Jump to content

Blackberry Bold 9650


GiorgosH
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι ρωτάς. Μήπως εννοείς με χρήση κάρτας και όχι συμβολαίου; Γιατί αν πάρεις συμβόλαιο με BIS, προφανώς λειτουργούν τα πάντα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Στις λίγες μέρες που ήρθα, δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω με καρτοκινητό vodafone το οποίο είχε και πακέτο data...αλλά δεν έπαιζε bis/bbm κλπ και απο internet έβλεπε μόνο edge.

 

Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος ή απλά αν δεν ασχολήθηκα αρκετά...

Blackberry 9650 bold, iPhone 5 16GB, iPad 1 (32GB&3G), iPad 3rd gen (16GB&4G-LTE)
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει καρτοκινητό που να παρέχει υπηρεσίες BIS, γι' αυτό δεν έπαιζε τίποτα. Για το 3G, μήπως το είχες κλειδωμένο σε 2G; Ή μήπως στην περιοχή που ήσουν ήταν ασθενές το 3G. Στα χαρτιά πάντως υποστηρίζει κανονικά 3G.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν υπάρχει καρτοκινητό που να παρέχει υπηρεσίες BIS, γι' αυτό δεν έπαιζε τίποτα.

 

Μάλλον αυτό εξηγεί αρκετά :p

 

Για το 3G, μήπως το είχες κλειδωμένο σε 2G; Ή μήπως στην περιοχή που ήσουν ήταν ασθενές το 3G. Στα χαρτιά πάντως υποστηρίζει κανονικά 3G.

 

Όχι. Αθήνα, βόρεια προάστεια και σε περιοχή που το 3G στο iphone 4S που είχα τότε, πήγαινε σφαίρα.

Blackberry 9650 bold, iPhone 5 16GB, iPad 1 (32GB&3G), iPad 3rd gen (16GB&4G-LTE)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα.

μου εδωσε ενας φιλος ενα αμερικανικο 9650. επειδη ειμαι ασχετος εντελως με blakberry μου ειπε αν μπορω να βρω κατι να το ξεκλειδωσω. απο οτι ειδα δουλευει κανονικα η συσκευη, αρα προφανως θα ενοει να δουλευει με ελληνικες σιμ. αφου μεσα δεν εχω βαλει καρτα. υπαρχει καποιος να μου πει αν γινεται καταρχην αυτο που ζηταει, και αν ναι πως θα το κανω? ευχαριστω πολυ.

ελπιζω να δει καποιος το θεμα που γνωριζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό που ζητάει, ο πιο απλός τρόπος είναι μέσω κάποιας online υπηρεσίας η οποία με μικρό κόστος (κάτω από 10 Ευρώ) θα σου στείλει τον απαιτούμενο κωδικό για το ξεκλείδωμα, καθώς και οδηγίες αναλυτικά για την εισαγωγή του. Ένα search στο google για unlock blackberry θα σου βγάλει πολλά αποτελέσματα...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Blackberry Bold 9650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...