Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.εχει βρει κανεις κανενα προγραμμα ηχογραφησης συνομιλιας που να λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να την κάνω την αναβάθμιση ή ενδέχεται να μου βγάλει κανένα πρόβλημα επειδή είναι με το λογισμικό της Κοσμοτέ το κινητό; Αν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ ας απαντήσει. ΥΓ:Δε με πειράζει που το κινητό ειναι της κοσμοτέ καθότι την σύνδεση αυτής της εταιρίας εχω και δε θελω να κανω unbrand.

 

Να την κανεις την αναβαθμιση, ουτως η αλλως αυτη που θα σου εμφανισει θα ειναι παλι cosmote-branded.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,εψαξα λιγο τις σελιδες αλλα ειναι πααααρα πολλες για να ανταποκριθω.

 

Εχω μια ερωτηση η οποια ξαναυποθηκε αλλα δεν απαντηθηκε.

 

Οταν επιλεγω να δω τις φωτο μου τις βγαζει μια-μια...γινεται να αλλαξει αυτο?

 

Δηλαδη να μην κανω: φωτο-πισω-φωτο-πισω

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ το ιδιο συμβαινει και με ηχους,βιντεο κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,εψαξα λιγο τις σελιδες αλλα ειναι πααααρα πολλες για να ανταποκριθω.

 

Εχω μια ερωτηση η οποια ξαναυποθηκε αλλα δεν απαντηθηκε.

 

Οταν επιλεγω να δω τις φωτο μου τις βγαζει μια-μια...γινεται να αλλαξει αυτο?

 

Δηλαδη να μην κανω: φωτο-πισω-φωτο-πισω

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ το ιδιο συμβαινει και με ηχους,βιντεο κτλπ.

δε καταλαβα καλα αλλα μαλλον εννοεις αυτο:

πηγαινε στα πολυμεσα απο το κεντρικο μενου και πατα φωτογραφ. Απο κει διαλεγεις εικονες η αλμπουμ καμερας και στα δειχνει ολα μαζι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα καλα αλλα μαλλον εννοεις αυτο:

πηγαινε στα πολυμεσα απο το κεντρικο μενου και πατα φωτογραφ. Απο κει διαλεγεις εικονες η αλμπουμ καμερας και στα δειχνει ολα μαζι.

 

Επισης μπορεις εκει που βλεπεις την φωτογραφια αν συρεις το δαχτυλο σου στην οθονη προχωρα στην επομενη/νες ή στην προηγουμενη/νες

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε ένα κρασάρισμα το κινητό μου... μου ρθε να το πετάξω.. Και το έχω μόνο 3 μέρες. Πάντως αν το ήξερα για την απόκριση της οθόνης θα είχα πάρει το προ. Πριν είχα το arena κ ίσα που το ακουμπούσα είχε απόκριση. Πάντως γενικά είναι ένα καλοστημένο κινητό αλλα σαν τα νόκια δεν είναι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε ένα κρασάρισμα το κινητό μου... μου ρθε να το πετάξω.. Και το έχω μόνο 3 μέρες. Πάντως αν το ήξερα για την απόκριση της οθόνης θα είχα πάρει το προ. Πριν είχα το arena κ ίσα που το ακουμπούσα είχε απόκριση. Πάντως γενικά είναι ένα καλοστημένο κινητό αλλα σαν τα νόκια δεν είναι.

 

H οθονη ειναι η ιδια με του pro και γενικα ολες οι resistive οθονες ετσι ειναι.

Αυτη μαλιστα ειναι απο τις καλες resistive. Το arena ειχε capacitive.

Οσον αφορα το μενου ειναι διδυμα αδερφακια με τα Nokia, καθοτι ουσιαστηκα το μενου ειναι ενα και το αυτο (symbian s60 v5).

 

Παντως δε πρεπει να διαμαρτυρεσαι καθολου αν εφαγες κολλημα μια φορα και ειδικα αφου δεν το εχεις αναβαθμισμενο.

Πριν 4-5 μερες μου εδωσαν ενα Nokia C7 να ρυθμισω τους χαρτες και κολλησε πανω απο 12 φορες μεσα σε μια ωρα. Αμα ηταν δικο μου θα το χα πεταξει στον τοιχο. Και ολα αυτα σε μιας μερας τηλεφωνο με κοστος 420 ευρω.

Οποτε μη παραπονιεστε, υπαρχουν και χειροτερα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

σε γενικε γραμμες παντως ρε παιδια δεν τρωει και συχνα κολληματα.αν το συγκρινουμε με αλλα κινητα,ποιο ακριβα πολλες φορες,θα δουμε οτι ειναι μια χαρα!σε αυτο το τομεα τουλαχιστον.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα καλα αλλα μαλλον εννοεις αυτο:

πηγαινε στα πολυμεσα απο το κεντρικο μενου και πατα φωτογραφ. Απο κει διαλεγεις εικονες η αλμπουμ καμερας και στα δειχνει ολα μαζι.

 

Εννοω οταν πηγαινω Organiser->Διαχειριση αρχ.->E:Phone Card->Εικονες-Camera

 

Αν πατησω και δω την πρωτη φωτο ας πουμε μετα πρεπει να παω πισω να επιλεξω την δευτερη μετα παλι πισω να επιλεξω την τριτη κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη ειναι η ιδια με του pro και γενικα ολες οι resistive οθονες ετσι ειναι.

Αυτη μαλιστα ειναι απο τις καλες resistive. Το arena ειχε capacitive.

Οσον αφορα το μενου ειναι διδυμα αδερφακια με τα Nokia, καθοτι ουσιαστηκα το μενου ειναι ενα και το αυτο (symbian s60 v5).

 

Παντως δε πρεπει να διαμαρτυρεσαι καθολου αν εφαγες κολλημα μια φορα και ειδικα αφου δεν το εχεις αναβαθμισμενο.

Πριν 4-5 μερες μου εδωσαν ενα Nokia C7 να ρυθμισω τους χαρτες και κολλησε πανω απο 12 φορες μεσα σε μια ωρα. Αμα ηταν δικο μου θα το χα πεταξει στον τοιχο. Και ολα αυτα σε μιας μερας τηλεφωνο με κοστος 420 ευρω.

Οποτε μη παραπονιεστε, υπαρχουν και χειροτερα.

 

Γνωριζω τη διαφορα των οθονων κ προτιμω τις capacitiveκαθοτι οι resistive δεν ενδεικνυνται για γραφη μηνυματων.αυριο θα του κανω μια αναβαθμιση κ ο θεοσ βοηθοσ.προτιμω το προ οχι μονο λογω πληκτρολογιου αλλα κ λογω βιντεοκλησης. Το c7 τρεχει symbian 3 ενα λογισμικο που ειναι πολυ καινουργιο κ συνεπως οχι τοσο δοκιμασμενο.μπορει καποιοσ να μου πει την ονομασια τησ τελευταιασ εκδοσησ λογισμικου για το βιβαζ κ ποτε βγηκε;

 

Εννοω οταν πηγαινω Organiser->Διαχειριση αρχ.->E:Phone Card->Εικονες-Camera

 

Αν πατησω και δω την πρωτη φωτο ας πουμε μετα πρεπει να παω πισω να επιλεξω την δευτερη μετα παλι πισω να επιλεξω την τριτη κτλπ.

 

Νομιζω οτι σε αυτο δε μπορεισ να κανεισ κατι παραμονο απο τα πολυμεσα που σ ειπα πριν.ειναι το λογισμικο του κινητου τετοιο που δε το επιτρεπει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι ανθρωποι αναρωτιεμαι αν ξερουν τι αγοραζουν,γιατι το αγοραζουν και πως το αγοραζουν.

Πλεον τα καταστηματα σου δινουν δυνατοτητα να το λειτουργησεις οση ωρα θες,τουλαχιστον στον κοτσοβολο εγω το σκαλιζα το βιβαζ 15-20 λεπτα(!!!!!).

Ειχα μια πληρη εικονα του τι αγοραζω,που δινω τα χρηματα μου βρε αδελφε!

Πριν ειχα μπει εδω στο φορουμ και παρακολουθουσα.....

Το εχω 6 μηνες+,δεν μου εχει κολησει ποτε,δεν εχω ουτε ενα προβλημα λεμε!!!!!

Εντοπιζω,το ψαχνω,το ξαναψαχνω και αγοραζω.....:D

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι ανθρωποι αναρωτιεμαι αν ξερουν τι αγοραζουν,γιατι το αγοραζουν και πως το αγοραζουν.

Πλεον τα καταστηματα σου δινουν δυνατοτητα να το λειτουργησεις οση ωρα θες,τουλαχιστον στον κοτσοβολο εγω το σκαλιζα το βιβαζ 15-20 λεπτα(!!!!!).

Ειχα μια πληρη εικονα του τι αγοραζω,που δινω τα χρηματα μου βρε αδελφε!

Πριν ειχα μπει εδω στο φορουμ και παρακολουθουσα.....

Το εχω 6 μηνες+,δεν μου εχει κολησει ποτε,δεν εχω ουτε ενα προβλημα λεμε!!!!!

Εντοπιζω,το ψαχνω,το ξαναψαχνω και αγοραζω.....:D

 

Φιλε μου ασχολουμαι με κινητα απο τοτε που βγηκαν.ηξερα για την οθονη του βιβαζ αλλα παντου εγραφαν κ ελεγαν οτι ειναι πολλη καλη η αποκριση ακομη κ αν ειναι resistive.δε λεω οτι δεν ειναι καλη αλλα σαν του αρενα δεν ειναι παντωσ. Κι οσον αφορα για τα καταστηματα που ειπες,δε μενουμε ολοι στην αθηνα η τη θεσσαλονικη για να εχουμε αυτη την ευχερεια. Κι οσον αφορα επισης οτι το δικο σου δε κολλα-κ ευχομαι να μην το κανει ποτε-δε σημαινει οτι ολων μας θα ειναι εξισου καλα. Ελπιζω να απαντησα σε ολες τις αποριες σου. Φιλικα παντα.. Καλο βραδυ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι μια χαρα, σε σχεση με το 5800 που ειχα ειναι πιο γρηγορο το vivaz. Bεβαια μου ειχε βγαλει ενα προβλημα και δεν πατουσε σωστα αλλα το πηγα στο σερβις και τωρα δουλευει καλα.

Το ακουστικο εχει ενα θεματακι οπως και το gps.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!

 

Εχω αλλη μια ερωτηση (ελπιζω να ειναι κ η τελευταια :p )

 

Διαβαζα σε προηγουμενες σελιδες για χαρτες κτλπ

 

Εγω ανοιξα το google map και ολα ηταν οκ....

 

Γιατι τοσος "ντορος" σχετικα με χαρτες?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας!

 

Εχω αλλη μια ερωτηση (ελπιζω να ειναι κ η τελευταια :p )

 

Διαβαζα σε προηγουμενες σελιδες για χαρτες κτλπ

 

Εγω ανοιξα το google map και ολα ηταν οκ....

 

Γιατι τοσος "ντορος" σχετικα με χαρτες?!?!

 

γιατι ολα σχετιζονται με το τι θες να κανεις με τους χαρτες. Αν θες δηλαδη να λειτουργησουν οπως ακριβως λειτουργει ενα gps η απλα θες να κανεις χρηση του google maps για παραδειγμα να βρεις μιαν οδο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

γιατι ολα σχετιζονται με το τι θες να κανεις με τους χαρτες. Αν θες δηλαδη να λειτουργησουν οπως ακριβως λειτουργει ενα gps η απλα θες να κανεις χρηση του google maps για παραδειγμα να βρεις μιαν οδο.

 

Γιατι ποια η διαφορα?

 

Αφου και το google maps σου επιτρεπει να δημιουργησεις μια κατευθυνση και σου δειχνει-σχεδιαζει τον δρομο (π.χ να πας απο το Ψ μερος στο Χ)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποια η διαφορα?

 

Αφου και το google maps σου επιτρεπει να δημιουργησεις μια κατευθυνση και σου δειχνει-σχεδιαζει τον δρομο (π.χ να πας απο το Ψ μερος στο Χ)

 

to google maps ομως νομιζω δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση. Να ρωτησω επ ευκαιριας το εξης:κανω αναβαθμιση μεσω pc siute στο κινητο κ εχει εδω και μιση ωρα που ο υπολογιστης γραφει"προετοιμασια τηλεφωνου'\"αλλα τπτ. Εσβησε ανοιξε το κινητο αλλα δε κανει τιποτα. Εχει μεινει σε αυτο το μην. τι κανω? Τοσο πολυ διαρκει η ενημερωση;

 

 

Τελικα τπτ δεν εκανε.περιμενα πανω απο μια ωρα κ τελικα πατησα ακυρο.κατι ηξερα εφω οταν ρωτουσα μηπωσ κατι παει στραβα.τωρα τι να κανω;να κανω παλι κινηση να την κανω την ενημερωση;Μου φαινεται πως μετα την τελευταια προσπαθεια το κινητο εγινε καπως αργο.Μακαρι να ναι μονο η ιδεα μου. Οποιοσ ξερει επι τουτου τι μελλει γενεσθαι τον θερμοπαρακαλω να με βοηθησει.

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

to google maps ομως νομιζω δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση. Να ρωτησω επ ευκαιριας το εξης:κανω αναβαθμιση μεσω pc siute στο κινητο κ εχει εδω και μιση ωρα που ο υπολογιστης γραφει"προετοιμασια τηλεφωνου'\"αλλα τπτ. Εσβησε ανοιξε το κινητο αλλα δε κανει τιποτα. Εχει μεινει σε αυτο το μην. τι κανω? Τοσο πολυ διαρκει η ενημερωση;

 

Μεσω pc suite αποκλειεται να κανεις αναβαθμιση, μεσω seus μπορει. :p

H ενημερωση διαρκει 10 λεπτακια μονο. Ελπιζω να το χες φορτισει πριν και να μην εμεινες απο καμια μπαταρια...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποια η διαφορα?

 

Αφου και το google maps σου επιτρεπει να δημιουργησεις μια κατευθυνση και σου δειχνει-σχεδιαζει τον δρομο (π.χ να πας απο το Ψ μερος στο Χ)

Γιατι πρεπει να εισαι συνεχως συνδεδεμενος με ιντερνετ αρα χρεωνεσαι.

Βεβαια αν θες μονο μια απλη αναζητηση και οχι μια συνεχομενη πλοηγηση τοτε ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν ειμαι για να σκαλιζω κινητα!

 

Εγκατεστησα ενα θεμα και μου εβγαλε ενα φακελο στο μενου κατω απο τις ρυθμισεις

με ονομα: OwnSkin

 

Θελω να τον διαγραψω γιατι εμποδιζει!Αλλα δεν μπορω...Εχω δοκιμασει τα παντααα...

 

Καποιος που να γνωριζει?

 

ΛΥΣΗ ---> Μετα απο απειρο ψαξιμο στο google και download προγραμματων βρηκα τη λυση,καθως οταν googlara υπηρχαν παρα πολλοι με την ιδια απορια-και χωρις απαντηση-,παμε μενου-οργανωση-επιλογη-διαγραφη.

Edited by thomka
Link to comment
Share on other sites

Χτες ανέλαβα να κάνω ένα update στο Vivaz μιας φίλης ( τρελή επιτυχία αυτό το τηλέφωνο στο αντίθετο φίλο :lol: ) και κατά τη διάρκεια του update, το SEUS έβγαλε μήνυμα σφάλματος και σταμάτησε τη διαδικασία.

 

Πλέον το τηλέφωνο είναι νεκρό. Προσπάθησα να το φορτίσω, ανάβει το κόκκινο φως στο πλάι αλλά δεν εκκινεί. Δύο φορές μόνο έκανε την κλασσική δόνηση που κάνει το Vivaz όταν μπουτάρει αλλά μετα παραμένει κλειστό.

 

Δοκίμασα ξανά με το SEUS, κοιταξα μηπως το αναγνωρίζει τουλαχιστον το XS++ αλλά νάντα, καπούτ, τιποτα. Έχω καμια πιθανόητα να το επαναφέρω ή μονο service point ;

 

Φοβαμαι οτι θα πέσει φάπα :ninja:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα αλλου εδω μεσα διαβαζα οτι εκαναν καποιοι μεσω σουιτ. Ναι ολα τα ειχα κανει μπαταρια φορτισμενη κ σημα αψογο. Που μπορω να βρω το σεους; παιδια μπορω να μην κανω αναβαθμιση; Παντα τη φοβομουν για το λογο που μιλησε ο φιλος απο πανω.

 

Τωρα καταλαβα τι ειναι το SEUS. Δε θελω να το κανω μεσω αυτου γιατι το κινητο μου ειναι της κοσμοτε και εχω καποιες αμφιβολιες για το αν εχει επιτευχθει σωστη συνεργασια μεταξυ των δυο εταιριων για την αναβαθμιση του λογισμικου του κινητου. Πω πολυ δυσκολος δεν ειμαι; Ουτε γκομενα να ημουν! Χα χα!

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος απο πάνω έχει κανει εκατό αναβαθμίσεις σε κινητά και είναι η πρώτη φορά που κάτι στραβώνει, το πιθανότερο απο ανθρώπινο παράγοντα. Δηλαδη πρέπει να ήταν ξεφόρτιστη τελείως η μπαταρία όταν ξεκίνησα και σαν πρωταρης δεν το σκέφτηκα.

 

Γενικα το seus είναι το επισημο προγραμμα αναβαθμισης της Sony Ericsson. Δεν έχεις να φοβασαι κάτι απλά να έχεις κρατησει τα σημαντικά πραγματα back-up και να έχεις φορτισμένη μπαταρια στο φουλ :p.

Το seus το κατεβάζεις εεεδώ :

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/vivaz?cc=gb&lc=en

 

Τις οδηγίες στις δίνει αυτό.Πολύ απλές.

 

Όσον αφορά αναβάθμιση μέσω site αυτή πάντα είναι επι πληρωμή και δε νομιζω οτι σε συμφερει εν προκειμένω.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος απο πάνω έχει κανει εκατό αναβαθμίσεις σε κινητά και είναι η πρώτη φορά που κάτι στραβώνει, το πιθανότερο απο ανθρώπινο παράγοντα. Δηλαδη πρέπει να ήταν ξεφόρτιστη τελείως η μπαταρία όταν ξεκίνησα και σαν πρωταρης δεν το σκέφτηκα.

 

Γενικα το seus είναι το επισημο προγραμμα αναβαθμισης της Sony Ericsson. Δεν έχεις να φοβασαι κάτι απλά να έχεις κρατησει τα σημαντικά πραγματα back-up και να έχεις φορτισμένη μπαταρια στο φουλ :p.

Το seus το κατεβάζεις εεεδώ :

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/vivaz?cc=gb&lc=en

 

Τις οδηγίες στις δίνει αυτό.Πολύ απλές.

 

Όσον αφορά αναβάθμιση μέσω site αυτή πάντα είναι επι πληρωμή και δε νομιζω οτι σε συμφερει εν προκειμένω.

 

Ευχαριστω πολυ. Απλα διαβασα επειδη το κινητο μου ειναι branded απο τη κοσμοτε κ διαβασα λοιπον οτι η κοσμοτε εξαγει αν ειναι νεο λογισμικο κ τοτε μονο το ανα βαθμιζεισ κ συνεπως δε ξερω κατα ποσο το σεους συναδει με αυτο που θελω να κανω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, Vodafone ή unbranded αν βγει αναβαθμιση θα βγει απο το SEUS.

Oπότε συνδέεσαι και αν σου βγάλει νεότερο λογισμικό αναβαθμίζεις.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...