Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

Σου δουλεύει κανονικά ή έχει κανένα bug? Σκέφτομαι να την βάλω οταν βγεί για την F

 

Εγώ πήρα τους ήχουν των windows και τον φάκελο VUI από αυτήν την έκδοση και τα πέρασα στην F μου. Όλα μια χαρά εκτος: 1)στο Widget Ημερολόγιο φαίνεται μόνο η Κυριακή αλλά είναι πολύ όμορφο, δηλαδή δεν φαίνονται τα "Δευ Τρι Πεμ Παρ Σαβ”....λόγο λάθους χρώματος (μαύρο). Διορθώνεται πολύ εύκολα!

2)Όταν γράφεις sms, αντί για Τ9 λέει ενα "Tone" :mad:. Δεν έχω βρει πως να το διορθώσω ακόμα, αλλά δεν είναι και τόοοσο σοβαρό «πρόβλημα».

3) Επίσης στον φάκελο εικόνες, είναι λίγο σκούρα τα εικονίδια φακέλων που έβαλε και δεν φαίνονται πολύ καθαρά τα ονόματα τους (επειδή είναι μαύρα). Αλλά παλεύεται!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα, 2 μέρες την φοράω, αυτά έχω παρατηρήσει μόνο! Συνολικά είναι πολύ καλή και όμορφη!

 

@vaggo ανέβασε κάπου τα keylock σου να τα δοκιμάσω! (το προηγούμενο και αυτό που μετάφρασες πλιζ)! Θα χαρίσω το αρένα στην κοπέλα μου και θέλω να της το κάνω πολύ glamorous!

Edited by mythoc
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την κατεβασα και γω αυτη την εκδοση αλλα βαριεμαι να την μετατρεψω για το viewty smart,θα μου παρει κανα 2 μερες.

 

μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που την βρηκες για να την κατεβασω και εγω.

ειμαι καινουριος στο φορουμ.

επισης θα ηθελα να μου πεις ή αν μπορεις να ανεβασεις καπου και την εκδοση με το ρολοι απο το htc...

ευχαριστο...!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παίδες επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να διαβάσω όλο το θέμα.Αν τα κάνω αυτά βγαίνει εκτός εγγύησης?Υπάρχει τρόπος να τα φτιάξω όπως ήταν αρχικά?

Τέλος εκτός απ'το πρώτο ποστ υπάρχουν άλλα με επιπλέον πληροφορίες ή είναι όλα ερωτήσεις?

σόρρυ αν κούρασα:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή δεν έχω πολύ χρόνο να διαβάσω όλο το θέμα.Αν τα κάνω αυτά βγαίνει εκτός εγγύησης?Υπάρχει τρόπος να τα φτιάξω όπως ήταν αρχικά?

Τέλος εκτός απ'το πρώτο ποστ υπάρχουν άλλα με επιπλέον πληροφορίες ή είναι όλα ερωτήσεις?

σόρρυ αν κούρασα:O

 

Απ'την στιγμη που θα σπασεις το λογισμικο,αυτοματα το κινητο βγαινει εκτος εγγυησης.Αν βεβαια καποια στιγμη φλασαρεις στην αρχικη εκδοση θα εχεις παλι την εγγυηση.

Η βασικη μεθοδος βρισκεται στην πρωτη σελιδα του θεματος,στις υπολοιπες σελιδες υπαρχουν και καποια επιπλεον κολπα ή και εκδοσεις.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το ARENA 1 ΜΗΝΑ MAMA απο vodafone και θελω να το φλασαρω.

Μπορω με το UpTestEX για γρηγορα η πρεπει να φλασαρω με τον οδηγο του jimdem?????

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ARENA 1 ΜΗΝΑ MAMA απο vodafone και θελω να το φλασαρω.

Μπορω με το UpTestEX για γρηγορα η πρεπει να φλασαρω με τον οδηγο του jimdem?????

 

ευχαριστω!!

 

Μπορείς να το κάνεις με όποιο από τα 2 επιλέξεις..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που βρίσκονται τα αρχεία με τις εικόνες της οθόνης φόρτισης? (όταν είναι κλειστό το κιν και συνδέεις usb/φορτιστή δλδ)
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Απ'την στιγμη που θα σπασεις το λογισμικο,αυτοματα το κινητο βγαινει εκτος εγγυησης.Αν βεβαια καποια στιγμη φλασαρεις στην αρχικη εκδοση θα εχεις παλι την εγγυηση.

Η βασικη μεθοδος βρισκεται στην πρωτη σελιδα του θεματος,στις υπολοιπες σελιδες υπαρχουν και καποια επιπλεον κολπα ή και εκδοσεις.

 

 

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη παιδιά...Φλάσαρα την v10p_00.. Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω το firmware της ελληνικής v10v_02 της vodafone για να την έχω καβάτζα ώστε να μου ισχύει η εγγύηση!!! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

..in all the bad days and the music that plays..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
paidia eseis pou kserete.katebasa autin to firmware me tous simsons

einai fobero alla den exei ellinika.

mporei kapios na to balei??????????

edo einai to link pou to vrika :

http://www.megaupload.com/?d=XFU1ONTT

 

an mporei kapios na tin allaksei kai na balei aksizei einia polu oraio!!!

 

Άμα περιμένεις 2 βδομάδες να τελειώσουν οι @$#@πανελλήνιες θα στο κάνω... μέχρι τότε μπορεί να ασχοληθεί και άλλος ποτε δεν ξέρεις..!!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω οτι η συγκεκριμενη διαδικασια δουλευει μονο στο arena και viewty smart και οχι και στα αλλα που ειναι s class οπως το gd900 ασ πουμε.Σωστα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΦΙΛΕ Mythoc ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕ ΤΟ FIRMWIRE ΜΕ ΤΟΥΣ SIMSON?????

ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ????

 

Εχω αλλάξει υπολογιστή πρόσφατα και εχω μερικά προβλήματα με τις μνήμες γι'αυτό πιστεύω την άλλη εβδομάδα να στο εχω έτοιμο αν φυσικά γίνεται.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

σήμερα θα προσπαθήσω να το κάνω αδερφέ.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

σήμερα θα προσπαθήσω να το κάνω αδερφέ.[/Q]

καλησπερα εχουμε μηπως κανενα ευχαριστω νεο απο την προσπαθεια σου??

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα θα προσπαθήσω να το κάνω αδερφέ.[/Q]

καλησπερα εχουμε μηπως κανενα ευχαριστω νεο απο την προσπαθεια σου??

:ninja::ninja::ninja:

 

δεν τα κατάφερα επειδή μου λείπουν πολλά αρχεία και ειναι αρκετά χρονοβόρα διαδικασία.. βρήκες κι συ το μοναδικό firmware που δεν έχει ελληνικά ? :p μήπως αν έκανες factory reset να σου εμφανιζόταν. αν δεν έχεις κάνει ήδη βέβαια.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

 

δεν τα κατάφερα επειδή μου λείπουν πολλά αρχεία και ειναι αρκετά χρονοβόρα διαδικασία.. βρήκες κι συ το μοναδικό firmware που δεν έχει ελληνικά ? :p μήπως αν έκανες factory reset να σου εμφανιζόταν. αν δεν έχεις κάνει ήδη βέβαια.

η αληθεια ειναι πως δεν δοκιμασα να κανω factory reser αλλα δεν πειραζει :D:D

ευχαριστω για τον χρονο σου!!!;)

εχεις καμια αλλη εκδοση για να δοκιμασουμε???

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως δεν δοκιμασα να κανω factory reser αλλα δεν πειραζει :D:D

ευχαριστω για τον χρονο σου!!!;)

εχεις καμια αλλη εκδοση για να δοκιμασουμε???

 

Χρησιμοποιώ την iRena έκδοση και μου φαίνεται πολύ όμορφη μιας και είμαι iphonakias :lol: http://www.megaupload.com/?d=ME1LMT92 LG Arena - iPhone Style.

 

Base: V10P_00; soon V10H_00

 

Status: v0.4

 

Changelog:

 

* Icons "iPhone style"

* HTC Arena Widget Clock by Seitzik

* HTC Keylock by okNNN modded by .:*****:.

* Batterie Icon (Winroid)

* Autofokus (Winroid)

* Booting "original iPhone"

* Font Sony Sketch EF

* Default Images

* "Lite" AMD_OEM

* FM Transmitter V10H_00

* Pin-Dialpad

* Phonelock-Dialpad

* Dialpad more contrast

* HTC Widget clock - iRena Widget clock

* Widget Caculator Color

* removed last windows rests exept Musicplayer Skin

* QWERTZ B/W

* Pre boot picture fix

* Cube "redesign"

* New Menu-thing on HS

 

v0.3

* Widgets

* Sounds (Succes, Failure, etc.)

* Sounds (Anruf-Standard)

* Java

* M-Toy Cred to HFJuli -> Tetris

* Cube redesign

* Icon - Profiles

* Tel. Info

 

v0.4:

* Background Black; thanks Silverstorm

* User Agent

* Cube

* Menu bar on HS (when scrolling to another HS)

* Icons with metal edging

* Widget clock more blue

* M-Toys - Flashgames

Edited by mythoc
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλή έκδοση αλλά σκοπεύω να το κρατήσω με την ελληνική V10C (που μου πέρασαν πριν 1 μήνα και κάτι), ως το τέλος του Αρένα που θα έρθει τέλη Αυγούστου! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλή έκδοση αλλά σκοπεύω να το κρατήσω με την ελληνική V10C (που μου πέρασαν πριν 1 μήνα και κάτι), ως το τέλος του Αρένα που θα έρθει τέλη Αυγούστου! ;)

 

Εγώ το έχω βαρεθεί... Και το αγόρασα και 2 φορές (την 1η το έχασα :wacko:)..! Τελικά στον τομέα smartphones η LG δεν τα έκανε και πολύ "smart" :p

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε!Κατεβασα το Cube icons,αλλα πως το εφαρμοζεις στο κινητο?Υπαρχει κανενας ευκολος τροπος για απλο χρηστη σαν εμενα?Επισης το Uptest EX δε φαινεται να λειτουργει(εννοειται το εχω συνδεδεμενο και εχω τοWindows enabler στο on.Μηπως φταιει που εχω Win7?η δεν κανω κατι αλλο σωστα?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω και εγω προβλημα με το upTestEx,δεν μπορς να λειτουργησω το προγραμμα,τα εχωολα κανει σωστα και το enabler και το κινητο σε pc suite mode ολα,αλλα οταν ανοιγω το upTestEx δεν μπορω να κανω κατι δεν μπορω να πατησω τιποτα,ειναι ολα γκρι και δεν γινεται τιποτα,τι μπορω να κανω,θελω να φλασαρω το κινητο! δειτε και την φωτογραφια : [ATTACH]16633[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω και εγω προβλημα με το upTestEx,δεν μπορς να λειτουργησω το προγραμμα,τα εχωολα κανει σωστα και το enabler και το κινητο σε pc suite mode ολα,αλλα οταν ανοιγω το upTestEx δεν μπορω να κανω κατι δεν μπορω να πατησω τιποτα,ειναι ολα γκρι και δεν γινεται τιποτα,τι μπορω να κανω,θελω να φλασαρω το κινητο! δειτε και την φωτογραφια : [ATTACH]16633[/ATTACH]

 

στο select type βάλε INFINEON.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

 

Χρησιμοποιώ την iRena έκδοση και μου φαίνεται πολύ όμορφη μιας και είμαι iphonakias :lol: http://www.megaupload.com/?d=ME1LMT92 LG Arena - iPhone Style.

 

για να περασω αυτη την εκδοση την κατεβαζω και την φλασαρω απ ευθειας? με το uptest η χρειαζεται να περασω πρωτα την κανονικη γερμανικη και μετα την iarena?

Edited by dimitris74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...