Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την αναβαθμηση σε 5.0.0.680, και εχοντας 3 λογαριασμους e-mail στο ΒΒ μου, οταν παω να διαγραψω καποιο μυνημα στους 2 απο τους 3, λογαριασμους δεν εχω πλεον την επιλογη: "On Mailbox & Handheld" / "On Handheld", απλα μονο σκετο "delete" και "cancel." Τι μπορει να φταιει? Καποια ρυθμηση που δεν επανηλθε σωστα? Καμια ιδεα?

 

edit:

 

Ακυρο παιδια !!!!

Ητανε θεμα e-mail settings, Αυτο που φυσικα δεν καταλαβαινω ειναι, γιατι δεν πηρε τις ιδιες ρυθμησεις μετα την επαναφορα.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα στα BB Forums ότι έχει βγεί η 6.0.0.380. Την έχει δοκιμάσει κανείς? Κάνει για τα ελληνικά 9700? Σχόλια???
PIN:
Link to comment
Share on other sites

Είδα στα BB Forums ότι έχει βγεί η 6.0.0.380. Την έχει δοκιμάσει κανείς? Κάνει για τα ελληνικά 9700? Σχόλια???

 

Επιτέλους και μια επίσημη!

Γιατί να μην κάνει? Είναι multilanguage απ' ότι βλέπω.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και μια επίσημη!

Γιατί να μην κάνει? Είναι multilanguage απ' ότι βλέπω.

'Ολες οι τελευταίες έχουν Ελληνικά .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χτές να εγκαταστήσω την επίσημη .380, αλλά μου έβγαλε πάλι την .424.

Πρέπει να διαγράψω εντελώς την παλιά από τον φάκελο C/programe files/common files/research in motion/app loader ?

Αν το κάνω αυτό, δε βρίσκει κανένα OS, δε βλέπει ούτε την .380 παρότι την έτρεξα στο PC.....

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χτές να εγκαταστήσω την επίσημη .380, αλλά μου έβγαλε πάλι την .424.

Πρέπει να διαγράψω εντελώς την παλιά από τον φάκελο C/programe files/common files/research in motion/app loader ?

Αν το κάνω αυτό, δε βρίσκει κανένα OS, δε βλέπει ούτε την .380 παρότι την έτρεξα στο PC.....

Το τηλεφωνό σου από ποια εταιρεία είναι ? ( Cosmote , Vodafone , Wind ) .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα χτές να εγκαταστήσω την επίσημη .380, αλλά μου έβγαλε πάλι την .424.

Πρέπει να διαγράψω εντελώς την παλιά από τον φάκελο C/programe files/common files/research in motion/app loader ?

Αν το κάνω αυτό, δε βρίσκει κανένα OS, δε βλέπει ούτε την .380 παρότι την έτρεξα στο PC.....

 

Παραξενο αυτο που λες

 

Ελπιζω οταν λες να οτι διαγραφεις τις version, να το κανεις απο το add-remove του control panel και οχι να τις σβηνεις χειροκινητα

 

Εγω θα εκανα και τις 2 version remove απο το add-remove θα εκανα ενα restart και μετα θα εβαζα τη .380

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνό σου από ποια εταιρεία είναι ? ( Cosmote , Vodafone , Wind ) .

 

Φιλικά

 

Cosmote BIS

 

Το θέμα είναι ότι το έχω ξανακάνει να κατέβω σε έκδοση, δεν ξέρω γιατί δεν το παίρνει τώρα...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Cosmote BIS

 

Το θέμα είναι ότι το έχω ξανακάνει να κατέβω σε έκδοση, δεν ξέρω γιατί δεν το παίρνει τώρα...

Δοκίμασες να κάνεις wipe ( αφού πρώτα πάρεις backup ) ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αφήσεις μόνο την έκδοση που θες να περάσεις στον υπολογιστή. Αλλιώς ο loader επιλέγει αυτόματα τη νεότερη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Cosmote BIS

 

Το θέμα είναι ότι το έχω ξανακάνει να κατέβω σε έκδοση, δεν ξέρω γιατί δεν το παίρνει τώρα...

απο το BBSAK κι εγω οταν φορτωνω το αρχειο δεν το παιρνει. και αναγκαζομαι αφου το ξηλωσω κτλ να ανοιγω τον loader.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

απο το BBSAK κι εγω οταν φορτωνω το αρχειο δεν το παιρνει. και αναγκαζομαι αφου το ξηλωσω κτλ να ανοιγω τον loader.

 

Και σε μένα τα ίδια. Μου βγάζει μήνυμα το bbsak ότι δεν εγκατεστημένο OS για την συσκευή. Wipe πάντως κάνει κανονικά

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν κανουμε σωστα. εγω τωρα εχω 1 9700 και 1 8520 εκει να δεις μπερδεμα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Άπειρες φορές έχω κάνει την διαδικασία με σχεδόν όλα τα blackberry που υπάρχουν. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Δεν γίνετε να κάνουμε όλοι λάθος...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

μπορει κατι να φταιει απο τις νεες version

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια. Μου βγάζει μήνυμα το bbsak ότι δεν εγκατεστημένο OS για την συσκευή. Wipe πάντως κάνει κανονικά

 

Ακριβώς αυτό.

Πάντως, έκανα remove ότι προηγούμενη έκδοση υπήρχε.

Κατέβασα+εγκατέστησα την τελευταία επίσημη 5αρα της Cosmote και μετά κατέβασα την επίσημη .380 που ήθελα να εγκαταστήσω.

Έτσι, τα βρήκε μια χαρά το BBSAK.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενω και εγω απο μερα σε μερα να μου στειλουν ενα 9700 να ρωτησω κατι χωρις data plan αλλα με το vodafone internet small 100 mb θα μπορω να εχω internet μεσο opera ? η θελει οπωςδηποτε data plan blackberry ? εαν ναι τι ρυθμισεις θα πρεπει να κανω ωστε να χρεωνωμαι απο το vodafone internet small που ειμαι συνδρομητης ετσι και αλλιως
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενω και εγω απο μερα σε μερα να μου στειλουν ενα 9700 να ρωτησω κατι χωρις data plan αλλα με το vodafone internet small 100 mb θα μπορω να εχω internet μεσο opera ? η θελει οπωςδηποτε data plan blackberry ? εαν ναι τι ρυθμισεις θα πρεπει να κανω ωστε να χρεωνωμαι απο το vodafone internet small που ειμαι συνδρομητης ετσι και αλλιως

 

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε BIS για να μπορέσεις να σερφάρεις στο ίντερνετ, να λαμβάνεις email κτλ..

Ουσιαστικά τα 100ΜΒ δωρεάν που έχεις στο πρόγραμμά σου είναι άχρηστα, οπότε καλύτερα να πάς σε άλλο πρόγραμμα που δε δίνει δωρεάν όγκο για ίντερνετ.

Από την άλλη, το BIS έχει μια συνδρομή από 7-15 ευρώ το μήνα περίπου, ανάλογα με τον πάροχο.

:)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Όχι data plan. Υπηρεσία blackberry πρέπει να ζητήσεις. Μπαίνει και βγαίνει όποτε θέλεις και όπως πολύ σωστά έγραψε ο από πάνω μου για την cosmote υπάρχει σε 7 ή 15 ευρώ το μήνα...

Συνήθως το 7άρι φτάνει και περισσεύει εκτός και αν κατεβάζεις αβέρτα κουβέρτα προγράμματα από το appworld. Επίσης το νου σου μην κάνεις wireless update γιατί μιλάμε για πολύ MB!!! :lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση!! πρωτα απ'ολα σορι αν υπαρχει ηδη! αλλα μπορω να χρησιμοποιησω GPS και γενικως τους χαρτες χωρις BIS?? αν ναι..πως θα βρω χαρτες?:)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους: Μετά την εγκατάσταση του OS6 (clean install), πόση ελεύθερη μνήμη μένει; Διάβαζα κάτι για 25-30ΜΒ, ισχύει;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχυει. Γυρω στα 80mb θα σου μεινουν προτου αρχισεις να κανεις restore τις εφαρμογες που ειχες στο 5.0. Οποτε θα καταληξεις γυρω στα 65 - 70 , αν υποθεσουμε οτι εχεις λογικο αριθμο εφαρμογων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καταφέρει απορρίπτοντας από την εγκατάσταση τα περιττά (bbm, vvm, tasks, memo, help, samples) να έχω ελεύθερα γύρω στα 90-100 MB

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...