Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks για τη απαντηση.

Απλα η ενσωματωμενη εφαρμογη ειναι για χρηση στο ιδιο δικτυο.

Εγω θα ηθελα να συνδεομαι μεσω 3G,ωστε να μπορω να βλεπω το pc στο γραφειο.

Εχει δοκιμασει κατι επιτυχως καποιος?

Λειτουργεί και με 3g.Πρέπει στο router σου να δηλώσεις στην εσωτερική ip του pc σου εξερχόμενη θύρα την 3389

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί και με 3g.Πρέπει στο router σου να δηλώσεις στην εσωτερική ip του pc σου εξερχόμενη θύρα την 3389

 

THANK YOU!!!!!!!

 

ΘΕΟΣ!!!!!!

 

ΥΓ:αν πεσει η γραμμη και παρει αλλη ip o router τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια :)

ασχοληθειτε οσοι εχετε ορεξη..πραγματικα αξιζει τον χρονο σας..

 

|WWE|LEO|.¸¸.·´¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯ |Jun 11| 21905|23569 ||MaxSense | Sense 2015|

 

(την εκδοση με το cookie home tab με του Dinik το customizing)

Dinik Themed (23569)

 

και ξανα απο την αρχη :confused:

 

λες και αλλαξα τηλεφωνο:blink:

 

με λιγο προσεχτικο στησιμο,θα παθετε πλακα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

THANK YOU!!!!!!!

 

ΘΕΟΣ!!!!!!

 

ΥΓ:αν πεσει η γραμμη και παρει αλλη ip o router τι γινεται?

 

Σε αυτή την περίπτωση χρειάζεσαι κάποιον dns server π.χ. αυτό https://www.dyndns.com/services/dns/dyndns/ όπου αντί για την ip θα βάζεις το domain name προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πως ακριβώς το ενεργοποιείς

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους παιδια :)

ασχοληθειτε οσοι εχετε ορεξη..πραγματικα αξιζει τον χρονο σας..

 

|WWE|LEO|.¸¸.·´¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯ |Jun 11| 21905|23569 ||MaxSense | Sense 2015|

 

(την εκδοση με το cookie home tab με του Dinik το customizing)

Dinik Themed (23569)

 

και ξανα απο την αρχη :confused:

 

λες και αλλαξα τηλεφωνο:blink:

 

με λιγο προσεχτικο στησιμο,θα παθετε πλακα;)

 

Οντως πολυ γρηγορη, σταθερη και χωρις προβληματα μεχρι τωρα.

Την εχω απο τις 12 του μηνα. Οχι την Dinik Themed (ποτε δεν μου αρεσαν οι τροποποιησεις του), αλλα ειναι το ιδιο πραγμα φανταζομαι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με το ίδιο ακουστικό δεν κλειδώνει.

Το δεύτερο πρόβλημα επίσης είναι ότι με όποιο radio και αν είμαι, ο συνομιλητής με ακούει στο βάθος στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;

 

To ίδιο πρόβλημα είχα και γω, δεν πηγαινε αλλό και το άλλαξα με ένα samsung hm1500, το έχω ενα μήνα και τα πάει μια χαρα και το σημαντικότερο, οι άλλοι με ΑΚΟΥΝΕ

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο πρόβλημα είχα και γω, δεν πηγαινε αλλό και το άλλαξα με ένα samsung hm1500, το έχω ενα μήνα και τα πάει μια χαρα και το σημαντικότερο, οι άλλοι με ΑΚΟΥΝΕ

 

Άρα λοιπόν είναι πρόβλημα συμβατότητας του συγκεκριμένου ακουστικού και παιδευόμουν με αλλαγές ράδιο όλη την ώρα....

 

Θα δω αυτό το Samsung που λες.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ γρηγορη, σταθερη και χωρις προβληματα μεχρι τωρα.

Την εχω απο τις 12 του μηνα. Οχι την Dinik Themed (ποτε δεν μου αρεσαν οι τροποποιησεις του), αλλα ειναι το ιδιο πραγμα φανταζομαι.

απο μπαταρια πως σου φαινεται?σ εμενα θελει δυο φορες τη μερα φορτιση!κατα τα αλλα κορυφαια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η μόνη επιλογή που έχω, για να δω Ελλάδα-Νιγηρία, είναι το κινητό.

Δοκίμασα στο προηγούμενο παιχνίδι, μέσω skyfire, την online αναμετάδοση της ΕΡΤ αλλά δεν ανοίγει το video.

Έχει παρακολουθήσει κανείς, κάποιο παιχνίδι και αν ναι, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο link ;

 

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

εγω εδεσα με του λαυρεντη την 2.1 spike...δοκιμαζω διαφορες αλλα αυτη μου εκτατσε απιστευτα....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ειναι ευκολο, σε οποιον λειτουργει το κλειδωμα μετα την κληση με οποιαδηποτε εκδοση του cookie, ας μας αναφερει εδω με ποια εκδοση και ποιο handsfree εχει για να ξερουμε ποιο θα αγορασουμε. τουλαχιστον εμενα με ενδιαφερει πολυ γιατι δεν χρησιμοποιω το bluetooth γι'αυτο τον λογο και ειναι κριμα.

ευχαριστωωωω !!!!

Eγω εχω ενα se αλλα δεν θυμαμε το μοντελο. Με την 1.7.1. νομιζω κλειδωνε. Δεν μπορω να πω με βεβαιοτητα ομως γιατι εχω την 1.8 τωρα.

Eντονο προβλημα με τον ηχο ειχα και εγω. Με το radio 2.11.50.20 ειναι πολυ καλυτερος ο ηχος αλλα μερικες φορες ακουγονται φυσιματα.

Και το πιο ενοχλητικο ειναι οτι καθε αφορα που απαντω σε κληση πρεπει να ανεβαζω την ενταση του bluetooth.

Μια ερωτηση...

Προσπαθω να ακουω τους ηχους του igo στο bluetooth αλλα δεν εχω καταφερει κατι ακομα. Μερικες φορες μονο μεραφερονται οι ηχοι χωρις να καταλαβαινω τον λογο. Εχω δοκιμασει και τα δυο προγραμματακια που κυκλοφορουν αλλα παλι τιποτα.

Τι πρεπει να κανω, ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως σου φαινεται?σ εμενα θελει δυο φορες τη μερα φορτιση!κατα τα αλλα κορυφαια!

 

Αρκετα καλη θα ελεγα, με μεση χρηση με βγαζει μια ημερα. Αλλα μπορω να το υποστω σε σχεση με τα υπολοιπα που προσφερει. Σε τοσες μερες δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα :) Ποτε την εβαλες εσυ? Μηπως το θεμα με την μπαταρια εχει να κανε με την κλασικη αναγκη για calibration μετα την αλλαγη rom, ή απλως το δουλευεις πολυ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ενα σχολια για τα bluetooth...δοκιμασα κ γω αρκετα θα ελεγα(samsung 200,250,nokia κανα 2,jawbone το οποιο φημιζεται κιολας)αλλα τελικα κατεληξα στο plantronics 975 το οποιο μπορει να ακριβοπληρωσα (100ευρω),αλλα το bluetooth δεν υπαρχει..... με ακουνε ολοι τελεια...ειναι ελαφρυ,απο μπαταρια 3-4 μερες χωρις να χρησιμοποιω το δικο του φορτιστη(εχει μια extra θηκη που φορτιζει κιολας)το δοκιμασα στην αρχη χωρις αυτη τη θηκη κ κραταει 3-4 μερες,ανοιχτο συνεχεια κ το βραδυ κ μιλαω αρκετα(απο 15-20 ωρες το μηνα για να υπολογισετε),τωρα το εχω κ με τη θηκη κ εδω κ μια εβδομαδα εχω ξεχασει τι θα πει φορτισμα.(να σημειωσω οτι η θηκη φορτιζει με micro usb,οπως κ το ακουστικο) Για μενα ειναι οτι καλυτερο,αλλα λιγακι ακριβο!

Με ακουνε κ τους ακουω τελεια... (δοκιμασμενο με Artemis V17,18,20.5 energy την τελευταια κ με τα παρακατω radio 2.07.51.22_2 ,2.10.50.28_2 ,2.11.50.20)απολυτα ικανοποιημενος κ με τα τρια radio μονη διαφορα βλεπω στο σημα του κινητου κ λιγο στην καταναλωση μπαταριας.

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!

 

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εχω ελληνικα γραμματα στη μπαρα με τα ονοματα(εκει που κανεις γρηγορη αναζητηση)

Ευχαριστω!

 

Σε παρακαλώ μην κάνεις διπλά post, χρησιμοποίησε την τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλό post
Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να βαλω περρισοτερες απο 1 σελιδες στο home screen με τα quick links (3 στο co0kie's home tab)?

Καπου σε ενα βιντεο ειχα δει εναν να πηγαινει μεχρι και 5 σελιδες.

Αν ξερει καποιος πως να το κανω ας μου πει.

Edited by left_gangster
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να βαλω περρισοτερες απο 1 σελιδες (3 στο co0kie's home tab)?

Καπου σε ενα βιντεο ειχα δει εναν να πηγαινει μεχρι και 5 σελιδες.

Αν ξερει καποιος πως να το κανω ας μου πει.

 

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις και τον ανάλογο editor για να ρυθμίζεις το co0kie's home tab.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εγκαταστήσεις και τον ανάλογο editor για να ρυθμίζεις το co0kie's home tab.

 

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Μερικές μέρες τώρα, το κινητό μερικές φορές κολλάει. Αλλα πέραν τούτου, πολλές φορές όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δεν ακούει τον κλασσικό ήχο που καλεί...

 

Τίς πταίει ?...

 

Ευχαριστώ.

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις τσίμπησα ένα HD2 και επειδή είναι το πρώτο WM κινητό μου έχω χάσει την μπάλα! :lol: Κάνω αυτές τις ερωτήσεις εδώ και όχι σε κάποιο thread για αναζήτηση προγραμμάτων γιατί δεν ξέρω μήπως αυτά που ζητάω τα υποστηρίζει ήδη το HD2... :O Αυτά που ζητάω λοιπόν (αν γίνεται με τις δυνατό λιγότερες επεμβάσεις - δεν θα ήθελα να μπλέξω, ακόμα, με ROM) είναι:

 

1. Γίνεται να εμφανίζονται οι εργασίες στο ημερολόγιο ή πρέπει να τις ανοίγω ξεχωριστά;

2. Πως μπορώ να ορίσω ήχο κλήσης ανά ομάδα;

3. Πως μπορώ να προγραμματίσω πότε θα μπαίνει σε αθόρυβο και πότε θα βγαίνει από αυτό (π.χ. σε 3 ώρες ή στις έξι);

4. Μετρητή δεδομένων έχει το κινητό;

5. Ηχητική ειδοποίηση για τα συμβάντα ανά π.χ. 1 λεπτό έχει;

 

Ξεκίνησα να διαβάζω το thread αλλά πελάγωσα από το μέγεθός του... Συγχωρέστε με... :O

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλη θα ελεγα, με μεση χρηση με βγαζει μια ημερα. Αλλα μπορω να το υποστω σε σχεση με τα υπολοιπα που προσφερει. Σε τοσες μερες δεν εχει κρασαρει ουτε μια φορα :) Ποτε την εβαλες εσυ? Μηπως το θεμα με την μπαταρια εχει να κανε με την κλασικη αναγκη για calibration μετα την αλλαγη rom, ή απλως το δουλευεις πολυ?
την εβαλα στις 8 ιουνιου.

calibration δεν ειχα κανει,αλλα μου ειχε κανει εντυπωση που φευγοντας απο το σπιτι με γεματη μπαταρια,αδειασε σε λιγες ωρες χωρις σχεδον να το αγγιξω!μαλλον εφταιγε το calibration.

χτες αργα το βραδυ εβαλα την αλλη energy χωρις cookies home tab με τα ασπρομαυρα εικονιδια στο action screen.εκανα και calibration και τη βλεπω πολυ καλη σε ολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα στις 8 ιουνιου.

calibration δεν ειχα κανει,αλλα μου ειχε κανει εντυπωση που φευγοντας απο το σπιτι με γεματη μπαταρια,αδειασε σε λιγες ωρες χωρις σχεδον να το αγγιξω!μαλλον εφταιγε το calibration.

χτες αργα το βραδυ εβαλα την αλλη energy χωρις cookies home tab με τα ασπρομαυρα εικονιδια στο action screen.εκανα και calibration και τη βλεπω πολυ καλη σε ολα!

πως το κανετε το calibration παιδια στην μπαταρια???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

χθες το HD2 μου, μου έβγαλε το εξής πρόβλημα και το οποίο μου έχει ΣΠΑΣΕΙ στη κυριολεξία τα νεύρα, λοιπόν: του εγκατέστησα το AUTO CALL RECORDER το οποίο και δεν μου έκανε δουλειά και την επόμενη μέρα το απεγκατέστησα (κατάργηση προγραμμάτων), μετά από αυτό που παρουσιάζει τα εξής

 

α) κατά το άνοιγμα της συσκευής μου μού εμφανίζει ένα ERROR μήνυμα το οποίο λέει πως δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ACR BASE διότι δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό κλπ κλπ. δοκιμάστε να επαναλάβετε τρην εγκατάσταση του αρχείου η να το επναφέρετε

 

β) επίσης σταμάτησαν οι ήχοι του κινητού ΔΕ χτυπάει στα εισερχόμενα μηνύματα και στις κλήσεις, ΔΕ χτυπάει στις υπενθυμήσεις του ημερολογίου κλπ κλπ, επιπλέον όταν πάω...ρυθμίσεις ¨ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ", ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ να αλλάξω τισ ρυθμίσεις δε μου τις κάνει update. Επόμενο είναι να πάω στο "ΗΧΟΙ & ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ" για να αλλάξω το "κουδούνισμα" όπου κι εκεί το δέχεται σαν επιλογή αλλά όταν πατάω το ΟΚ μου εμφανίζει το Ring01-Windows phone και βέβαια πατώντας το ΟΚ για να βγω από την επιλογή δε με βγάζει (δείχνει πως κάνει update) και για να βγω πρέπει να πατήσω κάποιο από τα κουμπιά HOME ή MENU...σας παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

 

Υ.Γ1

έχω την 1.48.482.4 ROM και 2.05.51.05_2 RADIO

 

Υ.Γ2

Από κεκτημένη ταχύτητα το έχω γράψει και σε άλλο, λάθος, topic...συγνώμη παιδιά.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

χθες το HD2 μου, μου έβγαλε το εξής πρόβλημα και το οποίο μου έχει ΣΠΑΣΕΙ στη κυριολεξία τα νεύρα, λοιπόν: του εγκατέστησα το AUTO CALL RECORDER το οποίο και δεν μου έκανε δουλειά και την επόμενη μέρα το απεγκατέστησα (κατάργηση προγραμμάτων), μετά από αυτό που παρουσιάζει τα εξής

 

α) κατά το άνοιγμα της συσκευής μου μού εμφανίζει ένα ERROR μήνυμα το οποίο λέει πως δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ACR BASE διότι δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό κλπ κλπ. δοκιμάστε να επαναλάβετε τρην εγκατάσταση του αρχείου η να το επναφέρετε

 

β) επίσης σταμάτησαν οι ήχοι του κινητού ΔΕ χτυπάει στα εισερχόμενα μηνύματα και στις κλήσεις, ΔΕ χτυπάει στις υπενθυμήσεις του ημερολογίου κλπ κλπ, επιπλέον όταν πάω...ρυθμίσεις ¨ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ", ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ να αλλάξω τισ ρυθμίσεις δε μου τις κάνει update. Επόμενο είναι να πάω στο "ΗΧΟΙ & ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ" για να αλλάξω το "κουδούνισμα" όπου κι εκεί το δέχεται σαν επιλογή αλλά όταν πατάω το ΟΚ μου εμφανίζει το Ring01-Windows phone και βέβαια πατώντας το ΟΚ για να βγω από την επιλογή δε με βγάζει (δείχνει πως κάνει update) και για να βγω πρέπει να πατήσω κάποιο από τα κουμπιά HOME ή MENU...σας παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

 

Υ.Γ1

έχω την 1.48.482.4 ROM και 2.05.51.05_2 RADIO

 

Υ.Γ2

Από κεκτημένη ταχύτητα το έχω γράψει και σε άλλο, λάθος, topic...συγνώμη παιδιά.

 

 

Και μόνο η ρόμ που έχεις τα λέει όλα!!! καλύτερα να περάσεις σε 1.66

Στο πρώτο ποστ θα βρεις όλες τις λεπτομέρειες :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

χθες το HD2 μου, μου έβγαλε το εξής πρόβλημα και το οποίο μου έχει ΣΠΑΣΕΙ στη κυριολεξία τα νεύρα, λοιπόν: του εγκατέστησα το AUTO CALL RECORDER το οποίο και δεν μου έκανε δουλειά και την επόμενη μέρα το απεγκατέστησα (κατάργηση προγραμμάτων), μετά από αυτό που παρουσιάζει τα εξής

 

α) κατά το άνοιγμα της συσκευής μου μού εμφανίζει ένα ERROR μήνυμα το οποίο λέει πως δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου ACR BASE διότι δεν είναι υπογεγραμμένο με αξιόπιστο πιστοποιητικό κλπ κλπ. δοκιμάστε να επαναλάβετε τρην εγκατάσταση του αρχείου η να το επναφέρετε

 

β) επίσης σταμάτησαν οι ήχοι του κινητού ΔΕ χτυπάει στα εισερχόμενα μηνύματα και στις κλήσεις, ΔΕ χτυπάει στις υπενθυμήσεις του ημερολογίου κλπ κλπ, επιπλέον όταν πάω...ρυθμίσεις ¨ΗΧΟΣ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ", ΗΧΟΣ ΚΛΗΣΗΣ να αλλάξω τισ ρυθμίσεις δε μου τις κάνει update. Επόμενο είναι να πάω στο "ΗΧΟΙ & ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ" για να αλλάξω το "κουδούνισμα" όπου κι εκεί το δέχεται σαν επιλογή αλλά όταν πατάω το ΟΚ μου εμφανίζει το Ring01-Windows phone και βέβαια πατώντας το ΟΚ για να βγω από την επιλογή δε με βγάζει (δείχνει πως κάνει update) και για να βγω πρέπει να πατήσω κάποιο από τα κουμπιά HOME ή MENU...σας παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

 

Υ.Γ1

έχω την 1.48.482.4 ROM και 2.05.51.05_2 RADIO

 

Υ.Γ2

Από κεκτημένη ταχύτητα το έχω γράψει και σε άλλο, λάθος, topic...συγνώμη παιδιά.

Να κάνεις hard reset προφανώς το πρόγραμμα που έβαλες σου έκανε αυτά τα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

πως το κανετε το calibration παιδια στην μπαταρια???

 

Απο οσο γνωριζω στην ουσια γινεται μονο του μετα απο 3-4 κυκλους πληρης φορτισης και εκφορτισης της μπαταριας.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...