Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

reeeeeee exw ena arxeio patch.sis

aaaaaaa

 

:confused: :worry:

 

genika uparxei kana programa na elegxei gia ious i prepei na koitame monoi mas???

 

Εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=32836&goto=lastpost

αλλα και εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295&goto=lastpost

εχουν αναφερθει ποια κυκλοφορουν

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΙΑΝΟΥΣ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ CARD READER.

ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΘΙΚΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:confused:

Kinitakis
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΙΑΝΟΥΣ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ CARD READER.

ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΑΝΤΗΘΙΚΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:confused:

 

Καλημερα και σε σενα φιλε μου .

Θα πρεπει πρωτα να εχεις διαλεξεις να φαινονται τα hidden files and folders στο pc σου .θα κανεις φορματ την καινουργια καρτα στο τηλεφωνο σου.

Στην συνεχεια θα βαλεις την παλια καρτα στο card reader ,θα κανεις copy ολα τα αρχεια & φακελους στο pc ,και μετα θα τα κανεις paste στην καινουργια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την καινούργια δεν την έκανα φορμάτ κατευθείαν αντέγραψα τ' αρχεία από την μία στην άλλη και δουλεύει μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την καινούργια δεν την έκανα φορμάτ κατευθείαν αντέγραψα τ' αρχεία από την μία στην άλλη και δουλεύει μια χαρά...

k egw etsi to ekana..peirazei nervous ?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

k egw etsi to ekana..peirazei nervous ?? :worry:

 

Δεν πειραζει,απλως εχω την συνηθεια να το κανω εγω,ετσι για να δημιουργουνται οι system φακελοι :o

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι και εγω επιτελους μια ευτυχης κατοχος του 7610 ομως εχω καποιες αποριες που ισως φανουν γελοιες :o

1ον Υπαρχει αλλος τροπος να κλειδωνουμε το κινητο εκτος απο αυτον με τον κωδικο ?

2ον Εκανα εγκατασταση καποιων πραγματων στην καρτα μνημης στη συνεχεια τα κατηργησα ομως καποια αρχεια τους υπαρχουν ακομα στο κινητο απ'οσο ειδα, υπαρχει καποιο προγραμμα που να "αφαιρει" τα αχρηστα αρχεια γιατι εγω απο μονη μου δεν ρισκαρω να τα διαγραψω για να μην κανω καμια βλακεια ;)

3ον πως γινετε να σωπασει ο ηχος της nokia που ακουγεται οταν ανοιγουμε το κινητο ?

4ον αργει παρα πολυ να μου ζητησει το pin, με αφηνει για αρκετα δευτερολεπτα/κοντα στο λεπτο σε μια οθονη που λεει nokia, ειναι λογικο η να το παω στον γιατρο ? :p

Ευχαριστω εκ των προτερων και συγχαρητηρια σε ολους για την "δουλεια" σας εδω στο site..

H Maria mporei na mhn exei panta dikio alla einai .. H MARIA !!
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το κινητακι! θα μεινεις πολυ ευχαριστημενη.

1.για να κλειδωσεις το πληκτρολογιο μπορεις οπως σε ολα τα νοκια να πατησεις γρηγορα το αριστερο πληκτρο επιλογης κ μετα το αστερακι...μην σε παραπλανει που κανονικα ανοιγει την καμερα...με γρηγορες κινησεις (μην αγχωθεις) γινεται.

ο αλλος τροπος που ακολουθουσα κ γω (ο αδαης) τις πρωτες μερες κατοχης του κινητου ειναι το πατημα του πληκτρου που ανοιγει το κινητο κ μετα κλειδωμα ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ οχι ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ (εχει 2 επιλογες)!

2.πολυ θα ηθελα κ γω να μαθω...

γενικα αφηνουν σκουπιδια τα προγραμματα???

πεφτει η αποδοση με τα πολλα βαλε/βγαλε??

 

4.το κινητο σου χρησιμοποιει λειτουργικο symbian 7.0..κατι σαν τα windows του PC δηλαδη. οποτε ειναι λογικο να αργει να ανοιξει κ να τρωει ψιλοκολληματα μολις ανοιξει!

Ακριβως οπως ενα PC!

το ιδιο γινεται κ με καθε προγραμμα που ανοιγεις...την πρωτη φορα κανει λιγη ωρα μετα αμα δεν πατησεις ΕΞΟΔΟΣ αλλα το πληκτρο απορριψης κλησης το προγραμμα θα μεινει ανοιχτο κ την επομενη φορα ανοιγει πολυ πιο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

JAs0nX και lagil (καλοριζικο κιολας το κινητο) δυστυχως δεν υπαρχει καποιο προγραμμα που να αφαιρει τα αρχεια που μενουν μετα την εγκατασταση καποιου προγραμματος.Αμα θελετε να τα βγαλετε πρεπει να η διαδικασια να γινει χειροκινητα.

Επισης τον ηχο κατα την εκκινηση δεν μπορεις να τον βγαλεις (βεβαια δεν εχω δοκιμασει να σβησω καποιο αρχειο μηπως γινει τιποτα).Τελος οσον αφορα για τον χρονο που κανει να ανοιξει μην ανυσηχεις ολα τα smartphones αργουν λιγο να ανοιξουν. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα που λέτε μια γύρα να βρώ μνήμη 512 για το κινητό μου...με τα πολλά φτάνω στον γερμανό της Ν.Σμύρνης και ρωτάω στο ταμείο αν υπάρχει η μνήμη, και μου απαντάει η κοπέλα που ήταν εκεί πως δεν παίρνει τέτοια μνήμη. Παίρνει της λέω, όχι μου κάνει δεν παίρνει 512 :!: , μα την έχουνε κάποιοι φίλοι μου στα κινητά τους της λέω και εκείνη επέμενε...και τότε κάποιος που ήτανε δίπλα της πετάγετε και μου λέει πως δεν την παίρνει και μου δείχνει το κινητό του (7610) και μου λέει πως και αυτός είχε και οτι γεμίζει μέχρι τα 128ΜΒ :wacko: . Λέω οκ ευχαριστώ (αφού του λέω πάλι πως υπάρχει κόσμος που έχει την μνήμη και λειτουργεί κανονικά) και φεύγω. Κατα την έξοδο μου απο το μαγαζί πετάγετε και μου λέει αν ξέρεις κανα κόλπο να λειτουργήσει η εν λόγω μνήμη πέστο και σε μας...και του είπα μπες στο http://www.myphone.gr να διαβάσεις... :D :D

Τελικά η μνήμη λειτουργεί κανονικά η είναι έτσι όπως μου τα είπε (που δεν το νομίζω)

και κάτι άλλο την μνήμη του κινητού πως μπορούμε να την ''αδειάσουμε''? (δεν αποθηκεύω τπτ στην μνήμη του κινητού)

Θενκς γκαις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μνήμη λειτουργεί κανονικά η είναι έτσι όπως μου τα είπε (που δεν το νομίζω)

και κάτι άλλο την μνήμη του κινητού πως μπορούμε να την ''αδειάσουμε''? (δεν αποθηκεύω τπτ στην μνήμη του κινητού)

Θενκς γκαις

 

Δεν θα εχεις προβλημα με 512ΜΒ φιλε μου ;)

Αν και δεν καταλαβα πολυ καλα την ερωτηση σου ,πιστευω οτι μαλλον για φορματ στο κινητο μιλας

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνουμε εγκατάσταση ένα πρόγραμμα μας ρωτάει σε ποια μνήμη θέλουμε να κάνουμε το εγκαταστήσουμε σωστά?

στην μνήμη του κινητού η στην κάρτα μνήμης

η μνήμη του κινητού απο τι γεμίζει εφόσον δεν εγκαθοστώ τπτ εκεί? και πώς μπορώ να την αδειάσω :) ελπίζω να ήμουν πιο κατατοπιστικός :)

το φορμάτ πως γίνετε?

θενκς

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνουμε εγκατάσταση ένα πρόγραμμα μας ρωτάει σε ποια μνήμη θέλουμε να κάνουμε το εγκαταστήσουμε σωστά?

στην μνήμη του κινητού η στην κάρτα μνήμης

η μνήμη του κινητού απο τι γεμίζει εφόσον δεν εγκαθοστώ τπτ εκεί? και πώς μπορώ να την αδειάσω :) ελπίζω να ήμουν πιο κατατοπιστικός :)

το φορμάτ πως γίνετε?

θενκς

 

Ολο και καποια αρχεια ,απο εφαρμογες που ειχεις εγκαταστησει ,καταλαμβανουν καποιο μικρο χωρο και στο C:\

Αν επιχειρησεις να τα σβησεις μεσω καποιου file manager, ισως να εχει ως αποτελεσμα να μην τρεχουν οι εφαρμογες.

Φορματ στο κινητο κανεις με

(Ειναι δυσκολο αλλα πετυχαινει)

-φορτισμενη μπαταρια και

κρατάς πατημένα τα *,3,πράσινο ακουστικο

και το ανοίγεις χωρίς να αφήσεις τα κουμπια .

δες το animation της σελιδας που παραθετω.

"interactive tips of today"

http://www.snexcaliber.com/tips/index.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θενκς :) Απο χθες το κινητό μου παρουσιάζει το εξής - όποτε παίρνω τηλέφωνο μόλις το κλείνω κάνει restart το κινητό...

Ξέρει κανείς τπτ για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα που λέτε μια γύρα να βρώ μνήμη 512 για το κινητό μου...με τα πολλά φτάνω στον γερμανό της Ν.Σμύρνης και ρωτάω στο ταμείο αν υπάρχει η μνήμη, και μου απαντάει η κοπέλα που ήταν εκεί πως δεν παίρνει τέτοια μνήμη. Παίρνει της λέω, όχι μου κάνει δεν παίρνει 512 :!: , μα την έχουνε κάποιοι φίλοι μου στα κινητά τους της λέω και εκείνη επέμενε...και τότε κάποιος που ήτανε δίπλα της πετάγετε και μου λέει πως δεν την παίρνει και μου δείχνει το κινητό του (7610) και μου λέει πως και αυτός είχε και οτι γεμίζει μέχρι τα 128ΜΒ :wacko: . Λέω οκ ευχαριστώ (αφού του λέω πάλι πως υπάρχει κόσμος που έχει την μνήμη και λειτουργεί κανονικά) και φεύγω. Κατα την έξοδο μου απο το μαγαζί πετάγετε και μου λέει αν ξέρεις κανα κόλπο να λειτουργήσει η εν λόγω μνήμη πέστο και σε μας...και του είπα μπες στο http://www.myphone.gr να διαβάσεις... :D :D

Τελικά η μνήμη λειτουργεί κανονικά η είναι έτσι όπως μου τα είπε (που δεν το νομίζω)

και κάτι άλλο την μνήμη του κινητού πως μπορούμε να την ''αδειάσουμε''? (δεν αποθηκεύω τπτ στην μνήμη του κινητού)

Θενκς γκαις

 

φιλε εγω εχο παρει μια 512 lexar 55 ευρω!λειτουργει κανονικα μεχρι στιγμις απλα δεν ξερω διοτι ενο γραφει πανω 512 το κινιτο λεει οτι το συνολο ειναι 490 που ομως και παλι ειναι αρκετα και με καλυπτουν

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενας φακελος στο E:\system\install που εχει τα sis των προγραμματων που εχω εγκαταστησει..το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι το μεγεθος τους δεν ειναι το ιδιο με αυτο που κατεβασα...αν τα στειλω αυτα σε ενα φιλο θα του δουλεψει η πρεπει να μεταφερω αυτο που κατεβασα στο κιν κ μετα να του στειλω εκεινο!??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενας φακελος στο E:\system\install που εχει τα sis των προγραμματων που εχω εγκαταστησει..το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι το μεγεθος τους δεν ειναι το ιδιο με αυτο που κατεβασα...αν τα στειλω αυτα σε ενα φιλο θα του δουλεψει η πρεπει να μεταφερω αυτο που κατεβασα στο κιν κ μετα να του στειλω εκεινο!??

 

θα πρεπει να μεταφερεις στπ κινητο αυτο που κατεβασες και μετα να του στειλεις εκεινο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia na sas rwtisw..tis simeiwseis se poion fakelo einai??

 

Τις σημειωσεις θα τις βρεις στο C:\System\favorites. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω καποιες αποριες μου!1.γιατι στιν 512 rs-mmc που εχω μου λεει πως το συνολο του χωρου ειναι 490 και οχι 512?....2.πως θα μετατρεψω mp3 σε οgg?...3.απο ποιο hands free μπορω να ακουω τα mp3 μου καλα?αυτα....

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα και θα ηθελα λιγη βοηθεια . Δυστηχως δεν εχω χρονο να ψαξω εαν υπαρχουν απαντησεις σε αλλα σημεια του forum . οταν μπαινω στα μυνηματα και ανοιγω τα εισερχομενα το κινητο βγαζει το παρακατω μυνημα " Σφαλμα συστηματος (-1)"

οι επιλογες των μυνηματων δουλευουν αρκει να προλαβεις να πατησεις τα κουμπια στο ελαχιστο κενο μεταξυ των εμφανισεων του μυνηματος (εμφανιζεται και φευγει συνεχεια , μονο του) . Επισης μια αλλη ερωτηση, μπορω να αποθηκευσω τα μυνηματα "με το χερι" και οχι απο τις επιλογες του nokia suite ? Εχω καποιον file manager και θα ηθελα να αντιγραψω τα μυνηματα μου (τα αποθηκευω στην καρτα) στο pc για καθε ενδεχομενο . Μπορω να το κανω αυτο και μετα παλι με τον file manager να τα επαναφερω στην ιδια θεση ή δεν γινεται αυτο ? Ευχαριστω ....

Link to comment
Share on other sites

Ericsson accecoir σε νοκια...γινεται??

 

Αν εννοείς μέσω bluetooth τότε ναί.Έχω δοκιμάσει bluetooth handsfree.Αν λες για την pop port ...δεν ξέρω :o

 

Υπαρχει ενας φακελος στο E:\system\install που εχει τα sis των προγραμματων που εχω εγκαταστησει..το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι το μεγεθος τους δεν ειναι το ιδιο με αυτο που κατεβασα...αν τα στειλω αυτα σε ενα φιλο θα του δουλεψει η πρεπει να μεταφερω αυτο που κατεβασα στο κιν κ μετα να του στειλω εκεινο!??

 

Επειδή όταν εγκαθιστώ κάποια εφαρμογή επιλέγω αποθήκευση στην κάρτα(πρίν γίνει η εγκατάσταση) δημιουργείται ένα αντίγραφο της εγκατάστασης στο E:\nokia\Installs

Αυτά είναι τα αρχεία που μπορείς να στείλεις σε άλλους και να εγκαταστήσουν τις εφαρμογές.Επίσης μπορείς να τα σβήσεις για να ελευθερώσεις μνήμη ;)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω καποιες αποριες μου!1.γιατι στιν 512 rs-mmc που εχω μου λεει πως το συνολο του χωρου ειναι 490 και οχι 512?....2.πως θα μετατρεψω mp3 σε οgg?...3.απο ποιο hands free μπορω να ακουω τα mp3 μου καλα?αυτα....

 

1. Σκεψου το ακριβως οπως αγοραζεις ενα σκληρο δισκο για το pc σου.

Ποτε δεν ειναι ακριβως οσο λεει

2. Θα βρεις καποιον mp3->ogg converter πχ FreeRIP που ειναι και δωρεαν.

3. - -

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1. Σκεψου το ακριβως οπως αγοραζεις ενα σκληρο δισκο για το pc σου.

Ποτε δεν ειναι ακριβως οσο λεει

 

Ακριβως τα 512 Mb ειναι η ονομαστικη χωρητικοτητα και τα 490 που εχει η πραγματικη. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...