Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πρόλαβα πήρα το παρακάτω laptop αλλά με την προσφορά που βγήκε στον δεύτερο γύρο.. στα 265 ευρώ, ενώ η πρώτη προσφορά ήταν στα 244.

http://www.digideli.gr/HP-255-AMD-25637#product_spec

 

Σάββατο είχα κάνει την παραγγελία, σήμερα το πρωί το παρέλαβα. Μέχρι στιγμής ότι δοκίμασα λειτουργούσε απροβλημάτιστα. Επίσης οι κάμερες από τα hp κυρίως, αποδίδουν πολύ καλά σε χαμηλό φωτισμό όπως και στο συγκεκριμένο.

Μόνο η ποιότητα των υλικών φαίνεται λίγο κάτω του μετρίου, αλλά σε αυτά τα λεφτά είναι μια χαρά. Αν και με 2gb ram τα πάει μια χαρά και για την χρήση που θα κάνει η μάνα μου πιστεύω είναι οκ. Μελλοντικά ίσως γίνει κάποια αναβάθμιση στην μνήμη.

 

Υποθέτω το συγκεκριμένο κατάστημα θα ξαναβγάλει κάποια αντίστοιχη προσφορά. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να ελέγχει καθημερινά διότι σε 1-2 ημέρες εξαντλούνται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά,

 

νομίζω μερικές σελίδες πιο πίσω είχα δει αναφορά σε αυτό το site: http://www.notebooksbilliger.de/ το οποίο έχει απίστευτες τιμές καιάπειρα Laptops τα οποία δεν τα βρίσκω ουτε σε 'αλλα ευρωαπικά site. Ήθελα να ρωτήσω έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Ξέρει τι παιζει με το τελωνείο?? Ειναι γερμανικο, ΕΕ, οπότε θα έχουμε θέμα στο τελωνέιο σε φάση να μου σκάσει κανένα απρόοπτο πληρώστε και άλλες δυό φορές το λαπτοπ για να το παραλάβετε? Λέει ότι στην Ελλάδα στελνει με UPS με 29,90 ευρώ.

 

Εδιαφέρομαι για αυτό το laptop: http://www.notebooksbilliger.de/lenovo+ideapad+u430touch+59428643/incrpc/lastseen

η γνώμη σας? Αλλες προτάσεις στην ίδια κατηγορία και παρόμοια λεφτα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

νομίζω μερικές σελίδες πιο πίσω είχα δει αναφορά σε αυτό το site: http://www.notebooksbilliger.de/ το οποίο έχει απίστευτες τιμές καιάπειρα Laptops τα οποία δεν τα βρίσκω ουτε σε 'αλλα ευρωαπικά site. Ήθελα να ρωτήσω έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Ξέρει τι παιζει με το τελωνείο?? Ειναι γερμανικο, ΕΕ, οπότε θα έχουμε θέμα στο τελωνέιο σε φάση να μου σκάσει κανένα απρόοπτο πληρώστε και άλλες δυό φορές το λαπτοπ για να το παραλάβετε? Λέει ότι στην Ελλάδα στελνει με UPS με 29,90 ευρώ.

 

Εδιαφέρομαι για αυτό το laptop: http://www.notebooksbilliger.de/lenovo+ideapad+u430touch+59428643/incrpc/lastseen

η γνώμη σας? Αλλες προτάσεις στην ίδια κατηγορία και παρόμοια λεφτα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Εκεινο που παρατηρησα,ειναι οτι το συγκεκριμενο σαιτ,και δεν εχει εκεινες τι "σφραγιδες",που εχουν τα περισσοτερα,για να μην πω ολα τα σαιτ αγορας,(ριξε μια ματια στα σαιτ που βρισκονται στο idealo.de),αλλα και δεν αναφερει τη βαθμολογια που εχει παρει απο τις γνωμες των αγοραστων,πχ 4.6 4.8 κλπ.Κοιτα κατω αριστερα στο γκριζο τερταγωνακι,να δεις εκει που λεει sehr gut,που σημαινει λιαν καλως,αλλα χωρις βαθμολογια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνω λάπτοπ για κοπέλα, για τα βασικά. Ιντερνετ, εγγραφα, ταινίες. Πώς σας φαίνεται αυτό; Εμένα με χαλάει ο σκληρός που είναι μόνο 500ρης. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο θέμα. http://www.cosmodata.gr/product/187512/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

νομίζω μερικές σελίδες πιο πίσω είχα δει αναφορά σε αυτό το site: http://www.notebooksbilliger.de/ το οποίο έχει απίστευτες τιμές καιάπειρα Laptops τα οποία δεν τα βρίσκω ουτε σε 'αλλα ευρωαπικά site. Ήθελα να ρωτήσω έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Ξέρει τι παιζει με το τελωνείο?? Ειναι γερμανικο, ΕΕ, οπότε θα έχουμε θέμα στο τελωνέιο σε φάση να μου σκάσει κανένα απρόοπτο πληρώστε και άλλες δυό φορές το λαπτοπ για να το παραλάβετε? Λέει ότι στην Ελλάδα στελνει με UPS με 29,90 ευρώ.

 

Εδιαφέρομαι για αυτό το laptop: http://www.notebooksbilliger.de/lenovo+ideapad+u430touch+59428643/incrpc/lastseen

η γνώμη σας? Αλλες προτάσεις στην ίδια κατηγορία και παρόμοια λεφτα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά.

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι το τρίτο μεγαλύτερο σε τεχνολογικά προϊόντα μετά το amazon.de και το otto.de στην Γερμανία.

Έχω ψωνίσει από το συγκεκριμένο.

Προχωράς άφοβα την παραγγελία σου εφόσον σε ενδιαφέρει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, ψάχνω λάπτοπ για κοπέλα, για τα βασικά. Ιντερνετ, εγγραφα, ταινίες. Πώς σας φαίνεται αυτό; Εμένα με χαλάει ο σκληρός που είναι μόνο 500ρης. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο θέμα. http://www.cosmodata.gr/product/187512/

 

bump (μπαμπ)

Link to comment
Share on other sites

bump (μπαμπ)

 

Δεν μου γεμίζει το μάτι. Θα έδινα λίγα παραπάνω για αυτό όμως

http://www.cosmodata.gr/category/599/notebooks?makers=144.&specs=0.0.981.0.0.736.0.0.0.0.779.0.0.0.&prices=240_855.&items=10&sort=asc

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου γεμίζει το μάτι. Θα έδινα λίγα παραπάνω για αυτό όμως

http://www.cosmodata.gr/category/599/notebooks?makers=144.&specs=0.0.981.0.0.736.0.0.0.0.779.0.0.0.&prices=240_855.&items=10&sort=asc

 

Ε δεν το λες και λίγα παραπάνω τα 100 ευρώ. Για απλή χρήση δεν αξίζει δηλαδή; Ιντερνετ ταινίες και τα ρέστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Αυτο το Lenovo αξίζει με αυτή τη CPU ή είναι κι αυτο low end σαν τους celeron? για τα βασικά το θέλω αλλα να είναι τουλάχιστον σ αυτά αξιοπρεπές! http://www.e-shop.gr/lenovo-g50-30-156-intel-quad-core-n3530-4gb-500gb-free-dos-p-PER.910355
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην Παρεα.ειμαι κατοχος ενος ultrabook Lenovo ideapad s300 και ειναι η ωρα της αλλαγης.το εν'λογω λαποτπ ανεβαζει πολυ συχνα θερμοκρασιες σε ελαφρυ gaming (η αδερφη μου παιζει γκειμς στο φεισμπουκ) με αποτελεσμα να ανεβαζει θερμκαρσεις καιννα σβηνει,μονο με βαση λειτουργει χωρις να σβηνει.

στο θεμα μας..ψαχνω λαπτοπ ειδικα 14'' ιντσες αλλα το μπατζετ ξεφευγει αρκετα..γενικα ψαχνω ενα λαπτοπ για χρηση καθαρα σερφινγκ και σιγουρα με μια καρτα γραφικων ανεξαρτητη.(ας ειναι 15.6)

επισης θελω να ειναι ultrabook και δεν θελω να εχει cd-rom drine.ο υπολογιστης θα παιζει ρολο επιτραπεζιου,σπανια θα βγαινει απο την πριζα.

τα λεφτα που διαθετω ειναι 600-700 ευρο.επισης η αγορα α γινει απο ελληνικο καταστημα.

 

μου χει περασει απο το μυαλο να παρω apple(αξιζει να δωσω το 2πλασιο των χρηματων) για την χρηση που θελω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει κάνεις εμπειρία από αλλαγή μνήμης σε Dell 1737 ή κάποιο άλλο παρόμοιο μοντέλο;

Έχει 2 x1gb και θέλω να βάλω 2χ2gb.

Γενικά πρέπει να προσέξω κάτι πέρα από χρονισμό και timings ;

Έχω μεγάλη εμπειρία από αλλαγή hardware σε σταθερό pc, αλλά δεν ξέρω αν παίζουν μεγαλυτερες ασυμβατοτητες στα laptop.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις εμπειρία από αλλαγή μνήμης σε Dell 1737 ή κάποιο άλλο παρόμοιο μοντέλο;

Έχει 2 x1gb και θέλω να βάλω 2χ2gb.

Γενικά πρέπει να προσέξω κάτι πέρα από χρονισμό και timings ;

Έχω μεγάλη εμπειρία από αλλαγή hardware σε σταθερό pc, αλλά δεν ξέρω αν παίζουν μεγαλυτερες ασυμβατοτητες στα laptop.

Παράγγειλα τελικά από ebay από Αμερική κάποιες που βρήκα ότι είναι συμβατές, για να δούμε τι θα δούμε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Βρήκα 2 λάπτοπ μ τον ίδιο επεξεργαστή(I5-4200U) και το ένα έχει AMD Radeon HD 8750M και το άλλο Nvidia GT-820m.Οι δύο κάρτες είναι στα 2 GB.Ποιά από τις δύο να προτιμήσω?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγορά laptop με amd η με Intel? Ήμουνα έτοιμος να πάρω laptop με amd και μπαίνω στο YouTube να δω βίντεο με τους επεξεργαστές πατάω amd και πέφτω σε ένα βίντεο τεστ που βγάζει το ανεμιστήρα από πάνω και ξαφνικά έλιωσε σαν βούτυρο:(

κάνει το ίδιο τεστ με τον Intel τίποτα απλά κολλούσε στο παιχνίδι μόνο.αυτο που θέλω να μάθω φυσικά να μου απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλά είναι το εξής : οι καινούριοι επεξεργαστές της AMD έχουν αυτό το πρόβλημα δεν το λες τέλος πάντως αν κολλήσει ο ανεμιστήρας θα λιώσει ισχύει για τους τωρινούς? Για τους Intel φαίνονται δυνατοί αλλά οι τιμές αλλάζουν ας μου δώσει κάποιος τα φώτα του αν γίνεται. Επίσης η κάρτα hd 4000 η 4400 της Intel μπορεί να παίξει και παιχνίδια ? Η amd r4 είναι το ίδιο με την 4000 η 4400 ?ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω ενα laptop αποκλειστικά για ιντερνετ,με οθόνη από 15 και πάνω, τι θα μου προτείνατε;

Οσο πιο φθηνό τόσο καλύτερο.

Θα έβλεπα θετικά και μεταχειρισμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ενα laptop αποκλειστικά για ιντερνετ,με οθόνη από 15 και πάνω, τι θα μου προτείνατε;

Οσο πιο φθηνό τόσο καλύτερο.

Θα έβλεπα θετικά και μεταχειρισμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ποσσα χρηματα διαθετεις.θελεις να εχει λειτουργικο η εχεις εσυ? δωσε περισσοτερες πληροφοριες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ενα laptop αποκλειστικά για ιντερνετ,με οθόνη από 15 και πάνω, τι θα μου προτείνατε;

Οσο πιο φθηνό τόσο καλύτερο.

Θα έβλεπα θετικά και μεταχειρισμένο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Γιατί να πας σε μεταχειρισμένο; Μια απλή γρήγορη ματιά στο νετ π.χ σε αυτό ή αυτό

 

και νομίζω είσαι καλυμένος αφού το ζητούμενο είναι η τιμή και όχι οι επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας σε μεταχειρισμένο; Μια απλή γρήγορη ματιά στο νετ π.χ σε αυτό ή αυτό

 

και νομίζω είσαι καλυμένος αφού το ζητούμενο είναι η τιμή και όχι οι επιδόσεις.

 

Νομίζω οτι το Lenovo με βολεύει,ειναι πιο φθηνό, εχει και windows που το άλλο δεν εχει τίποτε.

Ευχαριστώ για την πρότασή σου.

Και τον φίλο πιο πάνω ευχαριστώ για το ενδιαφέρον του.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Lenovo με βολεύει,ειναι πιο φθηνό, εχει και windows που το άλλο δεν εχει τίποτε.

Ευχαριστώ για την πρότασή σου.

Και τον φίλο πιο πάνω ευχαριστώ για το ενδιαφέρον του.

κανενα απο τα 2 που προταθηκαν να μην παρεις.ο amd ειναι πολυ αργος επεξεργαστης και με 2gb ραμ δεν πας πουθενα.βαλε κοστος κανα 20ρικο για μια επιπλεον μνημη,αυτον τον lenovo να μην τον παρεις.ο PACKARD BELL δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και ποτε εγω προσωπικα δεν ειχα τετοιας μαρκας φορητο.

εγω σου προτεινω τον Lenovo G5030 στα 300 ευρο και με λειτουργικο

και τον HP 250 G2 στα 310 ευρο χωρις λειτουργικο αλλα με καλύτερο επεξεργαστη τελευταιας γενιας .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι προτάσεις σου σίγουρα είναι καλύτερες RAVER αλλά πρότεινα με βάση το κόστος και μόνο και για το ότι το σύστημα δεν θα κάνει τίποτα βαρύ.
Link to comment
Share on other sites

οι προτάσεις σου σίγουρα είναι καλύτερες RAVER αλλά πρότεινα με βάση το κόστος και μόνο και για το ότι το σύστημα δεν θα κάνει τίποτα βαρύ.

ναι αλλα ο AMD ειναι πιο αργος και απο το celeron και με μνημη 2gb δεν κανεις τιποτα.και θα το μετανιωσει ο φιλος παραπανω.με ψαξιμο θα βρει κι'αλλες προσφορες αλλα αυτοι που προτεινω εγω..τους εχουν προτεινει πολλοι σε αλλα φορουμ.

επισης να μην παρει κατι σε acer & asus που σε θεμα εγγυησης εχει θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ο AMD ειναι πιο αργος και απο το celeron και με μνημη 2gb δεν κανεις τιποτα.και θα το μετανιωσει ο φιλος παραπανω.με ψαξιμο θα βρει κι'αλλες προσφορες αλλα αυτοι που προτεινω εγω..τους εχουν προτεινει πολλοι σε αλλα φορουμ.

επισης να μην παρει κατι σε acer & asus που σε θεμα εγγυησης εχει θεμα.

Συνφωνώ μερικές φορές αξίζει να μην βιαστείς. Σου στοιχίζει φθηνότερα αν κάτι το κρατήσεις περισσότερο καιρό

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/5605968/HP-250-G3-i3-4005U-4GB-500GB-J4T62EA.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω για λαπτοπ μέχρι 450€, έχετε καμιά πρόταση;Το άτομο για το οποίο προορίζεται κάνει απλά πράγματα, σερφάρισμα ταινίες και κανένα ελαφρύ game.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...