Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο κάρτες :

1) http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Card-class6-with-card-reader-16GB-TS16GUSDHC6-P3.htm

 

ή

 

2) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552468

 

?

 

Λέτε την 32GB να μην την τρέχει?

 

Ποια θα μου προτείνατε? Η διαφορά είναι μόνο 32 Ευρώ... λέω μόνο γιατί με 32 Ευρώ παραπάνω παίρνεις διπλάσια χωρητικότητα... το θέμα ειναι αν μπορεί να την τρέχει... το κινητό.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο κάρτες :

1) http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Card-class6-with-card-reader-16GB-TS16GUSDHC6-P3.htm

ή

2) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552468

Λέτε την 32GB να μην την τρέχει?

Ποια θα μου προτείνατε? Η διαφορά είναι μόνο 32 Ευρώ... λέω μόνο γιατί με 32 Ευρώ παραπάνω παίρνεις διπλάσια χωρητικότητα... το θέμα ειναι αν μπορεί να την τρέχει... το κινητό.

 

Παρε την 16αρα που ειναι class 6 σε αντιθεση με την 32αρα που ειναι class 4.

Ουτως η αλλως 16 ειναι υπεραρκετα για οτιδηποτε.

Αν τωρα για καποιο λογο εσενα δε σε φτανουν, το ιδανικο ειναι να βρεις μια class 6 32αρα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Συγνώμη που σας κουράζω... τελευταία ερώτηση.

 

Ποια από της δυο είναι καλύτερη ;

 

1) http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=7640 class 6 γράφει πάνω στην κάρτα αυτή; Δεν διακρίνετε καθαρά...

 

ή

 

2)http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Card-class6-with-card-reader-16GB-TS16GUSDHC6-P3.htm

 

??????

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτησω πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο vivaz και αν θα χαθούν οι επαφές μου κάνωντας κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά γελοίο αυτό που συμβαίνει.... Έχω στα χέρια μου το vivaz από τέλη Αυγούστου και μέχρι σήμερα το έχω χρησιμοποιήσει συνολικά περίπου 25 ημέρες γιατί τον υπόλοιπο καιρό είχε βλάβη. Στις 20 ημέρες χρήσης του σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής. Το πήγα για service στην Sony και μετά στις 5 ημέρες λειτουργίας του "ξαφνικά" δεν έπιανε πάλι η οθόνη. Ξανά πήγα στη Sony και απαίτησα για αντικατάσταση της συσκευής, αλλά όπως ήταν φυσικό δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί παρά μόνο service. Το θεωρώ πραγματικά γελοίο όλο αυτό! Να έχεις δώσει τόσα λεφτά για αυτό το κινητό και να μην έχεις κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά γελοίο αυτό που συμβαίνει.... Έχω στα χέρια μου το vivaz από τέλη Αυγούστου και μέχρι σήμερα το έχω χρησιμοποιήσει συνολικά περίπου 25 ημέρες γιατί τον υπόλοιπο καιρό είχε βλάβη. Στις 20 ημέρες χρήσης του σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής. Το πήγα για service στην Sony και μετά στις 5 ημέρες λειτουργίας του "ξαφνικά" δεν έπιανε πάλι η οθόνη. Ξανά πήγα στη Sony και απαίτησα για αντικατάσταση της συσκευής, αλλά όπως ήταν φυσικό δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί παρά μόνο service. Το θεωρώ πραγματικά γελοίο όλο αυτό! Να έχεις δώσει τόσα λεφτά για αυτό το κινητό και να μην έχεις κινητό...

 

Ωχ,μην μου λες τέτοια και το έχω μόλις μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

προφανως προκειται για τυχαιο γεγονος...ολοι εμεις που το εχουμε απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του,δεν εχουμε αντημετωπισει τετοια προβληματα..:cool:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν νομίζω πως την έκανα την αναβάθμιση αλλά αν μπορεί κάποιος να μου πει απο που θα πάω να δω το λογισμικό το καινούργιο?
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν νομίζω πως την έκανα την αναβάθμιση αλλά αν μπορεί κάποιος να μου πει απο που θα πάω να δω το λογισμικό το καινούργιο?

 

Μπες στο κρυφό μενού με "κόκκινο-πράσινο-κόκκινο-κόκκινο-πράσινο-κόκκινο".

Εκεί κάπου λέει για "πληροφορίες Λογισμικού"...

Συγνώμη που δεν σου γράφω που ακριβώς είναι... δεν το έχω μαζί μου τώρα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο κρυφό μενού με "κόκκινο-πράσινο-κόκκινο-κόκκινο-πράσινο-κόκκινο".

Εκεί κάπου λέει για "πληροφορίες Λογισμικού"...

Συγνώμη που δεν σου γράφω που ακριβώς είναι... δεν το έχω μαζί μου τώρα.

 

σ'ευχαριστώ πολύ αλλά δεν έχω ιδέα που είναι αυτό το κρυφό μενού που λές.Αν θέλεις μπορείς να μου πεις οταν θα έχεις και το κινητό σου?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προφανως προκειται για τυχαιο γεγονος...ολοι εμεις που το εχουμε απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του,δεν εχουμε αντημετωπισει τετοια προβληματα..:cool:

Και γω το εχω απο τις πρωτες μερες που κυκλοφορησε και εχω παρατηρησει οτι στηνν ακρη δεξια δεν πιανει καλα οταν "κλικαρω", ειδικα οταν ειναι πολυ μικρο το "στοιχειο" που θελω να επιλεξω δεν το βρισκει με καμια παναγια!:ninja:

Σε ολη την αλλη οθονη ειναι οκ.

Λετε να μου χαλασει σιγα-σιγα και στην επομενη?:worry:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ακόμα?Το θέμα με το ψαράκι που βάζουμε για φόντο εμένα δεν μου το βγάζει?Μηπως μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα πως μπαίνεις στο κρυφό μενού... πατώντας το συνδυασμό πλήκτρων που έγραψα... το πλήκτρο κλήσης και πλήκτρο απόρριψης (πράσινο-κόκκινο...). Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν νομίζω πως την έκανα την αναβάθμιση αλλά αν μπορεί κάποιος να μου πει απο που θα πάω να δω το λογισμικό το καινούργιο?

Δηλαδη θελεις να δεις ποια ενημερωση φορας τωρα?

Ρυθμισεις/ τηλεφωνο /διαχειρηση τηλ. / ενημερωση συσκ

 

να ρωτήσω κάτι ακόμα?Το θέμα με το ψαράκι που βάζουμε για φόντο εμένα δεν μου το βγάζει?Μηπως μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος?

Ρυθμισεις/ προσωπικα / θεματα/ φοντο/ διαλεξε ποια ταπετσαρια θελει κλικαρε και επελεξε adobe flash και μετα θα δεις μια εικονα με ψαρι.

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

Και γω το εχω απο τις πρωτες μερες που κυκλοφορησε και εχω παρατηρησει οτι στηνν ακρη δεξια δεν πιανει καλα οταν "κλικαρω", ειδικα οταν ειναι πολυ μικρο το "στοιχειο" που θελω να επιλεξω δεν το βρισκει με καμια παναγια!:ninja:

Σε ολη την αλλη οθονη ειναι οκ.

Λετε να μου χαλασει σιγα-σιγα και στην επομενη?:worry:

 

τι να σου πω δε ξερω εγω τουλαχιστον και 2 φιλοι μου που το χουν δεν εχουμε καποι προβλημα με την οθονη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελεις να δεις ποια ενημερωση φορας τωρα?

Ρυθμισεις/ τηλεφωνο /διαχειρηση τηλ. / ενημερωση συσκ

 

 

Ρυθμισεις/ προσωπικα / θεματα/ φοντο/ διαλεξε ποια ταπετσαρια θελει κλικαρε και επελεξε adobe flash και μετα θα δεις μια εικονα με ψαρι.

 

πηγαίνω ρυθμίσεις/προσωπικά/θέματα/φόντο και μετά έχει προεπιλογή,εικόνα και slide show.Ποιο απο τα 3 επιλέγω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτησω πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση στο vivaz και αν θα χαθούν οι επαφές μου κάνωντας κάτι τέτοιο?

Πάντα μα πάντα κάνουμε backup για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντα μα πάντα κάνουμε backup για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

 

Eχεις δίκιο για το backup αλλά ευτυχώς δεν χάθηκαν οι επαφές μου.Δεν είχα προλάβει να βάλω και φωτο γιατί είναι καινούργιο.Την επόμενη φορά θα ξέρω καλύτερα.Μήπως ξέρεις να μου πεις πως θα βάλω το θέμα με το ψαρακι γιατί δεν το βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δίκιο για το backup αλλά ευτυχώς δεν χάθηκαν οι επαφές μου.Δεν είχα προλάβει να βάλω και φωτο γιατί είναι καινούργιο.Την επόμενη φορά θα ξέρω καλύτερα.Μήπως ξέρεις να μου πεις πως θα βάλω το θέμα με το ψαρακι γιατί δεν το βρίσκω?

 

Ρυθμισεις-προσωπικα- θεματα-θεμα αμαμονης σονυ ερικσον- φοντο- διαλεγεις οποια ταπετσαρια θελεις κλικαρε και επελεξε adobe flash και μετα θα δεις μια εικονα με ψαρι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-προσωπικα- θεματα-θεμα αμαμονης σονυ ερικσον- φοντο- διαλεγεις οποια ταπετσαρια θελεις κλικαρε και επελεξε adobe flash και μετα θα δεις μια εικονα με ψαρι.

 

μα τι κάνω λάθος και δεν μου βγαίνει?Δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μα τι κάνω λάθος και δεν μου βγαίνει?Δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα.

 

λοιπον.θα πας στις ρυθμισεις αρχικα.μετα,πας εκει που λεει προσωπικα.στη συνεχεια εκει που λεει θεματα και κατοπιν εκει που λεει θεμα οθονης αναμονης 8α πατησεις και 8α επιλεξεις σονυ ερικσον.αφου τα κανεις αυτα θα πας εκει που λεει φοντο και εκει που γραφει ταπετσαρια 1,2 και τλπ σε μια απο αυτες επελεξε adobe flash και εκει μεσα θα βρεις το mobile aquarium.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά γελοίο αυτό που συμβαίνει.... Έχω στα χέρια μου το vivaz από τέλη Αυγούστου και μέχρι σήμερα το έχω χρησιμοποιήσει συνολικά περίπου 25 ημέρες γιατί τον υπόλοιπο καιρό είχε βλάβη. Στις 20 ημέρες χρήσης του σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής. Το πήγα για service στην Sony και μετά στις 5 ημέρες λειτουργίας του "ξαφνικά" δεν έπιανε πάλι η οθόνη. Ξανά πήγα στη Sony και απαίτησα για αντικατάσταση της συσκευής, αλλά όπως ήταν φυσικό δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί παρά μόνο service. Το θεωρώ πραγματικά γελοίο όλο αυτό! Να έχεις δώσει τόσα λεφτά για αυτό το κινητό και να μην έχεις κινητό...

 

Eισαι απλα ατυχος και επεσες σε ελατωματικο.

Συμβαινει σε ΟΛΕΣ τις εταιριες και ολα τα μοντελα τους.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.θα πας στις ρυθμισεις αρχικα.μετα,πας εκει που λεει προσωπικα.στη συνεχεια εκει που λεει θεματα και κατοπιν εκει που λεει θεμα οθονης αναμονης 8α πατησεις και 8α επιλεξεις σονυ ερικσον.αφου τα κανεις αυτα θα πας εκει που λεει φοντο και εκει που γραφει ταπετσαρια 1,2 και τλπ σε μια απο αυτες επελεξε adobe flash και εκει μεσα θα βρεις το mobile aquarium.

 

Ax,το έφτιαξα.Σ'ευχαριστώ πολύ.Αλλά δεν μου εμφανίζεται το μενού όπως το είχα πρίν.Δεν φαίνονται κάτω το μενού και δίπλα οι επαφές μου όπως στο παλιό φόντο που είχα.Γνωρίζεις αν μπορώ να το φτιάξω με κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...