Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο κατέβασα το nDrive 3.5.27 s60v3/v5 και μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση στο vivaz μου λέει πως (η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή) . κανείς που να είχε ανάλογο πρόβλημα η κάποια ιδέα ?!?!?

 

Παρακαλώ βοηθήστε με , ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

 

πρεπει να το κανεις sign

και εγω ειχα αντιμετωπισει το ιδιο :)

 

σε ποια εκδοση λογισμικου βρισκεται το vivaz unbranded???

 

μεχρι στιγμης ειμαστε στην R2AK006 :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα εχω εδω και 1 μηνα το vivaz αλλα εχω κολλησει σε καποια θεματακια με το τηλεφωνο! 1ον δεν εχει δυνατο ηχο και λογω της δουλειας μου δεν το ακουω !!! (αν υπαρχει καποιος τροπος για hack βοηθηστε) 2ον οταν βγαζω βιντεο δεν μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο και 3ον που μπορω να βρω το gps δωρεαν η και αλλες εφαρμογες!!! ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!! οποιος μπορει ας με βοηθησει!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιά προγράμματα GPS παίζουν στο vivaz?

 

Αν μπορεί κάποιος φίλος ας μου στείλει μια απάντηση γιατί καίγομαι λίγο...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιά προγράμματα GPS παίζουν στο vivaz?

 

Αν μπορεί κάποιος φίλος ας μου στείλει μια απάντηση γιατί καίγομαι λίγο...

Garmin,NDrive,Sygic

Δες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3010521#post3010521;)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει είτε το "Epocware Handy Taskman" είτε το "Smartphoneware Best TaskMan"?

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν τρέχουν στο background και τρώνε μπαταρία ή απλά φορτώνουν όταν κρατάς πατημένο το μεσαίο πλήκτρο και όταν τελειώσεις μαζί τους κλείνουν.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν τρέχουν στο background και τρώνε μπαταρία ή απλά φορτώνουν όταν κρατάς πατημένο το μεσαίο πλήκτρο και όταν τελειώσεις μαζί τους κλείνουν.

Eγω εχω βαλε το Epocware Handy Taskman, τρεχει στο background αλλα εγω δεν το βαζω στο background γιαυτο δεν ξερω ποση μπαταρια τρωει, οταν θελω να κλεισω καποια εφαρμογη τον ανοιγω και μετα τον κλεινω.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από καμία δεκαριά σελίδες είχε αναφερθεί ένα πρόβλημά με το ξυπνητήρι. Αρχικά έμενα δεν είχε πρόβλημα άλλα σήμερα, είχα βάλει 2 φορές ξυπνητήρι και ενώ ήταν κλειστό το κινητό δεν χτύπησε σε καμία από τις δυο, μήπως κάποιος έχει να προτείνει κάποια λύση? Μήπως παίζει ρόλο εάν ρυθμίσω το ξυπνητήρι από -> Νέα ειδοποίηση ή από -> Ειδοποίηση?? Το κινητό το πήρα Branded από Cosmote, μήπως γνωρίζει κάποιος ποια είναι τελικά η τελευταία έκδοση και ποια η διάφορα της προσαρμοσμένης έκδοσης(R2AA026) που διαβάζω στις πληροφορίες με αυτό που λέει έκδοση λογισμικού(R2AA029)?
Link to comment
Share on other sites

Hard reset, Πως κάνουμε;

Φορτωσα το ημερολόγιο με ένα σωρό ραντεβού και μπλόκαρε. Εχω βάλει να κάνει διαγραφή όλων των καταχωρήσεων, αλλά τρέχει όλο το απόγευμα χωρίς να βλέπω καμιά πρόοδο.

Καμιά λύση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hard reset, Πως κάνουμε;

Φορτωσα το ημερολόγιο με ένα σωρό ραντεβού και μπλόκαρε. Εχω βάλει να κάνει διαγραφή όλων των καταχωρήσεων, αλλά τρέχει όλο το απόγευμα χωρίς να βλέπω καμιά πρόοδο.

Καμιά λύση;

 

Για να κάνεις hard reset ή soft reset δες εδώ:http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/backupandrestorets/vivaz?cc=gr&lc=el

 

Μήπως έχει ασχοληθεί κανένας για το πως γίνεται,αν γίνεται hack το κινητό μιας και με το helloox δεν γίνεται?

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πιο python έχετε βάλει εσείς? Εγώ σε όλες τις εκδόσεις έχω πρόβλημα , singed - unsinged που το κάνω sing στο site, πάω να κάνω την εγκατάσταση κ βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού. Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιζουν μονο αυτα που χρηισιμοποιεί ο Porfyras.. Ειναι η μονη εκδοση που παιζει χωρις προβληματα..

Η 1.9.5 , η 1.9.7 κτλ βγαζουν σφαλμα πιστοποιητικού..αααχχ αυτη η ΝΟΚΙΑ..(Και εσυ την μπυρα θες να βαλεις στο κινητο εεε;:lol:)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμενη την εκδοση λογισμικου R2AK006

εβαλα το helloox 2.03 signed αλλα δεν το κανει unpacking.

 

το εχει κανει κανενας hacking η δεν γινετε ακομα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμενη την εκδοση λογισμικου R2AK006

εβαλα το helloox 2.03 signed αλλα δεν το κανει unpacking.

 

το εχει κανει κανενας hacking η δεν γινετε ακομα?

 

μαλλον δεν γινεται ακομα

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΒΙΒΑΖΙΤΕΣ-ΙΣΕΣ. ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΡΙΚΣΟΝ ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΛΝΑ SMS EIXA TΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ?ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΤΙΚΟ...ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος με την ενταση του ηχου οταν με καλουν????? δυναμωνει με καποιον τροπο?????????

και κατι αλλο οταν κανω κληση βιντεο ο αλλος δεν βλεπει εμενα αλλα την πισω οψη της καμερας!!! δεν υποτιθετε οτι ειναι 3G συσκευη??? υπαρχει καποιοσ τροπος να γυρισει η καμερα??? ευχαριστω πολυ!!!

Edited by tauros14
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΒΙΒΑΖΙΤΕΣ-ΙΣΕΣ. ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΡΙΚΣΟΝ ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΛΝΑ SMS EIXA TΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΟΥΣΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ?ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΤΙΚΟ...ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?????????

Oχι , ουσιαστικα το Vivaz , ειναι ενα λογισμικο ΝΟΚΙΑ ,ας πουμε , με μια μικρη τροποποιηση απο την Sony ... (ως Symbian)

Οποτε αυτο που λες , δεν γινεται , οπως και επισης δεν γινεται να βλεπεις το ποσο % εχεις στην μπαταρια ..(μπορεις μονο με εφαρμογη...)

 

βρε παιδια μπορει να με βοηθησει καποιος με την ενταση του ηχου οταν με καλουν????? δυναμωνει με καποιον τροπο?????????

και κατι αλλο οταν κανω κληση βιντεο ο αλλος δεν βλεπει εμενα αλλα την πισω οψη της καμερας!!! δεν υποτιθετε οτι ειναι 3G συσκευη??? υπαρχει καποιοσ τροπος να γυρισει η καμερα??? ευχαριστω πολυ!!!

 

Μπορεις να πας στις ρυθμισεις και να το βαλεις στο φουλ..Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι και πολυ δυνατος , αλλα απο την δονηση το καταλαβαινεις πιστευω..Το Vivaz , ειναι 3G , aλλα δεν εχει μπροστινη καμερα για βιντεοκλησεις , οποτε κανει αναγκαστικα με την πισω καμερα...(δεν σημαινει οτι ολα τα 3g δλδ εχουν 2 καμερες..) οποτε δεν μπορεις να βλεπεις τον συνομιλιτη σου και να σε βλεπει και αυτος..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

takisss σε ευχαριστω που απαντησες αλλα δεν ειναι λιγο κουτο να δινεις τοσα λεφτα για ενα τετοιο κινητο και να εχει τετοιες αναποδες λειτουργιες??? εγω μεχρι στιγμης δεν ειμαι ευχαριστημενος με το τηλεφωνο!!! ποις ξερει αν μπορεσω να βρω αλλες εφαρμογες που θα με κανουν να ξεχναω τα αναποδα που εχει μπορει και να μεινω ευχαριστημενος!!!
Link to comment
Share on other sites

takisss σε ευχαριστω που απαντησες αλλα δεν ειναι λιγο κουτο να δινεις τοσα λεφτα για ενα τετοιο κινητο και να εχει τετοιες αναποδες λειτουργιες??? εγω μεχρι στιγμης δεν ειμαι ευχαριστημενος με το τηλεφωνο!!! ποις ξερει αν μπορεσω να βρω αλλες εφαρμογες που θα με κανουν να ξεχναω τα αναποδα που εχει μπορει και να μεινω ευχαριστημενος!!!

 

Κοιτα μερικα πραγματα ισως τα θεωρουμε δεδομενα , και εγω συμφωνω..επρεπε να εχει..αλλα σκεψου οτι οι αλλοι πληρωνουν 570 Ε , για να παρουν ενα τηλεφωνο , χωρις καμερα μπροστινη , χωρις φλας , κτλ..μονο για την ευκολία (τοση πια:confused:?) και οι περισσοτεροι για το design...

Παντως αμα ασχολησε με εφαρμογες σιγουρα θα μεινεις ικανοποιημενος..Τα οφελη του ανοιχτου λειτουργικου ειναι πολλα..(gps κανονικο, χωρις χρηση ιντερνετ.., συνεχής δημιουργια νεων εφαρμογών..κτλ..)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατεβασει το ndrive απο καπια site κ δεν τρεχει κανενα με εχει κουρασει πολι για να βαλειςπρογραμα κ να το τρεχει πρεπει να κανεις ταμα σε symbian

παρακαλω αν γυνεται να μου στιλει καπιος με πμ η να ποσταρει site για να κατεβασω το ndrive που να τρεχει κανονικα!

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατεβασει το ndrive απο καπια site κ δεν τρεχει κανενα με εχει κουρασει πολι για να βαλειςπρογραμα κ να το τρεχει πρεπει να κανεις ταμα σε symbian

παρακαλω αν γυνεται να μου στιλει καπιος με πμ η να ποσταρει site για να κατεβασω το ndrive που να τρεχει κανονικα!

:wacko:

 

Και μένα ρε παιδια Pleaseeeeeeeee

 

Παντως αμα ασχολησε με εφαρμογες σιγουρα θα μεινεις ικανοποιημενος..Τα οφελη του ανοιχτου λειτουργικου ειναι πολλα..(gps κανονικο, χωρις χρηση ιντερνετ.., συνεχής δημιουργια νεων εφαρμογών..κτλ..)

 

Πλάκα κάνεις έτσι?????:lol::lol::lol:

 

Θα έχω κατεβάσει χωρίς υπερβολές από 100 προγράμματα και έχουν τρέξει τα 5 το πολύ... Μου αρέσει πολύ το κινητό αλλά με βλέπω για WM πάλι :(:(:(:(

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις έτσι?????:lol::lol::lol:

 

Θα έχω κατεβάσει χωρίς υπερβολές από 100 προγράμματα και έχουν τρέξει τα 5 το πολύ... Μου αρέσει πολύ το κινητό αλλά με βλέπω για WM πάλι :(:(:(:(

 

Λιγο υπερβολικος ..Ουσιαστικα ειναι ποιες εφαρμογες εκγαθιστας..Και εγω στην αρχη ημουν απογοητευμενος , αλλα το συνηθισα:rolleyes:..

 

Οι εφαρμογες που εχω δοκιμασει ( για S60 5th) και δεν παιζουν ειναι αυτες που χρησιμοποιούν την καμερα ( ολες ειναι για 5800 ) με μονη εξαιρεση το ScanLife (το οποιο εμενα δουλευει..) , αυτες που χρησιμοποιούν το φλας της καμερας ως φακός (px Brightlight..) , αυτες που χρησιμοποιουν το proximity sensor ( πχ eyecall truth or dare ) μιας και το Vivaz δεν εχει, και οι περισσοτερες εφαρμογες της ΝΟΚΙΑ..(Ovi Store ) Επισης δεν λειτουργουν και μερικες απο SmartphoneWare οπως Answering Machine , Call cheater αλλα λειτουργει για παραδειγμα το Blacklist της ιδιας εταιρίας..

 

Υπαρχουν πολλές άλλες ομως ( απο παιχνιδια , το Vivaz ειναι καλυτερο απο το ΝΟΚΙΑ λογω Graphics Accelarator..) Δοκιμασε να εγκαταστισεις Ferrari GT HD VERSION ,Lets Golf HD , Rally master , SSX (τα δυο τελευταια βρισκονται ηδη στην συσκευη σου , απλα δεν ειναι εκγατεστιμενα .. ) Ολα ειναι παιχνιδια υψηλης αναλυσεως και υψηλης ποιοτητας , και ξεφευγουν κατα πολυ απο τα απλα παιχνιδια Java που τρεχουν τα απλα κινητα και ολα τα τηλεφωνα της ΝΟΚΙΑ , προς το παρών..Χωρις να με σιγουρος , και απο τα κινητα με WM

 

Επειτα το πιο βασικό..Υπογραφεις της εφαρμογες σου πριν της περασεις στο κινητο σου; Aμα σου βγαζει σφαλμα πιστοποιητικου , και δεν ειναι εφαρμογες τυπου σαν και τις παραπανω , χρειαζεται υπογραφη..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!!αγορασα και γω το vivaz σε μπλε αποχρωση που μ αρεσε πολυ,πριν απο λιγες μερουλες και σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.το μονο κακο ειναι πως ειναι vodafone branded αλλα τι να κανουμε.ερικσα μια γρηγορη ματια σε λα αυτα τα καλα που εχετε γραψει και θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησουλες.οι εφαρμογες που λετε τις βρισκουμε στο google σαν freeware?και ακομα για το gps που δεν εχω καταλαβει ακομα τι παζει με αυτο,το ndrive και το sygic που λετε το βρισκουμε καπου για κατεβασμα η το αγοραζουμε?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...