Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

έχει custom εικονίδια σχεδον παντού, καινούρια background στον κύβο και αθόρυβη λειτουργία της κάμερας. Σε όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια με την τελευταία γερμανική (λογικό αφού πάνω σε αυτην βασίστηκα).

 

Δηλαδή έχει και το πρόλημα με το "αργό" java ε..;

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή έχει και το πρόλημα με το "αργό" java ε..;

 

σε μένα μια χαρά τρέχουν...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

να σου πώ πως το ξεκλείδωμα αυτό είναι fake. μόνο του πηγαίνει απο αριστερά δεξιά εσυ απλός το πιέζεις οπουδήποτε! Άμα επεξεργαστείς το keylock.vui και βάλεις το http://rapidshare.com/files/309201437/KeyLock.vui θα έχεις αυτό το ξεκλείδωμα. Προσωπικά δεν μου άρεσε..

 

ναι όντως πολύ βλακεία αποδείχτηκε....καλύτερα να μην το περάσεις αυτό.....όμορφη η έκδοση σου,έχεις απενεργοποιήσει τον ήχο στην κάμερα/βίντεο? αν μπορείς κάνε και ένα αρχείο kdz για όλους εμάς τους άσχετους.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως πολύ βλακεία αποδείχτηκε....καλύτερα να μην το περάσεις αυτό.....όμορφη η έκδοση σου,έχεις απενεργοποιήσει τον ήχο στην κάμερα/βίντεο? αν μπορείς κάνε και ένα αρχείο kdz για όλους εμάς τους άσχετους.....

 

ναι, δες το πρώτο πόστ.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

να σου πώ πως το ξεκλείδωμα αυτό είναι fake. μόνο του πηγαίνει απο αριστερά δεξιά εσυ απλός το πιέζεις οπουδήποτε! Άμα επεξεργαστείς το keylock.vui και βάλεις το http://rapidshare.com/files/309201437/KeyLock.vui θα έχεις αυτό το ξεκλείδωμα. Προσωπικά δεν μου άρεσε..

 

το ξερω οτι ειναι fake αλλα ειναι εφετζιδικο...

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειναι fake αλλα ειναι εφετζιδικο...

 

είναι αρκετά μικρό όμως, θέλει επεξεργασία για να γίνει πιο μεγάλο. πλάκα έχει:)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

είναι αρκετά μικρό όμως, θέλει επεξεργασία για να γίνει πιο μεγάλο. πλάκα έχει:)

 

χθες εκανα αθορυβη την καμερα (μονιζα δηλαδη).εκανα σιγαση στον ηχο 4.

και μολις ακουσα τον ηχο της αυτοματης εστιασης ξενερωσα...

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

σε μένα μια χαρά τρέχουν...

 

Ευχαριστώ και πάλι mythoc, κατέβασα την kdz σου και θα την δοκιμάσω σύντομα...

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

ναι, δες το πρώτο πόστ.

 

αα τώρα την είδα ωραία! την περνάω τώρα....και εσύ vaggos_vankel αν θέλεις κάνε ένα upload την δικιά σου!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αα τώρα την είδα ωραία! την περνάω τώρα....και εσύ vaggos_vankel αν θέλεις κάνε ένα upload την δικιά σου!

 

η δικια μου κανει μονο για viewty smart. μολις την εχω ετοιμη θα την ανεβασω.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

η δικια μου κανει μονο για viewty smart. μολις την εχω ετοιμη θα την ανεβασω.

 

αααα είναι μόνο για το viewty smart...κρίμας....

 

mythoc: έβαλα την έκδοση σου αλλά στην κάμερα πάω στους ήχους κλείστρου,και έχω κανονικά ήχο και στις 4 επιλογές....μήπως πρέπει να πάω κάπου αλλού για να τον απενεργοποιήσω?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αααα είναι μόνο για το viewty smart...κρίμας....

 

mythoc: έβαλα την έκδοση σου αλλά στην κάμερα πάω στους ήχους κλείστρου,και έχω κανονικά ήχο και στις 4 επιλογές....μήπως πρέπει να πάω κάπου αλλού για να τον απενεργοποιήσω?

 

ωχ σοβαρά? ακούγεται και ο ήχος εστίασης? αύριο θα ανεβάσω την καινούρια έκδοση πάντως με αρκετές αλλαγές. αν ξέχασα να βγάλω τον ήχο της κάμερας θα το κάνω στην νέα έκδοση σίγουρα... :wacko: ένα μυαλό είναι αυτό...!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

φιλε mythoc τελικα καταφερες να περασεις γραμματοσειρα?την περασες στο cust partition η στο amd oem?
Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

φιλε mythoc τελικα καταφερες να περασεις γραμματοσειρα?την περασες στο cust partition η στο amd oem?

 

όχι ακόμα, δεν ασχολήθηκα πολύ. AMD_OEM \ Font \ και νομίζω δεν πρέπει να βάλεις καινούρια αλλά να αντικαταστήσεις αυτά (δηλαδή να έχουν αυτά τα ονόματα τα fonts που θα βάλουμε).

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα, δεν ασχολήθηκα πολύ. AMD_OEM \ Font \ και νομίζω δεν πρέπει να βάλεις καινούρια αλλά να αντικαταστήσεις αυτά (δηλαδή να έχουν αυτά τα ονόματα τα fonts που θα βάλουμε).

 

σε ρωτησα γιατι εχει φακελο fonts και στα 2, και στο amd_oem και στο cust.

με τα εικονιδια στην οθονη συντομευσης ασχοληθηκες καθολου?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησα γιατι εχει φακελο fonts και στα 2, και στο amd_oem και στο cust.

με τα εικονιδια στην οθονη συντομευσης ασχοληθηκες καθολου?

 

ναι μόλις πριν 5 λεπτά τα άλλαξα. θα τα περάσω να δώ πως φαίνονται τώρα.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι το αρχειο pngarc_open.bin αν σου βγει πολυ μεγαλο δεν θα σου εμφανιζει τα εικονιδια.την επαθα πολλες φορες μεχρι να τα καταφερω.
Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

να ξερεις οτι το αρχειο pngarc_open.bin αν σου βγει πολυ μεγαλο δεν θα σου εμφανιζει τα εικονιδια.την επαθα πολλες φορες μεχρι να τα καταφερω.

 

πόσο σου βγήκε και δούλεψαν? αν μπορείς ανέβασετο για να μπορώ να συγκρίνω και να το τεστάρω συγχρόνος.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

πόσο σου βγήκε και δούλεψαν? αν μπορείς ανέβασετο για να μπορώ να συγκρίνω και να το τεστάρω συγχρόνος.

 

πρεπει να βγει οσο το original

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βγει οσο το original

 

μμ κακο αυτό... μου βγαίνει μερικά kb παραπάνω, οπότε το κόβω να μην τα δώ μόλις ανοίξει το κινητό... Με ποιον τρόπο τα πέρασες εσύ?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

μμ κακο αυτό... μου βγαίνει μερικά kb παραπάνω, οπότε το κόβω να μην τα δώ μόλις ανοίξει το κινητό... Με ποιον τρόπο τα πέρασες εσύ?

 

εγω περασα μονο οσα χρησιμοποιω περισσοτερο.τα υπολοιπα τα εκανα αντικατασταση με ασχετα png μεγεθους μερικων byte.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

πολύ τέλεια η έκδοση σου Βάγγο! πολύ ωραία και τα γράμματα! κρίμα που δεν κάνει η έκδοσή σου στο αρένα

mythoc: αν μπορείς στην δικιά σου μελοντική έκδοση,βάλε και εσύ μια background εικόνα όπως έχει ο Βαγγος αυτό με τον punisher στην αρχή! δηλαδή αν γίνετε(δεν ξέρω κατά πόσο είναι αφικτό)αντί για τα χρώματα κοκκινο,μπλε κ.λ.π να μπει μια εικόνα? χμμμ πολλά θέλω! χεχεχεχε

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πολύ τέλεια η έκδοση σου Βάγγο! πολύ ωραία και τα γράμματα! κρίμα που δεν κάνει η έκδοσή σου στο αρένα

mythoc: αν μπορείς στην δικιά σου μελοντική έκδοση,βάλε και εσύ μια background εικόνα όπως έχει ο Βαγγος αυτό με τον punisher στην αρχή! δηλαδή αν γίνετε(δεν ξέρω κατά πόσο είναι αφικτό)αντί για τα χρώματα κοκκινο,μπλε κ.λ.π να μπει μια εικόνα? χμμμ πολλά θέλω! χεχεχεχε

 

για τον φιλο hackfree που του αρεσει η εικονα.μπορεις να την κατεβασεις απο εδω και να την βαλεις για φοντο.

http://img140.imageshack.us/img140/9903/macskull.jpg

Shot at 2009-11-20

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα να βάλω όλα τα αρχεία σε ένα .kdz αρχείο για να μπορείτε απλά να φλασάρετε (με τον καινούριο τρόπο UpTest) και να μη κουράζεστε με χρονοβόρες διαδικασίες! Έτσι λοιπόν θα ανεβάζω απο εδώ και πέρα κάθε έκδοση που θα φτιάχνω! όπως επίσης μπορεί να κάνει και ο καθένας σας εδώ ελεύθερα! Οδηγός για το πως θα κάνετε κάτι τέτοιο, πολύ σύντομα στο πρώτο ποστ!

 

Πέρασα την έκδοση σου φιλαράκι αλλά δεν είδα καμιά διαφορά από την γερμανική

Έκανα τίποτε λάθος ή δεν κατάλαβα κάτι καλά;

Σίγουρα είχα περασμένη την νέα Γερμανική v10p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...