Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ ομορφο κινητο..αν ειχε και καλυτερη μπαταρια θα το ειχα αγορασει ηδη.

 

τα εχουμε πει ξανα η μπαταρια του ειναι αψογη για τα δεδομενα.Για παρε κανα ε66 νοκια να δεις αυτονομια.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ομορφο κινητο..αν ειχε και καλυτερη μπαταρια θα το ειχα αγορασει ηδη.

 

δηλαδη πως θα επρεπε να ειναι η μπαταρια?

κατα τη γνωμη μου ειναι παρα πολυυυυ καλη !

μου κραταει παραπανω απο 2 μερες με μετρια χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εαν μπορουμε να αλλαξουμε την γραμμοτοσειρα και τα εικονιδια στο vivaz και με ποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω που παω τωρα να εγκαταστησω το python 1.9.7 μου βγαζει μια προειδοποιηση ασφαλειας η οποια λεει : "Η εφαρμογη προοριζεται αποκλειστικα για εξελιξη. Η συνεχιση της εγκαταστασης μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα στο τηλεφωνο σας." Να την αγνοησω την προειδοποιηση (ειναι τυπικη δηλαδη) ή να ψαξω για καμια αλλη εκδοση python?

 

Την ιδια προειδοποιηση μου βγαζει και στην εγκατασταση του Adobe flash lite οπως και σε οτιδηποτε εχω κανει sign και παω να εγκαταστησω.

 

Τι να κανω?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το vivaz πως σώζει τις φωτογραφίες; με τι ονομασία; με ημερομηνία, με αύξοντα αριθμό; Μήπως έχει επιλογή να "τυπώνει" την ημερομηνία επάνω στη φωτο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το vivaz πως σώζει τις φωτογραφίες; με τι ονομασία; με ημερομηνία, με αύξοντα αριθμό; Μήπως έχει επιλογή να "τυπώνει" την ημερομηνία επάνω στη φωτο;

 

σωζει κατα αυξοντα αριθμο

οχι, δεν εχει επιλογη να τυπωνει την ημερομινια πανω στη φωτο :)

 

@kooky

 

να μην σε παρω και στο λαιμο μου αλλα παντα αγνοω την προειδοποιηση και συνεχιζω :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εαν μπορουμε να αλλαξουμε την γραμμοτοσειρα και τα εικονιδια στο vivaz και με ποιον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

σωζει κατα αυξοντα αριθμο

οχι, δεν εχει επιλογη να τυπωνει την ημερομινια πανω στη φωτο :)

 

@kooky

 

να μην σε παρω και στο λαιμο μου αλλα παντα αγνοω την προειδοποιηση και συνεχιζω :)

Ναι, και εγω να την αγνοησω αλλα τη βγαζει και σε εσας τη συγκεκριμενη προειδοποιηση ή μονο σε μενα?

Κι εμενα μου εχει βγαλει κατα καιρους καποιες προειδοποιησεις που εχω αγνοησει και δεν εχει συμβει τιποτα. Τη συγκεκριμενη ομως τη βλεπω πρωτη φορα και θελω να ξερω αν ειναι συνηθισμενη προειδοποιηση ή εχω κανει κατι λαθος με τα πιστοποιητικα.

 

Γνωριζει καποιος εαν μπορουμε να αλλαξουμε την γραμμοτοσειρα και τα εικονιδια στο vivaz και με ποιον τροπο?

Νομιζω, πως τα εικονιδια και η γραμματοσειρα ειναι μερος του θεματος που εχεις βαλει στο κινητο. Αν βαλεις καποιο αλλο θεμα θα εχει και διαφορετικα εικονιδια. Με τα θεματα ομως που εχει το κινητο δε νομιζω να μπορεις να τα αλλαξεις.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και οταν το μετονομασεις να προσεξεις ΧΩΡΙΣ την καταληξη bin για να μην κολλησεις οπως ειχα κολλησει και εγω.

 

Οπως καταλαβες εχω κανει το debranding και ολα μια χαρα εδω και μια εβδομαδα που εχω το κινητο!

 

συγνωμη αλλα πως βγαζουμε την καταληξη .bin ?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα πως βγαζουμε την καταληξη .bin ?

 

βρισκεις το αρχειο

κανεις δεξι κλικ

μετονομασια

και σβηνεις την καταληξη

Link to comment
Share on other sites

σωζει κατα αυξοντα αριθμο

οχι, δεν εχει επιλογη να τυπωνει την ημερομινια πανω στη φωτο :)

 

............................................................

 

Τι πράγμα κι αυτό με τις εταιρείες... δεν καταλαβαίνουν κάτι απλό που μπορεί να ζητάει ο χρήστης, και απο την άλλη, σου βάζουν 8ΜΡ (σ' αυτό τουλάχιστον μπράβο τους) με τόσες ρυθμίσεις που μπορείς να κάνεις για να τραβήξεις μια φωτο, που οι περισσότερες έχουν ελάχιστα αποτελέσματα στην φωτογραφία, αλλά δεν προβλέπουν το στοιχειώδες - την ημερομηνία - είτε στο όνομα είτε σαν επιλογή έστω, για να ξέρεις πότε τράβηξες μια φωτο... Τον αύξοντα αριθμό τι να τον κάνω;; τι μου λέει;; τπτ!

Με την συσκευή ανά χείρας πια που είμαστε καθημερινά, οι φωτογραφίες είναι τόσες πολλές που τα χάνεις. Θεωρώ πολύ βασικό κάπως να μπορείς να σώζεις ημερομηνία. Και δεν μιλάω για EXIF βέβαια, γιατί με αυτό πρέπει να παιδευτείς λίγο στον υπολογιστή, και χρόνος δεν υπάρχει..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει ας μου απαντησει και εμενα καποιος για την προειδοποιηση που μου βγαζει οταν παω να εγκαταστησω signed απο εμενα εφαρμογες.

Σας την βγαζει και εσας και την αγνοειτε ή δε σας βγαζει καμια προειδοποιηση?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει ας μου απαντησει και εμενα καποιος για την προειδοποιηση που μου βγαζει οταν παω να εγκαταστησω signed απο εμενα εφαρμογες.

Σας την βγαζει και εσας και την αγνοειτε ή δε σας βγαζει καμια προειδοποιηση?

 

τι ακριβως σου λεει?:)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου λεει?:)

"Η εφαρμογη προοριζεται αποκλειστικα για εξελιξη. Η συνεχιση της εγκαταστασης μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα στο τηλεφωνο σας."

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

"Η εφαρμογη προοριζεται αποκλειστικα για εξελιξη. Η συνεχιση της εγκαταστασης μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα στο τηλεφωνο σας."

 

και εμενα μου το κανει μερικες φορες αυτο αλλα συνεχιζω την εγκατασταση !

δεν μου εχει προκαλεσει μεχρι στιγμης προβλημα :O

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη δεν ειναι η κλασσικη προειδοποιηση που λεει "Η εφαρμογη δεν ειναι αξοιπιστη και μπορει να βλαψει το τηλεφωνο σας". Αυτη ειναι διαφορετικη. Εσυ ποια απο τις δυο συναντας?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη δεν ειναι η κλασσικη προειδοποιηση που λεει "Η εφαρμογη δεν ειναι αξοιπιστη και μπορει να βλαψει το τηλεφωνο σας". Αυτη ειναι διαφορετικη. Εσυ ποια απο τις δυο συναντας?

 

και τις δυο ! :this:

Link to comment
Share on other sites

και τις δυο ! :this:

οκ. Σ'ευχαριστω. Θα δοκιμασω μαλλον να περασω κατι αφου κανω ενα καλο back up και βλεπουμε.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

@ kooky: μην ψαρώνεις!

Η μία ειδοποίηση "Η εφαρμογη δεν ειναι αξοιπιστη και μπορει να βλαψει το τηλεφωνο σας" βγαίνει όταν πάς να εγκαταστήσεις αρχεία java (.jad ή .jar) και η άλλη "Η εφαρμογη προοριζεται αποκλειστικα για εξελιξη. Η συνεχιση της εγκαταστασης μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα στο τηλεφωνο σας" βγαίνει όταν εγκαθιστάς αρχεία .sis ή .sisx.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Βούρ στον πατσά (ή στην εφαρμογή)!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bampgs.

Βασικα προσπαθησα να περασω το python σε πολλες version και παρ'ολο που τις εχω κανει sign παλι μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.

Ξερει κανεις γιατι συμβαιναι αυτο?

Υπαρχει καποια εκδοση που να εχει περασει καποιος και να λειτουργει σωστα?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bampgs.

Βασικα προσπαθησα να περασω το python σε πολλες version και παρ'ολο που τις εχω κανει sign παλι μου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου.

Ξερει κανεις γιατι συμβαιναι αυτο?

Υπαρχει καποια εκδοση που να εχει περασει καποιος και να λειτουργει σωστα?

 

Kαλησπέρα και από εμένα,

περνάμε όλες τις εφαρμογές κανονικά και αγνοούμαι τις προειδοποιήσεις (θα βλάψει το τηλεφωνό σας κλπ).Τις περισσότερες φορές βγάζει τέτοια μηνύματα.Ο φίλος bampgs στα λέει αναλυτικότατα!Τώρα το ρημαδοpython δεν έχουμε βρεί ακόμα μια έκδοση που να είναι συμβατή με το vivaz:mad:

To ποιό σπαστικό απ' όλα είναι το γεγονός ότι δεν ¨χακάρεται¨ το κινητό.Αν τελικά συμβεί αυτό τότε όλοι μας θα μπορούμε να περνάμε πολλές πολλές εφαρμογές :D

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το vivaz πως σώζει τις φωτογραφίες; με τι ονομασία; με ημερομηνία, με αύξοντα αριθμό; Μήπως έχει επιλογή να "τυπώνει" την ημερομηνία επάνω στη φωτο;

 

Σώζει κατά ημερομηνία και αύξοντα αριθμό :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το θεμα υπογραφης των εφαρμογων?δοκιμαζω τους τροπους που λεει το φορυμ και δε βγαζω ακρη.δεν ειμαι και πολυ σχετικος βεβαια.αν θελει καποιος ας μου στειλει ενα pm με οδηγειες σχετικα.ευχαριστω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το θεμα υπογραφης των εφαρμογων?δοκιμαζω τους τροπους που λεει το φορυμ και δε βγαζω ακρη.δεν ειμαι και πολυ σχετικος βεβαια.αν θελει καποιος ας μου στειλει ενα pm με οδηγειες σχετικα.ευχαριστω

 

κατεβασε αυτον εδω τον οδηγο

θα σε βοηθησει παρα πολυ

http://rapidshare.com/files/292790784/odigos_gia_opda.rar

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...