Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαζω το "/download" αλλα το αρχειο κατεβαινει σε .sis.dm γιατι το κανει αυτο?:(

 

Σε μερικα συμβαινει αυτο, απλα μετονομασε το και σβησε το .dm

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα τώρα γιατί μου λέει ότι δεν είναι έγκυρο το αρχειο jar σε εφαρμογή με κατάληξη jad ή σφάλμα πιστοποιητικού σε sis εφαρμογή?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμένα τώρα γιατί μου λέει ότι δεν είναι έγκυρο το αρχειο jar σε εφαρμογή με κατάληξη jad ή σφάλμα πιστοποιητικού σε sis εφαρμογή?

 

Και μενα το ιδιο λεει οταν το κανω μετανομασια σε .sis

 

Για πειτε μου σε ποια αρχεια να το κοιταξω γιατι εγω καμια 10αρια που δοκιμασα δεν ειχα προβλημα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου σε ποια αρχεια να το κοιταξω γιατι εγω καμια 10αρια που δοκιμασα δεν ειχα προβλημα...

 

πιάσε όποια θες από την 1η σελίδα που σου εμφανίζει στο μπάνερ εφαρμογές, εγώ από εκει δοκίμασα περίπου στις 10 και καμία δεν πέρασε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πιάσε όποια θες από την 1η σελίδα που σου εμφανίζει στο μπάνερ εφαρμογές, εγώ από εκει δοκίμασα περίπου στις 10 και καμία δεν πέρασε

 

Απο την καρτελα εφαρμογες εχω εγκαταστησει ηδη επιτυχως τις Screen *****, Decibel Meter, Opera Mobile 10.1, FingerPrint Scanner, Skype και SPB TV, με μονη αποτυχια μεχρι τωρα το air horn, το οποιο δεν ειναι συμβατο με το vivaz.

Δε μου λες, δε πιστευω να προσπαθεις να τις βαλεις στο pixon, ετσι?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου σε ποια αρχεια να το κοιταξω γιατι εγω καμια 10αρια που δοκιμασα δεν ειχα προβλημα...

Λοιπον πηγα να βαλω αυτην την εφαρμογη http://store.ovi.com/content/62883?clickSource=homepage μου την κατεβαζει σε .sis αλλα για την εγκατασταση μου ζηταει προσβαση στο ιντερνετ, κανει εγκατασταση και μετα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο την καρτελα εφαρμογες εχω εγκαταστησει ηδη επιτυχως τις Screen *****, Decibel Meter, Opera Mobile 10.1, FingerPrint Scanner, Skype και SPB TV, με μονη αποτυχια μεχρι τωρα το air horn, το οποιο δεν ειναι συμβατο με το vivaz.

Δε μου λες, δε πιστευω να προσπαθεις να τις βαλεις στο pixon, ετσι?

 

Να σε ρωτισω κατι ? το Decibel Meter που το κανει εγγατασταση ? Δηλαδη

ενω εκανα επιτυχης εγγατασταση στο vivaz, δεν μου το βγαζει στις εφαρμογες,δεν μπορω να το βρω πουθενα για να το τρεξω.Εσενα στο εβγαλε κανονικα στις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα να βαλω αυτην την εφαρμογη http://store.ovi.com/content/62883?clickSource=homepage μου την κατεβαζει σε .sis αλλα για την εγκατασταση μου ζηταει προσβαση στο ιντερνετ, κανει εγκατασταση και μετα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη μου.

 

Ολοκληρωνει κανονικα την εγκατασταση η οχι?

 

Να σε ρωτισω κατι ? το Decibel Meter που το κανει εγγατασταση ? Δηλαδη

ενω εκανα επιτυχης εγγατασταση στο vivaz, δεν μου το βγαζει στις εφαρμογες,δεν μπορω να το βρω πουθενα για να το τρεξω.Εσενα στο εβγαλε κανονικα στις εφαρμογες?

 

Ναι, μου την εβγαλε κανονικα στις εφαρμογες, κανε κανα restart...

 

@Teo010 και spyrounis

 

Εχετε την τελευταια εκδοση λογισμικου στο vivaz? Ειναι branded η ελευθερο?

Τι κινητο επιλεξατε στο ovi store? Εγω 5800xm.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες, δε πιστευω να προσπαθεις να τις βαλεις στο pixon, ετσι?

 

είσαι και χουμορίστας ???????:):) Φυσικά όχι !

Εχω επιλέξει και 5800 και Ν97 και δεν γίνεται τίποτα με καμία από τις εφαρμογές !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

είσαι και χουμορίστας ???????:):) Φυσικά όχι !

Εχω επιλέξει και 5800 και Ν97 και δεν γίνεται τίποτα με καμία από τις εφαρμογές !

 

Χα χα, τι να σου πω, δε ξερω τι φταιει στην περιπτωση σου.

Εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου στο κινητο? Ειναι branded η ελευθερο?

Μηπως εχεις αλλαξει τις ρυθμισεις εγκαταστασης?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.. Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο τοπικ..αλλά από όσο είδα δεν υπάρχει θέμα για το vivaz pro..εκτός και άν δεν έψαξα καλά..ήθελα να μου πείτε ορισμένα λογάκια για το πως είναι..Έχω τοsamsung omnia pro τώρα και επειδή είναι λίγο μεγαλούτσικο και κολλάει συχνά πυκνά λέω να πάω στο vivaz pro.. So τι μου προτείνετε??Να σημειώσω επίσης οτι απο Symbian δεν έχω ιδέα αλλα σιγά πόσο δύσκολο 8α ναι να συνηθίσω!
Link to comment
Share on other sites

Χα χα, τι να σου πω, δε ξερω τι φταιει στην περιπτωση σου.

Εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου στο κινητο? Ειναι branded η ελευθερο?

Μηπως εχεις αλλαξει τις ρυθμισεις εγκαταστασης?

 

έχει την 1224-4699_r2ea021

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχετε την τελευταια εκδοση λογισμικου στο vivaz? Ειναι branded η ελευθερο?

Τι κινητο επιλεξατε στο ovi store? Εγω 5800xm.

Εχω την 1224-4699_R2EA021, το κινητο ειναι απο την κοσμοτε και εχω διαλεξει το 5800xm. Την εγκατασταση δεν μου την ολοκληρωνει και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

έχει την 1224-4699_r2ea021

 

Εχω την 1224-4699_R2EA021, το κινητο ειναι απο την κοσμοτε και εχω διαλεξει το 5800xm. Την εγκατασταση δεν μου την ολοκληρωνει και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη.

 

Οριστε, βρηκαμε κοινο σημειο επαφης και πιθανο αιτιο...!

Εγω εχω την 1224-4699-R2EA023 και ειναι unbranded.

Αν δεν εχετε πειραξει καμια απο τις ρυθμισεις εγκαταστασης τοτε μαλλον φταει αυτο.

Αλλιως δε ξερω τι γινεται...:confused:

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Οριστε, βρηκαμε κοινο σημειο επαφης και πιθανο αιτιο...!

Εγω εχω την 1224-4699-R2EA023 και ειναι unbranded.

Αν δεν εχετε πειραξει καμια απο τις ρυθμισεις εγκαταστασης τοτε μαλλον φταει αυτο.

Αλλιως δε ξερω τι γινεται...:confused:

τι μπορεί δηλαδή να έχουμε πειράξει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τι μπορεί δηλαδή να έχουμε πειράξει ?

 

Aπο τις ρυθμισεις > διαχ. εφαρμογων > ρυθμ. εγκαταστασης πρεπει να ειναι:

Ολα

Απενεργοποιημενη

Κανενα

Αλλιως φταει η εκδοση λογισμικου σας.

Καντε αναβαθμιση ή/και debrand.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχετε πειραξει καμια απο τις ρυθμισεις εγκαταστασης τοτε μαλλον φταει αυτο.

Αλλιως δε ξερω τι γινεται...:confused:

μαλλον φταιει το branded.:(

Τεσπα ευχαριστουμε παντως

Link to comment
Share on other sites

Εκαναν φορματ στο κινητο αλλα εχω ακομα την R2EA021. Πως γινεται να εχω την προηγουμενη εκδοση απο αυτην?
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωνει κανονικα την εγκατασταση η οχι?

 

 

 

Ναι, μου την εβγαλε κανονικα στις εφαρμογες, κανε κανα restart...

 

@Teo010 και spyrounis

 

Εχετε την τελευταια εκδοση λογισμικου στο vivaz? Ειναι branded η ελευθερο?

Τι κινητο επιλεξατε στο ovi store? Εγω 5800xm.

 

 

 

Η εγκατασταση ολοκληρωνεται κανονικα.Ειναι branded cocmote,και εχω επιλεξει 5800xm.Λογισμικο δεν ξερω ποιο εχω αλλα απο SEupdate software μου ειπε οτι εχω το τελευταιο 1232-1973_R2EA021, μαλλον απο οτι καταλαβα αν το κανω unbranded το SE update software θα μου εμφανισει την 1224-4699-R2EA023 ?

Edited by spyrounis
Link to comment
Share on other sites

Εκαναν φορματ στο κινητο αλλα εχω ακομα την R2EA021. Πως γινεται να εχω την προηγουμενη εκδοση απο αυτην?

 

Δε το πιασα αυτο...Ποιοι εκαναν φορματ? Και τι σχεση εχει αυτο με την εκδοση λογισμικου που ειχες? Δε καταλαβα τι εννοεις και με την τελευταια προταση...:confused:

 

Η εγκατασταση ολοκληρωνεται κανονικα.Ειναι branded cocmote,και εχω επιλεξει 5800xm.Λογισμικο δεν ξερω ποιο εχω αλλα απο SEupdate software μου ειπε οτι εχω το τελευταιο 1232-1973_R2EA021, μαλλον απο οτι καταλαβα αν το κανω unbranded το SE update software θα μου εμφανισει την 1224-4699-R2EA023 ?

 

Εισαι ο τριτος της παρεας με προβλημα και ολως τυχαιως εχεις και εσυ cosmote branded συσκευη, αρα φαινεται να επιβεβαιωνεται αυτο που συζητουσαμε και πριν, οτι δηλαδη κατι παιζει με το fw της cosmote.

Αρα ναι, το πιθανοτερο ειναι πως αν τα κανετε debrand και update θα παιξουν.

Και εμενα cosmote ηταν πριν το debrand...:shifty:

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά τελικα με το debrand από τον οδηγό του site το decibell ομως δεν εμφανιζεται στις εφαρμογες νομιζω οτι το βαζει στην μνημη c/: τηλεφωνου και δεν μπορω να το βρω. Ξερει κανεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Δε το πιασα αυτο...Ποιοι εκαναν φορματ? Και τι σχεση εχει αυτο με την εκδοση λογισμικου που ειχες? Δε καταλαβα τι εννοεις και με την τελευταια προταση...:confused:

Βασικα εκανα ηθελα να γραψω αλλα εβαλα και ενα ν!:lol:

Εγω ηξερα οτι οταν κανουμε φορματ ολες οι ρυθμισεις γυρνανε στις αρχικες. Ετσι νομιζα οτι θα γινει και με την εκδοση λογισμικου, οτι θα γυρνουσε σε αυτη που ειχα οταν πηρα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εκανα ηθελα να γραψω αλλα εβαλα και ενα ν!:lol:

Εγω ηξερα οτι οταν κανουμε φορματ ολες οι ρυθμισεις γυρνανε στις αρχικες. Ετσι νομιζα οτι θα γινει και με την εκδοση λογισμικου, οτι θα γυρνουσε σε αυτη που ειχα οταν πηρα το κινητο.

 

Εξαρταται απο το ειδος του φορματ. Αν ειναι hard reset, τοτε ναι, οι ρυθμισεις γυρνανε στις εργοστασιακες.

Ομως το firmware του τηλεφωνου δεν εχει καμια σχεση με το software που εγκαθιστα ο χρηστης και δεν επηρρεαζεται απο φορματ (αλοιμονο αν το εκανε!), αφου flashαρεται στη rom και οχι στην εσωτερικη ή εξωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

Anyway, ακομα δε καταλαβα το λογο για τον οποιο εκανες format...:O

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν γραφω μηνυμα στο vivaz με το touch full qwerty, δεν φαινεται τιποτα καθως τα γραμματα ειναι μαυρα !! Ειναι καποα ρυθμιση? η πραγματικη μα...κια της sonyericsson ? Εσεις γραφετε κανονικα με full qwerty? Edited by spyrounis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...