Jump to content

Blackberry Bold 9650


GiorgosH
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://media.boygeniusreport.com/wp-content/uploads/2009/12/BlackBerry-Tour2-1.jpg

 

Η νέα έκδοση του Tour είναι στα 'σκαριά', με την προσθήκη WiFi, ταχύτερη CPU (Έχει τη CPU του Storm 2).. Όλα τα υπόλοιπα ίδια με τον προκάτοχο του..

 

Όσο για ημερομηνία κυκλοφορίας (για Αμερική πάντα) ακούγεται για πρώτο τέταρτο του 2010...

 

http://www.boygeniusreport.com/wp-content/gallery/blackberry-tour2-9650/blackberry-tour2-12.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Διαβάζω ότι είναι GSM.Αν το φέρει κανείς από το εξωτερικό, ξεκλείδωτο, μπορεί να μπουν ελληνικά τουλάχιστον στα μηνύματα και τις επιαφές?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό κυκλοφορεί κανονικά σαν Bold 9650, έκανα επίσημο το θέμα.

 

Είναι GSM όντως. Ελλάδα δε νομίζω όμως να έρθει, δεν έχει τόση κίνηση η RIM εδώ.

 

Ελληνικά δέχεται κανονικά, είναι multilanguage οι εκδόσεις λογισμικού του.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή το κινητό κυκλοφορεί κανονικά σαν Bold 9650, έκανα επίσημο το θέμα.

 

Είναι GSM όντως. Ελλάδα δε νομίζω όμως να έρθει, δεν έχει τόση κίνηση η RIM εδώ.

 

Ελληνικά δέχεται κανονικά, είναι multilanguage οι εκδόσεις λογισμικού του.

 

Πιστεύω ότι είναι το τέλειο blackberry.Tο 9000 λίγο μεγάλο, το 9700 λίγο μικρό, αυτό είναι στη μέση!Πώς μπορούμε να μάθουμε αν θα έρθει Ελλάδα και πότε? Κάποιος που μπορεί να ξέρει? Τι να κάνουμε...υπάρχουν κι άνθρωποι που δεν τους αρέσουν τα δεκάδες touch screen τηλέφωνα που βγαίνουν κάθε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ενας γνωστος επιστρεφει Ελλαδα απο Αμερικη, φερνει μαζι του ενα Blackberry bold 9650 (Unlocked). θα δουλεψει εδω Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Για μένα από τα review κι όλα αυτά που έχω δει στο net, είναι το καλύτερο blackberry αυτό.Ανυπομονώ να έρθει Ευρώπη.Απορώ γιατί αργεί τόσο πολύ...Αν το παραγγείλω από Αμερική θα έχει logos, τελωνεία, δεν θα ξέρεις αν όντως είναι unlocked ή όχι, κλπλπ και θα μου τη σπάσουν όλα αυτά.Γι'αυτό περιμένω...Ελπίζω να μην κάνει καμμιά 500άρα.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν ήρθε κάτι από αυτή τη σειρά και δε νομίζω να αλλάξει κάτι τώρα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πριν από λίγες ημέρες παρέλαβα από τελωνείο το ΒΒ 9650, ως λάτρης του design οφείλω να ομολογήσω ότι είναι τρέλα! Φυσικά ακόμα ψάχνομαι για να διαπιστώσω ποιες ακριβώς εφαρμογές λειτουργούν στο Ελλάντα.

 

Το κινητό το απέκτησα μέσω ebay και απόστολή μέσω myus.com, sites το οποία είναι εξαιρετικά χρήσιμα σε αυτές τις περιπτώσεις...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,

 

Πριν από λίγες ημέρες παρέλαβα από τελωνείο το ΒΒ 9650, ως λάτρης του design οφείλω να ομολογήσω ότι είναι τρέλα! Φυσικά ακόμα ψάχνομαι για να διαπιστώσω ποιες ακριβώς εφαρμογές λειτουργούν στο Ελλάντα.

 

Το κινητό το απέκτησα μέσω ebay και απόστολή μέσω myus.com, sites το οποία είναι εξαιρετικά χρήσιμα σε αυτές τις περιπτώσεις...:D

Φίλε, πλήρωσες τελεωνείο? Και αν ναι πόσα? Λειτουργεί κανονικά το κινητό και σε gsm και σε 3g δίκτυο? Είναι γρήγορο στο ιντερνετ? Συγνώμη για τις ερωτήσεις μου, αν και όταν μπορείς και θες, απάντησέ μου! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για το 9650?

Τι αλλαγές έχει και τι το διαφορετικό?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα!

 

Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός ΒΒ Βold 9650! Επειδή ήρθε από εξωτερικό, πέρασα το λειτουργικό 6.0, με επιλογές γλώσσας Ελληνικά και Αγγλικά.

Όλο το menu λειτουργεί κανονικά με Ελληνικά, αλλά σε γραφή τίποτα! Δεν μπορώ να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες. Πρέπει να περάσω άλλο λογισμικό ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αλλαγή γλώσσας, ποιες επιλογές έχει; Δύσκολο να έχει υποστήριξη ελληνικού μενού και όχι γραφής.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενός ΒΒ Βold 9650! Επειδή ήρθε από εξωτερικό, πέρασα το λειτουργικό 6.0, με επιλογές γλώσσας Ελληνικά και Αγγλικά.

Όλο το menu λειτουργεί κανονικά με Ελληνικά, αλλά σε γραφή τίποτα! Δεν μπορώ να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες. Πρέπει να περάσω άλλο λογισμικό ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

αν πατησεις το alt και το enter δεν σου δινει την επιλογη να γραψεις ελληνικα?

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πόσο εύκολο είναι να αλλαχθεί η πρόσοψη στο 9650?

έχω βρει αυτήν από ebay http://www.ebay.com/itm/BLACKBERRY-BOLD-9650-OEM-FULL-HOUSING-KEYBOARD-LOUD-SPEAKER-FLASH-FIX-REPAIR-/140666824236?pt=PDA_Accessories&hash=item20c065662c ?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

πόσο εύκολο είναι να αλλαχθεί η πρόσοψη στο 9650?

έχω βρει αυτήν από ebay http://www.ebay.com/itm/BLACKBERRY-BOLD-9650-OEM-FULL-HOUSING-KEYBOARD-LOUD-SPEAKER-FLASH-FIX-REPAIR-/140666824236?pt=PDA_Accessories&hash=item20c065662c ?

 

Θα βρεις αρκετούς οδηγούς στο youtube!

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις αρκετούς οδηγούς στο youtube!

 

έχω βρει αρκετούς...το πολύ πολύ μου την αλλάζουν σε κάποιο μαγαζί...το θέμα είναι αξίζει να αλλαχθεί η πρόσοψη με τη συγκεκριμένη σε ότι αφορά με την ποιότητα κατασκευής?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα, ειμαι κατοχος του blackberry 9650 και θα ηθελα :

Eνα προγραμμα πλοηγησης ΔΩΡΕΑΝ με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρτες.

Και ενα προγραμμα προγνωσης καιρου ΔΩΡΕΑΝ που να εχει μεσα σαν επιλογη την ελλαδα.

Ευχαριστω.:!:

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό το accuweather, για πλοήγηση το τηλέφωνο έχει χάρτες Ελλάδος αλλά για πλοήγηση άστο καλλίτερα

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό το accuweather, για πλοήγηση το τηλέφωνο έχει χάρτες Ελλάδος αλλά για πλοήγηση άστο καλλίτερα

 

Κανενα gps τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Sorry που ξεθάβω το θέμα...αλλά επειδή έχω ένα και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω όταν έρθω Ελλάδα (παρότι έχω αλλάξει αρκετά τηλέφωνα, με το συγκεκριμένο έχω σκάλωμα), έχω την εξής απορία : έχει καταφέρει κανείς να το δουλέψει σε full extend? (bbm, bb world & 3g) ή μόνο κλήσεις & sms???

 

Y.Γ. Ελληνικά, και γράφει και διαβάζει...

Blackberry 9650 bold, iPhone 5 16GB, iPad 1 (32GB&3G), iPad 3rd gen (16GB&4G-LTE)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Blackberry Bold 9650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...