Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ εχω ακόυσει για αγορες αλλα πιστέυω οτι η προσφορα ηταν για καποιες μέρες και οχι για ολη την διαρκεια των εκπτώσεων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τους είχαν μείνει κάποια στοκ (μαύρο χρώμα) και όντος τα έδωσαν προς 250€ . Εγώ βρήκα στο πρώτο wind που μπήκα (Ηλιούπολη).

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως η προσφορά ήταν τόσο καλή που απλά τελειώσαν πιο γρήγορα από ότι περιμένανε. BOLD με 250 δεν παίζεται. 'Οποιος πρόλαβε τον κύριο είδι.
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα συνεχιζει μεχρι να εξαντληθουν τα αποθεματα. Νομιζω οτι εχει μεινει ενα κομματι εδω που βρισκομαι. Αν θες ελα σε επαφη μαζι μου για να σου το αγορασω!

 

 

θελω και εγω αν δεν ενδιαφερετε .

 

Παιδια οποιος εχει υπ οψιν του καποιο καταστημα που να εχει στοκ ας ριξει ενα pm να περασω να τα παρω.Αθηνα και περιξ ειμαι διαθεσιμος

Link to comment
Share on other sites

διαφημιστικο τρικ για πιο λογο? για να πας απο τα καταστηματα τους ? αφου αν πας γι αυτο δεν υπαρχει και φευγεις , δεν εχουν κανενα κερδος να σε φερουν στο καταστημα τους , αν πας για συγκεκριμενο λογο , ισα ισα που συμβαινει το αναποδο , αν ειναι τρικ , θα τα τσαντιστουν οι πελατες και δεν προκειται να σε εμπιστευτουν ποτε ..

 

εχει παρει κανεις τελικα με αυτη την προσφορα το τηλεφωνο ?

 

Εγω το πηρα στα Χανια (Τζανακακη) περιπου 2 εβδομαδες πριν. Δεν ημουν πελατης ουτε του καταστηματος ουτε της wind. Μου ειπανε ομως οτι ητανε το τελευταιο κοματι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα από κατάστημα της wind στην Λάρισα, 250 ευρώ και ήταν το τελευταίο τους, στο συγκεκριμένο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

μηπως να παω να χτυπησω τωρα απο ενα t-mobile αμερικης το 9780 , που ειναι στα 328 ευρω τελικη τιμη ??
Link to comment
Share on other sites

εχω παει σε 3 μαγαζια στην αθήνα αλλα οταν σου λενε οτι εχουν τελειωσει τα αποθεματα παει να πει οτι δεν παιζει πουθενα

πήγα στο avenue και το είδα στην βιτρίνα τους ρωτησα και ειπαν οτι δεν εχουν απόθεμα, τους λέω δώστε μου αυτο πού έχετε στην βιτρίνα και ειπαν οτι δεν γινεται

ακρη δεν βγάζεις

 

 

13800! πάρτε τους τηλέφωνο και θα σου πούνε αν υπάρχουν διαθέσιμα στην αποθήκη στους.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να παω να χτυπησω τωρα απο ενα t-mobile αμερικης το 9780 , που ειναι στα 328 ευρω τελικη τιμη ??

 

 

Αν πας Αμερική, δεν είναι άσχημη ιδέα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχε το νου σου γιατί κάποια εταιρεία τις Αμερικής οι συσκευές της δεν υποστηρίζουν 3G άσχετα τι μοντέλο είναι και τι γίνετε..

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας Αμερική, δεν είναι άσχημη ιδέα.

 

τωρα εδω ειμαι , παω να πεταχτω τωρα σε κανενα καταστημα να δω αν υπαρχει διαθεσιμο... εχει ενα Τ mobile διπλα μου...

 

rokko1974 ευχομαι να μην ειναι η T -mobile που το κανει αυτο , γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω , το θεμα ειναι αν θα ειναι unlock , δεν θελω με το που το παρω να αρχισω τα ξεκλειδωματα

Edited by alexasso
Link to comment
Share on other sites

τωρα εδω ειμαι , παω να πεταχτω τωρα σε κανενα καταστημα να δω αν υπαρχει διαθεσιμο... εχει ενα Τ mobile διπλα μου...

 

rokko1974 ευχομαι να μην ειναι η T -mobile που το κανει αυτο , γιατι ειμαι ετοιμος να το παρω , το θεμα ειναι αν θα ειναι unlock , δεν θελω με το που το παρω να αρχισω τα ξεκλειδωματα

 

Όχι δεν είναι Unlock. Δεν θυμάμαι αν είναι η t-mobile. Ψάξτο καλύτερα.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την πατησα ειναι lock το τηλεφωνο στην t mobile , το θεμα ειναι οτι απο οτι καταλαβα ειναι ευκολο να γινει unlock , οποτε λεω να το χτυπησω και δεν βαριεσαι το φτιαχνω μονος μου , μιας και ζητανε 30 δολλαρια εδω για να στο κανουν unlock καποια ''μαγαζια'' , τελικα παντου υπαρχουν αυτοι και οχι μονο Ελλαδα :lol:

 

το μονο που με κολλησε ενας μαγκας απο το ''αλλο'' μαγαζι ειναι οτι δεν θα εχει hsdpa λεει , γιατι η t mobile δεν το βαζει επειδη δεν το υποστηρζει σαν δικτυο , στο site της Τ λεει

 

<LI class=col1>Band (frequency):<LI class=col2>850 MHz;900 MHz;1800 MHz;1900 MHz;2100

αρα quadband η πως λεγετε , αλλα στα ελληνικα σιτε λεει και Quad Band 850, 900, 1800, 1900MHz και UMTS 2100MHz και EDGE/GPRS Class 10, HSDPA..

 

εχω κολλησει τωρα ?? δεν πιστευω να υπαρχει κανενα θεμα με Ελλαδα σωστα ?

 

οποιος ειναι γνωστης ας ριξει μια απαντηση ,

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά. Μην επιμένετε... Υπάρχει πρόβλημα σε κάποια εταιρεία (δεν θυμάμαι εάν είναι η t-mobile). ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ 3G. Μόνο μέχρι EDGE. Το ξέρω 100%...

 

Το unlock δεν είναι τίποτα... Στείλε μου πμ όταν χρειαστείς

 

Τι εννοείς να στο κάνουν εκεί βρε? Θα πεις στη t-mobile κάνε μου unlock το κινητό :) ?

Σαν να λες στην apple κάνε μου unlock/jailbreak το iphone και άμα χαλάσει θα κάνω χρήση της εγγύησης :)

 

Αυτές οι τρίπλες έφαγαν την Ελλαδίτσα φίλε μου... Σταματήστε να σκέφτεστε "κουτοπόνηρα" και σκεφτείτε ότι μπορεί και σε εσάς να σας κάνουν "τρίπλα"!!! ;)

 

Χωρίς παρεξήγηση

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Θα μας χαζεψεις πρωι-πρωι; Στις ΗΠΑ ειναι ο ανθρωπος...οχι στη Ζάμπια! Δε διαβασες το λινκ που εδωσα; Οταν αναφερεται σε "μαγαζι", μεσα σε εισαγωγικα, λες να αναφερεται σε καταστημα της T-Mobile; Aυτοι εχουν στησει εκτενες 4G δικτυο (ετσι αποκαλουν το HSPA) και του λες οτι μπορει να μην υποστηριζει 3G; Kαι πριν μας πεις "oχι παιδια, μην επιμενετε" ΔΕΕΕΝ μπορεις να πατησεις κανα δυο αυτονοητα λινκς για να δεις αν εχεις δικιο ή οχι;

 

http://t-mobile-coverage.t-mobile.com/4G-Network-Coverage

http://www.t-mobile.com/shop/phones/Default.aspx?uid=Shop_1#BlackBerry-Bold-9780-Black

http://t-mobile-coverage.t-mobile.com/4g-wireless-technology?uid=Coverage_2

 

Εγώ θα σε χαζέψω ή εσύ θα μας κουφάνεις? Ποιες ΗΠΑ είναι ο άνθρωπος και που θα ζητήσει να κάνει unlock ? Και σε ποιόν θα πει με "τρίπλα" πάρτο πίσω? Και γιατί εκεί είναι ποιο εύκολα τα unlock όταν γίνετε σε 5" από οποιοδήποτε σημείο της γής?? Τι link να πατήσω ρε μεγάλε? ΔΙΑΒΑΣΕ τι γράφω... ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ είναι αλλά ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ από όλες τις ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ... ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ 3G!!! Πόσο ποιο λιανά να στο κάνω? Έχω φέρει δεκάδες κινητά από Αμερική και ξέρω...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ηρεμήσουμε λίγο. Να λείπουν οι ειρωνείες και το υφάκι.

Τα μηνύματα διαγράφηκαν και συνεχίζουμε σε ήρεμο ύφος.

Edited by moment_v

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά. Μην επιμένετε... Υπάρχει πρόβλημα σε κάποια εταιρεία (δεν θυμάμαι εάν είναι η t-mobile). ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ 3G. Μόνο μέχρι EDGE. Το ξέρω 100%...

 

Το unlock δεν είναι τίποτα... Στείλε μου πμ όταν χρειαστείς

 

Τι εννοείς να στο κάνουν εκεί βρε? Θα πεις στη t-mobile κάνε μου unlock το κινητό :) ?

Σαν να λες στην apple κάνε μου unlock/jailbreak το iphone και άμα χαλάσει θα κάνω χρήση της εγγύησης :)

 

Αυτές οι τρίπλες έφαγαν την Ελλαδίτσα φίλε μου... Σταματήστε να σκέφτεστε "κουτοπόνηρα" και σκεφτείτε ότι μπορεί και σε εσάς να σας κάνουν "τρίπλα"!!! ;)

 

Χωρίς παρεξήγηση

 

Εννοειτε οτι μιλαμε παντα χωρις παρεξηγηση και κανουμε συζητηση , με οτι καλο μπορει να βγει απο αυτην.

 

Δεν πιστευω να ειναι η Τ αυτη που εχει προβλημα με το 3G γιατι ο πωλητης που ειχε το ιδιο τηλεφωνο και μου το εδειξε , ειδα οτι το ειχε σε 3G , αρα παιζει , εκτος αν σε αυτους εδω ειναι σε αλλη συχνοτητα.Επισης κανουν τρελη διαφημιση για το 4G δικτυο τους

 

Οσο για το ξεκλειδωμα , ναι αν ζητησεις υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να στο κανει η Τ , περνεις τηλεφωνο στο customer care τους λες οτι θελεις να ξεκλειδωσεις το τηλ διοτι θα χρειαστεις να ταξιδεψεις ή οποια αλλη καλη δικαιολογια μπορεις να βρεις και αναλογα απο 2 μερες ως και μια εβδομαδα σου στελνουν τον κωδικο , βεβαια απο οσο μου ειπαν καποιοι αμερικανοι συναδελφοι που ρωτησα παιζει μεγαλη σημασια αν εισαι πελατης τους ή οχι ,καποια περιοδο το κανανε μονο σε πελατες που ηταν πανω απο 100 με 200 μερες σε συμβολαιο κατι τετοιο.Μου ειπε και ο πωλητης εκει οτι παρα πολλοι πελατες του το ξεκλειδωσαν ετσι , και μου ακουγετε λογικο για τα αμερικανικα δεδομενα , διαβασα και σε διαφορα φορουμ οτι παρα πολλοι το εχουν κανει ετσι , απλα για ενα με το πολυ 2 συσκευες , οχι να περνουν τηλ και να ζητανε μαζικα κωδικους ξεκλειδωματος.

 

Σε ολα τα αμερικανικα φορουμ η πρωτησ υσμβουλη που σου δινουν ειναι παρε πρωτα στην Τ να προσπαθησεις να παρεις τον κωδικο αλλιως πηγαινε στα αναλογα σιτε για να τον παρεις μονος σου

Edited by alexasso
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/UMTS_frequency_bands

Yποψη οτι το 3G στα 900 στην Ευρωπη χρησιμοποιειται για την ωρα μονο στη Φινλανδια, αλλα υπαρχει εντολη της ΕΕ να αρχισει να αναπτυσσεται παντου γιατι παρεχει μεγαλυτερη εμβελεια.

 

KAMIA ΑΠΟΛΥΤΩΣ συχνοτητα για 3G δεν ειναι ΚΟΙΝΗ στην Ευρασία με την Β. Αμερικη. Απλα, αρκετες συσκευες υποστηριζουν καποιες Βορειοαμερικανικές και Ευρωπαικες ταυτοχρονα. Για το GSM/EDGE τα πραγματα ειναι πολυ απλουστερα. Υπαρχουν τα 850 και 1900 για τη Β. Αμερικη και καποιες χωρες στη Ν. Αμερικη, ενω σε ΟΛΟ τον υπολοιπο κοσμο χρησιμοποιουνται τα 900 και 1800. Μιας και τα περισσοτερα τηλεφωνα μεσαιας κλασης και πανω ειναι τετραμπαντα στο 2G (GSM + EDGE) δηλαδη 850, 900, 1800 ΚΑΙ 1900, δεν υπαρχει προβλημα με περιαγωγη παγκοσμιως.

:)

 

Συγχώρεσε με αν κάνω λάθος γιατί πάνε και χρόνια από το πανεπιστήμιο. Αλλά κάποιοι πάροχοι στο Αμέρικα έχουν CDMA. Δεν παίζουν όλα τα τηλέφωνα και στα 2 δίκτυα. ψάχνοντας λίγο είδα πως είναι η Verizon και η Sprint. Τα τηλέφωνα τους δεν παίζουν στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να ειναι η Τ αυτη που εχει προβλημα με το 3G γιατι ο πωλητης που ειχε το ιδιο τηλεφωνο και μου το εδειξε , ειδα οτι το ειχε σε 3G , αρα παιζει , εκτος αν σε αυτους εδω ειναι σε αλλη συχνοτητα.

 

Άσε τι γίνετε στο δικό τους δίκτυο. Ρώτα τον εάν το 3G μπορεί να πιάσει στις συχνότητες της Ελλάδας. Εξήγησε του τι έχουμε εμείς εδώ και θα σου πει 100%.

 

Μη το σκέφτεσαι το unlock. Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Έναν κωδικό πληκτρολογείς

 

ψάχνοντας λίγο είδα πως είναι η Verizon

 

Verizon δεν είναι γιατί έχω φέρει αρκετά. Δες στην υπογραφή μου το 9650 είναι verizon. Απλά υπάρχουν κάποια μοντέλα π.χ. 9330 που έχουν μόνο cdma μπάντες και φυσικά αυτά δεν δουλεύουν Ελλάδα.

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είπα πως κάποια τηλέφωνα τους είναι μόνο CDMA. νομίζω πως τα περισσότερα καινούργια BlackBerry υποστηρίζουν και τα 2. όμως θέλει προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στο 9700 μου, πως όταν πηγαίνω στις επιλογές, κατάσταση, η ένδειξη της μπαταρίας είναι κάθε φορά ανα 5 μονάδες %. 60, 65, 85, 90, 30, 35, κτλ.

Είναι χαρακτηριστικό των συσκευών μας αυτό, ή το δικό μου έχει κάποιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στο 9700 μου, πως όταν πηγαίνω στις επιλογές, κατάσταση, η ένδειξη της μπαταρίας είναι κάθε φορά ανα 5 μονάδες %. 60, 65, 85, 90, 30, 35, κτλ.

Είναι χαρακτηριστικό των συσκευών μας αυτό, ή το δικό μου έχει κάποιο πρόβλημα??

 

τι ακριβως θεωρεις προβλημα;

πως ηθελες να πηγαινει;

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θεωρεις προβλημα;

πως ηθελες να πηγαινει;

 

Δεν το θεωρώ "πρόβλημα" σημαντικό, αλλά δεν το βρίσκω φυσιολογικό η μπαταρία να είναι συνέχεια με 0, 'η με 5 στο τέλος. Υπάρχει και το 73%, το 98%, το 42%.

Η αλήθεια είναι πως θέλω να δω ακριβώς πόσο μπαταρία καταναλώνει κατά την διάρκεια της νύχτας, όταν κοιμάμαι και αυτό το σύστημα δεν με αφήνει να δω πόσο ακριβώς μπαταρία καταναλώνω εκείνες τις ώρες.

Δεν μου απαντήσατε πάντως. Έτσι είναι σε όλα τα 9700 το σύστημα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...