Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγο δεν ειναι οτι κολαω καπου απλα κατι πεζι με τιν εκδοσι που εχει το κινιτο μου και περιμενο απο 1 παλικαρι να το πσακσι λιγο και να μου πι τι να κανο
Link to comment
Share on other sites

hackfee καλησπερα κολλαω στο βημα 4 εκει που ζηταει binary file δ ξερω τι πρεπει να βαλω!!!και οταν παταω start usb μου βγαζει file type error!!

 

στο binary file βαζεις από τις εκδόσεις μου το partm.bin που βρίσκεται μέσα στο rar αρχείο(το κάνεις extract με το hjsplit που έχω πάλι μέσα)

start address 0x32200000 length 0x10360000

πατας start και μετά με το κινητό κλειστό χωρίς μπαταρία συνδέεις το καλώδιο usb στο κινητό με το pc,και γρήγορα σχεδόν πριν ανάψει το κινητό πατάς startusb1 και περιμένεις μετά το flashtool να φτάσει 100%

πρέπει όμως να έχεις την έκδοση v10F_00 για να δουλέψει στο κινητό σου.

για όσους δεν δουλέβει,κοιτάξτε να βάλετε όλα τα drivers που χρειάζονται στο pc.νομίζω αν περάσετε όλα τα drivers που λέει ο οδηγός στο LG ARENA KM900:ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ/ΕΚΔΟΣΕΙΣ FIRMWARE,δεν θα έχετε πρόβλημα...ίσως κάποιο dll και το βασικότερο κοιτάξτε ότι σίγουρα έχει μπει ένας driver που μπαίνει όταν έχεις το κινητό στο pc χωρίς μπαταρία...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αντί για upload κάνω download στο FlashTool και εκατοστή μια χαρά την έκδοση easy rider …Περίεργο ;;;

 

 

για να περάσεις την έκδοση μου στο κινητό (και γενικότερα κάθε έκδοση με flashtool ΠΑΝΤΑ επιλέγεις download!

για να κάνεις backup αυτά που έχεις στο κινητό στον υπολογιστή επιλέγεις το upload....

μην μπερδεύεστε σε αυτά τα πράγματα:wacko:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

partm.bin αυτο πως το βρισκω μπρορεις να μου πεις?

 

αυτό είναι το αρχείο με την έκδοσή μου.έτσι το ονόμασα εγώ.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις την έκδοση μου στο κινητό (και γενικότερα κάθε έκδοση με flashtool ΠΑΝΤΑ επιλέγεις download!

για να κάνεις backup αυτά που έχεις στο κινητό στον υπολογιστή επιλέγεις το upload....

μην μπερδεύεστε σε αυτά τα πράγματα:wacko:

 

Μερσί φιλαράκι

Την πρώτη φορά που πέρασα την έκδοση σου την πέρασα σωστά αλλά μετά από τα πολλά πειράγματα κόλλησε στο factory reset ξανά και χρειάστηκε το Gsmulti ξανά και μετά έφαγα κόλλημα και δεν θυμόμουν πως το είχα κάνει και παιδευόμουν μια ολόκληρη μέρα αντί να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς τα μέλη vaggos_vankel η hackfree που ασχολούνται με το σπάσιμο του s-class .

 

Τα αρχεία VUI με τη πρόγραμμα τα ανοίγουμε ??:wacko:

 

Για άλλη μια φορά μπράβο σε όλους σας για την καλή δουλειά που κάνετε .:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προσ τα μέλη vaggos_vankel η hackfree που ασχολούνται με το σπάσιμο του s-class .

 

Τα αρχεία VUI με τη πρόγραμμα τα ανοίγουμε ??:wacko:

 

Για άλλη μια φορά μπράβο σε όλους σας για την καλή δουλειά που κάνετε .:)

 

Με το winrar ανοιγουν φιλαρακι.;)

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μ'αρεσει να με λενε ''κλεφτη'' πεταξα στα σκουπιδια το παλιο συρομενο ξεκλειδωμα και εφτιαξα ενα δικο μου.

 

 

 

 

http://img31.imageshack.us/img31/1360/dsc00007640x480.jpg

 

Σε οποιον αρεσει και θελει να το κατεβασει θα το βρει εδω:

http://www.4shared.com/file/169615323/e5f74ff9/KeyLock.html

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Με το winrar ανοιγουν φιλαρακι.;)

 

Κατέβασα πριν λίγο τα ΖΙΡ αρχεία τα δικά σου με τα IdleWidgetCalculator-IdleWidgetCalendar κλπ και όταν τα έκανα Extract βρήκα αρχεία με την ονομασία VUI μέσα και δεν μπορώ να τα ανοίξω .:(

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου . :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα πριν λίγο τα ΖΙΡ αρχεία τα δικά σου με τα IdleWidgetCalculator-IdleWidgetCalendar κλπ και όταν τα έκανα Extract βρήκα αρχεία με την ονομασία VUI μέσα και δεν μπορώ να τα ανοίξω .:(

 

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου . :)

 

Αν εννοεις τα αρχεια seridata.vui περιεχουν κωδικα για το λογισμικο και δεν ανοιγουν.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα δίνοντας σαν default πρόγραμμα το WinRAR. :)

 

Και κάτι τελευταίο το αρχείο για το συρόμενο ξεκλείδωμα που το βάζουμε σε ποιο φάκελο .

 

Σε ευχαριστώ και πάλι . ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα δίνοντας σαν default πρόγραμμα το WinRAR. :)

 

Και κάτι τελευταίο το αρχείο για το συρόμενο ξεκλείδωμα που το βάζουμε σε ποιο φάκελο .

 

Σε ευχαριστώ και πάλι . ;)

 

Στο keylock.vui.Επειδη ομως δεν ξερω αν ειναι ακριβως ιδιο το δικο μου αρχειο με αυτο του αρενα(εγω εχω viewty smart) καλα ειναι αντικαταστησεις μονο τα αρχεια png και οχι ολοκληρο το keylock.vui.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Στο keylock.vui.Επειδη ομως δεν ξερω αν ειναι ακριβως ιδιο το δικο μου αρχειο με αυτο του αρενα(εγω εχω viewty smart) καλα ειναι αντικαταστησεις μονο τα αρχεια png και οχι ολοκληρο το keylock.vui.

 

ΟΚ σε ευχαριστώ πολύ . :)

 

Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά και ο τρόπος που αντιμετώπισες το θέμα με το Keylock σε τιμά,παρά το νεαρό της ηλικίας σου .

 

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από εμένα . ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε βαγγο μπορεις να μου πεις που θα βρω την εκδοση του hackfee?

 

Εχει φτιαξει 2 ή 3 εκδοσεις νομιζω.Αν ψαξεις στις προηγουμενες σελιδες θα τις βρεις.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

hackfee γνωριζω ποιες ειναι οι εκδοσεις σου!!!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις σε ποια σελιδα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

hackfee δεν γνωριζω ποιες ειναι οι εκδοσεις σου!!!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις σε ποια σελιδα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

hackfee δεν γνωριζω ποιες ειναι οι εκδοσεις σου!!!θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις σε ποια σελιδα ειναι?

 

νομίζω 17-18-19 αν θέλει ο moderator να τις βάλει στην πρώτη σελίδα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στο keylock.vui.Επειδη ομως δεν ξερω αν ειναι ακριβως ιδιο το δικο μου αρχειο με αυτο του αρενα(εγω εχω viewty smart) καλα ειναι αντικαταστησεις μονο τα αρχεια png και οχι ολοκληρο το keylock.vui.

 

Το έκανα με τον τρόπο που λες και όλα ο.κ. πολύ καλό και πολύ καλή δουλειά

Ας τους άλλους να λένε συνέχυσε την καλή δουλειά

Και πάλη ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε σένα και όλα τα παιδιά

 

Υ.Γ. τώρα όρχησα μα μπαίνω στο νόημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...