Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Vodafone shops πρεπει να εχει ερθει ,

τιμη ακομα δεν ξερω.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω πάντως το έχω διαθέσιμο απο την Παρασκευή.Οποιος θέλει μπορεί να περάσει να το επεξεργαστεί.Στα βονταφον θα υπάρχει από αύριο και στο Πλαίσιο Παρασκευή

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Eγω πάντως το έχω διαθέσιμο απο την Παρασκευή.Οποιος θέλει μπορεί να περάσει να το επεξεργαστεί.Στα βονταφον θα υπάρχει από αύριο και στο Πλαίσιο Παρασκευή

 

 

Φαντάζομαι σαν μενού, οθόνη και λειτουργίες δε θα έχει διαφορά από τα προηγούμενα nokia, σωστά;; Eιδικά με το 7250i που έχουν και το ίδιο μενού.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πολλες εικονες και πληροφοριες στην Γαλλικη!

Εδώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Φαντάζομαι σαν μενού, οθόνη και λειτουργίες δε θα έχει διαφορά από τα προηγούμενα nokia, σωστά;; Eιδικά με το 7250i που έχουν και το ίδιο μενού.

 

Λειτουργίες πιο εμπλουτισμένο,σημαντικο για μένα τα 25 δεύτερα Βιντεο που τραβάει,οθόνη τα 'ιδια σκ...α με το 7250,μιλαμε τωρα που έχω και ενα Σαμσ 700 πως μου φαίνεται......Πιο καλό κόψιμο έχει..

8310

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα νεο για το μοντελο αυτο :o

κανεις δεν τοχει παρει ??? κανεις δεν τοχει δοκιμασει !!!

δεν λεει τιποτα λοιπον το κινητακι αυτο :(

για πειτε μας τη γνωμη σας οι κατεχοντες αν υπαρχουν :)

Link to comment
Share on other sites

hi all ,kinitoeidimon ti leei to kinito to xeis dokimasei katholou?an nai pes mou an sou einai eukolo pos sou fainetai esi eisai eidikos se auta se empisteuomai esi eftaiges kai pira to p-400 ki emeina poli euxaristimenos.exei arketes diafores apo to 7250?pio kali othoni?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22

 

hi all ,kinitoeidimon ti leei to kinito to xeis dokimasei katholou?an nai pes mou an sou einai eukolo pos sou fainetai esi eisai eidikos se auta se empisteuomai esi eftaiges kai pira to p-400 ki emeina poli euxaristimenos.exei arketes diafores apo to 7250?pio kali othoni?

 

Χαιρομαι που βοήθησα...Μου εκανε και μενα φοβερή εντυπωση αλλά μου την σπάσανε οι υπέρυθρες.Σαν κατασκευή το 6220 είναι καλύτερο απο το 7250 στα πλαστικα του.Επίσης όπως ανέφερα μου αρέσει η θέση της καμερούλας που έχει,την βρίσκω πιο βολική,και πιο...κομψή.Η οθόνη του είναι ακριβώς η ιδια με το 7250,ενω το οτι δεν εχει κινούμενα γραφικά είναι λιγο σπαστικό.Με μεγ΄λη ευκολία τραβάς τα κλιπάκια τα οποιά ειναι μεγαλύτερα σε διάρκεια και δεν εχουν το delay που ελαφρα παρουσιάζουν το 7650 και το 3650 στην βιντεοσκόπηση.Αλλο ενα αξιοπροσεκτο είναι ο σαφέστερα πιοοτικότερος ηχος του ραδιοφώνου του,καθώς και το σήμα του που υπερτερει σε ιδιες συνθήκες (ιδια εταιρεία και σημείο0με άλλα κινητά,εκτός κι αν είναι εικονικό. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις kinitoneidimona να μου πεις, για τα Notes που εχει βαλει για πρωτη φορα η Nokia σε series 40 κινητο: Συγχρονιζονται με τα Notes του Outlook;; Ελευθερη μνημη ποση εχει;; Μπορεις αν ειναι εφικτο φυσικα να ποσταρεις μια φωτο τραβηγμενη απο το κινητο;;

Σε ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
apo bataria pos paeei?posi mnimi exei?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλωηρθα γενικοτερα και με καινουριο εργαλειο!Το 6220 αξιζει το κοπο και κυριωσ το χρημα.Η μπαταρια του προσ το παρων διχνει να κρατα 4 μερες χωρις κρεπαλη στη χρηση τησ καμερας.Οι ηχοι του ειναι καλοι ,αλλα θα μπορουσαν να ειναι σαφεστατα καλυτεροιΠολυ Futura το hands free.Mε το SL55 του πατερα μου ανταλλασει δεδομενα πολυ γρηγορα.Μολισ το περιεργαστο κι αλλο θα σας ενημερωσω.Τιμη με καινουρια συνδεση ωοδ.180 και πιστωτικη 268.

Καλες :cool: γιορτες σε ολους! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6610. Θα ήθελα κάτι στο ίδιο στυλ, αλλά κάπως καλύτερο και το 6230 μου φαίνεται πολύ ακριβό και πολύ... μακριά! Δύο μικρές ερωτησούλες λοιπόν για το 6220:

 

1. Τελικά αυτό το τηλέφωνο έχει πολυφωνικούς ήχους 4 καναλιών ή 16; Στην πράξη υπάρχει διαφορά ποιότητας ήχου σε σχέση με τα 6610, 7250 όπως σε άλλα σημερινά κινητά που ακούς ringtone και χαίρεσαι να τα ακούς;

 

2. Επίσης σε ένα review διάβασα ότι δέχεται και αρχεια AMR σαν ringtones. Αυτά είναι κάτι αντίστοιχο με τα MMF; (ένας φίλος μου έχει το Siemens S55 και βάζει όλο MMF σαν ringtones και έχει πολύ πλάκα).

 

Αυτά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratilatis (24 Δεκ. 2003 , 18:01)

 

Έχω το 6610. Θα ήθελα κάτι στο ίδιο στυλ, αλλά κάπως καλύτερο και το 6230 μου φαίνεται πολύ ακριβό και πολύ... μακριά!

Φίλε μου το πιθανότερο είναι το 6230 όταν σε κανένα τρίμηνο κυκλοφορήσει να έχει χμηλότερη τιμή από τη σημερινή του 6220....Συγκεκριμένα αναμένεται περίπου στα 430 Ευρώ, όταν η σημερινή τιμή του 6220 είναι περίπου 470.... :)

1. Τελικά αυτό το τηλέφωνο έχει πολυφωνικούς ήχους 4 καναλιών ή 16;

Το 6220 έχει 16 τόνων, το 6230 αναμένεται με 24.... :)

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Χθες ειπα να κανω ενα δωρακι στην γυναικα μου και πηγαμε σε ενα Τ.... μαγαζακι για να διαλεξει.Πηρε το Siemens SL55.Οταν ειχε βγει ειπα....ειναι τρελα.Πολυ κομψο.Και οπως ειδα λιγο το menu εχει αρκετα.Στην διαρκεια των σχετικων διακανονισμων ετυχε να γινει κουβεντα και για την συνδεση που εχω εγω εδω και 5 χρονια περιπου για το 7110.Και η υπαλληλος εριξε μια ματια στα αρχεια της εταιρειας.Ειδε οτι ειχα δικαιωμα αναβαθμησης και μου ειπε ενα νουμερο 201 το οποιο της φανηκε και αυτης απιθανο.Με τετοια κλαση (ευκαιρια ηταν) διαλεξα το 6220. Απο 430 το πηρα 225 ευρω.Του εριξα μια γρηγορη ματια μια και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και τρελαμενος για νεα κολπα.Καλο φαινετε.Αν και μια καλυτερη αναλυση στην καμερα και λιγο zoom στην εστιαση θα ηταν ακομη καλυτερα.Η ληψη του ραδιοφωνου ειναι καλη.Βλεπω απο πολλους οτι υπαρχει δυσαρεσκεια σχετικα με τις διαφορες που εχει το ενα κινητο απο το αλλο.Φυσικο ειναι.Με καποιο τροπο πρεπει να μας αδειαζουν την τσεπη.Αν μας δωσουν οσα θελουμε σε μια συσκευη θα κλεισει το εργοστασιο.Π.χ. για μενα ιδανικο κινητο θα ηταν αυτο που ενσωματωνει αναπτηρα. Καταλαβαινετε το γιατι.

Αντε και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntanny (25 Δεκ. 2003 , 09:32)

 

...Με τετοια κλαση (ευκαιρια ηταν) διαλεξα το 6220. Απο 430 το πηρα 225 ευρω.Του εριξα μια γρηγορη ματια μια και δεν μπορω να πω οτι ειμαι και τρελαμενος για νεα κολπα.Καλο φαινετε.Αν και μια καλυτερη αναλυση στην καμερα και λιγο zoom στην εστιαση θα ηταν ακομη καλυτερα.Η ληψη του ραδιοφωνου ειναι καλη....

 

Καλημερα και χρονια πολλα. Δεν ξερω αν συνηθιζεις γενικα να συγχρονιζεις τα κινητα σου με το Outlook αλλα αν το κανεις, πες μου σε παρακαλω, τις σημειωσεις του outlook τις συγχρονιζει το κινητο σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Geokaza δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν χρειαστηκε να το κανω ποτε.Απο κατι λιγα ομως που διαβασα απο αλλα παιδια εδω μεσα καταλαβα οτι γινετε.Θα μου πεις δεν προσπαθησες ποτε? Αν και εχω καλωδια για 7110 και 3410 ακομη και irda δεν ασχοληθηκα.Καλωδιο για το 6220 δεν ειχε την ημερα που το πηρα.Οταν φερει θα κανω μια δοκιμη.Οσο για την irda, ετσι οπως εχω το γραφειο και το κουτι του pc, ουτε που θελω να σκεφτομε επεμβασεις για τοποθετησεις εξαρτηματων.Προτιμω να βαψω τα καγκελα στο μπαλκονι !!! λολ!

Ας αναφερθω λιγο και στις εντυπωσεις μου απο το 6220.Το εψαξα λιγο το πρωι.Πλουσιο για εναν μεσω χρηστη.Οι 16bites μελωδιες του δεν με εντυπωσιασαν καθολου.Ουτε και οι εικονες που εχει.Οποτε η πρωτη κινηση ειναι ψαξιμο και στην θεση τους αλλες.Το ψαξιμο εγεινε χωρις το βιβλιαρακι μια και απο την εμφανηση του 5110 (το θυματε κανεις ? !!!) χρησιμοποιω Νοκια. Ευκολο το ψακτιρι δηλαδη.

Εκει που τα βρηκα μπαστουνια ακομη και με βιβλιαρακι, ηταν στο siemens SL55. Παρα πολλες επιλογες αλλα οταν ψαχνεις πρωτη φορα τετοιο στυλ μενου , αστα να πανε. Θελω μερες για να το συνηθησω οπως φαινετε !!!

Γελαω με την σκεψη πως θα πληκτρολογει η γυναικα μου με τα νυχακια της σε μικρα πληκτρα που εχουν καμπυλη επιφανεια !!!! Τσουλιθρα θα κανουν !!! Κακα τα ψεματα ομως. Σε μαγνιτιζει η κομψοτητα του.

Αν καποιος εχει τιποτε αρχεια με ηχους η εικονες για αυτα τα 2 κινητα και δεν του κανει κοπο , ευχαριστως θα τα δεχομουν.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 (4.13) SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Bluetooth exei to kinito paidia?Kai an nai boreis na steileis kai na dexteis eikones kai hxous?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει. Ισως το βαλουν σε αναβαθμιση για να μας τα ξαναπαρουν !!!!

bbbb χιονιζει εκει ? εδω οχι αλλα ξεροπαγωνια αρκετη.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza (25 Δεκ. 2003 , 09:53)

 

Καλημερα και χρονια πολλα. Δεν ξερω αν συνηθιζεις γενικα να συγχρονιζεις τα κινητα σου με το Outlook αλλα αν το κανεις, πες μου σε παρακαλω, τις σημειωσεις του outlook τις συγχρονιζει το κινητο σωστα;

 

Aργησα να απαντησω ,αλλά τώρα μπήκα μετά από μέρες.Δεν εχω το κινητό να σου ανεβάσω κάποια φωτό που ζήτησες παραπάνω,αλλά πρόλαβα να το δοκιμάσω στον συγχρονισμό και είναι σωστότατος.Οποιος θέλει και το εχει αυτή την τιγμή ας ανεβάσει μια πρωινή και μια βραδινή φωτο..... :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

kanena nokia ekos spo ta 60riaq den exei bt!!ean thes bt iparxei enas antaptoras alla ine mono gia to hands free!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Οι υπέρυθρες είναι κλειδωμένες κατά τα γνωστά (βλ. series 40);

Έχω την εντύπωση πως διάβασα κάπου ότι δεν είναι..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κανείς δεν έχει 6220 για να απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση;;;;

Απαντώ μόνος μου λοιπόν, μια και βρέθηκε στα χέρια μου ένα 6220: Οι υπέρυθρες ΔΕΝ είναι κλειδωμένες, μπορεί να στείλει και να δεχθεί εικόνες από το 6600, ενώ δέχεται και midi από το 6600.

Πρόσεξα όμως κι ένα πρόβλημα, τουλάχιστον στην έκδοση a4.08 : Όταν προσπαθείς να ηχογραφήσεις κάτι βγάζει μήνυμα "σφάλμα φωνητικού συστήματος" !! Έψαξα το forum και βρήκα ότι το ίδιο γινόταν και στο 3200 όταν η γλώσσα του μενού ήταν η Ελληνική, ενώ διορθώθηκε με αναβάθμιση. Πράγματι, στην Αγγλική δεν έχει τέτοιο πρόβλημα.

Υπάρχει νεότερη έκδοση από την a4.08;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (28 Δεκ. 2003 , 12:05)

 

Καλά, κανείς δεν έχει 6220 για να απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση;;;;

 

 

 

Τελικά το 6220 είναι ένα τηλέφωνο που πέρασε τελείως απαρατήρητο. Βασικά βγήκε μετά το 7250 και αρκετά καθυστερημένα (δέκα μήνες μετά)έχοντας να προσφέρει ελάχιστα παραπάνω για τη καθυστέρηση του, η εμφάνιση του είναι απαίσια σε σχέση με το γοητευτικό και μοντέρνο 7250 οπότε η πορεία του ήταν προδιαγεγραμένη.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Pan82 διαφωνώ!

Πιστεύω πως αυτή τη στιγμή το 6220 είναι ίσως το πληρέστερο μη-smartphone της Nokia (μέχρι βέβαια να βγει το 6230 ή κάποιο άλλο).

Παραπάνω από το 7250 έχει 16φωνικούς ήχους, ηχογράφηση, βιντεοσκόπηση, υποστήριξη ήχων και video στα mms, ξεκλείδωτες επιτέλους υπέρυθρες. Υποστηρίζει δηλαδή αυτά που έπρεπε να υποστηρίζονται από όλα τα series 40. Βέβαια, το 6230 θα είναι πολύ πληρέστερο (με mmc, 65k χρώματα TFT κλπ), οπότε θα πρότεινα την αναμονή για εκείνο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...