Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα ευχαριστω.και πως κανω την συσκευη μου "ελευθερη" αν επιτρεπεται?

ειναι της βογκαφον συσκευη...αν σε ενδιαφερει

 

Δεν βλεπω τον λογο να πεδευτεις,εγω 2 μερες πεδευτικα.

Ειναι sybιan το τηλ και δεν περιοριζεται καπου.

Το λογοτυπο το αλλαζεις,ενω κρυβεις σε υποφακελους εργαλεια της βοδαφονε.

Ολα δουλευουν αψογα,και μετα την επανεγκατασταση του λογισμικου παει σφαιρα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε βλεπω καμια διαφορα στην ταχυτητα του να σου πω την αληθεια.για να μη σου πω οτι αργει κιολας!!!

 

Ειναι απο το θεμα για satio, το δοκιμασα και γω και επιασε.

 

στο κρυφο μενου εκει που λεει στο GPS αυτονομια,τι επιλεγουμε?ενεργο η οχι?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχουμε ακριβως την ιδια εκδοση,ειναι brandet εσενα?

Εμενα ειναι vodafon και εχει και απενεργοποιηση ηχου καμερας,και χρονομετρο κλησης.RDS δεν ειδα να εχει,αλλωστε δεν παιζω στοιχημα.....:lol:

Πεδευομαι 2 μερες να το κανω unbrantet,θα το αφησω οπως ειναι.....

 

Εχω και εγω την R2ak007 και δεν εχει τα υπογραμμισμένα εμενα..Δηλαδη εσενα οταν σε καλουν/τους καλεις δειχνει τα λεπτα που μιλάς ε;Αυτο εν νοεις μαλλον..΅Εμενα δεν τα δειχνει , και μου κανει εντυπωση γιατι ειναι και η πιο προσφατη εκδοση(το τσεκαρα πριν κανα μηνα αυτό):D

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω χθες εκανα αναβαθμιση (πρωτη φορα) και τωρα εχω RDS στο ραδιοφωνο.

Επισης μου εβγαλε και ενα προγραμμα που δεν το ειχα περασει εγω, το neoReader.

 

Eκδοση λογισμικου

1224-4699_R2CA024

 

Προσαρμοσμενη εκδοση

1232-1973_R2CA024

 

με μενου cosmote.

Eγω αυτη εχω αγορασμενο απο οτε, απο κοσμοτε εχει μεσα εικονα εναρξης και τις ρυθμισεις ιντερνετ της κοσμοτε.

Με αυτη την αναβαθμιση, εχω RDS, χρονομετρο αλλα οχι να απενεργοποιω τον ηχο καμερας.

Για τις ελευθερες συσκευες ειναι η R2CA024.

Αρα εμενα ειναι ελευθερη? καλο αυτο!;)

Η R2CA024 βγηκε στις 13-04-10

στο κρυφο μενου εκει που λεει στο GPS αυτονομια,τι επιλεγουμε?ενεργο η οχι?

Εγω πατησα απλα "διαγραφη δεδομενων υποβοηθησης" τα αλλα δεν τα πειραξα.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την εγκατασταση, υπαρχει και το ξεκλειδωμα η του χαρτη η του ιδιου του προγραμματος. Για αυτο θα χρειαστεις συγκεκριμενο αριθμο απο την συσκευη σου. Αν δεν γινουν σωστα αυτες οι ενεργειες οι χαρτες και/η το προγραμμα δεν λειτουργουν. Σου ξαναλεω οτι δεν δουλευουν με μια απλη αντιγραφη. Ξαναδιαβασε τις οδηγιες καθε προγραμματος, προσεκτικα, γιατι για να συζηταμε αυτα τωρα φαινεται πως δεν εισαι τοσο καλα διαβασμενος.;)

 

Το ξεκλειδωμα δεν ειναι θεμα αφου εχω το απαραιτητο αρχειο.

Στο sygic, ειχα την 7.71 και δουλευει κανονικα με φωνες και απ ολα αλλα δε βρισκει τους χαρτες. Παρολο που τους επιλεγω μετα μου λεει οτι δεν εχει επιλεχθει χαρτης. (Οποτε εχω καποιο προβλημα με το mlm μαλλον)

Η 8.01 (8.06 στο "μαγαζακι" δεν κανει καν εγκατασταση).

Οποτε σε παρακαλω ανεβασε το φακελο maps καπου και τα υπολοιπα τα καταφερνω.

(Μονο το χαρτη της Ελλαδας χρειαζομαι, οι υπολοιποι δε με νοιαζουν...)

 

Λοιπον update: το ndrive απλα χανει το σημα συνεχεια, το ιδιο και το garmin.

Το οποιο garmin κρασαρει τλκ μονο αν του ζητησω να με παει σπιτι. Σε οποια αλλα αγαπημενα κ αν του ζητησω δουλευει...:wacko:

 

Eγω αυτη εχω αγορασμενο απο οτε, απο κοσμοτε εχει μεσα εικονα εναρξης και τις ρυθμισεις ιντερνετ της κοσμοτε.

Με αυτη την αναβαθμιση, εχω RDS, χρονομετρο αλλα οχι να απενεργοποιω τον ηχο καμερας.

 

Αρα εμενα ειναι ελευθερη? καλο αυτο!;)

Η R2CA024 βγηκε στις 13-04-10

 

Οχι, δεν ειναι unbranded, και εγω αυτη ειχα πριν...

 

στο κρυφο μενου εκει που λεει στο GPS αυτονομια,τι επιλεγουμε?ενεργο η οχι?

 

+1, ξερει κανεις?

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Eμενα λεει μη ενεργο. Ας μας πει και ενας τριτο τι γραφει.

 

E, παρεξηγηση, εμενα λεει ενεργο γιατι το εβαλα ετσι να δω τι αλλαζει.

Αρχικα ηταν μη ενεργο, απλα νομισα οτι ρωτησες για να δεις αν αλλαζε τπτ...

Btw, δεν ειδα διαφορα σε κατι. Οποιος ξερει τι ειναι ας μας πει...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ok,λοιπον αστο "μη ενεργο" και απλα πατα εκει που λεει "Διαγραφη Δεδομενων " μεσα στο μενου GPS, αυτο μονο ειπε και ο φιλος στο satio οτι πατησε και οχι αλλη ρυθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ RAZIEL1799 για την βοηθεια που μου εδωσες.:)

Δεν πετυχε ουτε αυτην τη φορα και το αφηνω οπως ειναι.:worry:

Το καλο ειναι οτι απο τοτε που το αγορασα,μεταχειρισμενο,ειδα τεραστια διαφορα σε ταχυτητα μετα τις μπολικες αναβαθμισεις που του εκανα!:rolleyes:

Αρα κερδισμενος βγηκα!:lol:

Ευχαριστω και παλι.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ RAZIEL1799 για την βοηθεια που μου εδωσες.:)

Δεν πετυχε ουτε αυτην τη φορα και το αφηνω οπως ειναι.:worry:

Το καλο ειναι οτι απο τοτε που το αγορασα,μεταχειρισμενο,ειδα τεραστια διαφορα σε ταχυτητα μετα τις μπολικες αναβαθμισεις που του εκανα!:rolleyes:

Αρα κερδισμενος βγηκα!:lol:

Ευχαριστω και παλι.....

 

Τιποτα φιλε, μη το συζητας καν. Γι'άυτο αλλωστε δεν ειμαστε εδω?

Αν συναντησω κανα αρθρο με debranding vodaphone θα στο στειλω, οπως και να εχει το κινητο ειναι φοβερο και δε χανεις και τπτ πολυ ουσιαστικο αν το εχεις branded.

Ας ελπισουμε οτι οι επομενες αναβαθμισεις θα το βελτιωσουν ακομα περισσοτερο και οτι θα βελτιωθει η υποστηριξη.

Μεχρι τοτε να προτεινω σε ολους να δοκιμασουν τα HD games (gameloft κυριως) που εκμεταλλευονται το τσιπ γραφικων του κινητου και πραγματικα ειναι φοβερα!!!

Σημερα τα δοκιμασα σχεδον ολα και εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τοτε να προτεινω σε ολους να δοκιμασουν τα HD games (gameloft κυριως) που εκμεταλλευονται το τσιπ γραφικων του κινητου και πραγματικα ειναι φοβερα!!!

Σημερα τα δοκιμασα σχεδον ολα και εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!

 

Ένα πμ, για το που μπορούμε να βρούμε κανα 2, έτσι για να δούμε την διαφορά? :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την R2ak007 και δεν εχει τα υπογραμμισμένα εμενα..Δηλαδη εσενα οταν σε καλουν/τους καλεις δειχνει τα λεπτα που μιλάς ε;Αυτο εν νοεις μαλλον..΅Εμενα δεν τα δειχνει , και μου κανει εντυπωση γιατι ειναι και η πιο προσφατη εκδοση(το τσεκαρα πριν κανα μηνα αυτό):D

 

Καλημέρα και εμένα είναι branded vodafone (και δεν έχει παρουσιάσει κάπιο πρόβλημα ώστε να του κάνω κάτι) και μου δείχνει στο τέλος της κλήσης το χρόνο ομιλίας,μου φαίνεται υπάρχει κάποια ρύθμιση.Για δες ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ-ΡΥΘ.ΚΛΗΣΗΣ-ΕΜΦ.ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΛΗΣΗΣ(ΝΑΙ) ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΛΗΣΗΣ(ΕΝΕΡΓ)

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και εγω αυτο με το κρυφο μενου αλλα δεν μπορω να πω οτι κλειδωσε σφαιρα δορυφορους.γενικα το τελευταιο καιρο δυσκολευεται να μου πιασει σημα το ndrive. σημερα μεσα στο αμαξι μου επιασε με το ζορι 2-3 γραμμες.

επισης στην αυτονομια μου λεει και εμενα ανενεργο...

 

ασχετο αλλα στο sygic πως κανουμε edit τον χαρτη ελλαδος για να τον διαβασει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω και εγω το vivaz κ εχω προβλημα με τον ηχο οταν τελιονει η μπαταρια δεν ακοθγετε καθολου μονο το λαμπακι αναβει κ ολο μενω απο μπαταεια ειπαρχει καπι λιση για αυτο. εθχαριστο εκ τον πρωτερον!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

 

Και μια ακομα ερωτηση. Σημερα πηγα και τα ειδα σε ενα καταστημα. Ηξερα οτι το Vivaz εχει GPS, αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι το Vivaz δεν εχει GPS, ενω το Xperia εχει. Γυρισα σπιτι και διαβαζω ξανα οτι εχει και το Vivaz. Τι να πιστεψω τελικα??? Διαφωτιστε με εσεις που το εχετε ηδη το κινητο. Τι παιζει???

 

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα πολλες εκδοσεις του Ndrive αλλα κανενα δεν κανει εγκατασταση οταν τρεχω το .sis αρχειο.Γραφει οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη.Καμια βοηθεια ρε παιδεια εχω πελαγωσει..
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ηξερα οτι το Vivaz εχει GPS, αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι το Vivaz δεν εχει GPS,

Το vivaz εχει Gps!;)

Τωρα για το χ10 δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ποτε δεν ειχα android κινητο. Διαβασε εδω το θεμα του vivaz και μετα το θεμα του χ10 και κρινε μονος σου αναλογα με τις αναγκες σου!

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

 

Και μια ακομα ερωτηση. Σημερα πηγα και τα ειδα σε ενα καταστημα. Ηξερα οτι το Vivaz εχει GPS, αλλα ο πωλητης μου ειπε οτι το Vivaz δεν εχει GPS, ενω το Xperia εχει. Γυρισα σπιτι και διαβαζω ξανα οτι εχει και το Vivaz. Τι να πιστεψω τελικα??? Διαφωτιστε με εσεις που το εχετε ηδη το κινητο. Τι παιζει???

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

Αμα θες ενα πιο συνιθησμένο κινητό , ευκολο στην χρηση με πολυ καλη καμερα παρε το Vivaz...

Αμα Θες πολυ καλο ιντερνετ , καλυτερες (μαλλον περισσοτερες) εφαρμογες και μεγαλη οθονη , και αρχικη οθονη πληρως παραμετροποιήσιμη παρε το Χ10..

 

Εγω παντως , αμα ειχα να διαλεξω , χωρις το οικονομικο στην μεση , θα διαλεγα το X10..Το λειτουργικο του ειναι το λογισμικο του μελλοντος , (το μονο μειον ειναι οτι παιζει να μην αναβαθιστει στην καινουργια εκδοση του Android 2.2) και εχει και capacitive οθονη που δεχεται το πιο "ελαφρύ" αγγιγμα..

Θυμίσου οτι το Vivaz εχχει 3.5 υποδοχη , που σημαινει ο τι βαζεις οτι ακουστικο θες , σε αντιθεση με το x10(αν κανω λαθος να με διωρθωσει καποιος) που ΔΕΝ εχει και χρειαζεται το δκα του ακουστικα.

Απο ταχυτητα, το χ10 υπερεχει ..οχι μονο λογο επεξεργαστικης ισχυς (1000 εναντι 720 mhz) οσο απο το λογισμικο του , που το κανει να πεταει..

 

Καλο θα ηταν να διαβασεις λιγο και το thread του Android..

 

@tasos1977 Τhanks , τωρα πλεον εχω και εγω χρονομετρο στις κλησεις..!!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Θυμίσου οτι το Vivaz εχχει 3.5 υποδοχη , που σημαινει ο τι βαζεις οτι ακουστικο θες , σε αντιθεση με το x10(αν κανω λαθος να με διωρθωσει καποιος) που ΔΕΝ εχει και χρειαζεται το δκα του ακουστικα.

Και το χ10 εχει 3.5 υποδοχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

Ευχαριστω πολυ!!

 

Και εγω ημουν αναμεσα σε αυτα ακριβως τα 2 προσφατα και κατεληξα στο vivaz κυριως λογω μεγεθους και πολλων προβληματων του android. Βεβαια αναβαθμιζεται αλλα ειναι τιγκα στα προβληματα νεοτητας.

Και εγω πιστευω οτι το android ειναι το λογισμικο του μελλοντος, λογω της κακης υποστηριξης του symbian και τις ασυμβατοτητες των εφαρμογων του αναλογα με την εκδοση, αλλα ακομα ειναι νωρις να επενδυσεις σε android. Ισως σε κανα χρονο και 2-3 εκδοσεις αργοτερα να εχουν διορθωθει τα bugs.

Επισης το vivaz εχει και ραδιο και ξεχωριστο τσιπακι γραφικων με μερικα φοβερα παιχνιδια.

 

Btw, καποιος ζητησε hd games, επιτρεπεται να δωσω rapidshare link εδω, η οχι???

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Btw, καποιος ζητησε hd games, επιτρεπεται να δωσω rapidshare link εδω, η οχι???

 

Φίλε μου μπορείς να μου το στείλεις σε πμ? Έχω την περιέργεια να δω, πόσο καλύτερα είναι τα παιχνίδια που υποστηρίζει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια freeware έκδοση mobile office για view και edit αρχείων .xls, .doc και .ppt (τα .ppt όχι τόσο για edit όσο για view)...;;;
To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...