Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για νοκια και για κινητο που μου κοστισε 524 ευρω και βεβαια ειναι λιγα τα 3 χρονια ωστε να αρχισουμε να αλλαζουμε πραγματα λογω προβληματων.καποιο αλλο παιδι ελεγε σε ενα μηνυμα οτι εχει καρτα μνημης 512 mb και θελει να τη κανει 1 gb και του ειπαν οτι δε θα εχει προβλημα.λοιπον εχω μεινει τοσο πισω η δε βλεπω καλα;οταν ρωτησα πριν κανα χρονο για καρτα μημης μου ειπαν στη νοκια οτι μπορω να βαλω μεχρι 256 mb μπορει να μου πει καποιος τι ισχυει τελικα;

524 δεν κοστιζε η ποιοτητα υλικων, αλλα το symbian, η μουρη λογω σχεδιασμου και το ονομα νοκια. υπαρχουν κινητα οπως το 8800 και το Ν91 για αντοχες :)

1gb παιρνει ανετα. μαλλον οπως παντα ηταν ασχετοι στη νοκια :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

524 δεν κοστιζε η ποιοτητα υλικων, αλλα το symbian, η μουρη λογω σχεδιασμου και το ονομα νοκια. υπαρχουν κινητα οπως το 8800 και το Ν91 για αντοχες :)

1gb παιρνει ανετα. μαλλον οπως παντα ηταν ασχετοι στη νοκια :)

 

ευχαριστω να σαι καλα.γινεται να μεγαλωσω τη μνημη του κινητου;η μνημη του ειναι στο 8 mb.για να κατεβαζω οτιδηποτε και να πηγαινουν κατευθειαν στη μνημα της καρτας τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να σαι καλα.γινεται να μεγαλωσω τη μνημη του κινητου;η μνημη του ειναι στο 8 mb.για να κατεβαζω οτιδηποτε και να πηγαινουν κατευθειαν στη μνημα της καρτας τι πρεπει να κανω;

1. οχι δε γινεται.

2. μηνυματα>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση..

 

το λεει και στο μανουαλ :p

Link to comment
Share on other sites

1. οχι δε γινεται.

2. μηνυματα>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση..

 

το λεει και στο μανουαλ :p

 

ε φιλε μου γι'αυτο κυριως τον λογο θελω να παρω το Ν95 διοτι εχει μεγαλη μνημη το τηλεφωνο και δευτερον δε θελω να παω να σκασω 45 ευρω τωρα για το 7610 και να παρω και αλλη καρτα μνημης νομιζω δεν αξιζει εσυ τι λες φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

ε φιλε μου γι'αυτο κυριως τον λογο θελω να παρω το Ν95 διοτι εχει μεγαλη μνημη το τηλεφωνο και δευτερον δε θελω να παω να σκασω 45 ευρω τωρα για το 7610 και να παρω και αλλη καρτα μνημης νομιζω δεν αξιζει εσυ τι λες φιλε μου;

Από τη στιγμή που έχεις την οικονομική ευχαίρεια να πάρεις το Ν95, μην κάθεσαι και το σκέφτεσαι. Τρέχα να το πάρεις! :)

 

Ακόμα κάθεσαι? :p :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς που έχετε ή είχατε το 7610, ο ήχος σας φανηκε κάπως... χάλια; Ίσως να εχει αναφερθεί ξανά αλλά 250 σελίδες είναι αυτές.

Η ποιότητα των mp3 όταν παίζουν είναι ΠΟΛΥ άθλια. και καμιά φορά κάνει ένα τακ τα΄κ καθε δευτερόλεπτο όταν παίζει.

Είναι λόγω της ποιότητας του ηχείου ή θα βελτιωθεί με αναβάθμιση firmware;

Έχω το αρχαίο V 4.0421.4 - 22/05/04 - RH-51

 

Επίσης, που μπορώ να βρω μια λίστα με τις διορθώσεις που προσφέρουν τα καινούρια firmware;

The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εσείς που έχετε ή είχατε το 7610, ο ήχος σας φανηκε κάπως... χάλια; Ίσως να εχει αναφερθεί ξανά αλλά 250 σελίδες είναι αυτές.

Η ποιότητα των mp3 όταν παίζουν είναι ΠΟΛΥ άθλια. και καμιά φορά κάνει ένα τακ τα΄κ καθε δευτερόλεπτο όταν παίζει.

Είναι λόγω της ποιότητας του ηχείου ή θα βελτιωθεί με αναβάθμιση firmware;

Έχω το αρχαίο V 4.0421.4 - 22/05/04 - RH-51

 

Επίσης, που μπορώ να βρω μια λίστα με τις διορθώσεις που προσφέρουν τα καινούρια firmware;

Κάνε μια αναβάθμιση το κινητό σου, γιατί απ' ότι βλέπω έχεις την πρώτη και πλέον απαρχαιωμένη έκδοση λογισμικού. :S Μετά δοκίμασε ξανά να δεις τι γίνεται με τα mp3. Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχει βελτίωση. :) Λίστα με τις βελτιώσεις δεν νομίζω να υπάρχουν. Συνήθως τις ανακαλύπτουν διάφοροι χρήστες κατά τη διάρκεια χρήσης του κινητού με το νέο λογισμικό. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@ xultimatex: Η τελευταία έκδοση είναι η v7.0642.0. Τις διαφορές μπορείς να τις δεις στο παρακάτω link:

w w w.g s m f o r u m.gr/forum/showthread.php?t=13171 (απο το url βγάλε τα κενά... :O )

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση λογισμικου του δικου μου νοκια 7610 ειναι η v 5.0509.0 28-02-05 RH51.ειναι πολυ παλια δηλαδη αυτη η εκδοση που εχει το κινητο μου;
Link to comment
Share on other sites

H νεοτερη version για το κινητο σου ειναι αυτη :)

 

Nokia 7610

V 7.0642.0

18-10-06

RH-51

 

Πας εδω και βλεπεις ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και δε μου λες πως θα κατεβασω αυτη την εκδοση;

Δεν μπορεις να την κανεις μονος σου :(

διαβασε εδω μεχρη το ποστ του @leosedf και θα καταλαβεις! το κινητο σου με το 6600 απο το θεμα της αναβαθμισεις ειναι το ειδιο :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1726974#post1726974

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηι παίδες, να ρωτήσω και εγώ δύο πραγματάκια,

 

Λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει ποιά είναι η πρόσοψη που χρησιμοποιεί ο δοκιμαστής στο review του cnet.

 

http://reviews.cnet.co.uk/mobiles/0,39030108,39186448-1,00.htm

 

Επιπλέον γνωρίζει κανείς κάποιο καλό site με προσόψεις που να δραστηριοποιούνται-στέλνουν Ελλάδα.

 

Βασικά θέλω να ανανεώσω κάπως το κινητάκι καθώς δεν μπορώ να βρώ κάτι αντίστοιχα όμορφο - λειτουργικό. Η έκδοση του firmware είναι η πλέον αρχαία αν απευθυνθώ στην nokia λέτε να μου κάνουν δώρεάν αναβάθμιση ή θα πρέπει κλασσικά να αρχίσω να κλαίγομαι για bugs στους υπεύθυνους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 7610 σε μαυρο, δυο χρονια σε αριστη κατασταση, με δευτερη προσοψη την ασπρη, γνησια nokia με πληκτρολογιο. Με καρτα μνημης 256, θηκη και οτι περιειχε μεσα το κουτι. Ποσο λετε να το πουλησω?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη καλυτερα κρατα το :p

δεν αξιζει να δωσεις ενα τετοιο κινητο για ενα τοσο μικρο ποσο ;)

οταν πρωτοβγηκε εκανε τρελα λευτα κ ημουν απο αυτους που το πηρε οταν πρωτοβγηκαν..θυμαμαι γυρω στο 500αρικο..ε τωρα να το δωσεις για 60 € αξιζει?

δεν ειναι κανα κινητο με τρελες δυνατοτητες αλλα το s60 του μπορεις αν το χειριστείς καλα να το μεταμορφωσεις σε ενα ξεχωριστο κινητο;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που αποφάσισα να πουλήσω το 6600 μου με 85 € έκανα μαμακία? :X :worry: :O :cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που αποφάσισα να πουλήσω το 6600 μου με 85 € έκανα μαμακία? :X :worry: :O :cry:

Αν και ειμαστε λιγο- πολη off topic 85 ευρω ειναι παρα πολα για ενα 6600 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθα σε αυτη την κοινοτητα,,

 

Απλα εχω ενα προβλημα με το 7610...

 

Οταν περναω ενα Mp3 απο το PC μου η αν μου στειλει καποιος το τραγουδι κανει σαν "χτυπηματακια".. Πως κανει ενα cd καποιες φορες οταν "πηδαει"..

 

Καπως ετσι.. Ελαχιστα αλλα ακουγεται..Παρατηρησα οτι οσα τραγουδια ειχαν bitrate 125kbps δεν το κανανε αυτο...

 

Τι φταιει? Το κινητο μου μαλλον ε?:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pisteuo i taxitita ftaiei ton kbps...einai xamili dokimase 192kbps...

Και εγώ έχω τραγούδια σε 128 kbps στο 6600 μου, αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. :what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις τα τραγουδια πιο κοντα στο Ε ! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παραειναι υψηλο το bitrate και ζοριζει το κινητο?

Δεν νομίζω να έχει καμία σημασία γιατί το μέγιστο είναι 320 kbps και εγώ προσωπικά έχω αρκετά τραγούδια με τέτοιο bitrate τα οποία καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...