Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα ξεπερασεις εναν αριθμο εφαρμογων στο βγαζει ετσι απο δω και περα

σε ολα τα wp και δεν ειναι αναστρεψιμο

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την συνηθησα και εγω

 

οι περισσοτεροι προτιμουν το scrolling για να βρουν την εφαρμογη που θελουν . Παντως εγω με το που εμαθα την θεση των γραμματων το κανω πολυ πιο γρηγορα

 

αλλα δειχνει ασχημα :P

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου φαινεται χρησιμη?:O

 

την συνηθησα και εγω

 

οι περισσοτεροι προτιμουν το scrolling για να βρουν την εφαρμογη που θελουν . Παντως εγω με το που εμαθα την θεση των γραμματων το κανω πολυ πιο γρηγορα

 

αλλα δειχνει ασχημα :P

 

Το ομορφο και ασχημο ειναι θεμα γουστου ... (!!)

 

εμενα με αφηνει αδιαφορο αλλα νομιζω οτι με 100+ εφαρμογες αν δεν υπηρχε και αυτο θα ηταν προβλημα ...

 

Στην επομενη αναβαθμιση εχουν αλλαξει και επιλεγεις κατηγοριοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Το ομορφο και ασχημο ειναι θεμα γουστου ... (!!)

 

εμενα με αφηνει αδιαφορο αλλα νομιζω οτι με 100+ εφαρμογες αν δεν υπηρχε και αυτο θα ηταν προβλημα ...

 

Στην επομενη αναβαθμιση εχουν αλλαξει και επιλεγεις κατηγοριοποιηση

 

δηλαδη θα βγει κι αλλη αναβαθμιση για 7.8?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δύο πράγματα είναι σπαστικά στα 7.8... Αυτή η αλφαβητική σώνει και καλά κατηγοριοποίηση που πραγματικά δεν μπορώ να βλέπω (νομίζω ότι μου έχει χαλάσει το κινητό), και επίσης ότι δεν μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά. Βλέπεις ένα τεράστιο όνομα που φαίνεται από 2 μέτρα και από κάτω ο αριθμός τηλεφώνου ούτε που διαβάζεται...Πολύ ενοχλητικό. Ούτε τεστ για τη σχολή Ικάρων :lol:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα βγει κι αλλη αναβαθμιση για 7.8?

 

Σορρυ οχι για 7.8 .... μιλουσα για τα 8αρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

'Εχω εξάγει τις επαφές από ένα xperia x10 σε ένα αρχειο .vcf και θέλω να τις εισάγω στο Nokia Lumia 800.

Έχω δοκιμάσει να μετατρέψω το .vcf σε .csv αλλά τα ελληνικά φαίνονται ακαταλαβίστικα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

'Εχω εξάγει τις επαφές από ένα xperia x10 σε ένα αρχειο .vcf και θέλω να τις εισάγω στο Nokia Lumia 800.

Έχω δοκιμάσει να μετατρέψω το .vcf σε .csv αλλά τα ελληνικά φαίνονται ακαταλαβίστικα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Απο το xperia εχεις τις επαφες στο gmail ...απο εκει κανε εξαγωγη για hotmail και μετα συγχρονισμο

Ριξε μια ματια εδω εχει οδηγιες και οσες φορες το εκανα και τα Ελληνικα ερχονται σωστα

https://support.google.com/mail/answer/24911?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ.

Θα το δοκιμάσω.:)

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τις τελευταίες 2 μέρες όποτε στέλνω mail από τον Gmail λογαριασμό, ο παραλήπτης λαμβάνει κώδικα και όχι κείμενο. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες όποτε στέλνω mail από τον Gmail λογαριασμό, ο παραλήπτης λαμβάνει κώδικα και όχι κείμενο. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Μια χαρά στέλνει το δικό μου.......:)

Link to comment
Share on other sites

η microsoft και γενικα η νοκια ειναι τοσο γτπ που κανονικα επρεπε να αφησουν τις συσκευες να γινουν unlock bootloader μπας και κανας ανεξαρτητος dev βγαλει (που εχουν βγαλει πολλες και καλες) καμια εφαρμογη της προκοπης και κανα tweak...

γιατι αν εχεις ξεκλειδωτο μεχρι και lockscreen widgets εχεις...

ολες οι εφαρμογες ειναι για 8..

ουτε καν του facebook αναβαθμισανε..την ιδια στιγμη που smartphone των 90Ε τρεχουν μια χαρα εφαρμογες στο android..

δεν ειμαι hater μου αρεσουν τα windows αλλα αρχζιζω και αγανακτω..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω βοήθεια. Έχει λίγο καιρό που προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό τον λογαριασμό gmail στο κινητό αλλά όλο μου έβγαζε το μήνυμα attention required. Δεν το έδινα σημασία γιατί θεωρούσα ότι έβαζα ενδεχομένως τον κωδικό λάθος. Σε κάποια φάση διέγραψα τον λογαριασμό και προσπάθησα να τον ξαναπροσθέσω, αλλά καμία τύχη. Και το χειρότερο είναι ότι μου διαγράφηκαν οι επαφές που τις αποθήκευα στο gmail (όταν τις δημιουργούσα). Το παράξενο: όταν πάω στο google mail στον υπολογιστή οι επαφές δν υπάρχουν. Το γιατί δεν το ξέρω. Πως θα γίνει να βρω αυτές τις έρμες τις επαφές? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?? Ευχαριστωω! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια εχω Ενα Nokia Lumia 610 7.8 (Τελευταια αναβαθμιση) και προσπαθω κανονικα να κανω συνδεση στην συνομιλια ξερετε που ειναι μηνυματα>συνομιλια παταω διαθεσιμος φορτωνει και δεν κανει συνδεση ενω μπορει και κανει μια χαρα συγχρωνισμο το fb και το windows live δεν μ συνδεεται με τπτ ξερει καποιος τι μπορω να κανω η τι φταιεΙ? :S

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω wp 7,8 σε lumia 610. Ξερετε πως προσθετουμε γλωσσα λειτουργικου εκτος απο αυτες που εχει μεσα το κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια! εχω το nokia lumia 610 εδω και λιγο καιρο και τις τελευταιες μερες αρχισε να μην μου αγοιγει καμοια εφαρμογη του κινητου, μηπως γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εχω ενα htc trophy 7.

Στο about γραφει

 

windows phone 7.5

total storage 7.20 gb

available storage 1.43 gb

 

Απο οτι μου βγαζει υπαρχει αναβαθμιση.

Αν το συνδεσω στο zune, θα την κανει η λογω χωρου δεν?

Θα σβηστουν οι επαφες, οι φωτογραφιες κι ολα αυτα?

Ο λογος που σκεφτομαι να κανω την αναβαθμιση ειναι γιατι προσπαθησα χθες να στειλω καποιες φωτογραφιες μεσω bluetooth και δεν μπορεσα.Απο googlαρισμα, ειναι μονο για headset αυτο το bluetooth.

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μπορεσω να στειλω τις φωτογραφιες η οχι?

Αν το αναβαθμισω,δουλευει κατι τετοιο?Εστω με application?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα htc trophy 7.

Ο λογος που σκεφτομαι να κανω την αναβαθμιση ειναι γιατι προσπαθησα χθες να στειλω καποιες φωτογραφιες μεσω bluetooth και δεν μπορεσα.Απο googlαρισμα, ειναι μονο για headset αυτο το bluetooth.

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μπορεσω να στειλω τις φωτογραφιες η οχι?

Αν το αναβαθμισω,δουλευει κατι τετοιο?Εστω με application?

 

Η αποστολή φωτογραφιών με bluetooth είναι μάλλον αδύνατη, εκτός και αν μιλάμε για custom rom.

(Προσωπικά ούτε με custom ROM είχα καταφέρει να στείλω αρχεία με bluetooth ). Θα πρότεινα να στείλεις τις φωτογραφίες που θέλεις είτε με email (το πιο εύκολο μέσα απο το κινητό) είτε να τις περάσεις στον υπολογιστή και αντίστοιχα να τις στείλεις με mail.

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...