Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια εφαρμογή να σου προκαλεί αυτό το κόλλημα. Μήπως ξεκίνησε να στο κάνει μετά από εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; Ξεκίνα να απεγκαθιστάς και αν δεν σταματήσει να στο κάνει, κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια εφαρμογή να σου προκαλεί αυτό το κόλλημα. Μήπως ξεκίνησε να στο κάνει μετά από εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; Ξεκίνα να απεγκαθιστάς και αν δεν σταματήσει να στο κάνει, κάνε φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα χωρίς να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις.

όχι, ότι εφαρμογές έχω τις έχω προ τελευταίας αναβάθμισης, αυτά τα κόλπα μου τα κάνει την τελευταία εβδομάδα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τότε να το φορμάρεις γιατί μπορεί να δημιουργήθηκε κάποιο conflict με το πέρασμα της τελευταίας αναβάθμισης. Αλλά μην επαναφέρεις τις ρυθμίσεις από το back up γιατί τότε δεν κερδίζεις τίποτα με το φορμάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τότε να το φορμάρεις γιατί μπορεί να δημιουργήθηκε κάποιο conflict με το πέρασμα της τελευταίας αναβάθμισης. Αλλά μην επαναφέρεις τις ρυθμίσεις από το back up γιατί τότε δεν κερδίζεις τίποτα με το φορμάρισμα.

οκ θα το κάνω, thanks !

Aλλά την κάρτα γιατί ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ηξερα...8α ξαναδοκιμασω με το τροπο αυτο και αυχομαι ολα να πανε καλα.να φανταστω πρωτα unsign κανονικα και μετα η παραπανω διαδικασια ετσι??

 

To unsign νομιζω ειναι προαιρετικο, δουλευουν και με απλο sign, αν δε κανω λαθος.

Δοκιμασε με ενα και βλεπεις και για τα υπολοιπα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το κάνω, thanks !

Aλλά την κάρτα γιατί ?

Υπάρχουν περιπτώσεις να προκαλείται δυσλειτουργία λόγω αρχείων εφαρμογών που έχουν μείνει στην κάρτα μνήμης την στιγμή που τα αντίστοιχα αρχεία που εγκαθιστούνται στην εσωτερική μνήμη έχουν αφαιρεθεί. Έτσι, κανωντας φορμάτ και στα δύο, αποκλείεις το ενδεχόμενο να υπάρχουν αρχεία εφαρμογών που δημιουργούν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

καμία ιδέα βρε παιδιά...... το έχω με το τελευταίο firmware και ενώ δείχνει ότι είναι φούλ από μπαταρία κλείνει μόνο του και μετά για να ανοίξει πρέπει να το συνδέσω στο ρεύμα :(:(:(

 

Κανε μια αναβαθμιση και τσεκαρε οπωσδηποτε και την επιλογη για φορματ στο τηλεφωνο.

Το φορματ στην καρτα μνημης δεν ειναι απαραιτητο. Αρκει να διαγραψεις τους φακελους private, sys, system και προαιρετικα τον resource.

Δεν υπαρχει λογος να χασεις ολα σου τα δεδομενα.

Αν δε πιασει αυτο πρεπει να παει για σερβις. Πολλα βιβαζ εχουν προβληματικες μπαταριες, οποτε ίσως δε το γλιτωσεις.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τα παντα απο αφτα που γραπσατε αλλα δεν καταφερα να βρο το egualizer για το βιβαζ .καπιος που εχι το προγραματακι να με βοηθηση παρακαλω πολυ .ειμε και λιγω εκτος με κινητα και pc
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Παιδια, για να μην διαβαζω τοσες σελιδες.. εχει την καλοσυνη καποιος, να μου πει με 2-3 λογια, αν αξιζει για αγορα? Συγκεκριμενα το pro μ 'ενδιαφερει.

Κολληματα, επανεκινησεις κλπ.. Το φλας ειναι ανοιχτο και στη βιντεοσκοπιση? Αξιζει η φωτο και το βιντεο?

Και κατι σημαντικο.. Δεν εχω ξαναπαρει touch. Eχει καλη αποκριση? Ή..

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

Παιδια, για να μην διαβαζω τοσες σελιδες.. εχει την καλοσυνη καποιος, να μου πει με 2-3 λογια, αν αξιζει για αγορα? Συγκεκριμενα το pro μ 'ενδιαφερει.

Κολληματα, επανεκινησεις κλπ.. Το φλας ειναι ανοιχτο και στη βιντεοσκοπιση? Αξιζει η φωτο και το βιντεο?

Και κατι σημαντικο.. Δεν εχω ξαναπαρει touch. Eχει καλη αποκριση? Ή..

Ευχαριστω πολυ!

 

μια χαρα ειναι..εγω πριν 5 μερες το πηρα...!!Ειχα κ εγω αμφιβολιες..αλλα αλλο κινητο με αυτα τα λεφτα δν θα βρεις...Κομψο ,ελαφρυ γρηγορο.Δεν μου εχει κολλησει καθολου ,μια φορα μου εκανε επανεκινηση ολο κ ολο.Βιντεο φοβερο οπως και η φωτο..το κακο ειναι οτι θες καλο φωτισμο καθως το φλας δεν επαρκει .Η λειτουργεια touch του ειναι μια χαρα! Δεν θα περνα pro προσωπικα καθως εχει και "χειροτερη" καμερα και 80 ευρω παραπανω.Αν σε ανχωνει στο πως θα στελνεις μυνηματα μεινε ησυχος, ειναι πολυ απλο καθως σου δινει πολους διαφορετικους τυπους πληκτρολογιων.ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως μετά την αφαίρεση του SPB η μπαταρία του τηλ έστρωσε :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την vivazoπαρεα,παιδια εγω εχω κανει εγκατασταση το NDRIVE στο κινητο και μετα απο 3 μηνες καλης λειτουργειας ξαφνικα απο σημερα μου λεει "αναμονη για στιγμα jps" και ακομη περιμενω.....:worry: :worry: :worry:

Εχει τυχει σε κανενα απο εσας?

Πιθανη αιτια?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε ανοιχτό χώρο υποθέτω όταν προσπαθείς να βρεις την θέση σου. Αν όχι, δοκίμασέ το.

 

Αν επιμένει να μην βρίσκει την θέση σου, κλείσε την συσκευή και ξανάνοιξέ την. Μερικές φορές τρώει κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εννοειτε ειμαι σε εξωτερικο χωρο,ευχαριστω θα το ανοιγω-κλεισω μερικες φορες και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα......:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά με το spb κολλάει κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου και όταν σε παίρνουν κάποιες φορές τηλέφωνο ή ώρες ώρες η κάμερα! Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις exit από την εφαρμογή χωρίς να την διαγράψεις? Και να το χρησιμοποιείς όταν θες...
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εννοειτε ειμαι σε εξωτερικο χωρο,ευχαριστω θα το ανοιγω-κλεισω μερικες φορες και θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα......:)

 

Μπες στο μενου με κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκκινο-πρασινο-κοκκινο, πατα δοκιμες συσκευης->διαγραφη δεδομενων υποβοηθησης και αν βρισκεσαι και σε ανοιχτο χωρο κανε και μια δοκιμη τοποθεσιας απο κει.

 

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά με το spb κολλάει κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου και όταν σε παίρνουν κάποιες φορές τηλέφωνο ή ώρες ώρες η κάμερα! Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις exit από την εφαρμογή χωρίς να την διαγράψεις? Και να το χρησιμοποιείς όταν θες...

 

Ναι αμε, αλλα το'χουνε κρυμμενο :p.

Λοιπον απο την αρχικη οθονη πας εκκινηση -> ρυθμισεις ->πατας κατω δεξια επιλογες -> εξοδος shell και voila!

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτισω εαν υπαρχει επιλογη να παιζουν τα βιντεο απο youtube τα οποια ομως βλεπω απευθειας, σε HD ή HQ. Γιατι στο δικο μου VIVAZ οταν συνδεομαι στο ιντερνετ και επειτα στο youtube και παω να δω ενα βιντεο HD/HQ μου το δειχνει σε ποιοτητα χαλια με τετραγωνακια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά με το spb κολλάει κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου και όταν σε παίρνουν κάποιες φορές τηλέφωνο ή ώρες ώρες η κάμερα! Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις exit από την εφαρμογή χωρίς να την διαγράψεις? Και να το χρησιμοποιείς όταν θες...

 

Οταν είσαι μέσα στην εφαρμογή πατάς εκκίνηση-ρυθμίσεις-το κάτω δεξιά-καιβγαίνει επιλογή "έξοδος shell"

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο μενου με κοκκινο-πρασινο-κοκκινο-κοκκινο-πρασινο-κοκκινο' date=' πατα δοκιμες συσκευης->διαγραφη δεδομενων υποβοηθησης και αν βρισκεσαι και σε ανοιχτο χωρο κανε και μια δοκιμη τοποθεσιας απο κει.[/quote']

 

 

φιλε μου 1000 ευχαριστω...να σαι καλα :) :) :) :) :)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τα δείχνει έτσι τα βίντεο γιατί μάλλον μπαίνεις μέσω wap στο internet. Αν μπείς με wi-fi όλα οκ! Ευχαριστώ παιδιά για το spb! ολα οκ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να το παρω η οχι???? μεγαλο το ερωτημα για ενα κινητο που εχω ακουσει τοσα πολλα..... λοιπον καποιος που ξερει θα ηθελα να με συμβουλεψει τι να κανω.... και αν μου πει καποιος να μην το παρω να μου κανει και την προταση του για αλλο κινητο.... ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως χρηση θα κανεις στο κινητο? Εχεις αλλα κινητα στο μυαλο σου. Βασικα αν διαβασεις τα προηγουμενα θα διαβασεις ποια ειναι τα "προβληματα" τουτ κινητου και ποια οχι.
Link to comment
Share on other sites

Να το παρω η οχι???? μεγαλο το ερωτημα για ενα κινητο που εχω ακουσει τοσα πολλα..... λοιπον καποιος που ξερει θα ηθελα να με συμβουλεψει τι να κανω.... και αν μου πει καποιος να μην το παρω να μου κανει και την προταση του για αλλο κινητο.... ευχαριστω :)

 

Ποσα λεφτα θες να δωσεις? Σε ενδιαφερει το μεγεθος? Τι λειτουργιες σε ενδιαφερουν περισσοτερο (φωτο? ιντερνετ κυριως? εφαρμογες και παιχνιδια? μηνυματα?) Εισαι διατεθειμενος να περιμενεις μισο με ενα μηνα για το Ν8?

 

Εγω το εχω σχεδον απο την αρχη που βγηκε, αλλαζω τηλεφωνο καθε χρονο λογω μεγαλης επιδοτησης και εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα σοβαρα νεα τηλεφωνα των τελευταιων 9 μηνων.

Το μονο που μου εκανε αρκετα καλη εντυπωση ειναι το Ι9000 (galaxy S) αλλα αν επελεγα τωρα κινητο παλι το vivaz θα αγοραζα.

Κυριως λογω ντιζαιν (το Galaxy Blue ειναι ονειρο!), μεγεθους και καμερας συνδυασμενα με τις γνωστες μεγαλες δυνατοτητες του symbian.

Ολα αυτα μαζι δε θα τα βρεις σε αλλο κινητο μεχρι στιγμης.

 

Εναλλακτικα ΜΟΝΟ κινητο με android v2.2 (froyo) ή εστω 2.1 (eclair) η Νοκια Ν8.

Μακρια απο οποιοδηποτε αλλο τηλεφωνο.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε που με βοηθησες... Εχω επιδοτηση 180 € αλλα μπορω να βαλω αλλα τοσα δηλαδη για ενα κινητο περιπου στα 350.... θελω να εχει καλη φοτογραφια να εχει διαφορες εφαρμογες και να ειναι ευκολο στην πληκτρολογηση μηνυματος γιατι εχω δει μερικα που δεν με βολεψαν..... αλλα εχω ακουσει οτι το εχει χαμηλο ηχο και ο φακος που εχει δεν ειναι ικανοποιητικος... πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις τι θελω... :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...