντά.όμορφο μουράτο,ελαφρύ,ωραία οθόνη αλλά...μόνο το multitouch αξίζει..κρίμα που χαραμήσανε τόσο ωραίο σχεδιασμό και οθόνη,για λειτουργικό ipod touch...τουλάχιστον macos έπρεπε να βάλουν....κρίμα.τουλάχιστον οι κατασκευές της apple είναι πολύ στηβαρές Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα το archos 9 για αντικατάσταση του ipad,και με τα windows 7 ultimate και κάποια twicks στα drivers πέζει γρήγορα hd 1080p!(καλά στο κουτί είχε τα windows starter και ήταν πολύ αργό το μηχάνημα) φανταστείτε να του έβαζα και ssd αντί για σκληρό...και κανα overclock γιατί όχι....τι μου λέτε τώρα για το ipad...το είδα από κοντά.όμορφο μουράτο,ελαφρύ,ωραία οθόνη αλλά...μόνο το multitouch αξίζει..κρίμα που χαραμήσανε τόσο ωραίο σχεδιασμό και οθόνη,για λειτουργικό ipod touch...τουλάχιστον macos έπρεπε να βάλουν....κρίμα.τουλάχιστον οι κατασκευές της apple είναι πολύ στηβαρές

 

Γι αυτό εδώ το Archos 9 μιλάς με resistive οθόνη και 1.1 Atom ή για κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Πόσο σου κόστισε και από που το αγόρασες;

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό εδώ το Archos 9 μιλάς με resistive οθόνη και 1.1 Atom ή για κάποιο άλλο μοντέλο;

 

Πόσο σου κόστισε και από που το αγόρασες;

 

ναι αυτο. αλλα τα review το αδικουνε. δεν ειμαι κατα της apple εχω το iphone 3gs αλλα στο θεμα ipad που το δουλεψα εχω μια γνωμη. λοιπον απο το κουτι το archos ειναι σπαστικα αργο και δεν πεζει καλα τα hd videos. αλλα, αν βαλεις windows 7 ultimate καλα codecs, flash player 10.1 πεζει μια χαρα hd μεχρι 1080p βλεπεις βιντεο youtube hd μια χαρα, και γενικως το ιντερνετ δουλεβει καλα. εγω το δουλεβω μια χαρα για βιντεο,mp3 μεσω ακουστικων και να αναφερω οτι με την realtek ο ηχος ειναι φοβερος καλητερος απο iphone μετα απο τεστ με τα ιδια Ακουστικα in eAr που εχω.αν βαλεις ssd αντι για σκληρο το μηχανημα πεταει και ας εχει 1.1 επεξεργαστη. εγω δεν εχω ssd και το βρισκω ενταξει.τα down ειναι η οθονη που δεν ειναι capasitive,το βαρος του,(αρκετα βαρυτερο Απο ipad) θα ηθελα γρηγοροτερο επεξεργασδτη για μνημη γιΑ κανα antivirus αλλα μην τα θελουμε ολα δικα μας.... θα ηταν πολυ ακριβο. αν σκεφτεται κανεις να το παρει για msn chat me videocall,(skype kollaei se mena kamia fora logo epeksergsth),για ιντερνετ browsing,για να ακουει μουσικη σαν mp3 plAyer μεσω ακουστικων,για ταινιες,ειναι καλο. ξεχαστε ομως games,antivirus,(εκτος αν βαλετε ssd) να τρεχετε στο background προγραματα,auto updates πρεπει να ναι κλειστο.εγω το εχω για surfing στο κρεβατι μου η msn ταινιες και τραγουδια. τιποτα αλλο. και οχι download γιατι δεν σηκωνει antivirus. το πηρα απο το ιντερνετ εγω και δεν το αλλαζω με ipad με τιποτα. εκτος αν δωσουν στο ipad flash και msn προγραμα με βιντεο call....(lol)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλα ο κοσμος παιδια το εχει χασει :blink:

Σε παρεμφερες forum πουλαει ο αλλος ipad 16GB σε εξευτελιστικη τιμη :confused: Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω, τι θα κερδισει? Θα μπει μεσα ο ανθρωπος :cry:

Μονο ............800 ευρωπουλακια

 

Το πήρα εγώ!!!!!

 

Είμαι τυχερός που βρήκα τέτοια τιμή!!!:D

 

Και το πουλάω.. 1600 euro!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτο. αλλα τα review το αδικουνε. δεν ειμαι κατα της apple εχω το iphone 3gs αλλα στο θεμα ipad που το δουλεψα εχω μια γνωμη. λοιπον απο το κουτι το archos ειναι σπαστικα αργο και δεν πεζει καλα τα hd videos. αλλα, αν βαλεις windows 7 ultimate καλα codecs, flash player 10.1 πεζει μια χαρα hd μεχρι 1080p βλεπεις βιντεο youtube hd μια χαρα, και γενικως το ιντερνετ δουλεβει καλα. εγω το δουλεβω μια χαρα για βιντεο,mp3 μεσω ακουστικων και να αναφερω οτι με την realtek ο ηχος ειναι φοβερος καλητερος απο iphone μετα απο τεστ με τα ιδια Ακουστικα in eAr που εχω.αν βαλεις ssd αντι για σκληρο το μηχανημα πεταει και ας εχει 1.1 επεξεργαστη. εγω δεν εχω ssd και το βρισκω ενταξει.τα down ειναι η οθονη που δεν ειναι capasitive,το βαρος του,(αρκετα βαρυτερο Απο ipad) θα ηθελα γρηγοροτερο επεξεργασδτη για μνημη γιΑ κανα antivirus αλλα μην τα θελουμε ολα δικα μας.... θα ηταν πολυ ακριβο. αν σκεφτεται κανεις να το παρει για msn chat me videocall,(skype kollaei se mena kamia fora logo epeksergsth),για ιντερνετ browsing,για να ακουει μουσικη σαν mp3 plAyer μεσω ακουστικων,για ταινιες,ειναι καλο. ξεχαστε ομως games,antivirus,(εκτος αν βαλετε ssd) να τρεχετε στο background προγραματα,auto updates πρεπει να ναι κλειστο.εγω το εχω για surfing στο κρεβατι μου η msn ταινιες και τραγουδια. τιποτα αλλο. και οχι download γιατι δεν σηκωνει antivirus. το πηρα απο το ιντερνετ εγω και δεν το αλλαζω με ipad με τιποτα. εκτος αν δωσουν στο ipad flash και msn προγραμα με βιντεο call....(lol)

 

Δεν αναφέρομαι ειδικά στο ipad αλλά την επόμενη περίοδο όπως γράφτηκε και στο σχετικό άρθρο του myphone θα κυκλοφορήσουν πολλές «ταμπλετες» απο διαφορους κατασκευαστες και αξίζει κανείς να περιμένει για λίγο ώστε να μπορεί να συγκρίνει.

 

Το Archos 9 είναι κατα την άποψη μου ένα προϊόν παρωχημενης τεχνολογίας που δεν θα αντέξει στον ανταγωνισμό των νέων συσκευών αυτής της κατηγορίας. Μπορεί να σε ικανοποιεί προσωπικά ως media player αλλά δεν μπορεί να σταθεί απέναντι σε ένα σύγχρονο tablet.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ!!!!! Είμαι τυχερός που βρήκα τέτοια τιμή!!!:D Και το πουλάω.. 1600 euro!!

 

Α Σπυρο κάτι παίζεται εδώ :blink:. Δεν μπορεί να το πουλάς σε τέτοια εξευτελιστικη ΤΙΜΗ, πολύ πονηρό μου φαίνεται :worry:, κανονικά γύρω στα 2000 τα πουλάνε;). Θα μπεις μέσα βρε παιδί μου !!!!! :p

Χαχαχαχαχα ..........:lol: Ε ρε γλέντια :cool:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι ειδικά στο ipad αλλά την επόμενη περίοδο όπως γράφτηκε και στο σχετικό άρθρο του myphone θα κυκλοφορήσουν πολλές «ταμπλετες» απο διαφορους κατασκευαστες και αξίζει κανείς να περιμένει για λίγο ώστε να μπορεί να συγκρίνει.

 

Το Archos 9 είναι κατα την άποψη μου ένα προϊόν παρωχημενης τεχνολογίας που δεν θα αντέξει στον ανταγωνισμό των νέων συσκευών αυτής της κατηγορίας. Μπορεί να σε ικανοποιεί προσωπικά ως media player αλλά δεν μπορεί να σταθεί απέναντι σε ένα σύγχρονο tablet.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι συμφωνω και εγω σε αυτο που λες, αλλα προς το παρων δεν υπαρχουν πολλες επιλογες.. σιγουρα οτι tablet βγει θα ναι και πιο καλο ας ελπισουμε με προσιτη τιμη

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

έκανα και εγώ το βήμα και αγόρασα εχθες απο eBay το 16άρι με κάποια extras το οποίο

έφυγε την ίδια μέρα με Fedex International Priority Service.

Ο πωλητής είναι αξιόπιστος με 6000 περίπου θετικές. Σε επικοινωνία μου μαζί του μου είπε

πως για να δει κανεις ότι ειναι το κουτι του iPad πρεπει να ανοιξει 2 κουτια (iPad box inside

a box inside a box). Επίσης το δήλωσε σαν δώρο με αξία 100 USD. Παίζει να έχουμε πρόβλημα

με εκτελωνισμό; Καμιά γνώμη;

 

(επίσης ημέρα παράδοσης είναι η 20η Απριλίου, δηλαδή ερχόμενη Τρίτη... δεν ακούγεται άσχημο)

 

Καλησπέρα σε όλους.

 

Τελικά το δεματάκι έφυγε απο ΗΠΑ στις 23/04 λόγω των καθυστερήσεων που προκάλεσε το ηφαίστειο.

Πέρασε απο τελωνείο χωρίς καμία απολύτως επιπλέον επιβάρυνση. Σήμερα μίλησα και με την fede x και το επιβεβαίωσαν και προφορικά. Έχει ήδη δωθεί προς μεταφορά στην Γενική Ταχυδρομική και αυριο πρωι θα το έχω στα χέρια μου.

Παρακάτω βλέπετε και την στάση που έκανε στο τελωνείο :D

 

http://macfreaks.gr/images/images/pckg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Τελικά το δεματάκι έφυγε απο ΗΠΑ στις 23/04 λόγω των καθυστερήσεων που προκάλεσε το ηφαίστειο.

Πέρασε απο τελωνείο χωρίς καμία απολύτως επιπλέον επιβάρυνση. Σήμερα μίλησα και με την fede x και το επιβεβαίωσαν και προφορικά. Έχει ήδη δωθεί προς μεταφορά στην Γενική Ταχυδρομική και αυριο πρωι θα το έχω στα χέρια μου.

Παρακάτω βλέπετε και την στάση που έκανε στο τελωνείο :D

 

http://macfreaks.gr/images/images/pckg.png

 

καλοριζικο! είσαι απο τους τυχερους φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχω φερει και εγω μεσω αμερικης, και του ξαδερφου μου 2 32αρια. Δυστυχως περασαν απο τελωνειο. 120 ευρω!!

 

Παντος η αισθηση του ειναι τρομερη!!! Δεν νομιζω να το φθασει ποτε αλλη συσκευη σε ποιοτητα και ευχρηστια!!

Edited by nervous
Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνίσω .. Η αίσθηση ειναι πραγματικά τρομερή. Η συσκευασία λιτη και μικρή. Η ίδια η συσκευή προσφέρει μια πρωτόγνωρη εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να το φθασει ποτε αλλη συσκευη σε ποιοτητα και ευχρηστια!!

Ίσως γιατί είναι μια κατηγορία μόνο του. Δε νομίζω πως υπάρχει άλλη συσκευή ανάλογη αφού το ipad κάνει λιγότερα από ένα iphone και λιγότερα από ένα Netbook αλλά είναι μεγαλύτερο από το Iphone Και είναι μικρότερο από ένα Netbook.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...