Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Software Issues

Bugs include:

- Inability to access YouTube in the BlackBerry Browser

- Problems connecting devices using bluetooth

- Errors for some websites (including, but not limited to, Hotmail.com and NBA.com)

- Voice quality issues

- Lack of UMA for Rogers Wireless. However, internal documents speculate that this issue should be fixed. No expected date has been given thus far.

 

RIM has not yet responded to these claims.

 

Common Hardware Issues

A number of users have discovered annoyances with their devices.

 

Issues include:

- Wobbly trackpad

- Light leaks on sides of keyboard

 

These are most evident on devices that are Made in Mexico sold by Rogers Wireless

.

 

Αληθεύουν μόνο τα:

- Δεν μπορείς να δείς YouTube και ηδού ο λόγος.

- Το wobbly trackpad και αυτό με την οθόνη ισχύουν μόνο για τις πρώτες συσκευές.

 

Όλα τα errors που σχετίζονται με τα os πχ browser, bluetooth (οχι οτι μου έβγαλε εμένα πρόβλημα), η ποιότητα στην κλήση κλπ και να ίσχυαν δεν σε απασχολούν γιατί τα updates είναι συχνά και τα bugs διορθώνονται. Ήδη με το τελευταίο os η συσκευή είναι πολύ καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουν αυξηθει οντως τοσο πολυ οι πελατες του BIS? Υπαρχουν καποιο στατιστικο δειγμα για τι αριθμο μιλαμε?

 

Δηλαδη το προβλημα του Youtube ειναι μονο για την Ελλαδα?

 

Ή σαν BIS εννουμε σε διεθνες επιπεδο, και για οσους εξυπηρετει ανα τον κοσμο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όποιο 9700 και να πάρεις αναβαθμίζοντας το λογισμικό σου σε οποιοδήποτε multilanguage os, θα σου έχει ελληνικό μενού.

 

Μόνο που εάν το πάρεις από ελληνικό κατάστημα θα έχει και τα ελληνικά γράμματα τυπωμένα στο πληκτρολόγιο...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

υπεροχο ε! εχω παθει πλακα!! ελληνικο μενου ελληνικα κουμπια. μια χαρα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 5 μέρες το δικό μου και είναι απλά τέλειο.......

 

Ακόμα το ψάχνω αλλά μ' αρέσει!:)

 

μακάρι και οι άλλοι κατασκευαστές κατασκευάζαν τόσο καλά ''εργαλεία'', γιατι κακά τα ψέματα όλα τα blackberry είναι εργαλεία.....:cool:

Χαμογέλα κάνε τους άλλος να ανησυχούν.....

 

PIN: 21E2E9D2

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν 5 μέρες το δικό μου και είναι απλά τέλειο.......

 

Ακόμα το ψάχνω αλλά μ' αρέσει!:)

 

μακάρι και οι άλλοι κατασκευαστές κατασκευάζαν τόσο καλά ''εργαλεία'', γιατι κακά τα ψέματα όλα τα blackberry είναι εργαλεία.....:cool:

Welcome to BlackBerry club:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεει πουθενα τα mb που κατεβαζεις?

Ή το βλέπεις από το site του δικτύου σου, μέσω κάποιου προσωπικού Αccount, ή εγκαθιστάς εφαρμογή τρίτου που κάνει ακριβώς αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως το 9700 εχει ενα ηχειο σε σχεση με το 9000 που εχει 2 εξωτερικα ηχεια τερεο.

 

Αυτο εχει ως αποτελεσμα να μην ακουγονται εξισου καθαρα και δυνατα οι κλησεις οταν σε καλουνε?

 

Χαρακτηριστικα:

 

The 9700 also went way cheap on the speakers (only one as opposed to 2 stereo speakers on the 9000), and it faces the back! You have to turn it over to hear music which is also 2/3 the loudness (with no bass).

The 9000 Rules on sound quality!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

αν κολαει το bb chat? τι μπορει να φταει? να λαμβανω,αλλα να μη λαμβανουν..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αν κολαει το bb chat? τι μπορει να φταει? να λαμβανω,αλλα να μη λαμβανουν..

 

Ποια έκδοση του ΒΒΜ έχεις? Αν δεν έχεις την .57, κάνε upgrade

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του ΒΒΜ έχεις? Αν δεν έχεις την .57, κάνε upgrade

αυτη εχω ναι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχαν κολλήσει τα groups. Μια επανεγκατάσταση της εφαρμογής μου έλυσε το πρόβλημα, δοκίμασε το!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανείς από ποιο καταστημα μπορώ να προμηθευτω το bb 9700 με ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο? Edited by ilias2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανείς από ποιο καταστημα μπορώ να προμηθευτω το bb 9700 με ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο?

απο wind μια χαρα ειναι.

 

μπορει εμενα να μου πεις καποιος πως απενεργοποιω τα smart case γιατι δεν μπορω να στεριωσω μηνυμα??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
απο wind μια χαρα ειναι.

 

μπορει εμενα να μου πεις καποιος πως απενεργοποιω τα smart case γιατι δεν μπορω να στεριωσω μηνυμα??

 

έχω στείλει άπειρα sms που δεν τα προσεξα και έγινα ρεζίλι! Αν γράψω στα Ελληνικά τη λέξη "για" και πατήσω space το αλλάζει αυτόματα με το "Που (για που)", αν γράψω "τον" το αλλάζει σε "Επικεφαλή (τον επικεφαλής)" :worry:

 

Ευτυχώς δεν γράφω συχνά Ελληνικά και δεν εχω καν το μενού στα Ελληνικά, γιατί θα το είχα σπάσει!

:p

Link to comment
Share on other sites

H πιο απλή λύση: σύνδεση του τηλεφώνου με desktop manager, επιλογή Backup and restore, πάμε advanced και κάνουμε clear την database του autotext.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

απο wind μια χαρα ειναι.

 

μπορει εμενα να μου πεις καποιος πως απενεργοποιω τα smart case γιατι δεν μπορω να στεριωσω μηνυμα??

 

Όταν σου γράψει αυτό που έχει κατά νου, πάτα δύο φορές το del και θα επανέρθει στην δική σου λέξη.

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

H πιο απλή λύση: σύνδεση του τηλεφώνου με desktop manager, επιλογή Backup and restore, πάμε advanced και κάνουμε clear την database του autotext.

κατι ποιο προχειρο για την δουλεια? πρεπει να τα κανω delete ενα ενα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σου το είπα και το μεσημέρι... Πας Options -> Language and Text Input -> επιλέγεις Show Text Input Options και απενεργοποιείς το "Predictive Input"...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...