Jump to content

Sony Ericsson Jalou


CtR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλα! Δημιούργησα νέο θέμα μιας και δεν βρίσκω άλλοθέμα στο φορουμ για το SE Jalou...

 

Λοιπόν, το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί να λάβει αρχεία μεγαλύτερα από 300-400 kb μέσω bluetooth παρόλο που υπάρχει μπόλικος διαθέσιμος χώρος στην κάρτα μνήμης... Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει; Μήπως θα θέλει αναβάθμιση το firmware;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

απαντηση δεν εχω για τον απο πανω .. αλλα ας προσθεσω μια ερωτηση ..

το χει παρει κανενας ? τι λεει ? το τσεκαρω εδω και καιρο και εχει σταθερη τιμη τα 140-150 γιουρος

 

thanx zxr

Link to comment
Share on other sites

απαντηση δεν εχω για τον απο πανω .. αλλα ας προσθεσω μια ερωτηση ..

το χει παρει κανενας ? τι λεει ? το τσεκαρω εδω και καιρο και εχει σταθερη τιμη τα 140-150 γιουρος

 

thanx zxr

 

το εχω εγω πολυ καλο κινητο και πολυ καλη τιμη !!

:p
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα, αν δε βαριεασαι γραψε και 2-3 αλλα πραγματα ως προς τη "συμπεριφορα" του

 

μηνυματα , φωτο, τι μνημη εχει , μπαταρια κτλ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω πάρει το συγκεκριμένο κινητό με επιδότητση απο wind αλλά επειδή είχα άλλη συσκευή για τη wind το χρησιμοποιώ με κάρτα whats-up & στην αποστολή μηνυμάτων δεν μπορώ να ενεργοποίησω την ανάφορά παράδοσης ενώ κάνει αποστολή δεν παραδείδεται ποτέ αλλά χωρίς αναφόρα το στέλνει αμέσως. Φταιεί επειδή έχει λογισμικό της Wind ? Μπορώ να το κάνω debrand με τη διαδικασία όπως γράφει στο forum για Α2 συσκευές ή κάνω κάτι λάθος ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω πάρει το κινητό εδώ και ένα 3μηνο, αλλά δεν το πολυχρησιμοποιούσα. Όταν πάω να στείλω SMS πρέπει ΕΠΙΠΛΕΟΝ να επιλέξω ότι θέλω αναφορά παράδοσης, αλλιώς δε λαμβάνω τίποτα και το κακό είναι ότι πρέπει αυτό να το κάνω για κάθε SMS που στέλνω ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!

 

Υπάρχει κάποια κρυφή ρύθμιση για ενεργοποίηση της αναφοράς, γιατί δε βρίσκω τίποτα ούτε στο manual, ούτε ψάχνοντας;;;

 

Ευχαριστώ. :)

Jesus, είμαι τυφλή! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν φαινεται και ασχημο. Ειδικα για την τιμη του. Το σκεφτομαι σαν δευτερη συσκευη. Να ρωτησω.

 

-Ο ηχος οταν σε καλουν ειναι καθαρος και δυνατος?

-Μπορεις να ρυθμισεις και ηχο για μυνηματα?

-Τα πληκτρα πατιουνται ευκολα? Βολευει να γραφεις μυνηματα?

-Απο αυτονομια πως παει?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας εχω ενα προβλημα και θα ηθελα να με βοηθησετε,η κοπελα μου εχει το SE jalou εδω και κανα χρονο,σημερα της επεσε και μαλλον εσπασε η οθονη αφου εχει ραγισει το εξωτερικο μερος της οθονης και οταν ανοιγει το κινητο η οθονη του εχει μονο λευκο χρωμα,κατα τα αλλα λειτουργει μια χαρα,καθως βαλαμε τους κωδικους στα τυφλα,καλεσαμε κιολας κανονικα,αρα προβλημα οθονης πιστευω,θελουμε να το φτιαξουμε και λογω λεφτων αλλα και λογω συναισθηματικης αξιας,συμφωνα με οσα σας ειπα πιστευετε οτι η οθονη εχει χαλασει;

Ξερετε κανα μαγαζι απο το ιντερνετ που να πουλαει οθονες για αυτο το κινητο;

Αν τελικα καταφερω να βρω οθονη για το κινητο θα ναι ευκολο να την βαλω ή θα πρεπει να την παω σε κανα ειδικο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να με βοηθησετε!

Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα προβλημα και θα ηθελα να με βοηθησετε,η κοπελα μου εχει το SE jalou εδω και κανα χρονο,σημερα της επεσε και μαλλον εσπασε η οθονη αφου εχει ραγισει το εξωτερικο μερος της οθονης και οταν ανοιγει το κινητο η οθονη του εχει μονο λευκο χρωμα,κατα τα αλλα λειτουργει μια χαρα,καθως βαλαμε τους κωδικους στα τυφλα,καλεσαμε κιολας κανονικα,αρα προβλημα οθονης πιστευω,θελουμε να το φτιαξουμε και λογω λεφτων αλλα και λογω συναισθηματικης αξιας,συμφωνα με οσα σας ειπα πιστευετε οτι η οθονη εχει χαλασει;

Ξερετε κανα μαγαζι απο το ιντερνετ που να πουλαει οθονες για αυτο το κινητο;

Αν τελικα καταφερω να βρω οθονη για το κινητο θα ναι ευκολο να την βαλω ή θα πρεπει να την παω σε κανα ειδικο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να με βοηθησετε!

Σιγουρα χρειαζεται αλλαγη οθονης η οποια εχει Sony Ericsson Jalou Display και πρεπει να την πας σε ειδικο γιατι αν δεν πιανουν τα χερια σου και δεν εχεις τα καταλληλα εργαλεια θα χαλασεις και ολο το κινητο.

Αν εισαι αθηνα στη στελνουν και στο σπιτι σου με αντικαταβολη η πας και την παιρνεις με ενα τηλεφωνο πρωτα απο το καταστημα στο γαλατσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Jalou

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...