Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το δοκίμασα με ένα Νοκια C5 και δεν γίνεται(Με SonyEricsson/Sony Xperia Neo V που έχει μπροστινή κάμερα!!!)

 

Πω πω εδώ μιλάμε για fragmentation στις βιντεοκλήσεις:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πεφτω απο τα συνεφα...

Μπορει καποιος να μου πει ποια καινουρια smartphone (αναξαρτητως λειτουργικου)

υποστηριζουν κλασικη 3g βιντεοκληση απο την μανα τους?

 

Παιχνίδια παρόχων. Τόσο στο πρότυπο του GSM videocall, όσο και στα Skype, Facetime, Tango κλπ.

Υπάρχει μια πίεση τελευταία αλλά μην περιμένεις κάτι πριν το καλοκαίρι.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Πεφτω απο τα συνεφα...

Μπορει καποιος να μου πει ποια καινουρια smartphone (αναξαρτητως λειτουργικου)

υποστηριζουν κλασικη 3g βιντεοκληση απο την μανα τους?

Το Samsung Omnia W (Windows phone 7.5) υποστηριζει εγγενη βιντεοκληση. Δηλαδη μεσω δυκτιου.

Link to comment
Share on other sites

Πεφτω απο τα συνεφα...

Μπορει καποιος να μου πει ποια καινουρια smartphone (αναξαρτητως λειτουργικου)

υποστηριζουν κλασικη 3g βιντεοκληση απο την μανα τους?

 

samsung galaxy si &sii (android), samsung omnia w(wp) και όλα τα symbian σίγουρα, υποθέτω όλα τα samsung smartphone και τα samsung wave με λειτουργικό bada.

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy si &sii (android), samsung omnia w(wp) και όλα τα symbian σίγουρα, υποθέτω όλα τα samsung smartphone και τα samsung wave με λειτουργικό bada.

Και επισεις Lg optimus 2x , lg optimus 3d υποστηριζουν εγγενη βιντεοκληση (μεσω δυκτιου)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά σχετικά με τα sms. Γίνεται να ρυθμίσουμε κάπως διαφορετικά το λεξικό? Δηλαδή να υπάρχει μεν από πάνω η πρόταση-πρόβλεψη για τις λέξεις, αλλά να μην επιμένει ντε και καλά να γράφει τη λέξη που θέλει αυτό!! Την έχω πατήσει αρκετές φορές να γράφω κάτι, να το στέλνω και εκ των υστέρων να ξαναβλέπω το μήνυμα και να παρατηρώ ότι μου άλλαξε τη λέξη και έβαλε ότι νόμιζε αυτό! :ninja:
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά σχετικά με τα sms. Γίνεται να ρυθμίσουμε κάπως διαφορετικά το λεξικό? Δηλαδή να υπάρχει μεν από πάνω η πρόταση-πρόβλεψη για τις λέξεις, αλλά να μην επιμένει ντε και καλά να γράφει τη λέξη που θέλει αυτό!! Την έχω πατήσει αρκετές φορές να γράφω κάτι, να το στέλνω και εκ των υστέρων να ξαναβλέπω το μήνυμα και να παρατηρώ ότι μου άλλαξε τη λέξη και έβαλε ότι νόμιζε αυτό! :ninja:

 

Φυσικά και γίνεται.

Πήγαινε στο Settings->Keyboard->typing settings-> Πάτα επάνω στις γλώσσες και θα σου βγάλει επιλογές. To correct misspelt words

:)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

το lumia 900 και το htc trophy II

ειναι 3ης γενιας συσκευες ή 2ης ?

 

Το Lumia είναι 2nd gen chassis, το trophy 1st gen chassis. Διαφορές μηδέν στο πηλίκον.

Τώρα αν μιλάς για το Titan II, είναι 2nd gen chassis.

 

Οι μόνες διαφορές είναι στο Adreno 200 - 205 σε όλα τα κινητά 2nd gen.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε να ακούσουμε πάρα πολλά μέχρι να βγει η Apollo, συνεπώς αδέρφια ας το αφήσουμε να τσουλήσει μόνο του το θεματάκι. Αλλιώς θα καταντήσουμε σαν τα iphone topic που κάθε 3 ώρες βγαίνουν νέες φήμες για τις νέες κυκλοφορίες.

Ήδη το παραπάνω άρθρο διαψέυδει την είδηση, ενώ εδώ υπάρχει και άλλο άρθρο που λέει ότι τα WP8 θα μπουν σε ΟΛΕΣ τις μέχρι τώρα συσκευές. Ακόμα και τις Gen1.

 

edit: Και πάνω που συνέχιζα την πρωινή μου ενημέρωση, πέφτω πάνω σε άλλη είδηση εδώ που λέει αυτό που λες και συ. Γιαυτό το λέω, τσάμπα κόπος να σκάμε...

Edited by stewe
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια πιο λογική είδηση που λέει ότι ναι μεν θα αναβαθμιστούν όλα τα mangoes αλλά κάποια features θα είναι locked (π.χ. ότι σχετίζεται με διπύρηνα).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Μια πιο λογική είδηση που λέει ότι ναι μεν θα αναβαθμιστούν όλα τα mangoes αλλά κάποια features θα είναι locked (π.χ. ότι σχετίζεται με διπύρηνα).

 

Συμφωνω. Προς τα εκει συγκλινουν μαλλον στην MS συμφωνα και με αυτό και πιο ειδικά "A third more grandiose explanation goes like this: Current Windows Phones will get an Apollo-like update while new Windows Phone 8 devices will be running something different, a truly new OS (at the kernel-level) that requires new hardware e.g. higher resolution screens, dual-core CPUs, etc.. This seemingly could explain why folks like MS_Nerd and Microsoft Evangelist Nuno Silva state that all phones can get the update while other sources say otherwise."

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε να ακούσουμε πάρα πολλά μέχρι να βγει η Apollo, συνεπώς αδέρφια ας το αφήσουμε να τσουλήσει μόνο του το θεματάκι. Αλλιώς θα καταντήσουμε σαν τα iphone topic που κάθε 3 ώρες βγαίνουν νέες φήμες για τις νέες κυκλοφορίες.

Ήδη το παραπάνω άρθρο διαψέυδει την είδηση, ενώ εδώ υπάρχει και άλλο άρθρο που λέει ότι τα WP8 θα μπουν σε ΟΛΕΣ τις μέχρι τώρα συσκευές. Ακόμα και τις Gen1.

 

edit: Και πάνω που συνέχιζα την πρωινή μου ενημέρωση, πέφτω πάνω σε άλλη είδηση εδώ που λέει αυτό που λες και συ. Γιαυτό το λέω, τσάμπα κόπος να σκάμε...

 

Έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους.............

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν εχει μπερδεψει τιποτα.

Ο Nuno Silva ειναι στελεχος της Microsoft εδω και σχεδον 10 χρονια και ειπε, on the record, σε επίσημη συνεντευξη οτι ολες οι συσκευες που κυκλοφορουν θα παρουν το Apollo update.

Απο την αλλη, βγηκε η αναξιοπιστη Mary-Jo Foley, η insider που δεν πηρε χαμπάρι την εξαγορα του Skype, την συνεργασία Nokia - Microsoft και το νεο IU των Win8 (τελευταίες μονο αποτυχίες, εχει πολλες αν ψαξει καποιος) και λεει οτι μια πηγη της, κοντα στην Microsoft ειπε οτι οι συσκευες που κυκλοφορουν (αναμεσα τους και το μολις λιγων ημερων Lumia 900) δεν θα αναβαθμιστουν.

 

Ημαρτον δηλαδη...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολειστε ..

 

Τωρα που με το Νοκια 900 το λειτουργικο παιρνει ταπανω του αρχισαν τα παιδια της Apple να γραφουν παντου ..Μεχρι και ο Τοπολσκυ (τον εδιωξαν απο το engadget μολις καταλαβαν οτι ηταν στην μισθοδοσια της apple) εγραψε στο verge ενα αρθρο γεματο ανακριβιες ...

 

Τα wp τωρα αρχισαν να δειχνουν τι μπορει να γινουν και με το Νοκια 900 ολοι καταλαβαν οτι τα πραγματα ειναι σοβαρα. Γιαυτο μην ασχολειστε ..Οταν ερθει καποια επισημη δηλωση τοτε θα δουμε τι θα γινει ..

 

Αν θελετε την δικη μου αποψη ... Ολα τα τηλ που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα θα παρουν wp8 ...ισως οχι ολα σαν update (rom flash) αλλα ΟΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

το zune οταν λεει οτι ειναι trial για 14 μερες εννοει οτι κατεβαζεις οτι θες δωρεαν μεσα σε 14 μερες, δηλαδη οτι προλαβεις?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω στα 8 να μη κάνουν καμμία βλακεία και δεν επιτρέπουν στον χρήστη να κάνει full unlock της συσκευής.Γιατι το λειτουργικό χωρίς unlock απλά μπουσουλάει :p αλλά με το πλήρες unlock αρχίζει και μαθαίνει να περπατάει.Εστω και ανεπίσημα από την κοινότητα θέλω να ελπίζω ότι θα δοθούν επιπλέον δυνατότητες από αυτές που ήδη έχουμε στο ξεκλείδωτο mango/tango
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω στα 8 να μη κάνουν καμμία βλακεία και δεν επιτρέπουν στον χρήστη να κάνει full unlock της συσκευής.Γιατι το λειτουργικό χωρίς unlock απλά μπουσουλάει :p αλλά με το πλήρες unlock αρχίζει και μαθαίνει να περπατάει.Εστω και ανεπίσημα από την κοινότητα θέλω να ελπίζω ότι θα δοθούν επιπλέον δυνατότητες από αυτές που ήδη έχουμε στο ξεκλείδωτο mango/tango

 

Απο την στιγμη που τον κωδικα τον γραφουν ανθρωποι, θα σπαει.- Πάντα ετσι ηταν , παντα ετσι θα ειναι.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το zune οταν λεει οτι ειναι trial για 14 μερες εννοει οτι κατεβαζεις οτι θες δωρεαν μεσα σε 14 μερες, δηλαδη οτι προλαβεις?

 

Το zune δεν ειναι trial ..κατι αλλο θα εννοεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μάλλον θα μου χρειαστεί, αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Έχω ένα αρχείο στο desktop μου (π.χ. κάποιο έγγραφο) το οποίο θέλω να το στείλω σε κάποιον με email αλλά επειδή δε θα έχω πρόσβαση στο desktop θέλω να το μεταφέρω στο κινητό και να το στείλω από εκεί.

 

Αυτό πώς μπορώ να το κάνω και να το δω μόνο εγώ και ο παραλήπτης (το skydrive το έχω πάρει από φόβο από άποψη ιδιωτικότητας);

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν εχεις προσβαση στο desktop δεν μπορεις να το μεταφερεις στο κινητο :rolleyes:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν εχεις προσβαση στο desktop δεν μπορεις να το μεταφερεις στο κινητο :rolleyes:

Μετά από αρκετό παίδεμα, ο πιο safe τρόπος είναι στέλνω email το αρχείο από το desktop στο κινητό και μετά από το κινητό το κάνω forward εκεί που θέλω.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/6721b4f4-fd65-4ae5-923d-74183543d327

 

Στελνω απο το desktop το εγγραφο στο τηλεφωνο,το ανοιγω,το αποθηκευω στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου(μπορεις και στο skydrive). Eιναι ενας τροπος drag and drop,για εγγραφα ομως, και μαλιστα ασυρματα μεσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...