Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάσικα το χ8 δεν μου πολύ αρέσει λόγο ότι έχει μόνο 3 μπ κάμερα....τώρα έβαλα στ μάτι το βιβαζ αλλά μου είπαν ότι είναι καλύτερο το χ περια μίνι κ απλά θέλω να μάθω πιο είναι καλύτερο κ αν το βιβαζ κολλάεί κ γενικ αν είναι καλό!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ZTE blade......

οθονη 480x800 pixels 3.5 ιντσες.............

Android 2.1 και θα αναβαθμηστει σε 2.2 ........

Ειναι σε πολα πραγματα καλυτερο απο το vivaz ..... πολυ ανωτερο του xperia 10 mini.......

και κανει μονο...... 160€

ειναι καλυτερο απο το vivaz σε λειτουργικο, οθονη, και σιγουρα σε τιμη

υστερει σε καμερα (3.2 megapixel και οχι hd video ) αλλα ο φακος του φαινεται μεγαλος αρα οι εικονες θα ειναι ποιοτικές

 

το ZTE blade πραγματικα αξιζει τα 2 πλασια λεφτα απο αυτα που κανει......

 

 

Oταν καποιος ρωταει για 2 κινητα σονυ ερικσον,εκει προσπαθω να του απαντησω γιατι προφανως αυτα τα 2 ψαχνει,η εχει καταληξει.

 

Tωρα που ειναι καλυτερο αυτο το ΖΤΕ?

Στην καμερα,τον επεξεργαστης,στο μεγαλυτερο βαρος,στον μεγαλυτερο μεγεθος,

στο φλας που δεν εχει,το ζουμ 1χ,το macro που δεν εχει,την αναλυση βιντεο 352χ288(νομιζω οτι ειμαστε στο 2011),στα 262.000 χρωματα,το οτι ειναι κινεζικο,η το οτι δεν υπαρχει ιχνος σερβις στην Ελλαδα......

Μαλλον ειναι πολλα τα 160 ευρω.....;)

Παντως μια ματια στα androit(μιλεστονε και x10 mini)στα χερια μου δεν με ενθουσιασαν καθολου.....

Επισεις τα τελευταια μοντελα της νοκια,νομιζω C7 και αλλο ενα,ειναι αντιγραφη καραμπινατη του vivaz....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παρά πολύ που απάντησατε αλλά ακόμα δεν εχω κατάληξη δυστυχώς λέτε να πάρω τ βίβαζ????αυτό σκέφτομαι ...αλλά εδώ πέρα διάβασα ότι κολλάει κ διαφορά τέτοια λέτε να χω πρόβλημα???κ κάτι τελευταίο η διάρκεια της μπαταρία σ ποιο κινητό είνα καλύτερη στ βίβαζ η στ χ περία μίνι ????
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παρά πολύ που απάντησατε αλλά ακόμα δεν εχω κατάληξη δυστυχώς λέτε να πάρω τ βίβαζ????αυτό σκέφτομαι ...αλλά εδώ πέρα διάβασα ότι κολλάει κ διαφορά τέτοια λέτε να χω πρόβλημα???κ κάτι τελευταίο η διάρκεια της μπαταρία σ ποιο κινητό είνα καλύτερη στ βίβαζ η στ χ περία μίνι ????

 

Το δικο μου δεν εχει κολησει 6-7 μηνες ουτε μια φορα.Και το πηρα μεταχειρισμενο,το εκανα debrant (ηταν vodafone) και εφαγε και 2-3 καλες πτωσεις.

Ειναι φορτωμενο με πανω απο 100 εφαρμογες και παιχνιδια,εχω τραβηξει 100αδες φωτο και βιντεο,και με το spb shell (ειναι εφαρμογη που περνας στο κινητο και κανει πολυ λειτουργικη την αρχικη οθονη) κραταει η μπαταρια 1,5 μερα.....

Παλιοτερα ειχε αδυναμο ηχο,αλλα νομιζω με την τελευταια αναβαθμιση εφτιαξε αρκετα(αλλα και παλι υπαρχουν τροποι για καλυτερη ποιοτητα)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας είμαι καινούργια εδώ κ χρειάζομαι την συμβουλή σας αυτή την εβδομάδα εχω σκοπό να πάρω κινητό ποιο μου προτείνετε το βίβαζ η χπερια μίνι??????

 

εγω το βιβαζ εχω και με εχει βολεψει πολυ. Οσον αφορα στα χαρακτηριστικα αν και το βιβαζ ειναι πιο παλιο, ειναι καλυτερο φυσικα για τους λογους που αναφερθηκαν παραπανω. Στο λογισμικο το χ10 μινι εχει πολυ καλυτερο αλλα δε ξερω κατα ποσο θα χρησιμοποιεις το κινητο για να κατεβαζεις εφαρμογες. Στο αν κολλα η οχι παιζει ρολο και η χρηση που του κανεις, δλδ αν το προσεχεις κτλ. Αλλα ολα τα κινητα κολλανε λιγο πολυ αλλα περα απο αυτο υπαρχει παντα και το σερβις. Τελος, το χ10 εχει μια οθονη τοση δα που εγω ματαια μπορεσα να την πατησω με ακριβεια. Τωρα εσυ που εισαι κοπελα και θα εχεις λεπτεπιλεπτα χερια οποτε no problem! καλη αγορα!:)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην γίνονται εδώ συζητήσεις σχετικά με το ποιο κινητό να επίλεξει κάποιος. Κατάλληλο για τέτοιου είδους θέματα είναι το topic των Διαξιφισμών.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ με κοσμοοτε κ τα ιδια...Σε περιπτωση που δεν εχω αποδειξη τι γινεται??:cry:

 

Πως ειναι αυτο δυνατον? Και μεταχειρισμενο που το πηρες δε ζητησες αποδειξη?

Πηγαινε το σε καποιο σερβις και αν σου ζητησουν αποδειξη πες οτι το κινητο κυκλοφορει μολις 10 μηνες στην αγορα οποτε οπως και να εχει καλυπτεται απο εγγυηση. Και αν στο φτιαξουν καλως...

 

εγω θα σου προτεινα καποιο νοκια αν θελεις symbian γιατι η ερικσον σταματησε να υποστηριζει το εν λογω λειτουργικο και αν θελεις xperia το χ8 που ειναι και οικονομικοτερο...

 

Ε, και? Τι σημασια εχει που η S.E. σταματα να παραγει κινητα με symbian οσον αφορα την αγορα ενος vivaz?

 

Oταν καποιος ρωταει για 2 κινητα σονυ ερικσον,εκει προσπαθω να του απαντησω γιατι προφανως αυτα τα 2 ψαχνει,η εχει καταληξει.

 

Tωρα που ειναι καλυτερο αυτο το ΖΤΕ?

Στην καμερα,τον επεξεργαστης,στο μεγαλυτερο βαρος,στον μεγαλυτερο μεγεθος,

στο φλας που δεν εχει,το ζουμ 1χ,το macro που δεν εχει,την αναλυση βιντεο 352χ288(νομιζω οτι ειμαστε στο 2011),στα 262.000 χρωματα,το οτι ειναι κινεζικο,η το οτι δεν υπαρχει ιχνος σερβις στην Ελλαδα......

Μαλλον ειναι πολλα τα 160 ευρω.....;)

Παντως μια ματια στα androit(μιλεστονε και x10 mini)στα χερια μου δεν με ενθουσιασαν καθολου.....

Επισεις τα τελευταια μοντελα της νοκια,νομιζω C7 και αλλο ενα,ειναι αντιγραφη καραμπινατη του vivaz....

 

+1000 :lol:

Παντως τα νεα Νοκια με το S^3 εχουν πιο πολλα bugs απ'οτι λειτουργιες μεχρι στιγμης...

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο καιρό το vivaz κ έχω τις εξής απορίες:

1) Πώς μπορώ να δω βίντεο στο you tube;

2) Nα δω αρχείο pdf με κάποιο free πρόγραμμα

3)Από που να κατεβάσω παιχνίδια free;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει καποιος τροπος να δεχομαι email στο κινητο?εχω προσπαθησει με τα γραμματοκιβωτια να βγαλω ακρη αλλα τιποτα...εχω λογαριασμο στο hotmail..αν μπορει καποιος ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγο καιρό το vivaz κ έχω τις εξής απορίες:

1) Πώς μπορώ να δω βίντεο στο you tube;

2) Nα δω αρχείο pdf με κάποιο free πρόγραμμα

3)Από που να κατεβάσω παιχνίδια free;

 

Εχεις pm και απαντηση σε ολες τις ερωτησεις σου......

Αφιερωσε λιγο χρονο στο ψαξιμο......;)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Kαι το πρωτο Ελληνικο skin για το isms :lol::lol::lol::lol::lol:

Oποιος θελει του φτιαχνω skin.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις πανοραμικές foto πως αναγνωρίζει οτι περιστρέφεται το τηλέφωνο? έχει καποιο γυροσκόπιο?
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις πανοραμικές foto πως αναγνωρίζει οτι περιστρέφεται το τηλέφωνο? έχει καποιο γυροσκόπιο?

 

Οχι, το λογισμικο βαζει καποια σημεια αναφορας πχ. στυλους, κολωνες κτλ και παρακολουθει πως μετακινουνται.

Στην πραγματικοτητα βεβαια το κινητο για να το πετυχει αυτο χρησιμοποιει φωτομετρηση και αναλογα το πως μετακινειται το γραφημα της (δλδ μεταβολες RGB), καταλαβαινει και την κινηση.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το λογισμικο βαζει καποια σημεια αναφορας πχ. στυλους, κολωνες κτλ και παρακολουθει πως μετακινουνται.

Στην πραγματικοτητα βεβαια το κινητο για να το πετυχει αυτο χρησιμοποιει φωτομετρηση και αναλογα το πως μετακινειται το γραφημα της (δλδ μεταβολες RGB), καταλαβαινει και την κινηση.

 

Προσφατα τραβηξα πανοραμικες και επαθα πλακα με την ακριβεια.....

Επισεις οταν φωτογραφιζεις....αυτοκινητο με ενεργοποιημενη την ευρεση προσωπου....παει στις ζαντες :lol::lol::lol::lol::lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια νεοσ ειμαι και εγς αλλα διαβαζω απο την αρχη ολα τα ποστ......εχο τωρα τρεχω βερσιον R2EA023.......υπαρχει και πιο νεα εκδοση η αυτη ειναι η τελευταια?:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινετε με αυτο το φλας?υπαρχει καμια εφαρμογη να τραβηξουμε καμια φοτο νυχτα?και επισης η μπαταρια πολυ λιγο μου φαινεται να κραταει..το ειχα φορτησει εχχθες το απογευμα.Τ βραδυ ακουγα κανα 2 ωρο ραδιο κ ειχα μπει κανα μισαωρο στο ιντερνετ..και σημερα το πρωι λιγο στο ιντερνετ παλι..και το μεσημερι μου εκλεισε απο μπαταρια?οταν το πηρα το ειχα φορτισει για 3-4 ωρες ως που μου ειπε μπαταρια πληρες..εχει σχεση αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ωπα,παρατηρηση μολις σημερα οτι στελενει μηνυματα με 60 χαρακτηρες σε οποιαδηποτε κωδικοποιηση και αν το εχω,ειτε περιορισμενη ειτε πληρη.

Μηπως φταιει το isms?

H μηπως θελει ρυθμιση το isms(κατι που δεν βλεπω προς το παρων)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω το vivaz αλλα πρωτα απολλα θελω να ξερω αν η μπαταρια του κραταει σχετικα αρκετεσ μερεσ γιατι ειχα και ενα xperia x10 mini και μετα απο 1-2 μηνες η μπαταρια αδειαζε μεσα σε μια μερα απαντηστε μου συντομα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Χερε Κόσμε!

Λοιπον ολοι ξέρουμε ότι ο εταιρίες βαζουν τα λοκ στο κινητο με το περιορισμό τις κάρτας sim απο άλλες εταιριες.Κακο συνηθειο,

Το ερώτημα είναι το εξής πως μπορώ να αφαιρέσω αυτο το lock,και αν χρειάζεται κατι συγκεκριμένο ρωτάω για ενα vivaz & ένα w880 και θα ήθελα να postαρεται

μόνο κατι που έχεται τεστάρει προσωπικά!

ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του κραταει μια χαρα και τομο σιγουρο ειναι οτι κραταει πανω απο μια μερα με σχετικη ανεση!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να παρω το vivaz αλλα πρωτα απολλα θελω να ξερω αν η μπαταρια του κραταει σχετικα αρκετεσ μερεσ γιατι ειχα και ενα xperia x10 mini και μετα απο 1-2 μηνες η μπαταρια αδειαζε μεσα σε μια μερα απαντηστε μου συντομα ευχαριστω

 

Εγω το εχω εδω και 10 μηνες και η μπαταρια κραταει μες το νερο 2 μερες με φυσιολογικη χρηση.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Problem...

 

Δεν μπορώ να κάνω hard reset. Δεν αναγνωρίζει κανένα κωδικό ασφαλείας για να περάσει την εντολή.

 

Τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση...;;;:wacko:

 

Problem solved. Χθες πήγα στο service και μου πέρασαν ξανά το λειτουργικό με φλασάρισμα στη ROM. Καλή εξυπηρέτηση μιας και μου το έκαναν μέσα σε μισή ώρα.

 

Το Vivaz πετάει και πάλι:D

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω εδω και 10 μηνες και η μπαταρια κραταει μες το νερο 2 μερες με φυσιολογικη χρηση.

 

καλο θα ηταν να μην την βαζεις μεσα στο νερο,γιατι μπορει να παρει υγρασια...:lol::D:lol::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κραταει αναλογα την χρηση.Παντως δεν σε κρεμαει ευκολα.....:D Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω εδω οτι με το ξεχωριστο τσιπακι γραφικων που ειναι εφοδιασμενο το τηλεφωνο, μπορει και παιζει HD games που μονο τα νεα nokia με symbian^3 και το omniaHD μπορει να παιξει, και εχουν ΦΟΒΕΡΑ γραφικα και χειρισμο...
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...