Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.....και δεν κολλαει

 

 

Στα περισσότερα θα συμφωνήσω με τα παιδιά. Στο παραπάνω μόνο θα διαφωνήσω. Μέχρι τώρα με έχει ταλαιπωρήσει πολλές φορές, και μάλιστα τις περισσότερες χωρίς λογο. Μια χαρά το έκλεινα, και όταν το άνοιγα εμφανίζονταν πολλές φορές άκυρες επανεκκινήσεις, κολλήματα στην επιλογή "ρυθμίσεις", και γενικά δεν ξέρεις απο που θα σου έλθει... Βέβαια τα παραπάνω δεν εμφανίζονται συχνά, αλλα θα προτιμούσα να μην εμφανίζονταν καθόλου....

Edited by mysterios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιο site για να δουμε τι προσθεθηκε ή τι φτιαχτηκε στο vivaz με την τελευταια αναβαθμιση? :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε.. γιατί κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ μου αποθηκεύει χύμα στην storage card διάφορα αρχεία? Τα περισσότερα είναι εικόνες και σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι coockies αλλά πως θα του πω να μη τα αποθηκεύει ή τουλάχιστον να αλλάξω το path?

Έχει γεμίσει χύμα στη storage card ένα κάρο αρχεία.

 

(Δε συνδέομαι στο internet με GPRS αλλά με Wi-Fi)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πήρα κι εγώ το Vivaz πριν 2 μέρες και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Μόνο ένα προβλημα έχω με τα μηνύματα αλλά δεν ξέρω αν είναι σφάλμα της συσκευής μου ή γενικότερα του κινητού... Όταν γράφω νέο μήνυμα ενώ αρχικά μου λέει ότι έχω 160 χαρακτήρες με το που γράφω ένα γράμμα με ρίχνει στους 69. Ξέρει κανείς γιατι???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πήρα κι εγώ το Vivaz πριν 2 μέρες και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένη. Μόνο ένα προβλημα έχω με τα μηνύματα αλλά δεν ξέρω αν είναι σφάλμα της συσκευής μου ή γενικότερα του κινητού... Όταν γράφω νέο μήνυμα ενώ αρχικά μου λέει ότι έχω 160 χαρακτήρες με το που γράφω ένα γράμμα με ρίχνει στους 69. Ξέρει κανείς γιατι???

 

Πήγαινε ρυθμίσεις ~ sms ~ κωδικόποιηση χαρακτ. ~ και τσεκάρε το περιορισμένη υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις ~ sms ~ κωδικόποιηση χαρακτ. ~ και τσεκάρε το περιορισμένη υποστήριξη

 

Ααα ωστε αυτό έκανε αυτή η ρύθμιση... :) Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με έσωσες από το να αγοράζω δυο δυο τις κάρτες! :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε.. γιατί κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ μου αποθηκεύει χύμα στην storage card διάφορα αρχεία? Τα περισσότερα είναι εικόνες και σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι coockies αλλά πως θα του πω να μη τα αποθηκεύει ή τουλάχιστον να αλλάξω το path?

Έχει γεμίσει χύμα στη storage card ένα κάρο αρχεία.

 

(Δε συνδέομαι στο internet με GPRS αλλά με Wi-Fi)

 

μήπως γνωρίζει κανείς αυτό? επίσης ποιο πρόγραμμα χρειάζεται για σύνδεση της συσκευής με lap top που έχει windows Vista ή Seven?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ψιλοπροβληματακι που εχω τωρα τελευταια ειναι το εξης:

 

οταν βγαλω μια φωτο μου λεει "μνημη πληρης, κλειστες καποιες εφαρμογες" και δεν αποθηκευει τη φωτο. Το προβλημα λυνεται μονο οτν κλεισω και ανοιξω παλι το κινητο. Το θεμα ειναι οτι δεν "τρεχουν" αλλες εφαρμογες για να μου το λεει αυτο.

 

Συμβαινει και σε εσας? πως λυνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ψιλοπροβληματακι που εχω τωρα τελευταια ειναι το εξης:

 

οταν βγαλω μια φωτο μου λεει "μνημη πληρης, κλειστες καποιες εφαρμογες" και δεν αποθηκευει τη φωτο. Το προβλημα λυνεται μονο οτν κλεισω και ανοιξω παλι το κινητο. Το θεμα ειναι οτι δεν "τρεχουν" αλλες εφαρμογες για να μου το λεει αυτο.

 

Συμβαινει και σε εσας? πως λυνεται?

 

Αυτό το είχε κάνει και σε εμένα 1 - 2 τόσες παλαιότερα αλλά τώρα είναι εντάξει. Δεν ξέρω το λόγο για τον οποίο το έκανε αλλά είχα παρατηρήσει ότι γινόταν αυτό όταν χρησιμοποιούσα αρκετά το κινητό. Κάποιος να ξέρει το λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

 

Μολις το παρελαβα απο το Πλαισιο, φαινομενικα unbranded, φορουσε την R2AK006 και μετα την αμεση αναβαθμιση πηγε σε RCA0024.

Πριν προλαβω να εκτιμησω τα θετικα του, 2 προβληματα ηδη.

1.- Το bluetooth handsfree Clip ME 304 δεν αναγνωριζεται απο την συσκευη (ενω δουλευει κανονικα στο Ν97.

2.- Η καρτα των 8gb δεν αναγνωριζεται ουτε απο συσκευη, ουτε διαβαζεται απο αναγνωστη αφου μου ζηταει να τη μορφοποιησει (φορματ). Προλαβα και ειδα οτι εχει καποια αρχεια μεσα. Αυτα υπαρχουν καπου διαθεσιμα αφου στην συσκευασια της συσκευης δεν εχει CD.

 

Εχετε καποιες προτασεις ???

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κανείς αυτό?

Νομιζω οτι αυτο ειναι θεμα symbian και δεν φταιει το κινητο, δεν ξερω ποια ειναι η λυση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχω πάρει το κινητό και θέλω να το κάνω debrand από vodafone , κάνω ότι λέει στο http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/page__st__40

αλλά τίποτα !

 

κανείς που να το έχει κάνει ρε παιδιά με αυτό τον τρόπο;

Keep Walking...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , έχω πάρει το κινητό και θέλω να το κάνω debrand από vodafone , κάνω ότι λέει στο http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/page__st__40

αλλά τίποτα !

 

κανείς που να το έχει κάνει ρε παιδιά με αυτό τον τρόπο;

 

βρες το αρχειο που ειναι κοντα στα 370 b και οχι kb που μπερδευουν μερικοι

αφου το βρεις βαλε μεσα σε αυτον το φαλελο το adriatic

αντιγραψε το ονομα του αρχειου 370 κβ

κανε επικολληση αυτο το ονομα στο adriatic

μετα διαγραψε το αρχειο των 370 κβ

κανε κανονικα update :)

Link to comment
Share on other sites

Και οταν το μετονομασεις να προσεξεις ΧΩΡΙΣ την καταληξη bin για να μην κολλησεις οπως ειχα κολλησει και εγω.

 

Οπως καταλαβες εχω κανει το debranding και ολα μια χαρα εδω και μια εβδομαδα που εχω το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αλλά τίποτα ! σβήνω το 374 byte και βάζω to adriatic με το όνομα του άλλου αρχείου αλλά πάλι βλέπω vodafone ! εσύ απο vodafone το έκανες debrand ;

 

ναι σάκη το παρατήρησα αυτό που λές ! τώρα κάνω άλλη μια δοκιμή να δώ !

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Keep Walking...
Link to comment
Share on other sites

Και οταν το μετονομασεις να προσεξεις ΧΩΡΙΣ την καταληξη bin για να μην κολλησεις οπως ειχα κολλησει και εγω.

 

Οπως καταλαβες εχω κανει το debranding και ολα μια χαρα εδω και μια εβδομαδα που εχω το κινητο!

 

και εγω απο vodafone το εκανα...αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες και προσεξεις το σημειο που σου ειπα θα γινει σιγουρα...ειχα προσπαθησει παντως αρκετες φορες μεχρι να τα καταφερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

 

Μολις το παρελαβα απο το Πλαισιο, φαινομενικα unbranded, φορουσε την R2AK006 και μετα την αμεση αναβαθμιση πηγε σε RCA0024.

Πριν προλαβω να εκτιμησω τα θετικα του, 2 προβληματα ηδη.

1.- Το bluetooth handsfree Clip ME 304 δεν αναγνωριζεται απο την συσκευη (ενω δουλευει κανονικα στο Ν97.

2.- Η καρτα των 8gb δεν αναγνωριζεται ουτε απο συσκευη, ουτε διαβαζεται απο αναγνωστη αφου μου ζηταει να τη μορφοποιησει (φορματ). Προλαβα και ειδα οτι εχει καποια αρχεια μεσα. Αυτα υπαρχουν καπου διαθεσιμα αφου στην συσκευασια της συσκευης δεν εχει CD.

 

Εχετε καποιες προτασεις ???

 

1.- Ελυθη.

2.- Η καρτα πλεον δεν μπορει ουτε να διαβαστει ουτε να φορμαριστει απο πουθενα (τηλεφωνο η υπολογιστη). Το τηλεφωνο αργει χαρακτηριστικα στην εκκινηση αλλα και σχεδον σε ολες τις κινησεις. Ειμαι πλεον σιγουρος οτι οι καθυστερησεις και τα κολληματα που ειχαν παρατηρησει πολλοι φιλοι πρεπει να οφειλονται σε προβληματικη καρτα.

Μπορει καποιος να μου στειλει (η να μου υποδειξει που μπορω να τα βρω) τα αρχικα δεδομενα που ειχε μεσα η καρτα ?

Αυριο θα επικοινωνησω με το πλαισιο μηπως και μου αλλαξουν την καρτα.....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις

να ρωτήσω και κάτι άλλο

 

όταν μιλάς έχεις τρόπο να κλειδώσεις την συσκευή για να μην πατάς πλήκτρα με το αυτί/μάγουλο

 

μπορεί να κλειδώσει πατώντας το πλήκτρο στην κορυφή του κινητού?

 

ευχαριστώ και πάλι

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να κλειδώσει πατώντας το πλήκτρο στην κορυφή του κινητού?

 

ευχαριστώ και πάλι

 

δεν το εχω δοκιμασει αλλα υποθετω πως ναι...

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει αλλα υποθετω πως ναι...

 

Ναι αρκει να το πατησεις 2 φορες..Την πρωτη σου βγαζει απενεργοποιηση κλειδωμα κτλ..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

τελικά θα πάω ή στο vivaz ή στο vivaz pro, μάλλον στο απλό vivaz τελικά

 

το qwerty σας λείπει?

θα προτείνατε να πάω στο vivaz pro?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε.. γιατί κάθε φορά που συνδέομαι στο ίντερνετ μου αποθηκεύει χύμα στην storage card διάφορα αρχεία? Τα περισσότερα είναι εικόνες και σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι coockies αλλά πως θα του πω να μη τα αποθηκεύει ή τουλάχιστον να αλλάξω το path?

Έχει γεμίσει χύμα στη storage card ένα κάρο αρχεία.

 

(Δε συνδέομαι στο internet με GPRS αλλά με Wi-Fi)

μήπως γνωρίζει κανείς αυτό? επίσης ποιο πρόγραμμα χρειάζεται για σύνδεση της συσκευής με lap top που έχει windows Vista ή Seven?

 

:( :( :( θα χρειαστώ την βοήθεια σας please.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...