Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

Επειδη ο φιλος mythoc εχει προβλημα με τις εκδοσεις του και επρεπε να αποδειχθει οτι ο kdz maker και τα υπολοιπα προγραμματα δουλευουν σωστα,χθες βραδυ φλασαρα το κινητο μου σε προηγουμενη εκδοση (V10H_01) και αμεσως μετα την δικη μου (V10J_00 modified).

Τελικα το uptest ex εκανε σωστα την δουλεια του,και τα 2 φλασαρισματα εγιναν με επιτυχια και τωρα εχω παλι την δικη μου ''πειραγμενη'' εκδοση.Φιλε Mythoc ολα τα προγραμματα εκαναν σωστα την δουλεια τους οποτε αλλου ειναι το προβλημα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως φταιει το νεο προγραμμα για φλασαρισμα?Καλα θα ηταν να δοκιμασουν και με το παλιο προγραμμα φλασαρισματος...τι λες?

 

το δοκίμασα και αυτό,δεν φταίει το καινούργιο....τις τέσταρα επάνω σε original γερμανική v10P και δεν περάστηκε τίποτα....όταν είχα φλασάρει την δεύτερη έκδοση του mythoc επάνω στην πρώτη του,παρέμεινε η πρώτη...( με τα custom εικονίδια)

γενικώς φαίνετε αν περνιέται σωστά μόνο επάνω στην original

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και αυτό,δεν φταίει το καινούργιο....τις τέσταρα επάνω σε original γερμανική v10P και δεν περάστηκε τίποτα....όταν είχα φλασάρει την δεύτερη έκδοση του mythoc επάνω στην πρώτη του,παρέμεινε η πρώτη...( με τα custom εικονίδια)

γενικώς φαίνετε αν περνιέται σωστά μόνο επάνω στην original

 

Βασικα μπορεις να δοκιμασεις αυτο που εκανα και εγω,να βαλεις πρωτα μια παλια εκδοση του αρενα πχ v10b και επειτα την καινουρια εκδοση του mythoc.Πιστευω πως δεν θα εχεις προβλημα,ακριβως το ιδιο εκανα και εγω χθες βραδυ με απολυτη επιτυχια.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα την εκδοση του αρενα που ειχε απο την αγορα του περασα την εκδοση του μυθος και μου εβγαλε προβλημα. Δλδ με σιμ δεν ανοιγε καθολου και χωρις σιμ ανοιγε για 10 λεπτα και μετα εσβηνε και δεν ειχε τιποτα περασμενο απο αυτα που ειχε βαλει ο μυθος το μονο που ειχε ηταν η απλη γερμανικη εκδοση

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορεις να δοκιμασεις αυτο που εκανα και εγω,να βαλεις πρωτα μια παλια εκδοση του αρενα πχ v10b και επειτα την καινουρια εκδοση του mythoc.Πιστευω πως δεν θα εχεις προβλημα,ακριβως το ιδιο εκανα και εγω χθες βραδυ με απολυτη επιτυχια.

 

μπα δεν το ρισκάρω να βάλω άλλη έκδοση μήπως και πάθω ότι έπαθε ο DTse....ότι γίνει πάνω στην γερμανική!

mythoc δεν ξέρω γίνετε να περάσω την έκδοση σου την δεύτερη με flashtools?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω να πω οτι σιγουρα η εκδοση του μυθος περναει λιγοτερα αρχεια απο την απλη γερμανικη αμα κανετε φαλσ την γερμανικη και μετα καπακι την εκδοση του μυθος θα δειτε την διαφορα στα αρχεια που περναει.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο ποστ εκει που λες Ξεκλείδωμα με στυλ iPhone* (100%) τι ενοεις?

οτι θα ειναι στυλ i phone το μενου?

Link to comment
Share on other sites

Οτι στην οθονη που πατας συνεχομενα για ξεκλειδωμα θα ειναι σαν του ι φονε . Δλδ θα φαινετε σαν να σερνεις το δαχτυλο σου για να ξεκλειδωσει

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν το ρισκάρω να βάλω άλλη έκδοση μήπως και πάθω ότι έπαθε ο DTse....ότι γίνει πάνω στην γερμανική!

mythoc δεν ξέρω γίνετε να περάσω την έκδοση σου την δεύτερη με flashtools?

 

Επειδή δεν έχω χρόνο να δουλέψω πάνω στην έκδοση μου θα το κοιτάξω αύριο/μεθαύριο. Μέχρι τότε δοκιμάστε να σπάσετε μόνοι σας το s-class, δεν είναι δύσκολο και θα βοηθήσει πολύ και εσας:)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την v10F τώρα....νομίζα ότι βελτιώθηκε το μπάσο και ο ήχος η κάνω λάθος? θα δοκιμάσω και το fm transmitter,νομίζω ότι μεταδίδει καλύτερα stereo και full bass
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την v10F τώρα....νομίζα ότι βελτιώθηκε το μπάσο και ο ήχος η κάνω λάθος? θα δοκιμάσω και το fm transmitter,νομίζω ότι μεταδίδει καλύτερα stereo και full bass

 

είναι καλύτερη έκδοση! σε αυτην θα δουλεύουμε απο εδώ και πέρα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση έρχεται... ελπίζω να δουλέψει αυτη τη φορά... >.< Δεν μπορώ να την τεστάρω επειδή δεν έχω το αρένα μαζί μου, αλλά ελπίζω πως αυτη τη φορά πέτυχε. Links σε αυτο το reply σε περίπου 20λεπτά.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση έρχεται... ελπίζω να δουλέψει αυτη τη φορά... >.< Δεν μπορώ να την τεστάρω επειδή δεν έχω το αρένα μαζί μου, αλλά ελπίζω πως αυτη τη φορά πέτυχε. Links σε αυτο το reply σε περίπου 20λεπτά.

 

don't worry θα την ελέγξω εγώ....χμμ θα δοκιμάσω να ακολουθήσω την συμβουλή του vaggos σε περίπτωση που δεν πετύχει(φαντάζομαι δούλεψες πάνω στην F έκδοση ε?)και θα πάω στην P και μετά στην δική σου just in case...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

κατι σε φοντο με Μιλαν μπορεις να κανεις για να την κατεβασω κ εγω την εκδοση?? χαχαχα

συνεχισε την καλη δουλεια mytho...

Link to comment
Share on other sites

κατι σε φοντο με Μιλαν μπορεις να κανεις για να την κατεβασω κ εγω την εκδοση?? χαχαχα

συνεχισε την καλη δουλεια mytho...

 

άμα λειτουργήσει το kdz μου τότε θα βάλω φόντο τον 'ρονι' να τραγουδάει με τον Ρέμο!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι..!!!! χαχαχαχαχα

αντε καλη τυχη λοιπον..!!!

Link to comment
Share on other sites

mythoc τελικά δεν δουλέβει πάλι η έκδοση σου....αυτή τη φορά έπαθα ότι έπαθε ένας φίλος ποιο πριν....είχα την original F έκδοση και πέρασα την δικιά σου την F και δεν έγινε τιποτα.μετά από την F δοκίμασα να φλασάρω στην δικιά σου την P αλλά πάλι δεν έγινε τιποτα και τώρα το κινητό δεν ανοίγει αλλα κάνει συνεχώς επανακινήσεις ασταμάτητα μόνο του!

οπότε καλύτερα να αποσύρει κάποιος mod τις εκδόσεις σου γιατί θα υπάρξει πρόβλημα!!

ακόμα παρατήρησα κάτι στο κινητό που δεν το κάνει με τις original εκδόσεις.ίσως είναι αυτό ένα bug που θέλει διώρθωση.λοιπόν σε κάποια φάση που φλασάρω(είτε με lgutils είτε με uptest)εκεί που φορτώνει το λειτουργικό πριν κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο αλλα όταν είναι συνδεδεμένο ακόμα με pcsuite,ξαφνικα΄βγάζει το κινητό ένα μύνημα που γράφει ολοκληρώθηκε.μετά από κανα 3λεπτο κάνει επανεκίνηση και φορτώνει το λειτουργικό στο μισό και λιγότερο χρόνο από ότι θα έπρεπε.....

 

τέλος πως επαναφέρω το τηλέφωνο τώρα?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει και μολις παει να δειξει την οθονη συντομευσης κανει επανεκκινηση !!!

 

αυτό έπαθα!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Full Edit : Τελικα καταφερα και περασα την γερμανικη εκδοση την απλη τωρα την δικια σου mythoc δεν ξερω τι θα κανω μπορει να την περασω μπορει να περιμενω να βγαλεις την φουλ

 

πως τα κατάφερες και την πέρασες? γιατί με το που πάει να μπει στην οθόνη συντόμευσης κάνει restart και δεν μπορώ να μπω σε pcsuite

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

mythoc τελικά δεν δουλέβει πάλι η έκδοση σου....αυτή τη φορά έπαθα ότι έπαθε ένας φίλος ποιο πριν....είχα την original F έκδοση και πέρασα την δικιά σου την F και δεν έγινε τιποτα.μετά από την F δοκίμασα να φλασάρω στην δικιά σου την P αλλά πάλι δεν έγινε τιποτα και τώρα το κινητό δεν ανοίγει αλλα κάνει συνεχώς επανακινήσεις ασταμάτητα μόνο του!

οπότε καλύτερα να αποσύρει κάποιος mod τις εκδόσεις σου γιατί θα υπάρξει πρόβλημα!!

ακόμα παρατήρησα κάτι στο κινητό που δεν το κάνει με τις original εκδόσεις.ίσως είναι αυτό ένα bug που θέλει διώρθωση.λοιπόν σε κάποια φάση που φλασάρω(είτε με lgutils είτε με uptest)εκεί που φορτώνει το λειτουργικό πριν κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο αλλα όταν είναι συνδεδεμένο ακόμα με pcsuite,ξαφνικα΄βγάζει το κινητό ένα μύνημα που γράφει ολοκληρώθηκε.μετά από κανα 3λεπτο κάνει επανεκίνηση και φορτώνει το λειτουργικό στο μισό και λιγότερο χρόνο από ότι θα έπρεπε.....

 

τέλος πως επαναφέρω το τηλέφωνο τώρα?

 

Φιλε Hackfree αν συνδεσεις το κινητο στο pc χωρις μπαταρια το αναγνωριζει το pc?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Hackfree αν συνδεσεις το κινητο στο pc χωρις μπαταρια το αναγνωριζει το pc?

 

όπα χωρίς μπαταρία όχι δεν ανήγει...πάει να ανοίξει και κλείνει.μόνο στο battery charging φτάνει και μετά αν το ανοίξω κλείνει

edit:

τελικά κατάφερα να το κρατάω να δουλέβει σε pcsuite χωρίς να κάνει restart,είναι δηλαδή συνδεδεμένο,(το κόλπο είναι να κρατάω την όθόνη ανοιχτή να μην κλείνει γιατί όταν έκλεινε το φως έκλεινε το τηλέφωνο)δοκιμάζω να φλασάρω τώρα...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πως τα κατάφερες και την πέρασες? γιατί με το που πάει να μπει στην οθόνη συντόμευσης κάνει restart και δεν μπορώ να μπω σε pcsuite

 

Με πολυ κοπο !!!!!

 

Λοιπον καταρχας στο δικο μου οταν εβγαζα την σιμ εκανε επανεκκινηση μετα απο 5 λεπτα απο την ορα που ανοιγε για δοκιμασε να δεις σε εσενα τι κανει .

Εαν ειναι ετσι και εσενα εχε ετοιμο στο uptest την εκδοση και ολα να ειναι ατοιμο μολις ανοιξει συνδεσε καπακι το κινητο σε pcsuite και μολις συνδεθει πατα γρηγορα start upgrade και κανε τον σταυρο σου να προλαβει το προγραμμα να κλεισει εκεινο το κινητο και οχι να κανει επανεκκινηση μονο του . Αυτα !!!1

 

Πσ 1 :Και κανα 2 factory reset βοηθανε

 

Πσ 2 :Εννοειτε δεν βαζεις της επεξεργασμενες και πρεπει να εισαι πολυ γρηγορος να γινουν ολα σε κλασματα δευτερολεπτων

 

Καλη επιτυχια !!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με πολυ κοπο !!!!!

 

Λοιπον καταρχας στο δικο μου οταν εβγαζα την σιμ εκανε επανεκκινηση μετα απο 5 λεπτα απο την ορα που ανοιγε για δοκιμασε να δεις σε εσενα τι κανει .

Εαν ειναι ετσι και εσενα εχε ετοιμο στο uptest την εκδοση και ολα να ειναι ατοιμο μολις ανοιξει συνδεσε καπακι το κινητο σε pcsuite και μολις συνδεθει πατα γρηγορα start upgrade και κανε τον σταυρο σου να προλαβει το προγραμμα να κλεισει εκεινο το κινητο και οχι να κανει επανεκκινηση μονο του . Αυτα !!!1

 

Πσ 1 :Και κανα 2 factory reset βοηθανε

 

Πσ 2 :Εννοειτε δεν βαζεις της επεξεργασμενες και πρεπει να εισαι πολυ γρηγορος να γινουν ολα σε κλασματα δευτερολεπτων

 

Καλη επιτυχια !!!

 

οκ τα κατάφερα με πολλές πατέντες!! πατούσα την οθόνη κάθε 10 δευτερόλεπτα να μην σβήσει και κλησει το τηλέφωνο@!!

mythoc κάτι πρέπει να κάνεις λάθος στην δημιουργία kdz αρχείου.οι δικές σου εκδόσεις περνιούντε σε 5 λεπτά,ενώ οι κανονικές original σε καμιά 15 λεπτά περίπου 3 φορές παραπάνω από τις δικές σου! α! και κοίταξε αυτό που σου λέω σχετικά με το μύνημα που βγάζει το τηλέφωνο(ολοκληρώθηκε η μεταφορά κάτι τέτοιο)πριν όμως μπει σε dfu mode και όταν είναι ανοιχτό....αα και αφέρεσε το kdz αρχείό από την σελίδα1 να μην την πατήσει κανένας άλλος!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...