Jump to content

Χρέωση wap ενω έχω το plus non stop


Nrg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρησα το τελευταιο μηνα οτι οποτε μπαινω με την εφαρμογη του facebook για το κινητο μου "τρωει" 0,01Ε σχεδον καθε φορα που μπαινω. Μετα απο αιτημα για ελεγχο μου απαντησαν οτι ειναι κατι φυσιολογικο (!) και τα σεντ τα μετατρεπει το συστημα σε kb (!?) . Εννοειται οτι εχω υπολοιπο mb απο το plus non stop και οτι χρησιμοποιω το g-wap.

 

Πανε καλα;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα το τελευταιο μηνα οτι οποτε μπαινω με την εφαρμογη του facebook για το κινητο μου "τρωει" 0,01Ε σχεδον καθε φορα που μπαινω. Μετα απο αιτημα για ελεγχο μου απαντησαν οτι ειναι κατι φυσιολογικο (!) και τα σεντ τα μετατρεπει το συστημα σε kb (!?) . Εννοειται οτι εχω υπολοιπο mb απο το plus non stop και οτι χρησιμοποιω το g-wap.

 

Πανε καλα;

 

τι παιχτηκε?πως το πες :τα σεντ τα μετατρεπει το συστημα σε kb? δηλαδη?πηρες 1231?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως μου ειπαν...οτι δηλαδη ναι μεν μου αφαιρειται 0,01ε σχεδον καθε φορα που μπαινω αλλα μου προσθετουν kb :lol: email εστειλα στο crm@wind.com.gr και με πηραν τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ακριβως μου ειπαν...οτι δηλαδη ναι μεν μου αφαιρειται 0,01ε σχεδον καθε φορα που μπαινω αλλα μου προσθετουν kb :lol: email εστειλα στο crm@wind.com.gr και με πηραν τηλ.

 

οτι να ναι!δεν το καταλαβαινω...τραβηξε το για γελιο !και δε μου λετε ρε παιδια πες, τα kb που μου βαζετε που μου τα βαζετε αφου εχω non-stop?θα παιρνω στο 1269 τον αλλο μηνα και θα μου λεει :"εχετε υπολοιπο 7 ευρω και 60 λεπτα και 22κb???????????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν; Τι καινούρια απατεωνιά είναι αυτή?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια και σε μενα συμβαινει αυτη η χρεωση του 1 λεπτου καθε φορα που μπαινω ιντερνετ(με ρυθμισεις wap και ενεργοποιημενο το wind plus non stop) απο τον Αυγουστο που μπηκε σε ισχυ το οριο των 40mb..Εστειλα email στη wind και μου απαντησαν να καλεσω το 1260 για να ελέγξουν το υπολοιπο μου..Αλλα δεν πηρα ακομη,φοβαμαι οτι δε θα βρω ακρη..
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ με gint ρυθμίσεις για την προσφορά των 100ΜΒ και χωρίς ενεργοποιημένο το wind plus μου αφαιρεί 1σεντ κάθε φορά που μπαίνω ίντερνετ από το κινητό. :blink: Παρόλο που αφαιρούνται τα ΜΒ από το υπόλοιπο της προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

και εμενα το ιδιο.

 

Μετα απο αιτημα για ελεγχο μου απαντησαν οτι ειναι κατι φυσιολογικο (!) και τα σεντ τα μετατρεπει το συστημα σε kb (!?) .

 

οσο για αυτο, οπως λες κ εσυ δν βγαζει νοημα κ επιπλεον σε εμενα το 1 λεπτο ηταν ανα εισοδο, ασχετα του τι εκανα κ ποση ωρα ημουν...:X

:happy:
Link to comment
Share on other sites

το καλο ξερετε ποιο ειναι ε? εγω θα το πω ανεπισημα, αλλα θα το πω για σας που τα δοκιμαζετε ολα.

Τι gint τι Gwap το ιδιο και το αυτο ειναι. τα 40mb του plus non stop μπορουν να καταναλωθουν και μεσω gint.

ετσι ενημερωνει το 1260 τουλαχιστον

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που δοκιμασα το wind GPRS με χρεωσε κανονικα και πολυ γρηγορα εφυγε ενα 5euro .

 

Ειχα ενεργοποιημενη την υπηρεσια, ΔΕΝ ειχα περασει τα 40ΜΒ (σιγουρο αυτο)

και επιπλεον ειχα λαβει ενα μηνυμα που ελεγε οτι οι ρυθμισεις "wind GPRS" καλυπτονται απο τα 40ΜΒ..

 

 

Απαραδεκτο. τι να πω. αν δεν παιξει καλη προσφορα για το 2009 τον ***λο η wind:mad:

 

 

Merry Xmas!:):happy:

:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χρονια πολλα ,μπορει καποιος να μου πει εαν με τοwind plus μπορεις να δουλεψεις ιντερνετ μεσω gind τα 40 mb η εαν εχει καποιο προγραμμα για f2go εκτος απο το nono stop με τα 14 ευρο για 7 μερες που δεν συμφαιρει ,ευχαριστο προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και σε μενα συμβαινει αυτη η χρεωση του 1 λεπτου καθε φορα που μπαινω ιντερνετ(με ρυθμισεις wap και ενεργοποιημενο το wind plus non stop) απο τον Αυγουστο που μπηκε σε ισχυ το οριο των 40mb..Εστειλα email στη wind και μου απαντησαν να καλεσω το 1260 για να ελέγξουν το υπολοιπο μου..Αλλα δεν πηρα ακομη,φοβαμαι οτι δε θα βρω ακρη..

 

το ειχα στο νου μου και απο σημερα αρχισε να μου αφαιρει και εμενα ενα λεπτο καθε φορα που μπαινω αν και εχω το non stop. το εψαξε κανεις?βρηκε λυση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια λύση που σας συμφέρει όλους :p Μακριά από αυτή την υπηρεσία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια λύση που σας συμφέρει όλους :p Μακριά από αυτή την υπηρεσία!!!

 

και εγω το σκεφτηκα φιλε μου, αλλα με συμφερει παρα πολυ αυτη η υπηρεσια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το καλο ξερετε ποιο ειναι ε? εγω θα το πω ανεπισημα, αλλα θα το πω για σας που τα δοκιμαζετε ολα.

Τι gint τι Gwap το ιδιο και το αυτο ειναι. τα 40mb του plus non stop μπορουν να καταναλωθουν και μεσω gint.

ετσι ενημερωνει το 1260 τουλαχιστον

 

billakosss είναι διαφορετικά τα gint και gwap. Μόνο τα ΜΒ από τη νέα κολεξιόν (XS-M-XL κτλ) είναι κοινά για τις 2 πύλες. Αν έχεις web&mail χρησιμοποιείς μόνο gint και για PlusNS τη gwap. Τώρα μάλλον έπεσες σε κάποιον "νέο" του 1260, αλλά για internet να εμπιστεύεσε μόνο 1231.

 

Το θέμα τώρα του €0,01 δε το έχω δει ακόμα σε κάποιο πελάτη για να μπορώ να μάθω τίποτα - αν γίνεται μόνο σε καρτοκινητά μάλλον δε θα μάθω.

Link to comment
Share on other sites

billakosss είναι διαφορετικά τα gint και gwap. Μόνο τα ΜΒ από τη νέα κολεξιόν (XS-M-XL κτλ) είναι κοινά για τις 2 πύλες. Αν έχεις web&mail χρησιμοποιείς μόνο gint και για PlusNS τη gwap. Τώρα μάλλον έπεσες σε κάποιον "νέο" του 1260, αλλά για internet να εμπιστεύεσε μόνο 1231.

 

Το θέμα τώρα του €0,01 δε το έχω δει ακόμα σε κάποιο πελάτη για να μπορώ να μάθω τίποτα - αν γίνεται μόνο σε καρτοκινητά μάλλον δε θα μάθω.

 

ειναι σιγουρο πως τα 40ΜΒ του νονστοπ δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν απο το gint;; ισχυει και για τα καρτοκινητα αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως παρατήρησα και εγώ την αφαίρεση του € 0,01 ανά session με το Wind Plus non Stop, και τους το ανέφερα τηλεφωνικά.

 

Μετά από λίγες μέρες πιστώθηκε κάποιο ποσό στο λογαριασμό μου [έλαβα SMS για αυτό], αλλά εξακολουθώ να χρεώνομαι € 0.01 ανά Session...

 

Με βλέπω για επίσημο e-mail διαμαρτυρίας, και αν δεν στρώσει η κατάσταση, θα πάει για καταγγελία, γιατί φανταστείτε κάποιος να κάνει 10 Sessions τη μέρα επί 30 μέρες, βγαίνει 3 ολόκληρα Ευρώ το μήνα!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι πως παρατήρησα και εγώ την αφαίρεση του € 0,01 ανά session με το Wind Plus non Stop, και τους το ανέφερα τηλεφωνικά.

 

Μετά από λίγες μέρες πιστώθηκε κάποιο ποσό στο λογαριασμό μου [έλαβα SMS για αυτό], αλλά εξακολουθώ να χρεώνομαι € 0.01 ανά Session...

 

Με βλέπω για επίσημο e-mail διαμαρτυρίας, και αν δεν στρώσει η κατάσταση, θα πάει για καταγγελία, γιατί φανταστείτε κάποιος να κάνει 10 Sessions τη μέρα επί 30 μέρες, βγαίνει 3 ολόκληρα Ευρώ το μήνα!!! :mad:

 

οπως το λες ειναι. εγω μπαινω πανω απο δεκα φορες τη μερα. ειναι ενας πολυ ωραιος τροπος για να κλεψεις. και με 0,01 λεπτο τη φορα. σε ποσους συμβαινει και δεν το παιρνουν χαμπαρι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...