Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

Γι αυτο σου ειπα να πας καπλανη για το προγραμμα με τα 140 αλογα.Ποσα θα του σκασεις?Σου ειπε για το ποσο θα αυξηθει η καταναλωση?

 

Mythozz για να δω ποσο παρατηρητικος εισαι σου βαζω το επομενο quiz-ειναι ενας πορωμενος alfisti που πλενει το αυτοκινητο του καθε τρεις μερες.Με λιγα λογια δεν εχω δει την αλφα του ποτε βρωμικη.Ποια alfa ειναι?Σε βοηθαω κιολας-εχει βιντεοκλαμπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα τι πιστεψατε...?

Υπήρχε περιπτωση να εχω δωσει τπτ λιγοτερο απο το καλυητερο στον φιλο μου τον Mythozz για να βαλει στην Ιταλιδα του...?

και εγω στο Punto μου το ιδιο ειχα... :)

 

Και στο πλαι αν το εβλεπες Sakiss ειχε κι αλλα toy gtc...Απιστευτη ποιοτητα...Αυτον που βρηκα κ τα κανει,δεν τον αφηνω πλεον...

 

Σκεφτομαι να βαλω κι εγω στο Golf μου... :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

@ popolaros...

Nothing special under the bonet my friend...(at least not 'till now)

Ένα φιλτράκι Green στο κουτί (θα αλλαχθεί άμεσα με το βαρελάκι της BMC) και μία όμορφη μπαρίτσα θόλων OMP. Σήμερα (επιτέλους) μπαίνουν τα φρένα (Brembaδούρες) και ακολουθεί η εξάτμιση (δεξιά-αριστερά μπούκες με καζανάκι Drago και ελεύθυερο καταλύτη) και μετά η ανάρτηση.

@ Mythozz

Φίλε μου, σε καταλαβαίνω. Και εμένα ο κουμπάρος μου έχει ένα Megane Cabrio 1.6 και το πήρα να πάω Επίδαυρο όταν είχα τη δικιά μου για service και απογοητεύητηκα στις στροφές. Πολύ γλερνει το άτιμο! Κάτι σαν 2CV ένα πράμα.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος costasp (29 Ιούλ. 2004 , 14:21)

 

@ Mythozz

Φίλε μου, σε καταλαβαίνω. Και εμένα ο κουμπάρος μου έχει ένα Megane Cabrio 1.6 και το πήρα να πάω Επίδαυρο όταν είχα τη δικιά μου για service και απογοητεύητηκα στις στροφές. Πολύ γλερνει το άτιμο! Κάτι σαν 2CV ένα πράμα.

 

Και δεν είναι μόνο αυτό! Είναι οτι το ^%$*&^ πετάει κωλαράκι με το παραμικρό! Να έχω συνηθίσει με τη δικιά μου, που βουτάει στις στροφές με τη μούρη και δεν φεύγει μία... και έπαθα πλάκα όταν το οδήγησα. Πολύ καλός και ομαλός κινητήρας, άνετη οδήγηση το Cabrio, αλλά στις στροφές με φόβιζε...

 

Btw σήμερα πήγα τη δικιά μου για ευθυγράμμιση, μιας και έκανα τα 500 πρώτα χλμ με τiς Eibach μου. Ήθελε μια ρύθμιση ο δεξιός τροχός έγινε και τώρα αλφάδιασε (κυριολεκτικά) το τιμόνι πάλι... ;)

 

costasp αν ψάχνεις για φίλτρο, δοκίμασε το Κ&Ν αντί για το βαρελάκι της BMC... Το έχω και χαμηλά την κάνει άλλο αμάξι... Αναπνέει πολύ καλύτερα και γεμίζει πιο γρήγορα. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα, θελω να κανω μια ερωτηση:Φιλος μου πηρε την 156 πριν κανα δυο μηνες. Ειναι σε γενικες γραμμες πολυ ευχαριστημενος απο το αμαξι, ωστοσο προσφατα παρατηρησε το εξης προβλημα:Το τελικο καζανακι της εξατμισης κουνιεται τραγικα..Το πηγε στο service και του ειπαν οτι ολα τα 156 ετσι ειναι και πρεπει να το συνηθισει..ισχυει παιδια αυτο?.Εχει παρατηρηθει αυτο και σε αλλες Alfa 156?.Τελος, ξερετε καποιο καλο συνεργειο(εξουσιοδοτημενο) οπου μπορει να παει για να το κοιταξουνε?.Το παλλικαρι μενει στην Αθηνα.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.. :)
TOYOTA RULES THEM ALL
Link to comment
Share on other sites

Τι κτήνος είναι αυτό;;; wow... :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και γω ρωτάω τώρα. Δηλαδή αν άφηναν τα παλιά μπροστά φώτα που ήταν πιο soft, πιο sexy, πιο θηλυκά και πιο κοντά στο χαρακτήρα μιας ιταλίδας μπερλίνας, θα πάθαιναν τίποτα?

Και τώρα δηλαδή που θέλουν να τα κάνουν πιο επιθετικά, πιο άγρια, πιο απόλυτα, πιο ανδρικά και που μοιάζουν όλα με τις 156, 166, τί θα καταλάβουν? ’τιμοι μαρκετίστες που θέλουν ομογενοποίηση όλων των μοντέλων για να εντυπώνεται μια ενιαία εικόνα για τη μάρκα στο μάτι και το μυαλό του αγοραστή. Ντε και καλά να κάνουν όλες τις μούρες ίδιες, λες και η ’λφα είχε αυτό ανάγκη. Ίσα ίσα που το σήμα κατατεθέν της ήταν η διαφορετικότητα και ο ξεχωριστός χαρακτήρας κάθε μοντέλου.

 

Και επιπλέον, Τζουτζιάρο λος πουλλλλλλλ...

 

Viva Valter da Silva..κόλλημααααα ;)

 

Θα σκαγα αν δε τα λεγα...lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 ( 5 Αύγ. 2004 , 15:17)

 

Και γω ρωτάω τώρα. Δηλαδή αν άφηναν τα παλιά μπροστά φώτα που ήταν πιο soft, πιο sexy, πιο θηλυκά και πιο κοντά στο χαρακτήρα μιας ιταλίδας μπερλίνας, θα πάθαιναν τίποτα?

Και τώρα δηλαδή που θέλουν να τα κάνουν πιο επιθετικά, πιο άγρια, πιο απόλυτα, πιο ανδρικά και που μοιάζουν όλα με τις 156, 166, τί θα καταλάβουν? ’τιμοι μαρκετίστες που θέλουν ομογενοποίηση όλων των μοντέλων για να εντυπώνεται μια ενιαία εικόνα για τη μάρκα στο μάτι και το μυαλό του αγοραστή. Ντε και καλά να κάνουν όλες τις μούρες ίδιες, λες και η ’λφα είχε αυτό ανάγκη. Ίσα ίσα που το σήμα κατατεθέν της ήταν η διαφορετικότητα και ο ξεχωριστός χαρακτήρας κάθε μοντέλου.

 

Και επιπλέον, Τζουτζιάρο λος πουλλλλλλλ...

 

Viva Valter da Silva..κόλλημααααα ;)

 

Θα σκαγα αν δε τα λεγα...lol

 

 

Λολ.. εμένα μου αρέσει... Πιο επιθετική, πιο... άγρια. Αν υπήρχε ένα πράγμα που θα ήθελα να αλλάξω στη δικιά μου, αυτό θα ήταν σίγουρα τα φώτα... Είμαι ερωτευμένος με της 156... :D

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Epeidi prosexo poli ti leptomereia pisteuo pos i 147 kai etsi opos einai den xreiazetai kanena facelift arkei na afairethoun ta antiaisthitika plastika tou profilaktira kai me 2-3 pontous xamiloma einai koukli...
Link to comment
Share on other sites

Anyway, περί γούστου προτιμήσεων και ορέξεως, κολοκυθόπιτα που λένε.

 

Απλά ως τώρα η 147 έχει ταυτιστεί στο μυαλό μου με την γυναικεία γοητεία και φινέτσα και παρομοιάζω τα μπροστά της φώτα με ένα ζευγάρι ελκυστικά γυναικεία μάτια, που προτιμώ να τα βλέπω κάπως soft, με την φλόγα αλλά καλά κρυμμένη, να σε κοιτάζουν με σκέρτσο και νάζι και να σε προκαλούν να παίξεις μαζί τους. Τώρα με το πιο επιθετικό look μού βγάζουν λιγότερη θελκτικότητα, αισθησιασμό και περισσότερη αντρική βαρβατίλα, πράγμα που μου την σπάει. Φανταστείτε και κάποιος αργότερα να θέλει να το φτιάξει το αμάξι, οπότε μοιραία θα το κάνει να φαίνεται ακόμα πιο άγριο, που δεν μ'αρέσει. Δε θα κολλάει με το γυναικείο ιταλικό στυλ με το οποίο το χω συνδυάσει.

 

Btw, κάπου πήρε το μάτι μου (gtc.gr i think) ότι για την restyled 147 θα έχουν έναν 1.6 T.S (110cv) και έναν 1.6 JTS (130cv). cv είναι άλογα? Αν ναι, καινούριος είναι αυτός ο TS με -10 άλογα από τον τωρινό ή τον έκοψαν/έραψαν για να να τηρεί αυστηρότερες προδιαγραφές ρύπων? Ψιλοξενέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 ( 6 Αύγ. 2004 , 01:20)

 

Anyway, περί γούστου προτιμήσεων και ορέξεως, κολοκυθόπιτα που λένε.

 

Απλά ως τώρα η 147 έχει ταυτιστεί στο μυαλό μου με την γυναικεία γοητεία και φινέτσα και παρομοιάζω τα μπροστά της φώτα με ένα ζευγάρι ελκυστικά γυναικεία μάτια, που προτιμώ να τα βλέπω κάπως soft, με την φλόγα αλλά καλά κρυμμένη, να σε κοιτάζουν με σκέρτσο και νάζι και να σε προκαλούν να παίξεις μαζί τους. Τώρα με το πιο επιθετικό look μού βγάζουν λιγότερη θελκτικότητα, αισθησιασμό και περισσότερη αντρική βαρβατίλα, πράγμα που μου την σπάει. Φανταστείτε και κάποιος αργότερα να θέλει να το φτιάξει το αμάξι, οπότε μοιραία θα το κάνει να φαίνεται ακόμα πιο άγριο, που δεν μ'αρέσει. Δε θα κολλάει με το γυναικείο ιταλικό στυλ με το οποίο το χω συνδυάσει.

 

Btw, κάπου πήρε το μάτι μου (gtc.gr i think) ότι για την restyled 147 θα έχουν έναν 1.6 T.S (110cv) και έναν 1.6 JTS (130cv). cv είναι άλογα? Αν ναι, καινούριος είναι αυτός ο TS με -10 άλογα από τον τωρινό ή τον έκοψαν/έραψαν για να να τηρεί αυστηρότερες προδιαγραφές ρύπων? Ψιλοξενέρα.

 

 

Νope δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο...

 

Αυτό που περιμένουμε όλοι είναι οι MultiJet κινητήρες :up: , οι JTS (για όποιους θέλουν) ακόμα και για εμάς τους "μικρούς" της Alfa, και φυσικά η τετρακίνηση της 148... Όλα αυτά πακέτο το 2006... :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

κινητηρες......με πετρελαιο...

 

1.9 MJD 150cv - 340Nm (Crosswagon-147-GT-Stilo)

 

Fine 2004

1.3 MJD 90cv - 210Nm (Punto 2005 - Ypsilon - Musa - Simba)

1.9 MJD 180cv - 360Nm (147)

2.4 MJD 200cv - 440Nm (Stilo - 156? - 166 -Thesis)

 

2005

1.3 MJD 120cv - 250Nm

3.0 V6 MJD 250cv - 540Nm

 

2006

1.6 MJD 120cv - 280Nm

1.9 MJD 200cv - 400Nm

3.0 V6 MJD 300cv - 600Nm

4.0 V8 MJD 380cv - 750Nm

Link to comment
Share on other sites

Mythozz θυμισε μου σε ποια βενζιναδικα της shell φουλαρεις την κουκλα σου.Τα shell στην ελληνως στρατιωτη και αμερικης τα εχεις δοκιμασει?Πως εξηγεις το γεγονος οτι τα shell kai bp στην εθνικη πατρων αθηνων ειναι πιο φθηνα απο αυτα μεσα στην πολη?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss ( 8 Αύγ. 2004 , 03:53)

 

Mythozz θυμισε μου σε ποια βενζιναδικα της shell φουλαρεις την κουκλα σου.Τα shell στην ελληνως στρατιωτη και αμερικης τα εχεις δοκιμασει?Πως εξηγεις το γεγονος οτι τα shell kai bp στην εθνικη πατρων αθηνων ειναι πιο φθηνα απο αυτα μεσα στην πολη?

 

 

Αν βάλω Shell βάζω πάντα ή απο το πρατήριο μετά τα πρώτα φανάρια του Βασιλόπουλου φεύγοντας απο Πάτρα, στην ανηφόρα δηλαδή δεξιά, ή απο το πρατήριο δίπλα στον Τόφαλο που έχει ΠΑΝΤΑ την πιο φθηνή αμόλυβδη της Πάτρας σε Shell βενζίνη. Δεν θα βρεις φθηνότερη και πάντα καλή.

 

Αν βάλω Ultimate βάζω στο πρατήριο κάτω απο τη Λεύκα το ποτάμι, ή στο βενζινάδικο πάνω απο το κολυμβητήριο που αράζουν πολύ και οι νταλίκες.... Ελεγμένα και τα δύο. :)

 

Μόλις γύρισα απο Ρίο απόψε, και αφού τη γέμισα V Power για πρώτη φορά μετά απο πολλούς μήνες που έβαζα Ultimate... είδα οτι η Ultimate δεν συγκρίνεται χαλαράαα... :o

 

Επίσης στο πήγαινε για Ρίο για ποτάκι απόψε, ευπειθώς αναφέρω οτι ένα Leon 1.6 ήθελε να ελέγξει τι τσάει κερνάει η Ιταλίδα μου, και στα φανάρια στη Φαρίνα, 1η-2α-3η πήρε μια καρότσα διαφορά χωρίς να πιεστώ ιδιαίτερα...

 

Στο επόμενο φανάρι βλέπω γρήγορα μια μάσκα στο σκοτάδι απο Audi στον πίσω καθρέπτη... και λέω Α3 είναι... :D Αμ δε... S3 ήταν και χαλαρά με πάτησε... :p Τον κυνήγησα μέχρι τη γέφυρα πριν τα διόδια, στο κατέβασμα το φοβήθηκε και πάτησε φρένο (Αθηναίος ήταν :p ), τον περασα εκεί, :rolleyes: και μέχρι να φτάσουμε πριν τα διόδια με τετάρτη και κόφτες έπιασα 190... :happy: ... ήταν λίγα όμως για το S3... με πέρασε χαλαρά μετά απο λίγο... :o

 

Πολύ δύναμη το κτήνος... μπράβο... :up:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες το προγραμμα του καπλανη?Αληθεια ποσο την εχει την bp ultimate εκει που βαζεις?Την βρηκα στην εθνικη 96,2 και στους κλεφτες στην αμερικης 99,9.Η εκο αγγιξε το 1ευρο και η v racing to 1.1.Kλαφτα χαραλαμπε................
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss ( 8 Αύγ. 2004 , 11:08)

 

Εβαλες το προγραμμα του καπλανη?Αληθεια ποσο την εχει την bp ultimate εκει που βαζεις?Την βρηκα στην εθνικη 96,2 και στους κλεφτες στην αμερικης 99,9.Η εκο αγγιξε το 1ευρο και η v racing to 1.1.Kλαφτα χαραλαμπε................

 

 

Ρε συ σε κλέβουν... Εγώ τη βρίσκω 90-92 την Ultimate πάντα. Αν έχει παραπάνω δεν βάζω και χρησιμοποιω 95άρα...

 

Πάντως απογοητεύτηκα εντελώς με την V Power... Απο χθες μέχρι σήμερα, πάει καλά το αμάξι αλλά όχι σαν την Ultimate...

 

Για πρόγραμμα βάζω μάλλον αρχές Σεπτέμβρη απο το παιδί που μου έφτιαξε την Alfa μου, τον Άγγελο που δουλεύει στην TRIM... Ασχολείται μόνο με Alfa Romeo και είναι μαστόρι καλό, αλλά τα ίδια μου είπε και ο Καπλάνης... ;)

380 Ευρώ το πρόγραμμα, (χαρτογράφιση κλπ), συν επιπλέον χρήματα για αφαίρεση προκαταλυτών...+(Remus τελικό +φίλτρο τα έχει ήδη) = 137 άλογα στο τροχό...

 

Θα το δυναμομετρήσω βέβαια για να ξέρω απόλυτα το νούμερο. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη φορα δεν μου απαντησες.Σου ειπαν ποσο θα αυξηθει η καταναλωση μετα το προγραμμα?Εχουν βγει κατι τσιπακια που μειωνουν την καταναλωση-τα χεις παρει πρεφα?

 

Οσο για τη βενζινη θα παω στην bp στο κολυμβητηριο και αν βρω την ultimate 92 θα αυτοκτονησω-πολυ πολυ φθηνη αν και δεν εμπιστευομαι παντοτε το τι αναγραφεται σαν ενδεικτικη τιμη-την εχω πατησει γι αυτο σου λεω.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss ( 8 Αύγ. 2004 , 14:16)

 

Την προηγουμενη φορα δεν μου απαντησες.Σου ειπαν ποσο θα αυξηθει η καταναλωση μετα το προγραμμα?Εχουν βγει κατι τσιπακια που μειωνουν την καταναλωση-τα χεις παρει πρεφα?

 

Οσο για τη βενζινη θα παω στην bp στο κολυμβητηριο και αν βρω την ultimate 92 θα αυτοκτονησω-πολυ πολυ φθηνη αν και δεν εμπιστευομαι παντοτε το τι αναγραφεται σαν ενδεικτικη τιμη-την εχω πατησει γι αυτο σου λεω.....

 

 

Η κατανάλωση θα είναι ελαφρώς λιγότερη από αυτη που έχω τωρα φίλε sakiss στις χαμηλές πολυ απλά γιατί τωρα, ο εγκέφαλος είναι σεταρισμένος για πνιγμένο αμάξι, και φυσικά με ρυθμίσεις για συμβατότητα με την Ευρωπαική Ένωση αυστηρα για τον έλεγχο των εκπομπών. Με λίγα λόγια το πρόγραμμα που έχει επάνω κόβει από μόνο του τα άλογα και με το καινούριο φίλτρο δεν συνεργάζεται άψογα. Το αμάξι φαίνεται άλλωστε πως σε υψηλές στροφές πνίγεται από το μίγμα που δίνει το τωρινό πρόγραμμα... Με την καινούρια χαρτογράφιση θα παίρνει ακριβώς όσο χρειάζεται ειδικά στις χαμηλές στροφές όπου και θα φανούν τα άλογα...

 

Ο Καπλάνης τουλάχιστον έτσι μου είπε... Άλλα αμάξια αυξάνουν κατανάλωση, άλλα μειώνουν λίγο. Στις υψηλές στροφές φυσιολογικά θα αυξηθεί λίγο γιατι θα ζητάει περισσότερο μίγμα... ;)

Πάντως είμαι ήδη εντυπωσιασμένος με το φίλτρο και το τελικο της. Δεν πήρε φυσικά άλογα με αυτά τα δύο το αμάξι, απλά ακριβώς επειδή δεν ζορίζεται πλέον ο κινητήρας, αναπνέει ελέυθερα και ανοίγει πολύ καλύτερα... Δεν έπιανα πριν 190+ με τετάρτη κοντά στις 6900, σε ευθεία φυσικά ε; Φαντάσου με το πρόγραμμα... :D

 

Θα σου τα πω λεπτομερώς πάλι όταν με το καλό το βάλω...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε Mythozz τι διαφορα παρατηρησες μεταξυ ultimate και v racing.Oso για τη v power μηπως πρωτα πρεπει να βαλεις κανα 5αρια συνεχομενα γεμισματα για να δεις τις πραγματικες της δυνατοτητες?Παντος η v power εχει πανω κατω την ιδια τιμη με την ultimate :wacko: Aντε με το καλο να δοκιμασεις και την εκο και να μου πεις ενυπωσεις.Εγω παντος η μονη καλη βενζινη που εχω δοκιμασει στο στιλο μου ειναι η ultimate και παρατηρησα οτι ανεβαζει πιο γρηγορα στροφες και εχω καλυτερη αποκριση χαμηλα αλλα ρε γαμωτο καταναλωνεται γρηγορα.......Δεν παει αλλο.Μολις ερθει η gt θα τις δοκιμασω ολες.Το σιγουρο ειναι οτι 1 στα 5 γεμισματα θα ειναι v racing.To διλλημα ειναι για τα 5 γεμισματα μεταξυ εκο v power και ultimate.......ωραιες σκοτουρες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakiss ( 8 Αύγ. 2004 , 16:15)

 

Δηλαδη βρε Mythozz τι διαφορα παρατηρησες μεταξυ ultimate και v racing.Oso για τη v power μηπως πρωτα πρεπει να βαλεις κανα 5αρια συνεχομενα γεμισματα για να δεις τις πραγματικες της δυνατοτητες?Παντος η v power εχει πανω κατω την ιδια τιμη με την ultimate :wacko: Aντε με το καλο να δοκιμασεις και την εκο και να μου πεις ενυπωσεις.Εγω παντος η μονη καλη βενζινη που εχω δοκιμασει στο στιλο μου ειναι η ultimate και παρατηρησα οτι ανεβαζει πιο γρηγορα στροφες και εχω καλυτερη αποκριση χαμηλα αλλα ρε γαμωτο καταναλωνεται γρηγορα.......Δεν παει αλλο.Μολις ερθει η gt θα τις δοκιμασω ολες.Το σιγουρο ειναι οτι 1 στα 5 γεμισματα θα ειναι v racing.To διλλημα ειναι για τα 5 γεμισματα μεταξυ εκο v power και ultimate.......ωραιες σκοτουρες :lol:

 

 

H Ultimate ταιριάζει γάντι σε πολύστροφους κινητήρες... Τέλος. Ο ήχος είναι ομαλότατος, κελαηδάει το αμάξι... Με την Power πάει καλά αλλά... ακούγεται λίγο διαφορετικά πως να στο πω... Δεν ξέρω, και στην απόκριση του γκαζιού δεν με ικανοποίησε. Την Kinitron δεν τη βάζω γιατί είναι πανάκριβη...

 

Ultimate λοιπόν, μέχρι να βρω κάτι που θα με ικανοποιήσει οικονομικά, σε σχέση με όσα δίνει...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Oxi βρε συ.Παλιοτερα μου ειχες πει οτι η v racing σε ικανοποιησε περισσοτερο απο την ultimate αλλα δυστυχως ειναι ακριβη.Πηγα στο βενζιναδικο της bp που μου ειπες και βρηκα tin ultimate 95,9.Απεχει απο το 92 αλλα και παλι ειναι η πιο φθηνη που εχω βρει.........
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...